Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Εργασία μέσω internet

Σελίδα : 1

kaeir

# 1 στις 22/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 32
Απαντήσεις: 1.131
'Aρεσαν+: 0%

Εργασία μέσω ιντερνετ

Θα πιαστώ από μια πρόταση της Μυρτώς προς εμένα, την οποία σκεφτόμουν κι εγώ αρκετό διάστημα. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι όμως ασφαλές και τι χρηματικά ανταλλάγματα υπάρχουν βάση της εργασίας αυτής. Επίσης δεν γνωρίζω τι παγίδες μπορούν να κρύβουν και κατά πόσο γίνεται διαρροή των προσωπικών δεδομένων.
Γνωρίζει κάποιος από εσάς κάτι σχετικά; Αν έχει υπάρξει και προσωπική πείρα, ακόμη καλύτερα.
Γενικά υπάρχει κανένα σάιτ από αυτά που να είναι εντάξει και όχι κοροιδία;

# 2 στις 22/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα πρότεινα να αποφύγεις τυχόν εταιρείες που υπόσχονται εργασία από το σπίτι χωρίς να διευκρινίζουν το προσφερόμενο προϊόν ή υπηρεσία. Οι εταιρείες αυτές συνήθως υπόσχονται μεγάλες απολαβές και τελικά το μόνο που θέλουν να πετύχουν είναι μάρκετινγκ και χωρίς κόστος διαφήμιση.
Αν ωστόσο θέλεις, να ασχοληθείς με τέτοια εταιρεία, θα πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια μεγάλη του χώρου π.χ. κάποια που να ασχολείται με καλλυντικά. H εργασία αυτή συνδυάζει και τη χρήση του διαδικτύου αλλά και την προώθηση υπαρκτών προϊόντων σε πελατολόγιο που το φτιάχνεις εσύ.
Φυσικά την προώθηση μπορείς να την κάνεις μέσα από το διαδίκτυο μόνη σου χωρίς μεγάλο κόστος...

Ένας (χωρίς κόστος) τρόπος αρχικής προώθησης είναι οι γνωστές Ελληνικές ιστοσελίδες του χώρου για δημοπρασίες, πωλήσεις ειδών κλπ...

Φίλος ξεκίνησε την αντιπροσώπευση κάποιων προϊόντων από ξένο κατασκευαστικό οίκο (όλα μέσω διαδικτύου) και μέσα σε δύο χρόνια έφτιαξε τη δική του εταιρία. (eshop κλπ...)

Η εργασία μέσα στο διαδίκτυο θέλει ιδιαίτερη προσοχή, στοχοποίηση και απόφαση για αφιέρωση αρκετού ελεύθερου χρόνου.

Αυτά προς το παρόν. Στην συνέχεια θα αναλύσουμε περισσότερο το θέμα.

Φιλικά

kaeir

# 3 στις 22/2/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη

Παράθεση:
Originally posted by Ageras1972
Θα πρότεινα να αποφύγεις τυχόν εταιρείες που υπόσχονται εργασία από το σπίτι χωρίς να διευκρινίζουν το προσφερόμενο προϊόν ή υπηρεσία. Οι εταιρείες αυτές συνήθως υπόσχονται μεγάλες απολαβές και τελικά το μόνο που θέλουν να πετύχουν είναι μάρκετινγκ και χωρίς κόστος διαφήμιση.
Αν ωστόσο θέλεις, να ασχοληθείς με τέτοια εταιρεία, θα πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια μεγάλη του χώρου π.χ. κάποια που να ασχολείται με καλλυντικά. H εργασία αυτή συνδυάζει και τη χρήση του διαδικτύου αλλά και την προώθηση υπαρκτών προϊόντων
-----------------------------------------------------------------------------------------

Aγέρα σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθειά σου. Όσα έγραψες ως πάνω, τα σκέφτηκα κι εγώ, αλλά δεν ήμουν ακόμη και γι'αυτό(που σκέφτηκα) σίγουρη. Γι'αυτό και ζητάω και τις απόψεις άλλων.
Ευχαριστώ και πάλι.

blue_wave

# 4 στις 23/2/2007
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

Παράθεση:
Αν ωστόσο θέλεις, να ασχοληθείς με τέτοια εταιρεία, θα πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποια μεγάλη του χώρου π.χ. κάποια που να ασχολείται με καλλυντικά. H εργασία αυτή συνδυάζει και τη χρήση του διαδικτύου αλλά και την προώθηση υπαρκτών προϊόντων σε πελατολόγιο που το φτιάχνεις εσύ.
Φυσικά την προώθηση μπορείς να την κάνεις μέσα από το διαδίκτυο μόνη σου χωρίς μεγάλο κόστος...

Ένας (χωρίς κόστος) τρόπος αρχικής προώθησης είναι οι γνωστές Ελληνικές ιστοσελίδες του χώρου για δημοπρασίες, πωλήσεις ειδών κλπ...

Φίλος ξεκίνησε την αντιπροσώπευση κάποιων προϊόντων από ξένο κατασκευαστικό οίκο (όλα μέσω διαδικτύου) και μέσα σε δύο χρόνια έφτιαξε τη δική του εταιρία. (eshop κλπ...)

Η εργασία μέσα στο διαδίκτυο θέλει ιδιαίτερη προσοχή, στοχοποίηση και απόφαση για αφιέρωση αρκετού ελεύθερου χρόνου.

Αυτά προς το παρόν. Στην συνέχεια θα αναλύσουμε περισσότερο το θέμα.

Φιλικά

Εγώ δε συμφωνώ για τις εταιρίες καλλυντικών όπου φτιάχνεις εσύ το δικό σου πελατολόγιο. Πρόκειται για εργασίες με τη μέθοδο της πυραμίδας, όπου τελικά δεν καταφέρνεις ποτέ να κερδίσεις.
Την άποψή μου την έγραψα κι άλλη φορά με το ψευδώνυμο που χρησιμοποιούσα τότε και ήταν το kavalarisa.
Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τη διαβάσει:
http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=10107

Εγώ ένα έχω να πω: Μακρυά από τέτοιες δουλειές. Μάλιστα πρόσφατα έγινε θέμα στην εκπομπή του Ευαγγελάτου ειδικά γι αυτές τις εταιρίες. Μιλάμε για μεγάλο δούλεμα.
Out of the blue and into the black They give you this, but you pay for that. Hey hey my my

# 5 στις 23/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλημέρα,

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων σε αυτά που ανάφερα δεν μιλώ για εργασία τύπου πυραμίδας. Θεωρούμε δεδομένο ότι σε αυτόν το τύπο εργασίας το προϊόν είναι η εγγραφή μελών με το αντίστοιχο κόστος και όχι η προσφορά αγαθών. Και έως εκ΄τούτου τα αναμενόμενα κέρδη ή απολαβές είναι αμφίβολα...

Εγώ ανάφερα την πώληση προϊόντων π.χ. καλλυντικών μέσα από το διαδίκτυο ή σε πελατολόγιο που φτιάχνουμε από μόνοι μας. Γνωστή μου κάνει αυτή τη δουλειά με ρολόγια που φέρνει από Γερμανία, (νόμιμα) και κόβει και αποδείξεις κλπ...κλπ... Δεν έχει κατάστημα, απλά τα πουλάει μέσω του διαδικτύου και από το σπίτι της! Υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα...

Παράθεση:
Originally posted by blue_wave
Εγώ δε συμφωνώ για τις εταιρίες καλλυντικών όπου φτιάχνεις εσύ το δικό σου πελατολόγιο. Πρόκειται για εργασίες με τη μέθοδο της πυραμίδας, όπου τελικά δεν καταφέρνεις ποτέ να κερδίσεις.
Την άποψή μου την έγραψα κι άλλη φορά με το ψευδώνυμο που χρησιμοποιούσα τότε και ήταν το kavalarisa.

Εγώ ένα έχω να πω: Μακρυά από τέτοιες δουλειές. Μάλιστα πρόσφατα έγινε θέμα στην εκπομπή του Ευαγγελάτου ειδικά γι αυτές τις εταιρίες. Μιλάμε για μεγάλο δούλεμα.

blue_wave

# 6 στις 23/2/2007
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

Παράθεση:
Καλημέρα,

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεων σε αυτά που ανάφερα δεν μιλώ για εργασία τύπου πυραμίδας. Θεωρούμε δεδομένο ότι σε αυτόν το τύπο εργασίας το προϊόν είναι η εγγραφή μελών με το αντίστοιχο κόστος και όχι η προσφορά αγαθών. Και έως εκ΄τούτου τα αναμενόμενα κέρδη ή απολαβές είναι αμφίβολα...

Εγώ ανάφερα την πώληση προϊόντων π.χ. καλλυντικών μέσα από το διαδίκτυο ή σε πελατολόγιο που φτιάχνουμε από μόνοι μας. Γνωστή μου κάνει αυτή τη δουλειά με ρολόγια που φέρνει από Γερμανία, (νόμιμα) και κόβει και αποδείξεις κλπ...κλπ... Δεν έχει κατάστημα, απλά τα πουλάει μέσω του διαδικτύου και από το σπίτι της! Υπάρχουν πολλά τέτοια παραδείγματα...

Παράθεση:
Originally posted by blue_wave

Αν είναι έτσι θα ήθελα κι εγώ ενημέρωση για το πώς μπορείς να στήσεις επιχείρηση μέσω του υπολογιστή σου από το σπίτι. Δυστυχώς οσο και να έψαξα μόνη μου πάντα έπεφτα σε εταιρίες πυραμίδες.
Εγραψες ότι θα αναλύσεις καλύτερα το θέμα. Αναμένω λοιπόν
Out of the blue and into the black They give you this, but you pay for that. Hey hey my my

# 7 στις 24/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Kαλημέρα,

Καταρχήν ας ξεχωρίσουμε τις περιπτώσεις πώλησης αγαθών μέσω διαδικτύου. Οι βασικές περιπτώσεις είναι δύο:
α. Η σοβαρή επιχειρησιακή που αφορά το στήσιμο ενός e-shop με γκάμα προϊόντων. Συνήθως πίσω από αυτή τη προσπάθεια υπάρχει κάποια εταιρεία ή κάποιος ιδιώτης που γνωρίζει πολύ καλά το e-business. Εδώ το κόστος είναι μεγάλο και οι ώρες που πρέπει να δαπανηθούν πολλές.

β. Η πώληση αγαθών για συμπλήρωμα μηνιαίου εισοδήματος. Αυτή η περίπτωση συνήθως απευθύνεται σε όσους ήδη έχουν μία εργασία και θέλουν απλά να κερδίζουν κάποια χρήματα παραπάνω.

Ειδικά για την περίπτωση (β) που ενδιαφέρει τους περισσότερους, ο χρόνος που πρέπει να αφιερώσει κάποιος είναι μικρός. Το μυστικό της επιτυχίας είναι να βρούμε εκείνα τα προϊόντα που εύκολα μπορούμε να τα "σπρώξουμε"... Συνήθως προϊόντα που εύκολα "σπρώχνονται" μέσω διαδικτύου είναι είδη τεχνολογίας (πληροφορικής, μουσική, mp3 players, κλπ...), βιβλία, μικρο-είδη αυτοκινήτου, ρολόγια, καλλυντικά, αρώματα, κλπ...

Και ας αναφέρουμε το δικό μου προσωπικό παράδειγμα...
Πριν από 12 χρόνια που ήμουν φοιτητής για να βγάλω μερικά χρήματα, βρήκα κάποιον που εμπορευόταν Η/Υ και είδη πληροφορικής. Συμφώνησα μαζί του ότι θα προωθώ τα προϊόντα με τα ανάλογα κέρδη. Επειδή δεν είχα πελατολόγιο, απευθύνθηκα σε φίλους και γνωστούς και στο διαδίκτυο της εποχής. Μία ψευτοσελίδα με τα προϊόντα, μερικές πληροφορίες και αυτό ήταν. Κάποια στιγμή έβγαζα περίπου 100.000δρχ. το μήνα από αυτή τη δραστηριότητα.
Αργότερα που άνοιξαν και οι ελληνικές σελίδες δημοπρασιών προϊόντων, έβαζα εκεί τις αγγελίες μου οι οποίες ήταν προσβάσιμες από παντού και ιδιαίτερα αναλυτικές. Φυσικά κάποια στιγμή το σταμάτησα γιατί πλέον δεν το χρειαζόμουν, ωστόσο υπάρχουν πολλοί (γυναίκες / άντρες) που κάνουν αυτή την εργασία.

Το μυστικά για επιτυχία είναι δύο:
α. Την εργασία στο διαδίκτυο δεν πρέπει να την βλέπουμε υπαλληλικά. Δηλαδή δεν πρέπει να θεωρήσουμε ότι θα έχουμε κάποιον εργοδότη πάνω από το κεφάλι μας.
β. Πρέπει να διαθέτουμε φαντασία και διάθεση. Με αυτά τα δύο όπλα μπορούμε να βρούμε αυτά τα προϊόντα που θα "πουλήσουν" εύκολα χωρίς ταλαιπωρία

# 8 στις 24/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Kαι αφού έχω ακόμα λίγο χρόνο, πριν φύγω για την Σαββατιάτικη βολτούλα, θα ήθελα να πω μία ιστορία...

Ήταν πριν από 2 χρόνια ένα παλικάρι που δούλευε σε γνωστή εταιρεία τηλεπικοινωνιών. Επειδή είχε "μούρλα" με τις επιχειρήσεις, έψαχνε να βρει τρόπο να βγάλει χρήματα από το διαδίκτυο.
Η αγάπη του ήταν τα gadgets. Ότι υπήρχε σε αξεσουάρ μόδας το έβαζε στο μάτι και το αγόραζε. Οπότε σκέφτηκε ότι θα του άρεσε να αρχίσει να πουλάει τέτοια προϊόντα από το διαδίκτυο.
Στην αρχή έφτιαξε μία απλή ιστοσελίδα (δωρεάν) και έβγαζε τα αξεσουάρ που έφερνε από το εξωτερικό (μέσω ξένου site δημοπρασιών) σε ελληνικό site δημοπρασιών. Είδε ότι πούλαγε ότι έβαζε σε αγγελίες.
Κάποια στιγμή με την βοήθεια ενός φίλου έφτιαξε ένα απλό eshop με πωλήσεις μέσω αντικαταβολής ταχυδρομικά ή courier και το site μετακόμισε σε προσωπικό domain.
Φυσικά και έφτιαξε μία ΑΕ για ηλεκτρονικό εμπόριο.
Το επόμενο βήμα ήταν η δυνατότητα αγοράς με χρήσης πιστωτικής κάρτας. Το site με τα λεφτά που έβγαζε μεταλλάχθηκε και έγινε ένας μεγάλος χώρος με προϊόντα αξεσουάρ μόδας (gadgets).
Σήμερα οι πωλήσεις έχουν αυξηθεί (Ελλάδα και εξωτερικό) τόσο που έχει βάλει μία κοπέλα να διαχειρίζεται τις πωλήσεις και τις αποστολές (πολύ καλή θέση για όσους ενδιαφέρονται για εργασία από το σπίτι!).
Αυτός δεν έχει το χρόνο να ασχοληθεί αφού εργάζεται και ως μισθωτός...
Μέχρι που εμφανίστηκε μία ξένη πολυεθνική που θέλει να αγοράσει όλη την επιχείρησή του ώστε να την αναπτύξει περισσότερο. Του προσφέρει ένα τεράστιο ποσό...
Φυσικά θα την πουλήσει, γιατί ήδη σκέφτηκε μία άλλη ιδέα για εργασία μέσω διαδικτύου...

Το παραπάνω ήταν εν’ συντομία η ιστορία του ***Sxeseis_Bot - ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟ ΠΕΡΟΕΧΟΜΕΝΟ***

panos30gr

# 9 στις 26/2/2007
author
Ανδρας / 45 / Διαζευγμένος
Ν. Δράμας / Δοξάτο
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 35
Σε αυτές τις περιπτώσεις πολλές φορές με αυτές τις εταιρίες που υπόσχονται κέρδη μεγάλα και γρήγορα το "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα και μικρός καλάθι".

Remove

# 10 στις 4/3/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 4
οι πυραμιδες ειναι τραγικο πραγμα... τυπου herbalife και κατι τετοια... ΜΑΚΡΙΑ!!!!
Εργασια μεσω ιντερνετ ομως ειναι και να εισαι, πχ, web admin σε καποια βαση δεδομενων καποιας επιχειρησης.. μη τα ισωπεδωνουμε ολα, αυτο δεν εχει καμια σχεση με herbalife και λοιπες απατες!
καλη τυχη!

kaeir

# 11 στις 8/3/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τη βοήθειά σας!

aprospelasti

# 12 στις 12/3/2007
author
Γυναίκα / 50 / Ελεύθερη
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Απαντήσεις: 7

Παράθεση:
Originally posted by Remove
οι πυραμιδες ειναι τραγικο πραγμα... τυπου herbalife και κατι τετοια... ΜΑΚΡΙΑ!!!!
Εργασια μεσω ιντερνετ ομως ειναι και να εισαι, πχ, web admin σε καποια βαση δεδομενων καποιας επιχειρησης.. μη τα ισωπεδωνουμε ολα, αυτο δεν εχει καμια σχεση με herbalife και λοιπες απατες!
καλη τυχη!
Για εργασία μέσω ιντερνετ δεν γνωρίζω θέλω να πω όμως την γνώμη μου για κάτι που ξέρω αρκετά καλά. είμαι μέλος σε εταιρεία καλλυντικών που αμοιβόμαστε με βάση την πυραμίδα. δεν είναι όμως εταιρεία φάντασμα με μουφα προϊόντα. είναι Γαλλική εταιρεία με δικά της εργοστάσια παραγωγής των προϊόντων άριστης ποιότητας. όσο για τα χρήματα όσο δουλεύεις τόσο κερδίζεις. δεν μπορούμε να κρίνουμε τους πάντες εξαιτείας κάποιων που χαλούν την πιάτσα.
Υ.Γ. αν βρείτε δουλειά που να κάθεσαι και να κερδίζεις πείτε μου σας παρακαλώ και μένα.

Ζήσε το σήμερα!

TheQuest

# 13 στις 5/4/2012
author
Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Απαντήσεις: 2
Το 99,99% όσον υπόσχονται εύκολα και γρήγορα χρήματα, στο μόνο που αποσκοπούν είναι τα πάρουν από εσένα (εύκολα και γρήγορα).

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να βγάλεις χρήματα από το ίντερνετ, όμως δεν είναι ούτε εύκολοι, ούτε γρήγοροι. Έναν από αυτούς τους τρόπους, μπορείς να μάθεις στο The Quest.

Θα μάθεις εντελώς δωρεάν πως μπορείς:
  • να φτιάχνεις ιστοσελίδες (site).
  • να τις αξιοποιείς οικονομικά.
  • TheQuest

# 14 στις 5/4/2012
    author
    Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
    Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
    Απαντήσεις: 2
    Το 99,99% όσον υπόσχονται εύκολα και γρήγορα χρήματα, στο μόνο που αποσκοπούν είναι τα πάρουν από εσένα (εύκολα και γρήγορα).

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι για να βγάλεις χρήματα από το ίντερνετ, όμως δεν είναι ούτε εύκολοι, ούτε γρήγοροι. Έναν από αυτούς τους τρόπους, μπορείς να μάθεις στο thequest.gr.

Θα μάθεις εντελώς δωρεάν πως μπορείς:
  • να φτιάχνεις ιστοσελίδες (site).
  • να τις αξιοποιείς οικονομικά.
  • Σελίδα : 1
    Δεν μπορείτε να απαντήσετε