Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κλειστός χαρακτήρας

Σελίδα : 1

Paadron

# 1 στις 26/2/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 57
'Aρεσαν+: 0%

Κλειστός χαρακτήρας

Έχω μια σχέση η οποία κοντεύει να κλέισει 2 μήνες.Είναι "φρέσκια" το ξέρω αλλά...Τα πάμε υπέροχα,μέχρι στιγμής είναι αυτή που θέλω.Υπάρχει ένα προβληματάκι όμως.Είναι πολύ κλειστός χαρακτήρας,μιλάει περισσότερο για τους άλλους(οικογένεια της π.χ) παρά για τον εαυτό της.Ξέρω πως με επιστεύεται δεν είναι αυτό.Αυτό που συμπληρώνει το πρόβλημα είναι οτι και εγώ είμαι(ή μάλλον ήμουν) το ίδιο.Είναι δηλαδή σα να βλέπω τον εαυτό μου(παλιά) σε καθρέπτη.
Είναι όντως περίεργο,παράξενο,ίσως και σπαστικό μερικές φορές να μη σου ανοίγεται ο/η συντροφός σου.Αυτό παρουσιάζει και κάποια μικροπροβλήματα στο σέξ.Καταλαβαίνετε πιστεύω!
Τι κάνουμε? υπομονή? Κάποια "κολπάκια" ίσως για να μου ανοιχτεί περισσότερο?
Ευχαριστώ!!

bilacos

# 2 στις 27/2/2003
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 114
Απαντήσεις: 313
απεριοριστη υπομονη φιλε μου,παρα πολυ μεγαλη τρυφεροτητα,μικρες και αργες κινησεις και συζητηση...
εστω κι αν εισαι ο μονος που συμετεχει σε αυτην
σιγα σιγα θα σου ανοιχτει πιστευω....
ισως ειναι φοβισμενη απο κατι,ισως παλι να ειναι ετσι ο χαρακτηρας της.
σκεψου επισης αφου ειναι σαν να βλεπεις τον εαυτο σου,εσυ πως ηθελες να σου συμπεριφερθουν τοτε?
δοκιμασε το...
ισως να σου διαφευγει κατι πολυ απλο...
φιλικα παντα και ανοιχτος για οποιαδηποτε συζητηση...
Βασιλης.

zili_

# 3 στις 27/2/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 64
geia..

ki egw 8a sou proteina ypomonh.

Epishs, dwse esy to kalo paradeigma kai arxise na moirazesai esy ta proswpika sou. H kopela mou fainetai kai kapws epifylaktikh, afou einai kai kainouria h sxesh.

Kati shmantiko: Se kamia periptwsh mhn thn pieseis na sou anoixtei, 8a exei ta anti8eta apotelesmata.

H kopela xreiazetai xrono kai efoson se endiaferei kalo 8a htan na ths ton dwseis!

Bye!

Μυρτώ

# 4 στις 28/2/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Υπομονή!

Θα συμφωνούσα και γώ ότι χρειάζεται υπομονή και πολλή πολλή τρυφερότητα και αίσθημα εμπιστοσύνης για να ανοιχτεί ένα κλειστό άτομο. Προσπάθησε λοιπόν να κερδίσεις την εμπιστοσύνη της , και όταν ανοίγεται έστω και για μικρά πράγματα ενθάρρυνε την και άκουγε ην με προσοχή!!! Μπορείς σιγά σιγά , χωρίς να την πιέζεις όμως , να την ΄ρωτάς και συ γι αυτά που θές να μάθεις!

split

# 5 στις 27/12/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Για να σου ανοιχτεί ένας ''κλειστός χαραχτήρας'' είναι απαραίτητο να νοιώσει ασφάλεια. Να νοιώσει ότι έχει την αποδοχή σου. Άν νοιωσει απόρριψη, η έστω την υπόνοια απόρριψης, δεν θα μπορέσει να σου ανοιχτεί, ακόμα κι αν προσπαθήσει.

Η αγάπη σου και η αγκαλιά σου κατά την διάρκεια της προσπάθειας, θα βοηθούσαν πολύ.

Και το σημαντικότερο, να έχεις υπομονή. Είναι εξαιρετικά δύσκολο να μιλήσεις για τα συναισθήματα, τις σκέψεις σου και γι αυτά που σε πονούν, σε κάποιον που φαίνεται ότι είναι έτοιμος να χάσει την υπομονή του.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

DeepPurpleSoul

# 6 στις 28/12/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 519

Υπομονη,κατανοηση...!!!

Φιλε μου κατ'αρχην απεριοριστη υπομονη ...μην δειξεις ουτε μια στιγμη οτι κατι σε εχει κουρασει ... θα νιωσει ανασφαλεια και θα χασεις εστω και αυτη την λιγη εμπιστοσυνη που εχεις κερδισει ... μην περιμενεις να σου μηλισει για τον εαυτοτης ...θα πρεπει να καταλαβεις απο μονο σου παρα πολα πραγματα μεσα απο διαρκεις συζυτησεις ...δειξε τρυφεροτητα και ισως χρειαστει να οδηγησεις καποιες συζητησεις και στο παρελθον...πολες απαντησεις σε διαφορα αποριες σου ισως ειναι κρυμενες εκει ...και προσεξε ενα πολυ λεπτο σημειο ...ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΓΙΝΕΙΣ ΠΙΕΣΤΙΚΟΣ...

# 7 στις 29/12/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα σου εφιστούσα την προσοχή στο τι λέει. Μερικές φορές λέμε για πράγματα που παθαίνουν ή έχουν κάνει οι άλλοι, ενώ στην ουσία τα περάσαμε εμείς. Έτσι δεν λέμε τίποτα για εμάς, αλλά στην ουσία τα λέμε όλα. Ξέρω είναι λάθος τρόπος προσέγγισης αυτός, αλλά υπάρχει. Υπομονή, επιμόνη, αγάπη και κατανόηση χρειάζεται.

quite

# 8 στις 29/12/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Πυλαία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 719
ενα ανοιχτηρι σιγουρα θα βοηθουσε

kerasaki_18

# 9 στις 18/11/2008
author
Γυναίκα / 32 / Σε διάσταση
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 19

Μμμ...

O KA8E AN8RWPOS EXEI KAI TO XARAKTHRA TOY AGAPHTE MOU FILE..TO KALUTERO POU BOREIS NA KANEIS EINAI NA THN PROSEGGIZEIS XWRIS NA THN PIESEIS NA SOY EXOMOLOGH8EI PRAGMATA EAN DEN EINAI ETOIMH..EAN OPWS LES THN 8ELEIS POLU DEIXTYHS ME TON TROPO SOU PWS BOREI NA SE EBISTEBETAI XWRIS NA THS ZHTAS TAUTOXRONA NA SOU ANOIXTEI.AKOMA ISWS EINAI KAI H ARXH KAI MALLON DEN THS EXEI TYXEI POTE MIA OLOKLHRWMENH SXESH WSTE NA FERETAI TOSO ANETA..PROSTOPARWN MEINE KODA THS KAI KANTHN NA PISTEPSEI PWS 8A SAI DIPLA THS KAI 8A THN KATALAVAINEIS.NA SAI SIGOUROS OTI SIGA SIGA APO MONH THS 8A SOU EKMHSTHREUTAI PRAGMATA!

# 10 στις 2/5/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
καλησπερα
θα σου μιλησω με βαση την δικη μου εμπειρια και τον χαρακτηρα που διαμορφωσα μετα απο αυτην :
στα 17 μου εκανα μια σχεση η οποια ειχε διαρκεια 5 χρονια και κατι.ηταν η πρωτη μου σχεση,του ημουν αφοσιωμενη και του προσφερα οτι μου ζητουσε και οτι δεν μου ζητουσε εντελως αβιαστα.
ειχε πολλα προβληματα που τα εκανα και δικα μου γτ ηθελα να μην νιωσει ποτε μονος του.ηταν θεματα οικογενειακα και οικονομικα.τον στηριζα με οποιον τροπο μπορουσα για το μυαλουδακι που διεθετα τοτε!
αυτος ο αντρας,προσπαθησε να με αλλαξει.με ζηλευε πολυ και παντα με εκανε να νιωθω ασχημα που ειμαι απο δεμενη οικογενεια.ηθελε να φερομαι σαν 30 ετων ενω ημουν μονο 19!να σημειωσω οτι εκεινος ηταν 1 χρονο μεγαλυτερος μου.
δεν εδινα σημασια σε αυτα που μου εκανε,τον συγχωρουσα και παντα τον δικαιολογουσα...περιττο να σου πω οτι αλλαξα στην συμπεριφορα μου μονο και μονο για να τον βλεπω να χαμογελαει!...ομως μεγαλωνοντας αλλαξα,αναπτυχθηκα...και αλλαξα και μυαλα...και σηκωθηκα ενα ωραιο πρωι κι εξαφανιστηκα απο την ζωη του.
αυτος ο αντρας με ειχε πληγωσει με τροπο που δεν καταλαβαινα.δεν εφταιγε εκεινος μονο,το μεγαλυτερο μεριδιο ευθυνης το ειχα εγω που με την ανωριμοτητα μου και την αγνοτητα του μυαλου μου νομιζα οτι μου αρκουσε να ειναι εκεινος ευτυχισμενος μονο...αλλα για μενα δεν φροντισε εκεινος,ουτε καν εγω!
μετα απο αυτην την σχεση ημουν κλειστη.πολυ κλειστη.επρεπε καποιος να μου αποδειξει οτι αξιζει για να του δειξω ποια ειμαι ακριβως...
τωρα εχω πλεον μια σχεση 1ος χρονου,μ'ενα παλικαρι που προσπαθησε πολυ για μενα.τον ειχα κανει να "φτυσει αιμα" για να νιωσει οτι ειμαι δικη του,αλλα δεν το εκανα επιτηδες.απλα δεν μπορουσα να δεχθω οτι ολοι οι αντρες δεν ειναι το ιδιο.φοβομουν πως αν του ανοιγομουν και εβλεπε ποια ημουν ισως να με εκμεταλευοταν.
αυτο που θελω να σου πω,ειναι πως αν την θελεις πραγματικα μεινε και προσπαθησε για εκεινη!θα δεις πως δεν θα χασεις!μην προβληματιζεσαι,απλα εχε υπομονη και να εισαι παντα τρυφερος κι οχι καταπιεστικος!

ευχομαι τα καλυτερα

# 11 στις 16/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Paadron
.Αυτό παρουσιάζει και κάποια μικροπροβλήματα στο σέξ.Καταλαβαίνετε πιστεύω!

Δε Θελει σεξ έ; Δε σε γουσταρει.

Μην ασχολεισαι άλλο. Παράτα την και πήγαινε για άλλα.

aseglio

# 12 στις 16/11/2010
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
2 μήνες; Σύντροφος;; Μπααα...

Ακόμα γκόμενος ειναι. Μέχρι να προβιβαστεί σε σύντροφο θα γίνουν όλα σιγά σιγά. Μη βιάζεσαι.

Και τι σχέση έχουν αυτά με το σεξ; Ειναι κουμπωμένος κι εκεί; Και πως κουμπώνεται ένας άντρας στο σεξ;;

janeeyre

# 13 στις 16/11/2010
author
Γυναίκα / 55 / Παντρεμένη
Ν. Σάμου / Πυθαγόρειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.474
οχι και δυο μήνες βρε παιδιά .
2010-2003=7 ολόκληρα χρονάκια
μου μιλάς με κάκτους και γίνομαι έρημος...

crhistos

# 14 στις 16/11/2010
author
Ανδρας / 30 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 176

Σιγα σιγα ολα θα γινουν!!!

ΑΠΛΑ ΠΕΣ ΤΗΣ ΠΩΣ ΟΤΑΝ ΘΕΛΗΣΕΙ ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ!!!
ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΠΙΕΣΤΙΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΝΟΙΚΤΕΙ ΓΙΑΤΙ ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΣΑΝ ΕΜΠΟΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ!!!!
ΑΝ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΑΝΟΙΚΤΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!!
ΟΤΑΝ ΣΟΥ ΕΚΜΗΣΤΙΡΕΥΤΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΥΠΟΤΕ ΤΟΤΕ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΕ ΤΗΝ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΠΑΡΕΙΣ ΘΑΡΟΣ ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ!!!!
ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΕΛΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε