Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Epaggelmatikes Sinentefkseis...

Σελίδα : 1

valerie

# 1 στις 3/3/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628
'Aρεσαν+: 0%

επαγγελματικες συνεντεφξεις...

Vre paidia mia aporia.. Apo tin stigmi pou ta pao kala stis epaggelmatikes sinentefkseis, giati den akouo sto tilefono tin magiki ekfrasi.. "SIGXARITIRIA PROSLAMVANESTE?? TIN DEFTERA PIANETE DOULEIA??" Loipon psaxno gia grammateiaki ipostiriksi, exo ta prosonta alla mipos theloun kai tipota... alla prosonta?? Ti mporei na kano lathos?? Entaksei ksero oti iparxei anergia alla... toso atixi pia?? Help plz!

TINA45

# 2 στις 4/3/2007
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 78
Κουραγιο μην το βαζεις κατω....
Σημερα ειναι δυσκολα να βρεις δουλεια,θελει υπομονει.Δυστηχος τα προσωντα
μονο, δεν φτανουν θα πρεπει να εχεις μπαρμπα στην κορονη και για την πιο απλη δουλει .Και μετα τυχηηηηηηηη(Μην το βαζεις κατω)Σαν εσενα ειναι πολλοι
Τινα

EMOTION

# 3 στις 6/3/2007
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Καλή
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 23
Πρόσφατα πέρασα αυτήν την Οδύσσεια.
Εχω δώσει γύρω στις 10 συνεντευξεις και σε όλους μου φάνηκε ότι έκανα καλή εντύπωση και τα προσόντα μου αρκετα .
Φυσικά τηλέφωνο δεν χτύπησε.
Δεν απελπίζομαι ,θα συνεχίσω να κάνω αιτήσεις και να δίνω συνεντευξεις μέχρι που να στραβωθεί η τύχη και να μου πούνε να πάω.
Μη σκας αργά ή γρήγορα θα χτυπήσει το τηλέφωνο.
Στο κάτω κάτω με μια ελπίδα ζούμε ε???
Α και που είσαι η αισιοδοξία φαίνεται στο προσωπό μας για αυτό κοίτα να σου περρισεύει.Είναι ένα επιπλέον προσόν.
Κουράγιο και χαμογέλα .
Θα έρθει άσπρη μέρα και για μας (και χωρίς να ρίξουμε γιαούρτια)

# 4 στις 6/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ρε κοπελιά, συγνώμη κι όλας, αλλά να δηλώνεις δακτυλογράφος, να ψάχνεις για δουλειά γραμματειακή υποστήριξης και να μας έχεις φλομώσει στο greeglish, αυτό δεν μπορεί να το χωρέσει το μυαλό μου

pigassos71

# 5 στις 6/3/2007
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Originally posted by valerieαφου στο λεει βρε μανινα.
"exo ta prosonta [IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Divers/a0003.gif[/IMG][IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Divers/ongles.gif[/IMG]alla mipos theloun kai tipota... alla prosonta?? [IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Ordinateur/0004.gif[/IMG]

Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

# 6 στις 6/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σου είπα σήμερα οτι σε λατρεύω???

pigassos71

# 7 στις 6/3/2007
author
Ανδρας / 48 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
Σου είπα σήμερα οτι σε λατρεύω???

οχι το τελευταιο τεταρτο
και αρχισανε να με ζώνουν τα φίδια.
Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

valerie

# 8 στις 6/3/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.628
Αγαπητή ΜΑΝΙΝΑ)_ όταν είχα γίνει μέλος εδώ, ΗΜΟΥΝ δακτυλογράφος! Από τότε άλλαξα 3 δουλειές σχετικές με γραμματειακή υποστήριξη... Τουλάχιστον έχω τα προσόντα (Τα τυπικά). Και συγγνώμη για τα greeklish!

kleopatra35

# 9 στις 8/3/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Να ειμαστε αισιοδοξοι

Παράθεση:
Από το μέλος valerie - 06/03/07 03:28
... Κούκλα μου όλα θα πάνε καλά και σύντομα θα βρεις τη δουλειά που επιθυμείς. Δεν υπάρχει άτομο το οποίο να έχει δώσει περισσότερες συνεντεύξεις από εμένα. Το interview είναι μία τεχνική που ο κάθε υποψήφιος πρέπει να αναπτύξει προς όφελός του. Μετράει η παραμικρή λεπτομέρεια και σημασία δεν έχει η απάντηση που δίνεις στις ερωτήσεις αλλά η ιστορία που έχεις διαγράψει για να απαντήσεις σε αυτές. Πάντα πρέπει να είσαι θετική και να ακούς τον συνομιλητή με προσοχή, ποτέ μην αντιδράς ακόμα και στη πιο ενοχλητική κρίση ή ερώτηση. Μην διακόπτεις ποτέ τον συνομιλητή και προσπάθησε να συγκεντρώσεις πολλές πληροφορίες για την θέση, τόνισε το γεγονός ότι είσαι η κατάλληλη υποψήφια για τη θέση αυτή και φαντάσου τον εαυτό σου ότι έχεις πάρει ήδη τη δουλειά. Πείσε πως αυτοί σε έχουν περισσότερη ανάγκη και το όφελος τους αν σε προσλάβουν θα είναι μεγάλο. Δώσε τόνο αισιοδοξίας και πίστης στον εαυτό σου, δώσε μάθημα αυτοπεποίθησης και ηρεμίας στον χειρισμό καταστάσεων. Σκέψου πως σε αυτήν την θέση έχουν βρεθεί όλοι κάποτε και θα ξαναβρεθούν στο μέλλον. Ανάφερε αν χρειασατεί πως έχεις πολλές προτάσεις για συνέντευξη και ψάχνεις τη κατάλληλη ώστε να αξιοποιήσεις τα ταλέντα σου. Μισθολογικά κάνε τη κατάλληλη έρευνα και μη ζητήσεις ποτέ το κατώτερο μισθό αλλά ούτε και ένα αστρονομικό ποσό μηναίως. Ντύσου κατάλληλα για την περίσταση φορώντας ένα κλασσικό κουστούμι και ένα πουκάμισο σε φωτεινό χρώμα, κάνε το ιδανικό μακιγιάζ το οποίο θα τονίσει τα χαρακτηριστικά σου και θα σε κάνει να είσαι περιποιημένη και όμορφη χωρίς ακρότητες. Φόρεσε το κατάλληλο παπούτσι ώστε να περπατάς άνετα και διακριτικό άρωμα, ένα αξεσουάρ θα σε κάνει να ξεχωρίσεις, είτε είναι κάποιο φουλάρι ή κάποιο κολιέ. Γενικά μην είσαι προκλητικά ντυμένη αλλά δείξε επαγγελματισμό ακόμα και στο ντύσιμό σου χωρίς να ξεχνάς πάντα τη γυναικεία σου φύση. Φτιάξε μία ωραία κόμη, επιμελημένη και φρέσκια που να σου ταιριάζει. Φρόντισε πριν φύγεις να έχεις όλες τις πληροφορίες για τις απαιτήσεις της θέσης, τι προσφέρουν και πιό είναι το προφίλ του υποψηφίου που θα προτιμήσουν. Το σημαντικότερο, πότε θα έχεις απάντηση θετική ή αρνητική ώστε να ξέρεις και τις προτεραιότητες που θα βάλεις. Βγες κερδισμένη εσύ από την συνάντηση αυτή γιατί μέσα από το κύκλο των συνεντεύξεων, να ξέρεις ότι κάνεις και εσύ την έρευνά σου στον χώρο της αγοράς και αποκτάς σημαντική αίσθηση για το τι συμβαίνει. Μην ξεχνάς πως πάντα υπάρχει μία φανερή ή κρυφή θέση διαθέσιμη για σένα και ας υπάρχει αρνητικό κλίμα όσον αφορά την ανεργία. Μια ικανή υποψήφια μπορεί και από μόνη της να δημιουργήσει τη θέση που της αρμόζει στον εργασικό χώρο. Καλή επιτυχία!!! ...

Παράθεση:

# 10 στις 9/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αγαπητη Βαλερι, εχω παρει πολλες φορες συνεντευξεις και κυριως για γραμματεα.Θα έλεγα οτι ειναι απο τα πιο δυσκολα κομματια της δουλειας καθως το ατομο αυτο θα ειναι το δεξι σου χερι το τριτο ματι σου κ το αυτι σου ταυτοχρονα.Στηρίζεσαι πολυ πανω στη γραμματεα σου κ γιαυτο εχει ιδιαιτερη σημασια. Ταυτοχρονα ειναι μια θέση την οποια διεκδικουν παρα πολλα ατομα καθως δεν απαιτει καποια ιδιαιτερη εξιδεικευση κ ο ογκος των αιτησεων ειναι συνηθως μεγαλος. Σου έχω δώσει ηδη 2 λογους για να καταλαβεις οτι για να παρεις μια τετοια δουλεια πρεπει να ξεχωρισεις. Να βγεις πανω απο το σωρο.Μπορει να εισπρατεις χαμογελα αλλα αυτο δε σημαινει οτι εχεις οπωσδηποτε κερδισει το συνομιλητη σου. Τις περισσοτερες φορες το χαμογελο ειναι απλα θέμα ευγένειας.
Η συμβουλη μου ειναι: Μάθε τι έλειπε απο σενα τι ηθελαν κ δεν το βρηκαν( ενα τηλεφωνο με ευγενεια για να ρωτησεις αν εχουν αποφασισει δινοντας το ονομα σου μπορει να σου δωσει καποια ιδεα )ή τι προσοντα εχει το ατομο που προσέλαβαν. Ξερω δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα να πάρεις αυτές τις απαντήσεις.Ομως θα καταλάβεις τι μπορεις να κανεις ακόμα, τι χρειάζεται ίσως να προσθέσεις στο βιογραφικό σου για να είσαι πιο δυνατή στο μέλλον.
Και κάτι τελευταίο,το φαινόμενο που παρατηρείται τελευταία ειναι τα άτομα που παρουσιάζονται για συνέντευξη να έχουν πολύ περισσότερα προσόντα απαυτα που απαιτεί η δουλεια. Μήπως ανήκεις σε αυτη την κατηγορία; τελικά λυπαμαι που συμβαίνει αυτο γιατι είναι λίγο άδικο ,αλλά ούτε αυτά τα άτομα είναι σε καλύτερη μοίρα. Ο φόβος του εργοδότη εκεί ειναι οτι τετοια άτομα σύντομα θα βρουν κάτι στην ειδικότητά τους κ θα αποχωρήσουν ενώ εκείνος θα έχει επενδύσει χρόνο για να τους μαθει τη δουλεια κ τοτε θα ξαναβρεθει στο σημειο μηδεν. Να ξέρεις πάντως πως και οι 2 πλευρές του τραπεζιού έχουν αρκετή αγωνία.Εύχομαι τα καλύτερα.

# 11 στις 22/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

ηι

Μήπως έχετε αναρωτηθεί ότι ένας λόγος που μεγάλο ποσοστό νέων ατόμων στρέφονται εξαιτίας της ανωτέρω κατάστασης στο δημόσιο τομέα? Και δεν στρέφονται μόνο αυτοί αλλά επηρεάζονται και οι γονείς τους....πότε τελικά θα μπορέσει ο νέος να αξιολογηθεί βάση των πραγματικών προσόντων του? Μάλλον ποτέ...

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost