Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Νιωθω απολυτως χαμενη

Σελίδα : 1

lolipop1982

# 1 στις 27/3/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Νιωθω απολυτως χαμενη

ΝΙΩΘΩ ΧΑΛΙΑ!ΕΙΜΑΙ 29 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ Εχω βρει το επαγγελμα που μου ταιριαζει.Υπαρχει κανεις που ειναι απολυτα ικανοποιημενος με τη δουλεια του??ΠΩΣ βρισκεις τη δουλεια που θα σε γεμιζει και θα νιωθεις καθε μερα την αισθηση της δημιουργιας???

# 2 στις 28/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Από το μέλος lolipop1982 - 27/03/07 08:01
... ΕΙΜΑΙ 29 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ Εχω βρει το επαγγελμα που μου ταιριαζει. ...

Παράθεση:
Σύμφωνα με αρκετές μελέτες, η σωστή ηλικία για αλλαγή επαγγέλματος είναι περί τα 30, μιας και αρκετοί έχουν σταθμίσει καλύτερα τις προτεραιότητές τους και τα ρίσκα που πρέπει να πάρουν. Μην ανησυχείς, συνέχισε να ψάχνεις για κάτι το οποίο θα σε ικανοποιεί τόσο σε απολαβές αλλά και ως έκφραση δημιουργικότητας.

# 3 στις 28/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εάν βρείς επάγγελμα σχετικό μ' αυτό που σπούδασες και ήθελες απο μικρή να ακολουθήσεις, λογικά πρέπει να είσαι ευχαριστημένη
Απο το προφίλ σου φαίνεται οτι είσαι γυμνάστρια ένα απο τα επαγγέλματα που είναι πάρα πολύ κορεσμένα Οι περισότεροι που τελειώνουν τα ΤΕΕΦΑ΄ή είναι άνεργοι ή έχουν αλλάξει επάγγελμα και συ απ' ότι καταλαβαίνω είσαι απο τους δευτερους γιατί οι περισότεροι που πάνε για γυμναστές το επιδιώκουν να πάνε εκεί και απ οτι βλέπω έχεις και διδακτορικό
Για το Δημόσιο δεν το συζητάω στο τελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ η αναλογία ήταν ένας στους πενήντα

Καλή τύχη

sviiiinnnn

# 4 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 57 / Σε σχέση
Ν. Γρεβενών / Σμίξη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 975

Παράθεση:
Originally posted by lolipop1982
ΝΙΩΘΩ ΧΑΛΙΑ!ΕΙΜΑΙ 29 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ Εχω βρει το επαγγελμα που μου ταιριαζει.

Υπαρχει κανεις που ειναι απολυτα ικανοποιημενος με τη δουλεια του??

να κοιτας εκει που θες να πας,αλλοιως θα πας εκει που κοιτας... αυτη ειν'η αποψη μου κι αν δεν σας αρεσει,εχω κι αλλες...

# 5 στις 30/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δύσκολο να βρεθεί δουλειά που να είναι στα μέτρα μας (και αναφέρομαι σε όλα, να μας αρέσει, με καλά λεφτά καλό ωράριο κ.λ.π.),
και αφού δεν μπορεί η δουλειά μα προσαρμοστή στα μέτρα μας
αναγκαστικά προσαρμόζουμε τον εαυτό μας στη δουλειά

eudocie74

# 6 στις 30/3/2007
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 5.696

Παράθεση:
ΝΙΩΘΩ ΧΑΛΙΑ!ΕΙΜΑΙ 29 ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ Εχω βρει το επαγγελμα που μου ταιριαζει.Υπαρχει κανεις που ειναι απολυτα ικανοποιημενος με τη δουλεια του??ΠΩΣ βρισκεις τη δουλεια που θα σε γεμιζει και θα νιωθεις καθε μερα την αισθηση της δημιουργιας???

Υπομονή! Μετά από αρκετά χρόνια εργασίας, κατάλαβα ότι δύσκολο κανείς να βρει τη δουλειά αυτή που θα τη κάνει με ευχαρίστηση και θα τον γεμίζει.
Δυστυχώς συμβιβαζόμαστε...Βέβαια ορισμένοι δε συμβιβάζονται, γιατί δεν έχουν ανάγκη να δουλεύουν...

Manolis86

# 7 στις 31/3/2007
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 59

Παράθεση:
Δύσκολο να βρεθεί δουλειά που να είναι στα μέτρα μας (και αναφέρομαι σε όλα, να μας αρέσει, με καλά λεφτά καλό ωράριο κ.λ.π.),
και αφού δεν μπορεί η δουλειά μα προσαρμοστή στα μέτρα μας
αναγκαστικά προσαρμόζουμε τον εαυτό μας στη δουλειά

,

Σίγουρα θα πρέπει να υπάρξει κάποια προσαρμογή. Λοιπόν εγώ δουλεύω σερβιτόρος, ένα χρόνο τώρα. Όχι ότι μάρεζε απλά ήθελα ένα εισόδημα. Ήταν ένα απο τα επαγγέλματα που μου ήταν σίγουρο αδιάφορα και ότι σιγά μην ασχοληθώ.

Πλέον όμως μου αρέσει, έχω τις καλύτερες επιδόσεις στη δουλειά μου. Είναι θέμα κλίματος στο μαγαζί. Μου ανεβάσανε την αυτοπεποιήθηση οι υπεύθυνοι, με επάινεσαν για τη δουλειά που έχω κάνει και που κάνω και πλέον, λόγω της δουλειάς που μπορώ να βγάλω, είμαι απο τους πιο δύσκολα αναντικατάστατους στο μαγαζί.

Οπότε καταλήγω, ότι χωρίς καλό κλίμα, δεν μπορείς να κάνεις πολλά. Δεν μιλάω για βύσματα, μιλάω για φιλική συμπεριφορά που όμως κοιτάζει πάνω απο όλα τη δουλειά.

Η μαμά μου και ο μπαμπάς μου, μου είπαν να μην βάζω την υπογραφή μου όπου να ναι. :-p

ohmymy

# 8 στις 9/4/2007
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 8

Παράθεση:

το ιδανικό είναι να κάνεις το χομπυ σοθ δοθλίά,αλλά ποθ τέτοια τύχη για όλους
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost