Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αχ αυτός ο στρατός!!

Σελίδα : 1

riajojo17

# 1 στις 4/2/2007
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ζωγράφου
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 169
'Aρεσαν+: 0%

Αχ αυτός ο στρατός!!

Το καλοκαίρι που μας πέρασε τα έφτιαξα με ένα παιδί...Ήταν ΤΕΛΕΙΟΣ.Από την αρχή κατάλαβα ότι ταιριάζαμε απόλυτα και δεν ήταν σαν τους άλλους...Πέρναγα τέλεια μαζί του.Ήταν γλυκός,τρυφερός,ευαίσθητος .Άπο μία προηγούμενη σχέση του είχε πληγωθεί αφάνταστα και είχε γίνει κάπως επιφυλακτικός και ανοιγόταν δύσκολα.Πέρα από αυτό περνάγαμε τόσο καλά,είμασταν τόσο ερωτευμένοι..Ώσπου στο τέλος του καλοκαιριού του ήρθε το χαρτί για τον στρατό..Αρχικά συμφωνήσαμε να συνεχίσουμε να τα έχουμε.Όμως όσο πλησίαζε ο καιρός να φύγει άρχιζε να κλείνεται στον εαυτό του.Μία βδομάδα πριν φύγει μου ζήτησε να ολοκληρώσουμε..Αρνήθηκα,δεν ειχα ολοκληρώσει ξανά και δεν ήμουν έτοιμη.Ένιωσα πίεση από την πλευρά του και τον ρώτησα αν η σχέση μας θα έχει σημασία για αυτόν μόνο αν γίνει αυτό το πράγμα.Πειράχτηκε και για τις επόμενες μέρες αδιαφόρησε για μένα και εξαφανίστηκε.Του ζήτησα να βρεθούμε και είπε ότι του ήταν δύσκολο να είμαστε μαζί,ότι δεν έχει εμπιστοσύνη,δεν τα έχουμε καιρό και έγω όπως τα είχαμε υπολογήσει θα πέρναγα μακρυά(μόλις είχα δώσει πανελλήνιες),θα έβγαινα και θα διασκέδαζα ενώ αυτός θα ήταν μέσα,θά γνώριζα άλλους και δεν θα ήταν σχέση αυτό το πράγμα.Τελικά χωρίσαμε.Ήμουν χάλια.Μετά από λίγες μέρες άρχισα να ξαναβγαίνω και παρατήρησα ότι οι κολλητοί του με παρακολουθούσαν.Κάποια στιγμή αυτός βγήκε και ήρθε στο στέκι μου και το έπαιξε σκληρός και ούτε καν με χαιρέτησε.Φέρθηκα το ίδιο και όταν έφυγα βρεθήκαμε πρόσωπο με πρόσωπο.Με κοίταγε στα μάτια και ήταν έτοιμος να κλάψει και άφησε υπονοούμενα ότι ήθελε να τα πούμε.Δεν το συνέχισα και μετά από μια βδομάδα μου έστειλε και μου ζήτησε να βρεθούμε..Παρόλο που είχαν βγεί τα αποτελέσματα και είχα περάσει μακρυά,αυτό δεν τον πείραζε πια και τα ξαναβρήκαμε..(Τελικά έκανα μεταγραφή!)Για τους υπόλοιπους 3 μήνες ζούσαμε το απόλυτο όνειρο.Όλοκληρώσαμε την σχέση μας(έπειτα από δική μου πρωτοβουλία).Βέβαια ήταν λίγο δύσκολα με τον στρατό αλλα η αγάπη μας ήταν δυνατή.Ζήλια υπήρχε αρκετή από την μεριά του και μερικές στιγμές με ενοχλούσε που δεν μου είχε εμπιστοσύνη και όταν του το έλεγα το έπαιζε cool και ότι δεν ζήλευε και ότι τα έλεγε για πλάκα..Κάποια στιγμή βγήκα με μια φίλη μου και ήρθαν στην παρέα μας κάποια αγόρια.Δεν έκανα κάτι πέρα από φιλικό και δεν του το έκρυψα αλλά ο κολλητός του που με είδε φαίνεται είχε άλλη γνώμη..Μετά από δύο μέρες μου είπε ότι θα ερχόταν και ότι ήθελε να μιλήσουμε.Ήταν επιθετικός και ειρωνικός απέναντι μου,μου έψαξε το κινητό για πρώτη φορά και μου ζήτησε να χωρίσουμε επειδή λέει πήρε μετάθεση για Κύπρο,δηλαδή λόγω στρατού και επειδή ήθελε να μείνει μόνος..Έβαλα τα κλάμματα καί του μίλησα απότομα.Μου είπε ότι με αγαπάει(για πρώτη φορά) και ότι επειδή δεν κλαίει δεν σημαίνει ότι του ήταν εύκολο καί ότι θα ήθελε να τα λέμε.Του ζήτησα να το ξανασκεφτεί καί είπε εντάξει.Για λίγες μέρες μιλούσαμε κανονικά και μόλις βρέθηκε με την παρέα του άλλαξε γνώμη και άρχισε να μου μιλάει απότομα.Είπε ότι δεν θέλει να ξανασκεφτεί τίποτα και ενώ του ζήτησα να βρεθούμε για τελευταία φορά και απλά να τον αποχαιρετήσω,είπε αρχικά ναι και τελικά δεν βρεθήκαμε ποτέ.Όταν του ζήτησα τον λόγο αυτής της συμπεριφοράς είπε ότι θέλει και έχει το δικαίωμα να είναι μόνος και με ευχαρίστησε για όσα έκανα για αυτόν.Έγινα κουρέλι και πληγώθηκα αφάνταστα.Τού έστειλα κάποια μηνύματα,μου απάντησε αλλά με ξέκοβε.Μετά από καιρό έμαθα ότι στην Κύπρο έπαθε ένα ατύχημα το διάστημα που στέλναμε μηνυματα και παρόλα αυτά,όταν ήταν στο χειρουργείο,μου έστειλε και μου ευχήθηκε για την γιορτή μου.Πήρε αναρωτική και όταν ήρθε τον είδα κάπου και του είπα περαστικά και δεν το συνέχισα παρόλο που τον είδα ότι είχε βουρκώσει κάπως.Όταν τον ξαναείδα μου πέταξε ότι ήθελε να καθήσω κιάλλο μαζί του αλλά έφυγα.Δεν είχα το κουράγιο να τον κοιτάξω στα μάτια και είχα πληγωθεί από την συμπεριφορά του.Δύο μήνες που ήταν εδώ δεν έβγαινε,είχε κλειστεί μέσα στο σπίτι του και λίγο πρίν φύγει ήρθε στο στέκι μου με την παρέα του και με κοιτούσε έντονα.Ήμουν έτοιμη να κλάψω και απέφυγα να τον κοιτάω και τον είδα ότι τσαντίστηκε.Πήγα να τον χαιρετήσω και μου γύρισε την πλάτη ένω οι φίλοι του με χαιρέτησαν.Και όταν σηκώθηκα να φύγω,για να με αποφύγει,έφυγε τρέχωντας.Τόν αγαπάω πάρα μα πάρα πολύ,δεν έχω κάνει και δεν έχω σκοπό να κάνω κάτι με άλλον.Το ξέρω ότι με αγαπάει,μπορεί να μην μου το έλεγε με λέξεις,αλλά τα μάτια του μου τα έλεγαν όλα.Με ενοχλεί που επηρεάζεται από τους φίλους του και το παίζει σκληρός μπροστά τους.Από τότε που χωρίσαμε δεν περνάει μέρα που να μην κλαίω και που να μην τον σκέφτομαι.Θέλει ακόμα 6 μήνες για να τελειώσει την θητεία του.Τον θέλω πίσω,δεν με νοιάζει κι ας μην βρισκόμαστε συχνά.Μου αρκεί να ακούω την γλυκιά φωνούλα του να μου λέει καληνύχτα κάθε βράδυ..1 μήνα τώρα δεν του έχω κάνει ούτε αναπάντητη,έχω αφήσει τα πράγματα να ηρεμήσουν,αν και έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να του στείλω κάτι.Δεν ξέρω πως να φερθώ και φοβάμαι ότι αν δεν έχουμε επικοινωνία θα με ξεχάσει.Θέλω να έχουμε μια επικοινωνία,αλλά φοβάμαι ότι αν το προσπαθήσω αυτό θα με ξαναξεκόψει και θα φανώ ότι παρακαλάω..Τι να κάνω??HELPPPP!!!

HellBoy

# 2 στις 5/3/2007
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%
θα γυρίσει πίσω, πιστεψε με. Τα μοναχικά βράδια στον στρατό σε κανουν να σκευτείς τα λάθη που έκανες στην ζωή σου. Συνήθως όμως είναι πολύ αργά για να τα διορθώσεις.

Στην δικία σου περίπτωση να ξέρεις ότι είναι τυχερός που έχει καποιον να τον περιμένει απ έξω και ας μην το εκτιμισε ακόμα.Κάτσε να αρχίσουν οι σκοπιές καιθα με θυμιθείς.

Θα δείς...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε