Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΘΕΛΕΙ ΧΡΟΝΟ !ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΙ?

Σελίδα : 1

MARION24

# 1 στις 28/2/2007
author
Γυναίκα / 38 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8
'Aρεσαν+: 0%

Θελει χρονο !Θα γυρισει?

ΕΙΧΑΜΕ ΣΧΕΣΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ! ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΒΓΑΣ ΑΣΗΜΑΝΤΟΣ Κ ΦΤΑΝΕΙ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΕ ΤΗΝ ΖΗΛΕΙΑ ΜΟΥ, Κ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΙΓΟ ΜΟΝΟΣ.ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΝΙΩΘΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΩ Κ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΠΩΣ ΘΑ ΑΙΣΘΑΝΘΕΙ.ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΘΕΛΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ Κ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΒΑΛΛΟΥΜΕ Κ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΝΣΦΑΛΕΙΑ Κ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΝ ΠΑΕΙ ΚΑΠΟΥ ΣΟΒΑΡΑ Η ΣΧΕΣΗ ΜΑΣ. ΕΦΥΓΑ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ 2 ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΚΟΥΓΩΝΤΑΣ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΧΑΛΙΑ Κ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ.ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ Κ ΕΙΠΕ ΝΑΙ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ ΠΟΛΥ Κ ΥΠΟΦΕΡΩ . ΝΑ ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ?????

# 2 στις 28/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
........Χωρις να ειμαι ειδικη ,προτεινω να τον αφησεις να ηρεμησει..προσπαθησε να μην του τηλεφωνησεις ..να μην του στειλεις μηνυμα...(τουλαχιστον...θεσε ενα οριο..πχ.δεν θα τηλεφωνησω ..για 3 μερες..)
.να μην τον ρωτας τι σκεφτεται να κανει...

Το πιο πιθανο ειναι να μην θελει να χωρισετε..απλα να αποσυμπιεστει...

Ξερω οτι ειναι δυσκολο να μην επικοινωνησεις..

Το θεμα ειναι ομως να διαπιστωσεις τι θελει..

Εαν τον θες πραγματικα διεκδικησε τον..με την συμπεριφορα σου..δειχνοντας του πως προτιθεσαι να βελτιωσεις αυτα που δημιουργουν προβληματα στη σχεση.
ΟΧΙ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ!..Πρακτικα.....
οποτε δινοντας χρονο, το τοπιο θα ξεκαθαρισει..
και εαν δεν πιεσεις καταστασεις ,το πιο πιθανο ειναι να εξελιχθει η κατασταση..οπως προσδοκεις!

# 3 στις 28/2/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Υποθέτω πως για να μένετε μαζί δυο χρόνια η σχέση σας είναι αρκετά σοβαρή.
Η πηγή της ανασφάλειας σου είναι το ότι δεν σου λέει πως πάει κάπου σοβαρά μαζί σου στο άμεσο μέλλον ή κάτι άλλο;

Μήπως το ουσιαστικό πρόβλημα της σχέσης σας είναι πως εσύ θέλεις δέσμευση και αυτός δεν είναι έτοιμος ακόμα;

Αν όντως ισχύει αυτό.. να θυμάσαι πως αν ο άλλος δεν είναι έτοιμος για δέσμευση και το κάνει μόνο και μονο για να μην σε χάσει, αργα ή γρήγορα αυτό θα γυρίσει μπούμερανγκ εναντίων σας.

Νομίζω πως ο σύντροφος σου νιώθει πολύ πιεσμένος..
Δώσε του χρόνο να σκεφτεί και να ηρεμήσει χωρίς να τον πιέζεις.. και κάτσε και σκέψου και εσύ μαζί, τι πραγματικά θέλεις..

Αν ο σύντροφος σου δεν νιώθει έτοιμος για δέσμευση εσύ θέλεις/μπορείς να τον περιμένεις; Σε γεμίζει αυτος ο άνθρωπος;
Τι θα μπορούσε να κάνει για να νιώσεις εσύ καλά και ασφαλής μαζί του;

Αν υπάρχει καλή θέληση, αγάπη και σεβασμός τα πάντα λύνονται.. αλλά χωρίς πιέσεις.. η αγάπη είναι σεβασμός και ελευθερία.. ο καθένας μας να είναι ο εαυτός του μέσα στην σχέση του και να τον εμπνέει ο σύντροφος του ώστε να βελτιώνεται και γίνεται ότι καλύτερο μπορεί..
Πάντα με μονογαμία και πίστη ο ένας προς τον άλλον.. να εξηγούμε..

anemona_62

# 4 στις 28/2/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Ο άνθρωπος σε θέλει σαν τρελλός κι εσύ το ίδιο, οπότε θα τα ξαναβρείτε σύντομα, ίσως και αύριο-μεθαύριο.

Το θέμα είναι όταν συμβεί αυτό να του είσαι περισσότερο τρυφερή και λιγότερο γκρινιάρα, όσο γίνεται.

Επίσης σοβαρά και ήρεμα συζητείστε τα θέλω σας. Θα βρείτε άκρη, είμαι βέβαιη.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

MARION24

# 5 στην 1/3/2007
author
ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΝΙΩΘΕΙ ΕΝΤΟΝΟ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΤΙΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΙΛΑΕΙ ΜΕ ΟΠΟΙΑ ΘΕΛΕΙ Κ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ! ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΗΜΟΥΝ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΤΟΥ!

MARION24

# 6 στις 2/3/2007
author
μιλησαμε στο τηλεφωνο κ ηταν ψυχροσ πολυ μου ειπε ασχημα πραγματα οτι και καλα το πηρα πολυ βαρια!μαλλον τα κανει ολα αυτα για να παρει χρονο !!!!!!! κλαψ

lady_username

# 7 στις 6/3/2007
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 63
πως μας καταφερνουν ετσι? απο εκει που σε παρακαλαγε να μεινεις στο σημειο να του ζητας εσυ να γυρισει? δωσε του χρονο..μην επικοινωνησεις για μεγαλο διαστημα..περναγατε μαζι την καθε μερα , μια δυο μερες χωρις επικοινωνια δεν ειναι αρκετα μεγαλο περιθωριο να ηρεμισει..ξερει τον αριθμο σου κ μπορει να σε παρει κ ο ιδιοσ οταν νιωσει ετοιμος..περναω παρομοια φαση αλλα μαλλον σε πολυ χειροτερο βαθμο..κρατα μας ενημερους για τις εξελιξεις μηπως βοηθηθω κ γω..
α,οσο εκεινος το σκεφτεται σκεψου κ συ αντικειμενικα τι σου προσφερει αυτη η σχεση απομακρυσμενη απο τα συναισθηματα σου..συνηθως τις πρωτες μερες νιωθεις μοναξια,δεν εχεις κουραγιο για τπτ..προσπαθησε αυτεσ τις μερες να τις περασεις οπως θα τις περναγες αν δεν ειχες σχεση..θα σε βοηθησει να νιωσεισ δυνατη,να αναπνευσεις απο τη σχεση κ θα δεις διαφορετικα τ απραγματα..καλη τυχη

MARION24

# 8 στις 6/3/2007
author
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ , ΟΜΩΣ ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΜΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ! ΜΕ ΠΗΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ Κ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑ ΤΩΡΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ!
ΦΟΒΑΜΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΗΤΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!

unfaithful

# 9 στις 10/3/2007
author
Γυναίκα / 44 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

περναω τα ιδια...

Zw akrivws to idio edw k 1 mhna."Pnigomai, thelw na meinw monos,eleutheros,den xerw,s'agapaw,den svinw ta 3 xronia..."kai alla tetoia.Den thelw na se agxwsw alla egw anakalupsa oti bgainei me alli...
Milame sto thl, endiaferetai gia mena alla...bgainei me alli!!
Otan milame (mi fantasteis kathe mera..ana 3-4 meres) tou milaw gia asxeta (douleia klp) alla me kalo mood.Thelw na dw pou tha to paei o kurios...An exeis upomoni kane ki esu to idio. Otan frikarw vlepw tous filous mou,pigainw boltes k genika kanw pragmata. Prospathise na kaneis ki esu to idio kai na eisai sigouri oti arga h grigora tha deixei....

MARION24

# 10 στις 10/3/2007
author
ευχαριστω το σκεφτηκα και εγω αυτο οτι μπορει να συμβαινει.του ειπα ομωσ οτι δεν θα περιμενω αλλο και αυριο θελω μια απαντηση. αν δεν μου την δωσει θα φυγω.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε