Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

παράθεση...

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

amaretti

# 1 στις 6/2/2007
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ελλάδα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 5.225
'Aρεσαν+: 0%

παράθεση...

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την παράθεση κειμένου...
Όταν θέλω να απαντήσω κάνοντας ταυτόχρονα παράθεση κειμένου κάποιου άλλου μέλους, αν κλείσω το παράθυρο και πάω μετά να το ανοίξω πάλι....δεν ανοίγει.

Έχω δοκιμάσει ν'ανοίξω κάποιο άλλο παράθυρο και μετά να επανέλθω σε αυτό που θέλω....αλλά και πάλι τίποτα....

Έτσι δεν μπορώ να παραθέσω "κομμάτια" κάποιου άρθρου και ν'απαντώ μεμονωμένα..αλλά ούτε και να επανέλθω στο ίδιο αν για οποιονδήποτε λόγο το κλείσω την πρώτη φορά....

και αυτό συμβαίνει ακόμα κι αν έχω βγει απ'το συγκεκριμένο θέμα, έχω πάει σε άλλα και επανέρχομαι μετά από ώρα....αν δοκιμάσω ν'ανοίξω πάλι το παράθυρο της παράθεσης του ίδιου μέλους ......είναι αδύνατον....

τι μπορεί να συμβαίνει;...

Sxeseis

# 2 στις 6/2/2007
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 358
Απαντήσεις: 1.282

Παράθεση:
Originally posted by amaretti
Όταν θέλω να απαντήσω κάνοντας ταυτόχρονα παράθεση κειμένου κάποιου άλλου μέλους, αν κλείσω το παράθυρο και πάω μετά να το ανοίξω πάλι....δεν ανοίγει.

Έχω δοκιμάσει ν'ανοίξω κάποιο άλλο παράθυρο και μετά να επανέλθω σε αυτό που θέλω....αλλά και πάλι τίποτα....

Έτσι δεν μπορώ να παραθέσω "κομμάτια" κάποιου άρθρου και ν'απαντώ μεμονωμένα..αλλά ούτε και να επανέλθω στο ίδιο αν για οποιονδήποτε λόγο το κλείσω την πρώτη φορά....

και αυτό συμβαίνει ακόμα κι αν έχω βγει απ'το συγκεκριμένο θέμα, έχω πάει σε άλλα και επανέρχομαι μετά από ώρα....αν δοκιμάσω ν'ανοίξω πάλι το παράθυρο της παράθεσης του ίδιου μέλους ......είναι αδύνατον....

Mόλις δοκίμασα μια παράθεση... και λειτουργεί.

Αμαρέττι , κανονικά δεν ανοίγει καινούργιο παράθυρο η παράθεση , αλλά σου ανοίγει χώρο "Απάντησης" στην οποία όμως προυπάρχει το κείμενο του μέλους που επέλεξες.

Για να παραθέσεις κείμενο πηγαίνεις στην απάντηση του μέλους που θέλεις να παραθέσεις το κείμενο του στην απάντηση και πατάς το κουμπί "Παράθεση" στα δεξιά πάνω του ποστ.

Αμέσως ανοίγει η δική σου απάντηση με το κείμενο του μέλους που επέλεξες ήδη τυπωμένο στην οθόνη...

Sxeseis

# 3 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:
Originally posted by Sxeseis

Παράθεση:

Mόλις δοκίμασα μια παράθεση... και λειτουργεί.

Αμαρέττι , κανονικά δεν ανοίγει καινούργιο παράθυρο η παράθεση , αλλά σου ανοίγει χώρο "Απάντησης" στην οποία όμως προυπάρχει το κείμενο του μέλους που επέλεξες.

Για να παραθέσεις κείμενο πηγαίνεις στην απάντηση του μέλους που θέλεις να παραθέσεις το κείμενο του στην απάντηση και πατάς το κουμπί "Παράθεση" στα δεξιά πάνω του ποστ.

Αμέσως ανοίγει η δική σου απάντηση με το κείμενο του μέλους που επέλεξες ήδη τυπωμένο στην οθόνη...

Το δοκιμάζω ξανά για επαλήθευση...

Sxeseis

# 4 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:

Και μια δεύτερη επαλήθευση για την παράθεση από το ίδιο μέλος...

Sxeseis

# 5 στις 6/2/2007
author
Επισυνάπτω την σχετική βοήθεια από τις οδηγίες του Sxeseis:
Τι είναι η παράθεση και πως μπορώ να την χρησιμοποιήσω;

H παράθεση είναι η δυνατότητα να συμπεριλάβετε το κείμενο ενός άλλους μέλος στην απάντηση σας, προκειμένου να σχολιάσετε αυτά που το άλλο μέλος έγραψε.
Για να κάνετε παράθεση κειμένου ακολουθείστε τις εξής οδηγίες :
Στο αριστερό μέρος της κεντρικής σελίδας εμφανίζονται οι Επιλογές σας.

Επιλέγετε : Συζητήσεις (forum).
Θα εμφανιστούν στην οθόνη σας όλες οι Κατηγορίες συζητήσεων.

Επιλέγετε την κατηγορία στην οποία ανήκει θεματικά το θέμα που θέλετε να απαντήσετε. Κάνοντας κλικ πάνω στο θέμα θα εμφανιστούν στην οθόνη σας όλες οι απαντήσεις που αφορούν το θέμα αυτό. Στην απάντηση την οποία θέλετε να παραθέσετε, πατήστε το κουμπί Παράθεση που βρίσκεται πάνω δεξιά στην απάντηση του μέλους. Θα εμφανιστεί στην οθόνη σας το παράθυρο που σας επιτρέπει να καταχωρήσετε τη δική σας απάντηση και που θα περιέχει και την απάντηση του μέλους που θέλετε να παραθέσετε.

Το Sxeseis.gr σας δίνει την δυνατότητα να παραθέσετε και άλλες απαντήσεις που μπορείτε να επιλέγετε από το μενού Παράθεση που βρίσκεται στην οθόνη σας.

Εάν θέλετε να επιλέξετε κάποιο από τα διαθέσιμα εικονίδια που θα φαίνονται δίπλα από τον τίτλο της απάντησης σας , κάντε κλικ στο εικονίδιο που σας εκφράζει.

Στο πεδίο Μήνυμα , καταχωρείτε το κείμενο σας που περιέχει την παράθεση που επιλέξατε , ενώ σας δίνονται οι δυνατότητες ενός αρχείου Word για να μορφοποιήσετε το κείμενο σας.

Μόλις τελειώσετε πατήστε το κουμπί Αποστολή Απάντησης στο τέλος της σελίδας σας. Η απάντηση σας έχει καταχωρηθεί.

Sxeseis

# 6 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:17
... Έτσι δεν μπορώ να παραθέσω "κομμάτια" κάποιου άρθρου και ν'απαντώ μεμονωμένα..αλλά ούτε και να επανέλθω στο ίδιο αν για οποιονδήποτε λόγο το κλείσω την πρώτη φορά....

...

Παράθεση:
Aυτή είναι δοκιμαστική παράθεση από το μενού...

Sxeseis

# 7 στις 6/2/2007
author

Συμπέρασμα...

Η παράθεση λειτουργεί κανονικότητα από το site.
Μήπως έχεις ενεργοποιήσει κάποιο σύστημα που πιθανό να είναι εγκατεστημένο στο PC σου (firewall κλπ) που απαγορεύει τα pop ups?

Δες τις ρυθμίσεις σου....

amaretti

# 8 στις 6/2/2007
author
Ελλάδα
Μάλλον δεν ήμουν σαφής....

Το πρόβλημα έγκειται στην επιλογή προηγούμενης απάντησης/σχολίου....

Εκεί όταν ανοίγω και μετά προσπαθώ να επανέλθω για να παραθέσω ένα άλλο κομμάτι του ίδιου κειμένου....υπάρχει το πρόβλημα...

Sxeseis

# 9 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:
Από το μέλος amaretti - 06/02/07 08:58
... Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την παράθεση κειμένου...

...

Παράθεση:
Δοκιμή...

Sxeseis

# 10 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:

...

Παράθεση:
Δοκιμή ξανά...

Sxeseis

# 11 στις 6/2/2007
author
Αμαρέτη... μήπως εννοείς... να παραθέσεις 2 ή περισσότερα κείμενα από το pop up της παράθεσης ;

# 12 στις 6/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
....κι εγω το ιδιο προβλημα εχω....προσπαθω να παραθεσω το παραπονο της αμαρεττι για να πω οτι συμπασχω αλλα δεν τα καταφερνω..

Sxeseis

# 13 στις 6/2/2007
author

Παράθεση:

...

Παράθεση:

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:22
... H παράθεση είναι η δυνατότητα να συμπεριλάβετε το κείμενο ενός άλλους μέλος στην απάντηση σας, προκειμένου να σχολιάσετε αυτά που το άλλο μέλος έγραψε.
...

Παράθεση:

Παράθεση:
Από το μέλος amaretti - 06/02/07 09:26
... Το πρόβλημα έγκειται στην επιλογή προηγούμενης απάντησης/σχολίου....
...

Παράθεση:
Kαι τριπλή παράθεση από 3 διαφορτικά ποστ...

Sxeseis

# 14 στις 6/2/2007
author
Παιδιά θα με τρελάνετε;

Aφού σας δείχνω τις παραθέσεις και γίνονται...

# 15 στις 6/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:40
... Παιδιά θα με τρελάνετε;

...

Παράθεση:
εμενα τωρα μου κατσε.....μηπως σε φοβηθηκε κα συνηλθε?!...καλημερα σχεσουλη...

amaretti

# 16 στις 6/2/2007
author
Ελλάδα
Ας τα πάρουμε απ΄την αρχή γιατί μάλλον σας έχω μπερδέψει...
θέλω τώρα εγώ ν'απαντήσω παραθέτοντας και το σχολιο ενος άλλου μέλους....
πάω στην απάντηση και πατάω απο πάνω στην επιλογη απάντησης/σχολίου....
διαλέγω το μέλος τάδε...παραθέτω ένα κομμάτι απο το κειμενο του...το σχολιάζω...και θέλω να πάω ξανά στο ιδιο μέλος για να συνεχίσω σχολιάζοντας άλλο κομμάτι του κειμένου του ...ε, δεν μου ανοιγει πάλι με τίποτα....
ακόμα κι αν κάνω το τρυκ να ανοιξω ένα άλλο μέλος και μετά να επανέλθω σ'αυτό που θέλω.....
με λίγα λόγια ....δεύτερη φορά δεν ανοίγει στην επιλογή απάντησης/σχολίου το ίδιο παράθυρο.....

Dardana

# 17 στις 6/2/2007
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Sxeseis

Αμαρέτη... μήπως εννοείς... να παραθέσεις 2 ή περισσότερα κείμενα από το pop up της παράθεσης ;

Sxesouli, Μαλλον εννοει αυτο η Αμαρετι :

Παράθεση:
Από το μέλος persa1983 - 06/02/07 09:43
... quote]Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:40
... Παιδιά θα με τρελάνετε;

...

Παράθεση:
εμενα τωρα μου κατσε.....μηπως σε φοβηθηκε κα συνηλθε?!...καλημερα σχεσουλη... ...

Παράθεση:
μπλα μπλα μπλα μπλα

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:37
... Αμαρέτη... μήπως εννοείς... να παραθέσεις 2 ή περισσότερα κείμενα από το pop up της παράθεσης ;

...

Παράθεση:
μπλα μπλα μπλα μπλα

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:18
... Mόλις δοκίμασα μια παράθεση... και λειτουργεί.

...

Παράθεση:
μπλα μπλα μπλα και παλι μπλα
Οτι δηλαδη, οταν θελει να απομονωσει σχολια απο διαφορετικα μελη και να σχολιασει το καθενα, κι οταν εχει ανοιξει ηδη ενα παραθυρο παραθεσης προκειμενου να "αποσπασει" ενα κομματι καποιου σχολιου, και μετα το κλεινει για τον οποιοδηποτε λογο πριν ολοκληρωσει την πραξη της, και μετα απο λιγο επανερχεται στο ιδιο ποστακι/παραθεση προκειμενου να το αποσπασει, τοτε δεν ανοιγει αυτο απο το πεδιο που λεει "παραθεση".

καταλαβα σωστα Αμαρετι;;

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

amaretti

# 18 στις 6/2/2007
author
Ελλάδα

Παράθεση:
Από το μέλος Dardana - 06/02/07 09:54
... καταλαβα σωστα Αμαρετι;;
...

Παράθεση:
σωστα κατάλαβες....αν τώρα εγώ προσπαθήσω ν'ανοίξω πάλι το δικό σου σχόλιο για να παραθέσω και κάποιο άλλο μερος του κειμένου σου....δεεεεννννν!

μήπως τελικά πρέπει να χρησιμοιποιώ την παράθεση κι όχι την επιλογή απάντησης /σχολίου;

Sxeseis

# 19 στις 6/2/2007
author
Να το δοκιμάσουμε και αυτό....

Παράθεση:
Από το μέλος amaretti - 06/02/07 09:44
... Ας τα πάρουμε απ΄την αρχή γιατί μάλλον σας έχω μπερδέψει...
θέλω τώρα εγώ ν'απαντήσω παραθέτοντας και το σχολιο ενος άλλου μέλους....
...

Παράθεση:

Εκανα την πρώτη παράθεση.....

Παράθεση:
... διαλέγω το μέλος τάδε...παραθέτω ένα κομμάτι απο το κειμενο του...το σχολιάζω...και θέλω να πάω ξανά στο ιδιο μέλος για να συνεχίσω σχολιάζοντας άλλο κομμάτι του κειμένου του ...ε, δεν μου ανοιγει πάλι με τίποτα....
ακόμα κι αν κάνω το τρυκ να ανοιξω ένα άλλο μέλος και μετά να επανέλθω σ'αυτό που θέλω.....
...

Παράθεση:
Κάνω και την δεύτερη παράθεση από το ίδιο κείμενο....σωστά;

Παράθεση:
... με λίγα λόγια ....δεύτερη φορά δεν ανοίγει στην επιλογή απάντησης/σχολίου το ίδιο παράθυρο.....
...

Παράθεση:
Και τρίτη παράθεση....
Χμ... κατάλαβα Αμαρέτι.... λοιπόν άκου...

Για να κάνεις παράθεση από το ίδιο κείμενο δύο και τρείς φορές θα πρέπει να "ξεμπλοκάρεις " την προηγούμενη.... δηλαδή... πήγαινε σε μια προηγούμενη απάντηση... να σου ανοίξει το παράθυρο της παράθεσης, κλείσε το και μετά πήγαινε ξανά σε εκείνη που θέλεις...αυτό είναι απόλυτα λογικό να συμβαίνει μιας και το σύστημα θεωρεί ότι πήρε την παράθεση που ήθελες ( αφού έβαλες ένα κομμάτι της ήδη στην απάντηση σου).

Για να το αποφύγεις αυτό μπορείς να παραθέτεις ΟΛΟ το κείμενο από την αρχή... και να σχολιάζεις αφήνωντας κενά εσύ μεταξύ των παραγράφων του.

Τώρα πρέπει να είσαι οκ!

amaretti

# 20 στις 6/2/2007
author
Ελλάδα

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:59
... Για να κάνεις παράθεση από το ίδιο κείμενο δύο και τρείς φορές θα πρέπει να "ξεμπλοκάρεις " την προηγούμενη.... δηλαδή... πήγαινε σε μια προηγούμενη απάντηση... να σου ανοίξει το παράθυρο της παράθεσης, κλείσε το και μετά πήγαινε ξανά σε εκείνη που θέλεις...αυτό είναι απόλυτα λογικό να συμβαίνει μιας και το σύστημα θεωρεί ότι πήρε την παράθεση που ήθελες ( αφού έβαλες ένα κομμάτι της ήδη στην απάντηση σου). ...

Παράθεση:
αυτό το έχω ήδη δοκιμάσει αλλά δεν λειτουργεί...

Παράθεση:
Από το μέλος Sxeseis - 06/02/07 09:59
... Τώρα πρέπει να είσαι οκ!
...

Παράθεση:
τελικά....λειτούργησε....
τώρα είμαι οκ, ευχαριστώ...σχεσούλη

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε