Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΤΗΣ Η ΖΩΗ ΜΟΥ!!!

Σελίδα : 1

Lizabella

# 1 στις 5/2/2007
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 18
'Aρεσαν+: 0%

Ο θανατος της η ζωη μου!!!

ΕΧΩ ΣΧΕΣΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ Κ ΜΕΝΟΥΜΕ ΜΑΖΙ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΜΑΝΑ ΤΟΥ.ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΙΣΩ ΘΑΝΑΣΙΜΑ.ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΞΑΝΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΣ ΓΙΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΑΛΛΑ ΤΟ ΕΝΝΟΩ ΔΥΣΤΥΧΩΣ!ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΜΑΖΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΠΧ ΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΤΡΕΧΕΙ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΣΥΝΕΧΕΙΑ Κ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΓΡΑΨΕΙ ΟΛΟΥΣ,ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΞΕΓΡΑΨΕΙ Κ ΜΕΝΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΠΑΝΙΑ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΕΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟΣ ΔΟΥΛΕΥΕ ΥΠΕΡΩΡΙΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΒΛΕΠΕ ΑΠΕΙΛΗΣΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΛΚΟΝΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΒΑΝΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΓΑΝΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΡΔΙΑΣ.ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΕΞΩ ΦΡΕΝΩΝ.ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΩΡΙΟ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΚΑΘΗΣΕ ΚΑΙ ΕΙΠΕ ΤΟΥ ΑΓΟΡΙΟΥ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΘΕΤΗΜΕΝΗ ΝΑ ΠΑΩ ΜΕ ΟΠΟΙΟΝ ΒΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ.ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΔΕΝ ΜΙΛΑΓΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΕΒΡΙΣΑ ΚΑΙ ΕΙΠΑ ΣΤΟΝ ΓΙΟ ΤΗΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΗΝ ΞΑΝΑΔΩ ΠΟΤΕ Κ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΤΕΙ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΜΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΟΤΑΝ Κ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΤΗ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΘΥΜΩΣΕ ΚΑΙ ΛΕΕΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΣΤΕΡΗΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΑΡΑ.ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΑΝΑΜΕΝΟΜΕΝΟ ΧΩΡΙΣΑΜΕ ΠΡΙΝ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΤΗ ΜΙΣΩ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ Κ ΜΕ ΠΝΙΓΕΙ ΤΟ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ.ΝΑΙ ΜΝ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΒΑΛΕ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΕΙΣΒΑΛΕΙ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ!ΤΟΝ ΑΓΑΠΑΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΤΡΕΛΛΗ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΤΟ ΦΙΛΟΣΟΦΗΣΩ ΜΑΛΛΟΝ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ.

Dardana

# 2 στις 5/2/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Lizabella

Kαταλαβαινω την οργη σου, κι εγω ενδεχομενως το ιδιο να ενιωθα. Ομως πρεπει να ξερεις πως και δικιο οταν εχεις, απο τη στιγμη που φτανεις στο σημειο να βριζεις την μητερα του αγαπημενου σου, το χανεις.
Δυστυχως λεω, αυτη η εμμονη της μανας με τον γιο ειναι χαρακτηριστικο της ελληνικης "κουλτουρας", και εχει τα αίτια της σε πραγματα που δεν ειναι της παρουσης για να αναλυσουμε...
Θεωρω οτι αυτο που πρεπει να σ'ενδιαφερει πρωτιστως, ειναι το πως αντιδρα ο γιος στους συναισθηματικους εκβιασμους και τις υπερβολες της μανας του, γιατι εκεινη σιγουρα δεν προκειται να αλλαξει. Εκεινο που μπορει να αλλαξει - εφοσον υπαρχει διαθεση - ειναι ο επηρεασμος που ασκει αυτος ο εκβιασμος στον γιο. Το σωστο ειναι να κατσει να μιλησει με τη μητερα του και να της δωσει να καταλαβει οτι δεν πηγες να "τον κλεψεις" απο τη μανα του, κι ουτε εκεινος την εγκαταλειπει, απλως πρεπει ως ενηλικας να παρει το δρομο του και να κανεις τις επιλογες του, και λογικο ειναι πως ως ενηλικας εχει υποχρεωσεις προς τον εαυτο του, την προσωπικη και επαγγελματικη του ζωη αλλα και προς τη σχεση του. Θεωρω μεγαλο λαθος που επιβαρυνει τη θεση σου, το γεγονος οτι την εβρισες, και επισης λαθος ειναι να τον βαζεις να επιλεξει αναμεσα σε εσενα και την μητερα του.. σκεψου μονο αν ποτε γινοταν ετσι ωστε εσυ να εμπαινες στο αντιστοιχο "διλημμα".
Εκεινο που πρεπει να γινει, ειναι αρχικα εκεινος να δωσει στη μητερα του να καταλαβει καποια πραγματα, και αν συνεχισει να κανει παραλογισμους οπως αυτον που ανεφερες - οτι απειλουσε οτι θα σκοτωθει - τοτε πιο επιτακτικα να θεσει καποια ορια.
Προσπαθησε να ηρεμησεις και δωσε λιγο χρονο στον ανθρωπο σου να σκεφτει...
και επισης σκεψου το ενδεχομενο να ζητησεις συγνωμη για το γεγονος οτι εβρισες..οχι για να "αποποιηθεις" το δικιο σου, αλλά για τον τροπο που αντεδρασες (εστω κι αν η αφορμη ηταν πραγματικη και υπαρκτη) και να βαλεις ο,τι μπορεις στη θεση του.

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

katze000

# 3 στις 24/4/2007
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Αλβανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.379
Γεγονός είναι ότι δε μου έχει συμβεί, αλλά...

ο θάνατός της η ζωή σου;;;

Μήπως υπερβάλλεις;
Αν αγαπάς το φίλο σου δεν είναι λογικό να έχεις θετική διάθεση απέναντι στη γυναίκα που τον έφερε στον κόσμο και τον μεγάλωσε;
(ή τα λέω πολύ ρομαντικά; )

Αναρωτιέμαι αν προσπάθησες ποτέ να αποκτήσεις προσωπική σχέση μαζί της πριν από όλα αυτά.
Γιατί σε κατηγορεί ότι τον έχεις αποκόψει από το περιβάλλον του;

anemona_62

# 4 στις 24/4/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Δυστυχώς Κάτζε δεν χρειάζεται να κάνει τίποτα η κοπέλα ώστε να πει η μάνα ή και η αδερφή ότι της "έκλεψε" τον γιο ή τον αδερφό. Αρκεί απλά που υπάρχει (η κοπέλα). Και δεν έχουν κάτι προσωπικό εναντίον της, όποια και να ήταν στη θεση της το ίδιο θα αντιδρούσε η μάνα (ή και η αδερφή).

Οπωσδήποτε θα πρέπει να τεθούν όρια από το νεαρό, αλλιώς δεν πρόκειται να στεριώσει σχέση του με γυναίκα.

This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

Lizabella

# 5 στις 27/4/2007
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
a kai kati allo...na simeiwsw pws opote eixe provlima to agori mou me ti doulia tou,ta oikonomika tou 'i akoma k ygeias egw etrexa panta.den eixe doulia egw douleya k gia toys dyo.den eixe lefta k ithele na parei ena amaksi k oi goneis toy den tou ta edinan estw k daneika giati den toys arese to sygekrimeno aytokinito,toy to pira egw.k akoma xeirotera itan treis mers me 40 pyreto k den mporouse oyte na milisei k den irthan kan na ton doyne.to eyxaristw apo ayton???arpaxtikame prin 1 evdomada gia xazo logo k mou petakse pws otan pethanei den tha ton thapsw egw alla oi goneis toy.diladi oti egw den yparxw me liga logia.eftaiga loipon k egw otan tou apantisa pws aytoi mporei na ton thapsoyn alla egw efaga ta skata katholi ti diarkeia tis zois toy opoy aytoi den itan pote parwn?????

Lizabella

# 6 στις 27/4/2007
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
ki omws ekana ta panta gia na me dexthei toso i mana toy oso k oli i oikogeneia tou.fantasteitai oti prin gnwrisw to agori mou aytos den polimilage me toys dikous tou k itan mplegmenos mexri to laimo me narkwtika k ousies.katafera k ton evgala apo ayti tin kolasi k ton ksanaefera konta stin oikogeneia toy.k polles fores egw imoun ayti pou epemene na pame na fame me toys dikous toy 'i akoma k na koimithoume spiti toy.gi'ayto thewrw adiki ti symperifora toys apenanti moy.den eipa na mou stisoyn agalma se kammia periptwsi alla oxi k etsi re paidia...ti na peis???oudeis pio axaristos apo ton evergetithenda!!!
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost