Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κιβώτιο Καταγγελιών

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

dancer

# 21 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 53 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by drtasos
Δύο σημεία που προσωπικά μ' εκνευρίζουν.
Το ένα είναι το θέμα της ορθογραφίας.
Το δεύτερο είναι για όσους γράφουν με αγγλική αλφάβητο.
Για να καταλάβω κι εγώ λοιπόν>
Αν γράψετε το "μιά όμορφη πόλη" με "mia omorfi poli" οι ξένοι θα καταλάβουν τί λέτε;
Αν ναι τότε συγγνώμη.
Κι εδώ για τα κεντρικά θέματα ας κάνει κάτι το "σχέσεις"
Πάντως εγω σχόλια με ξένους χαρακτήρες τα προσπερνώ κι ας γράφουν τα όσα σοφά!
Ουφ! Τα είπα κάπου επιτέλους

συνηθως γραφω με αγγλικους χαρακτηρες, αλλα σου απαντω με ελληνικους (κι ας με παιδευει λιγο) για να το διαβασεις.
Τα 'greeklish' δεν ειναι για να καταλαβαινουν οι 'ξενοι' (θα ενοεις αυτους που δεν ξερουν ελληνικα) αλλα οι ελληνες που ζουν στο εξωτερικο και οι υπολογιστες τους δεν εχουν ελληνικη γραμματοσειρα.

kai synexizw se greeklish pou me diefkolynoun giati pleon den einai proswpikh h apanthsh.

Egw pantos prospernw ta sxolia pou einai grammena me kefalaia (giati mou dinoun thn eikona anthrwpou tsatismenou - pou fwnazei - h pou thelei na na kanei entypwsh)
ki akoma perissotero prospernw afta pou einai grammena XWRIS KAMIA PARAGRAFO (eidate? fwnaksa twra giati tsatistika) einai poly koyrastika.

H epanaphpsh twn thematwn einai TRAGIKH (pali fwnazw)

H eksodos apo to thema SYXNH (akomh ki edw - s ayto to thema - egine)

Fainetai ksekathara oti kapoia atoma to kanoun MONO gia th syllogh vathmwn.
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

drtasos

# 22 στις 27/8/2003
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 38

Παράθεση:

H epanaphpsh twn thematwn einai TRAGIKH (pali fwnazw)

H eksodos apo to thema SYXNH (akomh ki edw - s ayto to thema - egine)

Fainetai ksekathara oti kapoia atoma to kanoun MONO gia th syllogh vathmwn.

Συνεχίζω να διαφωνώ στο θέμα της αγγλικής γραφής ή όπως αλλοιώς λέγεται.
Για την συνεχή επανάληψη των θεμάτων συμφωνώ απόλυτα και πιστεύω πως κάτι πρέπει να γίνει.
Τέλος, αν εννοείς εμένα οτι ξέφυγα απο το παρόν θέμα σου απαντώ "ναι ξέφυγα".
Διαβάζοντας κάτι που έγραφε η Ναταλία ένιωσα την ανάγκη ν' απαντήσω.
Όταν το έκανα δεν μπορούσα να φανταστώ ούτε και είχα σκοπό να εκνευρίσω κάποια μέλη.
Ποτέ μη λές "ποτέ"

fairplay

# 23 στις 5/9/2003
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αλιμος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 36
Με κανουν εξω φρενων οι ανθρωποι που ενω θελουν να ΖΗΣΟΥΝ δεν αφηνουν τον εαυτο τους ελευθερο απο ανουσια κομπλεξ, ανασφαλειες κτλ.... Που οσο κι αν "δουλεψεις" για την ψυχολογια τους, ειναι σαν να μην εχεις κανει τιποτα...

Με κανει εξω φρενων η κολλητη, παιδικη μου φιλη, που ειναι ετσι....

Με κανει εξω φρενων γιατι κανει κακο στον εαυτο της, γιατι μιζεριαζει χωρις λογο, γιατι θυματοποιει τον εαυτο της, γιατι παντα λεει "δεν θελω να το κανω αυτο, αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως"...

ΓΙΑΤΙ?

Προσπαθησες ποτε?
Ειπες ποτε ΟΧΙ?
Γιατι να πρεπει εσυ να γινεσαι χαλί για ολους?
Γιατι δεν σηκωνεις επιτελους το κεφαλι, να πεις αυτη ειμαι! Αυτα γουσταρω! και αυτα, οχι, και σε οποιον αρεσει σε μια τελικη!

Αμαν πια!!!

Με εξοργιζεις!

Σε αυτα τα 14 χρονια φιλιας, εχω παρει απιστευτα πραγματα απο σενα, εισαι Φιλη...

Σε αυτα τα 14 χρονια φιλιας, εχω καταφερει μονο αποσμασματικα να δεις το ποτηρι μισογεματο.... ειμαι Φιλη...

...και δεν θα παψω να σε στηριζω...

Κι ας με ΕΞΟΡΓΙΖΕΙΣ απειρα ωρες-ωρες!!!

Σε λατρευω, ρε φιλεναδα!
Νατασσα

# 24 στις 5/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

υποκρισία...

Θλίψη και αποστροφή μου φέρνει και καθόλου θυμό...
Αφιερώνουν ώρες, εθισμένοι στην δήθεν κάλυψη μιας μοναξιάς που δεν πρόκειται ποτέ να καλύψουν, γιατί καταστρέφουν με σαδισμό αυτό που ευαγγελίζονται.
Αυτοχρίζονται φίλοι και χρίζουν αυθαίρετα φίλους όσους θαυμάζουν, ζηλεύουν, και θέλουν να προσεταιριστούν, για να τιμωρήσουν την κατωτερότητά τους αποδεικνύοντάς την, λαμβάνοντας αυθαίρετα έδαφος και "δικαίωμα" να εκχωρήσουν σε πρώτη ζήτηση κι' ευκαιρία την μισαλλοδοξία, την κακία, την υστεροβουλία τους.
Και το κάνουν ξεδιάντροπα, υστερικά, ωμά και απροκάλυπτα, φανερώνοντας ένα "πρόσωπο" απεχθές όσο και "κατεστραμμένο".
Ζήλια και ξεσυνέριση σε βαθμό ηλιθιότητας και ανεπίστρεπτης παρακμής.

PROBLEM

# 25 στις 16/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Απαντήσεις: 1.851

Καταγγέλλω

Εξοργισμένος!!
Τα έχω πάρει στο κρανίο με τις κλήσεις των υπαλλήλων του δήμου, για (παράνομο) πάρκιν
μέσα σε 15 μέρες 150.00 ευρώ.. αν είναι δυνατό.. στραγάλια είναι?

Ναι κύριε γράφεις.. διπλοπαρκάρισμα.., βλέπεις πουθενά πάρκιν ?
έφτιαξες κάτι πρώτα.. και δεν το είδα?

Ναι!! έκανες την δημοτική αστυνομία.., φοβερή εφεύρεση...
Η δουλειά σας: Φυλάτε το δημοτικό κτήριο.. κάνετε και βόλτα στα παρκαρισμένα αυτοκίνητα.. και γράψτε... φέρτε κλήσεις να πληρωθείτε ..παίρνετε και μπόνους?

Απέναντι από την δουλειά μου το έχω παρκάρει ορέ φίλε.. δεν ενοχλώ και την κυκλοφορία..,
έχω και μια ταμπελάρα.. είμαι απέναντι.., και εσύ την δουλειά σου..,
γράφεις για να πληρωθείς και φεύγεις..,
ξέρεις πόσα μεροκάματα είναι αυτά?

ΝΑΙ ξέρεις.. αλλά εσύ την δουλειά σου..,
να την βράσω την δουλειά σου έξυπνε.., για να εξυπηρετείς τον κόσμο σε ακαλύψανε
αλλά που…,ποια εξυπηρέτηση..?

Μήπως είμαι τυφλός και δεν την είδα?
Δεν μιλώ για την τροχαία.. εκεί είναι διαφορετικά.. έχουν και μια σφυρίχτρα οι άνθρωποι..,
και την χρησιμοποιούν..(οι περισσότεροι),..και κάνουν και τα κλειστά μάτια.. μερικές φορές..,
γιατί ξέρουν ότι ..ο,τι γράφουν δεν ξεγράφετε.!!

Και επανέρχομαι στην δημοτική αστυνομία.. Τι να κάνω ορέ φίλε.. δεν έχω μέσο στο δήμο να σβήσω
τις κλήσεις μου ούτε στον δήμαρχο έχω όρεξη να πάω.. να διαμαρτυρηθώ..
μου την έχετε δώσει στα νεύρα…,
σκέφτομαι ορισμένες φορές να ήμουν τροχονόμος.. εσας θα κυνηγούσα..
και τα αυτοκίνητα σας θα ήταν κόκκινο πανί.. για μένα.

Μου την δίνουν και οι συμβουλάτορες.. ακόμη και εγώ ο ίδιος μου την δίνω
ορισμένες φορές…,
άστο όρε φίλε.. κοίτα τα χάλια σου πρώτα.. και μετά άκουσε, κοίτα.. αλλά μην το ανοίγεις το ρημάδι.

Πιο πολύ όμως οι συμβουλάτορες.. του έλα βρε δεν τρέχει τίποτα.. θα βρεις αυτό που ψάχνεις..,
μην το κυνηγάς..αυτό αστο να φύγει,,δεν σου αξίζει.. (αξίζει για κάποιον άλλο? ή να πάει ν'αυτοκτονήσει..γιατί δεν έχει καμιά αξία?..)

Τι λέτε ορέ…στην ζωή.. σας έτσι τα παρατάτε με την πρώτη ευκαιρία
και το παίζεται και φίλοι…,
έτσι είναι οι φίλοι?.. να σε σπρώχνουν στους χωρισμούς,.... στις απολύσεις,.. στις παραιτήσεις?
Και να τους λες έλα θα βρεις κάτι καλύτερο?

Βρες το πρώτα εσύ και μετά δείξε τους και τον δρόμο..
Αλλά όταν εσύ έχεις χάσει τον δρόμο και τρέχεις στα στενά πως μπορείς όποιον
βρεις στην διασταύρωση να του λες έλα θα βρείς.. κάτι..!
Και αν αυτό το κάτι, το είχε?.. αλλά κανείς δεν βρέθηκε να του πει ότι
στην ζωή πολεμάς καλύτερα όταν είσαι μαζί με κάποιον άλλο..?
Εσπρωξα αρκετά άτομα.. να πάνε και να συνεχίσουν να πολεμούν μαζί με άλλους…,
συνεχίζουν να πολεμούν ..αλλά δεν είναι μόνοι.. κάποιος τους έσπρωξε..,
στον λάκκο με.. το φίδι.. και του έβγαλε το δηλητήριο.. τώρα είναι μαζί…!!!

Δεν τους άφησαν οι φίλοι να τα παρατήσουν.. Δεν τους έδωσαν καταφύγιο..!
Τους ρίξανε στα λιοντάρια και τους έδωσαν και λίγο θάρρος να πολεμήσουν.

Γιατί μόνο εάν πολεμάς μπορείς να νικήσεις.. αλλιώς ζεις στο Κάμελοτ.

Το Κάμελοτ δεν υπάρχει ..παρά μόνο στον κινηματογράφο..
και εδώ θυμήθηκα τον Πάριο…"εδώ δεν είναι σινεμά να γράψεις τέλος".
Μου την δίνουν οι άνθρωποι που φεύγουν από μια δουλειά.. χωρίς να έχουν βρει άλλη.!
Που πας? .. Σ' αρέσει το ψάξιμο?.. ή η ανεργία..?
Και άλλα πολλά μου την δίνουν ..αλλά που να τα θυμηθώ όλα?

Μα περισσότερο απο όλα μου την δίνει ο εαυτός μου όταν κάνω τον έξυπνο..
ΟΧΙ ορέ καραγκιόζη..δεν είσαι και μην προσπαθείς.,.
να αποδείξεις στους άλλους..οτι είσαι..!!
Χειρότερος τους είσαι..Ξύπνα!!

Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

# 26 στις 16/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

προσυπογράφω...

...κάθε λέξη και οξεία, κάθε κόμμα και τελεία.

Παράθεση:
Originally posted by nicks
Θλίψη και αποστροφή μου φέρνει και καθόλου θυμό...
Αφιερώνουν ώρες, εθισμένοι στην δήθεν κάλυψη μιας μοναξιάς που δεν πρόκειται ποτέ να καλύψουν, γιατί καταστρέφουν με σαδισμό αυτό που ευαγγελίζονται.
Αυτοχρίζονται φίλοι και χρίζουν αυθαίρετα φίλους όσους θαυμάζουν, ζηλεύουν, και θέλουν να προσεταιριστούν, για να τιμωρήσουν την κατωτερότητά τους αποδεικνύοντάς την, λαμβάνοντας αυθαίρετα έδαφος και "δικαίωμα" να εκχωρήσουν σε πρώτη ζήτηση κι' ευκαιρία την μισαλλοδοξία, την κακία, την υστεροβουλία τους.
Και το κάνουν ξεδιάντροπα, υστερικά, ωμά και απροκάλυπτα, φανερώνοντας ένα "πρόσωπο" απεχθές όσο και "κατεστραμμένο".
Ζήλια και ξεσυνέριση σε βαθμό ηλιθιότητας και ανεπίστρεπτης παρακμής.

# 27 στις 16/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Και εγω με την σειρα μου...

καταγγελω τους οποιους και οποιες "σνομπ", που βλεπουν και αντιμετωπιζουν τους υπολοιπους σαν αυτοι να ειναι "κουνουπια"!
Ελεος !
Καποιους τους προικισαν με διαφορα χαρισματα, καποιους αλλους οχι!
Αυτο δεν σημαινει οτι οι "αλλοι" δεν ειναι ανθρωποι, και δεν αξιζουν ιση αντιμετωπιση!
ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!

neo-yio

# 28 στις 17/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Με εκνευρίζουν αυτοι που το παίζουν ΚΑΠΟΙΟΙ, χωρίς να είναι ΟΙ κάποιοι....
Θυμωνω όταν βλέπω ανθρώπους που έχουν πολυ μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους και νομίζουν πως τα ξέρουν ολα και τελικά ΔΕΝ ξέρουν ΤΙΠΟΤΑ! Θυμώνω πολυ που ΟΙ κάποιοι προσπαθουν να μειώσουν καποια άτομα χωρίς να τους φτάινε σε τίποτα για να δείξουν καποιο πρόσωπο προς στα έξω, γιατι θέλουν να τους δίνουν σημασία και αξία...

Εκνευρίζομαι γενικα με τους ανθρώπους που ειναι ψηλομύτηδες και σε βλέπουν εσενα το φτωχαδάκι και γυρνάνε απο την άλλη μεριά ή δεν σου δίνουν καμια σημασία, για να μην γίνουν ρεζίλι, μήπως και τους χαιρετήσεις ή τους μιλήσεις και τους πεις καποιο πρόβλημα σου ή τους ζητήσεις κατι τοις....

Γι΄αυτο κι εγω ΧΕΣΤΗΚΑ για αυτους όλους που αναφερα πιο πάνω (που υπάρχουν κι άλλοι πολλοί τύποι ανθρώπων που έχουν σκάρτο χαρακτήρα και τύπο, αλλα δεν χωράει να γραφτούν, ...χωράει ομως αλλου...) και το μονο που με νοιαζει ειναι να με αγαπάνε οι δικοί μου ανθρωποι, να ειμαι εγω και οι δικοί μου καλά στην υγεία, να περνάω καλα και να ειμαι ευχαριστημενη με οσα μπορώ να έχω και με όσα μπορώ να αποκτήσω,(εγω και με τα λιγα ειμαι πολυ πολυ ευχαριστημενη).

Οσο για τους αλλους?... Αστους στην φαντασία τους και στις παραξενιές τους, εγω πάλι κερδισμένη θα ειμαι σε ότιδηποτε...
Και η ζωή συνεχίζεται...

blossom

# 29 στις 17/9/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Κορινθίας / Ξυλόκαστρο
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 766
Θυμώνω με αυτούς που κρίνουν τους ανθρώπους ανάλογα με την μόρφωση και το κοινωνικό status, πόσα σπίτια, επιχειρήσεις και αυτοκίνητα έχουν. Που σε κοιτούν ειρωνικά λες και είσαι κανένα σκουλίκι αν στο φέρει η μοίρα να παρεβρεθείς μαζί τους σε κάποια δεξίωση.

Θυμώνω με τους αγάδες στην καρδιά που περιμένουν από τον άλλο να τους αγαπάει χωρίς εκείνοι να δίνουν τίποτα συναισθηματικά και να εκμεταλλεύονται και να στραγγίζουν τα αποθέματα αγάπης του άλλου χωρίς ίχνος τύψης μέσα τους.

ste76

# 30 στις 17/9/2003
author
Ανδρας / 47 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Περιστέρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 175
Και εγω εξοργιζομαι με τον ευατο μου...που καμια φορα αφηνει ολων των ειδων των ανθρωπων που ανεφερατε παραπανω να τον επηρεασουν...

...που ακομα δεν εχω συνειδητοποιησει 100% το ποσο μικρη ειναι η ζωη για να ανησυχω για καποιους/ες ανθρωπους/καταστασεις...

με την παρτη μου λοιπον εξοργιζομαι καμια φορα γιατι αφηνω ασχημα πραγματα να με αγγιξουν...
Καινουργια αγαπη μ'απλωνει το χερι μου χαμογελα...

koyrsaros

# 31 στις 19/12/2003
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831

Απορώ

Παράθεση:
Originally posted by alismoniti

Καταδικασμένη να παραμείνει ουραγός και στο ιντερνετ είναι η Ελλάδα.

Οσο συνεχίζεται η σημερινή πολιτική που όχι μόνο δεν ενθαρρύνει την υιοθέτηση νέων τεχνονολογιών

Αλλά αντιθέτως τιμωρεί τους χρήστες με υπέρογκες τιμές .

Δεκα χρόνια μετά την πρώτη μαζική εμφάνιση του Διαδικτύου στη χώρα . .

Οι συνδρομές εξακολουθούν να κοστιζουν πολλαπλάσια από ότι στην υπόλοιπη Ευρώπη . . .

Και μάλιστα όσο πιο προηγμένη τεχνολογία χρησιμοποιούν τόσο αυξάνει και η διαφορά της τιμής εις βάρος των Ελλήνων.

Την ίδια στιγμή απολαμβάνουν τις χειρότερες υπηρεσίες είτε γιατί η σύνδεσή τους γίνεται με ρυθμό χελώνας. . .

Είτε γιατί ακόμα και σήμερα υπάρχουν περιοχές στη χώρα όπου η σύνδεσή τους με το Ιντερνέτ παραμένει πρακτικά αδύνατη . . .

Από την κατάσταση αυτή βέβαια πρώτοι χαμένοι είναι οι πολίτες. . .

Χαμένη όμως βγαίνει και η Πολιτεία ,η οποία αξιοποιώντας το διαδίκτυο θα μπορούσε να περιορίσει σε μεγάλο βαθμό την γραφειοκρατία των υπηρεσιών της.

Για κάτι τέτοια δεν αρκούν οι καλες προυποθέσεις ,απαιτείται η επεξεργασία συγκεκριμένης πολιτικής. . .

Με την δημιουργία των κατάλληλων κινήτρων σε όλα τα επίπεδα. . .

Πάνω απ όλα όμως με την διασφάλιση ότι το Ιντερνέτ θα μπορεί να παρέχεται με ανταγωνιστικούς όρους και προσιτές τιμές.!!

Συμφωνα με τις μετρήσεις του περασμένου μήνα μόλις το 28,9% του πληθυσμού χρησιμοποιεί προσωπικό υπολογιστή.

Βρισκόμαστε σε ένα τεχνολογικό Μεσαίωνα.

Τιμές φωτιά
Μέσος όρος μηνιαίου κόστους σύνδεσης dial upPSTN (για 40 ώρες χρήσης)

Ελλάδα 50 ευρώ

Ευρώπη 46 ευρώ

Μέσος όρος μηνιαίου κόστους σύνδεσης ΑDSL 1 μεγαμπιτ

Ελλάδα 400 ευρώ συν φπα

Ευρωπη 100 ευρώ συν φπα

Ηπα 42 ευρώ

καλά τόσο ευχαριστημένοι είσαστε ολοι από τό ελληνικό ίντερνετ;
η τόσο αδιάφοροι που όχι μόνο πληρώνουμε πανάκριβη σύνδεση αλλά έχουμε επί πλέον και ταχύτητες χελώνας. . .
περίμενα κάποια διαμαρτυρία ,κάποιο σχόλιο ,κάποια αποψη τέλος πάντων . .
απορώ. . .

****To θέμα του μέλους alismoniti μεταφέρθηκε εδώ, ώς σχετικό με το υπάρχον. *****
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

morelli

# 32 στις 27/1/2004
author
Ανδρας / 63 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685
Μετα το χθεσινο περιστατικο στο mini chat ....

Καταγγελω οσους ανωμαλους μπαινουν στο mini chat και βριζουν. Γιατι μ' αυτο τον τροπο αποπατουν, δια της βρωμικης γλωσσας τους, τη συζητηση των αλλων μελων!

ΚΑΤΑΠΤΥΣΤΟΙ !!!
Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

observer1

# 33 στις 27/1/2004
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Καταγγέλω όλες ανεξαιρέτως τις ελληνικές (κι αυτό χωράει συζήτηση) τράπεζες για εξαπάτηση των πελατών τους. Για εκμετάλευση. Για τοκογλυφία. Για απανθρωπιά. Για φακέλλωμα (βλπ. ΤΕΙΡΕΣΙΑΣ) Για, για, για....

Λέγεται οτι οι τράπεζες σου δίνουν μια ομπρέλα όταν δεν την χρειάζεσαι κι όταν πιάσει βροχή την τραβάνε και σ'αφήνουν εκτεθειμένο. Ε, λοιπόν ναι είναι αλήθεια, το έζησα κι εγώ.

Επιπλέον 9 στις 10 χρηματιστηριακές είναι θυγατρικές τραπεζών. Αν το ψάξει κανείς, θα δει οτι σε όλη αυτή την ιστορία του χρηματιστηρίου, οι κερδισμένες της υπόθεσης ήταν οι τράπεζες (μιλάμε για κοντά 35 τρις δρχ.). Αν σκεφτεί επίσης οτι οι 1500000 μικροεπενδυτές ελάμβαναν συμβουλές από τις χρηματιστηριακές και βάσει αυτών έδιναν τις εντολές τους, τότε μιλάμε για αισχρή εξαπάτηση τους από αυτές (οι οποίες είπαμε ήταν θυγατρικές των "κερδισμένων").

Δεν ζητάω φυσικά να "στήσουμε" νέο Γουδί, ούτε ειδικά δικαστήρια, ούτε καν να πάει κόσμος φυλακή.
Μια απλή ανάκληση αδείας για ένα χρονικό διάστημα θα ήταν αρκετό, ως ηθική ικανοποίηση για τους εξαπατηθέντες.
Μετά τις εκλογές φυσικά. Καταλαβαίνω οτι τώρα οι "φωστήρες" μας είναι πολύ απασχολημένοι. Έχει πολλά δέντρα για κόψιμο αυτή η χώρα.
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

split

# 34 στις 18/5/2004
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437

αγανάκτησα!!!

Θέλω να εκφράσω την αγανάκτηση μου για τη συμπεριφορά κάποιων μελών στο forum.

Αποσυντονίζουν τα θέματα... ακόμα και τα δικά τους!!!

Ρίχνουν σπόντες ξανά και ξανά και όταν τελικά πάρουν την απάντηση που τους πρέπει... θίγονται κιόλας!!!

Εκφράζουν άσχετες με το θέμα ''απορίες'' και παρ' όλο που οι ''απορίες'' τους λύνονται μέσα από προσωπικά μηνύματα είτε από τους moderators είτε από άλλα μέλη που θέλουν να βοηθήσουν στην ομαλή λειτουργία του forum... επανέρχονται με τις ίδιες ακριβώς ''απορίες''!!!

Προκαλούν, κριτικάρουν, ψάχνουν μια λέξη για να στηρίξουν σ΄αυτήν την επίθεση τους.

Προσπαθούν να μειώσουν και τελικά μειώνονται οι ίδιοι. Μα στη πορεία καταστρέφουν τον όμορφο χώρο που μας φιλοξενεί.

''Κυκλοφορούν'' με δύο προφίλ... ακόμα και στο φόρουμ. Από τη μιά η εύθιχτη παρθενόπη με τα γαλλικά και το πιάνο της και από την άλλη το ξεκ**ο που βομβαρδίζει το φόρουμ με ''πονηρά'' θέματα.

Φτάνει πιά!!!

Αυτός είναι ένας χώρος για επικοινωνία, ανταλλαγή απόψεων, έκφραση. Ένας χώρος για να γεμίζουμε τις μπαταρίες μας και όχι για να βγάζουμε τα απωθημένα μας. Υπάρχουν πολλοί άλλοι χώροι στο διαδύκτιο για να καλύψουν όσους έχουν τέτοιες ανάγκες.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

# 35 στις 18/5/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Σκέπτομαι ν'αρχίσω να σβήνω ότι δημιουργεί "μπάχαλο" στο φόρουμ, χωρίς ειδοποίηση.
(Αν και κάποιοι -ειδικά οι "μπαχαλοποιοί"- θα με πούν φασίστα...)

-------------------------------------------------

Προχώρα και εμείς μαζί σου! Θα πρότεινα προς τους βετεράνους του site αξιολόγηση για όλα τα άρθρα και τα σχόλια με αντίστοιχη αύξηση ή μείωση των πόντων. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό.
Υ.Γ. Ζητώ συγνώμη αν ξέφυγα και εγώ από το θέμα!

# 36 στις 18/5/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by moo693
Αγαπητή μου split, νομίζω ότι έχεις πολύ δίκιο.

Σκέπτομαι ν'αρχίσω να σβήνω ότι δημιουργεί "μπάχαλο" στο φόρουμ, χωρίς ειδοποίηση.

ακομη το σκεφτεσαι?
παρε φορα γιατι εχεις πολυ δουλεια!!!!
αντε να καθαρισει ολιγον γιατι οντως εχει γινει μπαχαλο.

Συγννωμη κι απο μενα αν ξεφυγα αλλα ηθελα να το πω.

morelli

# 37 στις 19/5/2004
author
Ανδρας / 63 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 53
Απαντήσεις: 1.685
Ωχ !!!!!
Η moo .......πηρε το γιαταγανι.

Φυλαχθητε!
Είναι καλύτερα να αγωνίζεσαι μάταια, παρά να ζείς μάταια.

# 38 στις 19/5/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

για να δημιουργηθει το μπαχαλο συνηθως χρειαζονται δυο...
ο μπαχαλοποιος κι αυτος που απανταει...

και ερωτω...
θα υποβιβαστει σαν οντοτητα το δευτερο μερος της υποθεσης αν δεν απαντησει;;;

τι θα κανει ο μπαχαλοποιος;;;
θα μιλαει στον εαυτο του;;;

για σκεφτητε το....
θα γλυτωσει και η moo τα κοσμητικα επιθετα...

koyrsaros

# 39 στις 19/5/2004
author
Ανδρας / 59 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831

Παράθεση:

Μπά δεν νομίζω, τα πρωτεία τα έχω εγώ..... Αλλά και όταν δεν σβήνω πάλι τα έχω....Τελικά την ''γάτα'' ή την ''the cat '' όπως και να την ρίξεις με τα 4 θα πέσει. Aς είναι καλά τα μαντρόσκυλα...
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

PROBLEM

# 40 στις 20/7/2004
author
Ανδρας / 54 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Απαντήσεις: 1.851

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM
Μα περισσότερο απο όλα μου την δίνει ο εαυτός μου όταν κάνω τον έξυπνο..
ΟΧΙ ορέ καραγκιόζη..δεν είσαι και μην προσπαθείς.,.
να αποδείξεις στους άλλους..οτι είσαι..!!
Χειρότερος τους είσαι..Ξύπνα!!

Κάπως έτσι γίνομαι.... φορεμάτων ειδικός.. ή όπως αλλιώς λέγεται....

Να καταγγείλω;;;

Άστο καλύτερα, σε μιά άλλη κοινωνία, σε κάποια άλλη εποχή, σε κάποιους άλλους....

Σήμερα γιορτάζω που έγινα Ειδικός Φορεμάτων.!!!!!!

Απόστολος.
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.