Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Πως θα την προσεγγισω

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

prince12

# 1 στις 28/1/2007
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 2
'Aρεσαν+: 0%

Πως θα την προσεγγισω

Παρακαλω οποιος μπορει ας βοηθησει.
Η Κοπελλα ειναι πρωην συναδελφος στην δουλεια μου,αλλα πριν ενα χρονο
εφυγε απο την δουλεια κ εχω να της μιλησω κ να τη δω απο τοτε.Ξερω μονο το μαγαζι του πατερα της.
βοηθεια..

anemona_62

# 2 στις 28/1/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Μου ήρθε μια ιδέα, αλλά θα σου στοιχίσει λιγάκι σε χρήμα. Επίσης θα πρέπει να διαθέτεις κι ένα ελάχιστο υποκριτικό ταλέντο:

1ον, πας και αγοράζεις κάτι, πχ μια κατσαρόλα, ένα φτηνό cdplayer, κάτι τέλος πάντων όχι πολύ ακριβό, μην πάρεις, ας πούμε, κόσμημα.

2ον, πηγαίνεις στο μαγαζί του πατέρα της, του συστήνεσαι με το πραγματικό σου όνομα ως παλιός συνάδελφος της κόρης του από την τάδε εταιρεία κι εξηγείς ότι την ψάχνεις για να παραλάβει κάτι (πχ την κατσαρόλα που λέγαμε) που κέρδισε σε μια λοταρία που είχατε παίξει παλιά οι συνάδελφοι στο γραφείο
αλλά επειδή κανείς δεν ήξερε πού μένει η εν λόγω δεσποινίς είχε μείνει στα αζήτητα, επειδή πρέπει να την παραλάβει η ίδια. Πρόσφατα όμως το άκουσες, είπες ότι ξέρεις το μαγαζί του πατέρα της και να 'σαι, προσφέρθηκες ως μεσάζων. Δίνεις ένα τηλέφωνο (σταθερό, του σπιτιού σου) και μια ορισμένη ώρα που μπορεί να σε πάρει για πληροφορίες και φεύγεις, ελπίζοντας να σου τηλεφωνήσει, οπότε της εξηγείς τι έκανες και γιατί.

Αν η κοπέλα δε σε θυμάται (ένας χρόνος είναι αυτός) μπορείς να της το παίξεις πωλητής της εταιρείας από την οποία θα παραλάβει την κατσαρόλα. Στην περίπτωση αυτή βέβαια θα της δώσεις την κατσαρόλα, δεν γίνεται αλλιώς.

Σημείωση: Σε περίπτωση που το μαγαζί του πατέρα της πουλάει είδη οικιακής χρήσης ΜΗΝ χρησιμοποιήσεις κατσαρόλα αλλά κάτι άλλο.

Σημείωση 2η: Καλύτερα να αποφύγεις τα τηγάνια, διότι φημίζονται για τα καρούμπαλα που προξενούν, στην περίπτωση που το σχέδιο δεν δουλέψει προς όφελός σου και η κοπέλα θυμώσει που της έπαιξες αυτό το παιχνίδι για την προσεγγίσεις.

Αυτό είχα να προτείνω κι αν δεν σας αρέσει μπορείτε να κάνετε την κατσαρόλα δώρο στη μαμά σας
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

anemona_62

# 3 στις 28/1/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Άντε τυχερέ, μου ήρθε κι άλλη ιδέα, λιγότερο εξαντρίκ (αμάν αυτό το γόνιμο μυαλό μου )

Πας στο μαγαζί του πατέρα της παρέα με μια έμπιστη κοπελιά συνάδελφο του γραφείου για ξεκάρφωμα και του λέτε ότι την ψάχνετε διότι οργανώνετε ένα πάρτυ με παλιούς και νέους συναδέλφους και μήπως θα μπορούσε να σας έδινε το τηλέφωνό της ή θα είχε την καλωσύνη να της δώσει το δικό σας? [Επιδεικτικά του δίνει η κοπέλα το δικό της, όχι εσύ ο μαντράχαλος (για τα μάτια του πατέρα)]
Ε, μετά φεύγετε κι ελπίζετε να σας πάρει η κοπέλα. Εννοείτε ότι δίνετε τα πραγματικά σας ονόματα.

Αυτά από μένα. Ας ρίξει και κανένας άλλος ιδέα
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

DAVINCI_400

# 4 στις 4/2/2007
author
Ανδρας / 34 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Απαντήσεις: 12
φίλε prince12 άρχισε να ψαρεύεις τους συναδέλφους στη δουλειά μήπως ξέρουν τίποτα γι'αυτή, δε μπορεί με κάποιον θα έχει κρατήσει επαφή, ώστε να μπορέσεις να κανονίσεις μια συνάντηση! αν δε βρεις κάτι πες μου να σκεφτώ κάτι άλλο!επίσης όλα όσα σου είπε η anemona μην τα κανείς σε καμια περιπτωση αν ο πατέρας της είναι ΧΑΣΑΠΗΣ! καλη τυχη!!
* δαβινψι *

prince12

# 5 στις 10/2/2007
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 2
Φιλε davinci ευχαριστω, αλλα και κατι αλλο μηπως; To εχω κανει ηδη αυτο

# 6 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Χώσου στο hr στη δουλειά σου και μαθε απο εκει,αλλωστε εκει ειναι ολα μέσα..

# 7 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καταρχήν όλοι τον συμβουλέψατε πως....όλοι δώσατε λύση μήπως φίλε μου θεματοθέτη αυτή έχει καμία σχέση τώρα?????????????
Λεω εγώ αλλά πρώτα σκεφτόμαστε κατα πόσο αυτη ή αυτος που θέλουμε είναι FREE.... και μετά πώς να τον προσεγγίσουμε!

Εγώ θα παρακολουθούσα τον πατέρα και την ώρα που κλείνει το μαγαζί θα πήγαινα να δώ που είναι και το σπιτι της(ΜΥΑΛΟ ΘΕΛΕΙ?).
Αν μάθεις το σπίτι της όλα τα υπολοιπα είναι παιχνίδι,κάνε το πρώτο και εγώ σαν δασκαλός πάνω στο θέμα γυναικες(ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ ΠΑΝΤΑ) σου λέω τη συνέχεια αν δυσκολευτείς σε κάτι...

Αντε και καλή επιτυχία!

pigassos71

# 8 στις 10/2/2007
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Originally posted by Elpizw_Zw_Yparxw
και εγώ σαν δασκαλός πάνω στο θέμα γυναικες

Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

# 9 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι γελας βρε μουλαρε?
Αντι να κατσεις εκει ησυχα ησυχα να παρακολουθησεις το μαθημα να ξεστραβωθεις χασκογελας και παρασυρεις και ολοκληρη την ταξη!

Θα σε μαρτυρησω στο δασκαλο και θα φας τις βιτσιες της ζωης σου!

pigassos71

# 10 στις 10/2/2007
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060
Όταν φτάσουμε στο κεφάλαιο «πως εκδικούμαστε τη γυναίκα που κατάλαβε πόσο μίζεροι είμαστε»

Ξύπνησε με να κάνω σκονάκια.

Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

# 11 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by pigassos71

Παράθεση:
και εγώ σαν δασκαλός πάνω στο θέμα γυναικες

Aλλο Θέμα μεγάλε το με πλήγωσαν και άλλο το πόσο ευκολά πέφτουν και πλησιάζονται απο τον καθένα μας(ο καθένας στο είδος του)...
Εχει διαφορά αλλα ίσως τι να μιλάμε τώρα....Έχω πάψει να κοντραρίζομαι με αντρες που ίσως έχουν γνωρίσει και έχουν πάει με ελάχιστες γυναίικες(κι αν εχούν πάει),αυτή είναι η διαφορά μας PHGASE

lucretia

# 12 στις 10/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.330

Παράθεση:
..Έχω πάψει να κοντραρίζομαι με αντρες που ίσως έχουν γνωρίσει και έχουν πάει με ελάχιστες γυναίικες(κι αν εχούν πάει),

Ρε Ημιονε, παρθενος εισαι??????

Η γυναίκα σου τι λέει γι αυτό???

# 13 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by lucretia

Παράθεση:
..Έχω πάψει να κοντραρίζομαι με αντρες που ίσως έχουν γνωρίσει και έχουν πάει με ελάχιστες γυναίικες(κι αν εχούν πάει),

Ρε Ημιονε, παρθενος εισαι??????

Η γυναίκα σου τι λέει γι αυτό???

Ok!
Λοιπόν lucretia ίσως το παιδί μας να μην είναι παρθένος αλλά στην κατηγορία ανδρών που μια γνωρίζουν μια παντρευονται(όπως ο παππους μου!)
Λοιπόν τώρα να βοηθήσω και λίγο τον θεματοθέτη μας αφου ξεμπερδεψα με τους ανιδεικευτους στην τέχνη τη συγκεκριμένη(Γυναικία προσεγγίση)...

Μάθε λοιπόν το σπιτί της "εκλεκτής"...μετά όλα γίνονται ευκολά!
Προσποιήσου μια τυχαία συναντηση όταν την δείς να βγαίνει...κάνε παιχνίδι(χαθήκαμε,ομόρφυνες,σε σκεφτόμουν συχνα τόσο καιρό,πούλησε λιγάκι παραμύθι όλες τους πέφτουν ξέρεις τωρα.).
Έχε πίστη εκείνη την ώρα και όλα θα σου βγουν αυθόρμητα ζήτα και το κινητό της στην πορεία της συζήτησης ή να πάτε για κάνα καφέ να τα πείτε αν θέλει.
Ο τολμών πάντα νικά(ή τρωει τα μουτρα του)

# 14 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
ΟΚ την βρήκα την άκρη.
Όσοι ακούνε SuperSport-FM νομίζω ότι καταλάβανε επιτέλους ποιος είναι ο Αλέξης ο Τεκμηριωμένος.

Δεν μου φαίνεται κακή ιδέα να ακολουθήσεις για να δεις που μένει. Παρότι εγώ θα ταχθώ υπέρ της ευθείας προσέγγισης.
Απλά και όμορφα, μόλις την δεις ''τυχαία'' όπως λέει και ο ΕΖΥ, της λες ξεκάθαρα πως την σκεφτόσουν και πως δεν ήξερες πως να την βρεις. Και πως αυτή η τυχαία συνάντηση δεν μπορεί να είναι τυχαία και πως ΠΡΕΠΕΙ να τα ξαναπείτε. Και επειδή την τύχη μας δεν χρειάζεται να την πιέζουμε πολύ δώσε μου το τηλέφωνό σου να βρεθούμε. Μπορείς και να της το δώσεις εσύ αλλά εγώ είμαι υπέρ του να της δείξεις όλο το ενδιαφέρον με αποφασιστικότητα και το να ζητήσεις τηλέφωνο το δείχνει περισσότερο από το να δώσεις.
Στις δικές μου λίγες περιπτώσεις (που λεει και ο ΕΖΥ, πανάθεμά τον ... ) έχει αποδειχτεί πως αν της αρέσεις , η ευθεία βολή είναι καλύτερη παρά τα γύρω γύρω. Οι φιλοφρονήσεις όμως είναι επιβεβλημένες.

Good Luck

lucretia

# 15 στις 10/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη

Παράθεση:

Να σου πω...

δεν σου εφτανε που τσουβαλιασες ολες τις γυναικες, τωρα τσουβαλιαζεις και τους αντρες?

Και εσυ ποιος εισαι στην τελικη ρε εικοσαχρονο απο την ελληνικη επαρχια?

Βγες λιγο παραεξω απο το νησακι σου να δεις πως ζει ο κοσμος και μετα ελα μας πουλησεις εξυπναδα.

Τετοια χαριτωμενα ελεγες στην κοπελα και οχι Πατρα, αλλα Αλεξανδρουπολη ειχε δηλωσει στο μηχανογραφικο προκειμενου να γλιτωσει.
Λοιπον, αν σε χαλανε τοσο πολυ οι γυναικες που ειναι τοσο υπουλα πλασματα, δοκιμασε την τυχη σου με τους αντρες.
Αιντε μπραβο.

# 16 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Παράθεση:

Να σου πω...

δεν σου εφτανε που τσουβαλιασες ολες τις γυναικες, τωρα τσουβαλιαζεις και τους αντρες?

Και εσυ ποιος εισαι στην τελικη ρε εικοσαχρονο απο την ελληνικη επαρχια?

Βγες λιγο παραεξω απο το νησακι σου να δεις πως ζει ο κοσμος και μετα ελα μας πουλησεις εξυπναδα.

Τετοια χαριτωμενα ελεγες στην κοπελα και οχι Πατρα, αλλα Αλεξανδρουπολη ειχε δηλωσει στο μηχανογραφικο προκειμενου να γλιτωσει.
Λοιπον, αν σε χαλανε τοσο πολυ οι γυναικες που ειναι τοσο υπουλα πλασματα, δοκιμασε την τυχη σου με τους αντρες.
Αιντε μπραβο.

Πάντώς κοπελίτσες του λόγου σου είχα πολλές και εδώ δεν είναι απλά επαρχία δικιά μου είναι ρόδος κάποιος που ξέρει θα σου πει τι όργια γίνονται εδω καθέ σεζόν..
Ελα κανένα καλοκαιράκι ρόδο να ανοίξει το ματακι σου πρωτευουσιανα να χάσεις τη μπάλα που ζείς μέσα στο χάος και στα τσιμέντα και στο καυσαεριο!!!!!
Βγές και λίγο παραέξω απο τη τσιμεντουπολή που ζείς και είσαι έρμαιο του χάουσ εκεί..
Χίλιες φορές εδώ παρά κάπου αλλού είδαμε και ΑΘΗΝΑ,ΠΕΙΡΑΙΑ,ΠΑΤΡΑ,ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΚΑΙ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΓΑ πως ζείτε σαν ποντίκια στην φάκα
Παρακάλησε λοιπόν τον ΘΕΟ να σε αξιώσει ποτε να ζείς κάπου σαν τη Ροδο κι άσε τις υποδείξεις μην μου το παίζεις εμένα απο Πόλη και Πρωτευουσιάνα...κοριτσάκι ε κοριτσάκι!

lucretia

# 17 στις 10/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Κοριτσακι η οχι, εγω δεν κλαιγομαι για κανενα γκομενο...

Αλλος εφαγε την χυλοπιτα...

Για τους Πατρινους μην λες και πολλα, γιατι ενας απο αυτους σου εφαγε την γκομενα.

Και χωρις κοιλιακους!

# 18 στις 10/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

Κατω τα χερια ολες σας!!!!Εγω τον ειδα πρωτη!!!
Λυσσαρες!

Πόσο ευκόλα κάνετε στροφές 180 μοιρών...ξέχασες κιόλας τι έλεγες προχθές!
Ντροπή.....lucretia

lucretia

# 19 στις 10/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ε, αφου ειμαι υπουλο πλασμα!!!!
Δεν το εμαθες ακομη το μαθημα σου????

Παντως για συμμετεχων σε οργια που λαμβανουν χωρα στην Ροδο, πολυ αισθηματιας με φαινεσαι!!!!

mmm35

# 20 στις 10/2/2007
author
Ανδρας / 53 / Ελεύθερος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.360

Παράθεση:
Από το μέλος prince12 - 28/01/07 12:04
... Πως θα την προσεγγισω ...

Ιδού η Ρόδος, ιδού και το πήδημα