Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

θέλω γνώμη

Σελίδα : 1

morgy

# 1 στις 5/3/2007
author
Γυναίκα / 41 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

θέλω γνώμη

Ζητώ γνώμη σχετικά με την διαφορά ηλικίας ενός ζευγαριού. Είναι φυσιολογικό να ερωτευόμαστε άνδρες μεγαλύτερους μας κατά κάποιες δεκαετίες? Υπάρχει ένας άνδρας στην ζωή μου με τον οποίο έχουμε διαφορά περίπου 40 χρόνια, θα έλεγα πως είναι φίλος μου γιατί με βοηθάει με τις γνώσεις του, με τις γνωριμίες του κ.α. είναι φυσιολογικό να τον σκέφτομαι ερωτικά? Δεν θέλω να χάσω την φιλία του. Θέλω γνώμη.

APETITIKH

# 2 στις 5/3/2007
author
Γυναίκα / 58 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 108
Απαντήσεις: 9.062

Παράθεση:
Originally posted by morgy
έχουμε διαφορά περίπου 40 χρόνια,
είναι φυσιολογικό να τον σκέφτομαι ερωτικά?

Σιγά τη διαφορά!
Ναι, καλέ, φυσιολογικό είναι...
(Κάποιος είχε γράψει πως οι περισσότεροι Καρκίνοι που βρίσκονται
στη φυλακή είναι αθώοι).
ν.

lucretia

# 3 στις 5/3/2007
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.330
Μα καλα, παντρεμενη δεν ειναι η θεματοθετρια?

Ο αντρας της τι ηλικια εχει?

pigassos71

# 4 στις 5/3/2007
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060
98
Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

pigassos71

# 5 στις 5/3/2007
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 14.060

Παράθεση:
Originally posted by morgy
Δεν θέλω να χάσω την φιλία του. Θέλω γνώμη.

αν εσυ εισαι 27 και αυτος 65
πιστεψε με
δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις τη φιλια του!

Αρέσει στο μέλος Wetcircle
Α.Μ.Βα.Ν.ς Ατομο με βαριά νοητική στέρηση Παρακαλώ να είστε συγκαταβατικοί μαζί μου.

titika1

# 6 στις 5/3/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 10
Φιλικά θα το έβλεπα μια χαρά,αλλά Ερωτικά?
Με κάποιον σαν τον πατέρα σου ας πούμε?

morgy

# 7 στις 9/3/2007
author
Γυναίκα / 41 / Σε διάσταση
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
Φιλία υπάρχει ήδη, θα πρέπει να του πω πως νοιώθω ή καλύτερα να μην του το πω για να μην χάσω την φιλία του? Τελικά έχει τόσο μεγάλη σημασία η ηλικία μας?
το φως δεν απέχει πολύ από το σκοτάδι.

kostatheo

# 8 στις 12/8/2015
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Ημαθίας / Νάουσα
Απαντήσεις: 2
Δεν εισαι η πρώτη,και στο κάτω κάτω πρέπει να το κανεις για να μην το μετανιώσεις μετα ότι δεν προσπάθησες.

Negative

# 9 στις 26/3/2016
author
Ανδρας / 80 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Απαντήσεις: 79

Και μια απάντηση 9 χρόνια μετά. 

Τι 30, τι 40, τι 50 - χρόνια διαφοράς. 
Αν είναι και πλούσιος και άκληρος, ποιος σε πιάνει. Δώστου. 

Αστειεύομαι φυσικά. Σε όλες τις ηλικίες, σε όλες τις καταστάσεις της ζωής, ο άνθρωπος χρειάζεται φίλους, χρειάζεται συντροφικότητα.  Σκέψου το δηλαδή. Τι είναι ζωή χωρίς να έχεις κάποιον να ακούει τι λες, χωρίς να λέει τη γνώμη του φυσικά.Να μοιράζεστε ένα πιάτο (μπλιαχ αν δεν είστε άραβες), να μοιράζεστε ένα ποτήρι (το ποτήριον τούτο που λεει), να μοιράζεστε ένα κρεββάτι (αν δε ροχαλίζει ο ένας δυνατά), να μοιράζεστε έναν λογαριασμό τραπέζης. 
Γι΄αυτό λοιπόν, ποσα χρονια μετά, σου φωνάζω απο το ίντερνετ να μην το σκέφτεσαι και να προχωρήσεις.Άλλωστε 40 χρονια ειναι αυτά - δεν ξέρεις πόσα ακόμα έχει ο άλλος. Ουτε εσύ καν δεν ξέρεις πόσα έχεις.Καλό κουράγιο.

Alkmini89

# 10 στις 23/8/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Διαφορα ηλικιας

Κατα τη γνωμη ολα μια χαρα με την οποια διαφορα ηλικιας. Βρες μεσα μου ομως μηπως υπαρχει καποιος ενδομυχος λογος που σου αρεσει ενας αρκετα ωριμοτερος αντρας. Ισως σε ελκει η σοφια του; Η γνωση που εχει για τη ζωη; Ειχες καποιο ζευγαρι προτυπο με διαφορα ηλικιας; Αυτα απο μενα. Ολα καλα φιλη μου! Κ δεν πιστευω οτι θα χασεις τη φιλια του.

kostas232

# 11 στις 9/11/2019
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Ενταξει

Εισαι καρκινος οποτε δικαιολογησαι... τοσο ανωμαλια μονο οι ζυγοι και εσεις... και το κακο ειναι οτι παιρνετε στον λαιμο σας και ξενο κοσμο, τον δικο σας κοφτε τον ποσως μας ενδιαφερει

Παράθεση:
Σχόλιο # 1 από morgy

θέλω γνώμηΖητώ γνώμη σχετικά με την διαφορά ηλικίας ενός ζευγαριού. Είναι φυσιολογικό να ερωτευόμαστε άνδρες μεγαλύτερους μας κατά κάποιες δεκαετίες? Υπάρχει ένας άνδρας στην ζωή μου με τον οποίο έχουμε διαφορά περίπου 40 χρόνια, θα έλεγα πως είναι φίλος μου γιατί με βοηθάει με τις γνώσεις του, με τις γνωριμίες του κ.α. είναι φυσιολογικό να τον σκέφτομαι ερωτικά? Δεν θέλω να χάσω την φιλία του. Θέλω γνώμη.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost