Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Δουλειά με εμπόδια

Σελίδα : 1

MAGNHTHS

# 1 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

Δουλειά με εμπόδια

Δεν ξερω αν ειμαι εγωιστής αλλά νομίζω ότι αν και είμαι με μια καλή κοπέλα , η δουλειά μου κινδυνεύει να μείνει πίσω ή ας πούμε δεν βοηθιέται από τις λεπτομέρειες που καθορίζουν αυτή τη σχέση.Π.χ. ασταθή ωράρια ,πολλές ώρες εργασίας τα γνωστα.Απλά αν και την αγαπάω (την κοπελα), σε απόλυτες τιμές η δουλειά μου ας πούμε '' δέχεται χτυπήματα'' .Η φίλη μου έχει σταθερή δουλειά και δεν επηρεάζεται η εργασία της απο δυσκολίες σχέσης.Λοιπόν?:

katze000

# 2 στις 29/3/2007
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Αλβανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.379
Κοπέλες υπάρχουν πολλές
Δουλειά όμως; μία

-Tita-

# 3 στις 29/3/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 50
Αν κατάλαβα καλά (γιατί, εδώ που τα λέμε, μπορεί να μην κατάλαβα και τίποτα), οι ώρες που αφιερώνεις στην κοπέλα σου σε πάνε πίσω στη δουλειά?

Το θέμα είναι γιατί συμβαίνει αυτό. Ας πούμε, γκρινιάζει η κοπέλα να της αφιερώνεις χρόνο?

Ή εσύ δεν μπορείς να συγκεντρωθείς?

Εγώ, π.χ., αν είμαι τσακωμένη με τον αγαπημένο μου και έχουμε διακόψει διπλωματικές σχέσεις, γίνομαι δουλευταρού και πρόθυμη να μείνω στο γραφείο και σαββατόβραδο, αν, αντιθέτως, είμαστε δύο ερωτευμένα γαλακτομπουρεκάκια, στραβομουτσουνιάζω όποτε ακούω το όνομά μου και κατεβάζω ρολά από Παρασκευή μεσημέρι μέχρι ξημερώματα Δευτέρας.

Αν η δουλειά σου μένει πίσω λόγω απαιτήσεων της κοπέλας, που δεν μπορεί να καταλάβει το στυλ της δικής σου δουλειάς, πρέπει να της εξηγήσεις - σα μεγάλοι άνθρωποι που είστε - και να καταλάβει ότι έχεις υποχρέωση να δουλεύεις περισσότερες και πιο περίεργες ώρες από εκείνη, λόγω της φύσης του επαγγέλματός σου. Δε σου λέω και τίποτα καινούριο, αλλά δεν υπάρχει άλλος τρόπος.

Αν, όμως, μένεις πίσω στη δουλειά επειδή εσύ δεν κρατιέσαι μακριά της, τότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.. Πάσχω από το ίδιο σύνδρομο
Οι πολικές αρκούδες είναι αριστερόχειρες.

EVINA

# 4 στις 29/3/2007
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 14.228
συγνωμη αλλα εγω δεν καταλαβα.... τι απο τα δυο τελικα κινδυνευει...
η σχεση σου λογω δουλειας ή η δουλεια σου λογω αυτης της σχεσης?
. ασταθή ωράρια ,πολλές ώρες εργασίας τα γνωστα.
απο αυτο καταλαβα, οτι πιθανως να σου δημιουργηθει προβλημα στη
σχεση σου...
ενω απο το επομενο καταλαβαινω οτι λογω της σχεσης σου, προφανως να σου δημιουργηθει προβλημα στη δουλεια....

Απλά αν και την αγαπάω (την κοπελα), σε απόλυτες τιμές η δουλειά μου ας πούμε '' δέχεται χτυπήματα'' .

σορρυ αλλα μπερδευτηκα λιγο

PROBLEM

# 5 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851
Εχουμε δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη, τι κάνουμε?

Τέσσερις εκδοχές.

1) Συνεχίζουμε όπως είμαστε. (Όποιο αντέξει θα συνεχίσω να το έχω.)

2) Πετάμε το ένα. (Αλλαξε δουλειά ή κοπέλα.)

3) Δίνουμε το ένα σε κάποιον άλλο. (Δώσε την δουλειά ή την κοπέλα.)

4) Βάζουμε το ένα κάτω από την άλλη μασχάλη. (Ο χρόνος για οικογένεια και εργασία οριοθετήται. Βάλε νέο πρόγραμμα στην ζωή σου, έχει αλλάξει αν δεν το πήρες χαμπάρι).
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

MAGNHTHS

# 6 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Είναι φρόνιμο -το ότι η σχέση μου κάποιες φορές πιέζει τη δουλειά μου να το θέσω- ως σημαντικό θέμα στη φίλη μου?
Εχω ιδιωτική δουλειά και οι αποδοχές μου είναι εντελώς ανάλογες με το πόσο και ΠΩΣ δουλεύω (εννοώ συγκέντρωση, καθαρό μυαλό κλπ)
Και επειδή επιδιώκω ισορροπία - ηρεμία και καλή φόρμα για τη δουλειά μου, αναγκαστικα, προσπαθώ και η σχέση μου να κινείται σε τέτοια πλαίσια.Είμαι λάθος να λειτουργώ κάπως έτσι?

MAGNHTHS

# 7 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Θα μαι πιο συγκεκριμενος' Π.χ. δεν μπορώ να νυχτοπερπατώ συχνά και να είμαι σωστός και στη δουλειά μου το πρωί. Είμαι φάουλ?

EUROPAIKOS

# 8 στις 29/3/2007
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Αγριά
Απαντήσεις: 1
ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΤΙ ΕΙΔΟΥΣ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΜΕ:
ΑΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΡΟΧΩΡΗΜΕΝΗ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΜΠΝΟΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΛΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.

Stalw

# 9 στην 1/4/2007
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 1.353

Παράθεση:
Από το μέλος PROBLEM - 29/03/07 05:13
... Εχουμε δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη, τι κάνουμε?

Τέσσερις εκδοχές.

1) Συνεχίζουμε όπως είμαστε. (Όποιο αντέξει θα συνεχίσω να το έχω.)

2) Πετάμε το ένα. (Αλλαξε δουλειά ή κοπέλα.)

3) Δίνουμε το ένα σε κάποιον άλλο. (Δώσε την δουλειά ή την κοπέλα.)

4) Βάζουμε το ένα κάτω από την άλλη μασχάλη. (Ο χρόνος για οικογένεια και εργασία οριοθετήται. Βάλε νέο πρόγραμμα στην ζωή σου, έχει αλλάξει αν δεν το πήρες χαμπάρι). ...

Παράθεση:

# 10 στις 2/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ένας σωστός σύντροφος πρέπει να υποστηρίζει τη δουλειά, οποιαδήποτε κι αν είναι αυτή κι όχι να την παρεμποδίζει. Η δουλειά σου είναι η προέκταση του ευατού σου και η ευκαιρία σου για δημιουργία και εξέλιξη στη ζωή.

Αν η σύντροφός σου δεν το καταλαβαίνει αυτό, δεν σε στηρίζει και βάζει τον ευατό της πάνω από τη δουλειά σου, τότε είναι μάλλον ανώριμη.

NTAVELIS

# 11 στις 2/4/2007
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 6
Εμένα η δικιά μου, σε ανάλογες περιπτώσεις λέει, δεν είμαι και γυναίκα σου να ασχοληθώ με τα τις δουλεάς σου...κι εγώ δεν ξέρω τι να απαντήσω !!

katze000

# 12 στις 3/4/2007
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Αλβανία

Παράθεση:
Originally posted by NTAVELIS
Εμένα η δικιά μου, σε ανάλογες περιπτώσεις λέει, δεν είμαι και γυναίκα σου να ασχοληθώ με τα τις δουλεάς σου...κι εγώ δεν ξέρω τι να απαντήσω !!

ωραία συντροφικότητα!
(εκτός κι αν είναι υπονοούμενο για να της κάνεις πρόταση γάμου)

NTAVELIS

# 13 στις 3/4/2007
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Απαντήσεις: 6
Ενοείται ότι θέλει πρόταση γάμου.
Τελικά όμως που καταλήγουμε? Σχέση αγαπημένη δεν είναι η ζωή σου ζωή μου - η αναπνοή σου αναπνοή μου?

# 14 στις 4/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
για μένα δεν είσαι φάουλ που υποστηρίζεις τη δουλειά σου! όλα χρειάζονται μέτρο και συνεννόηση! αλλα μην φτάνεις και στο άλλο άκρο( που φτάνουν πολλοι) να χρησιμοποιείς τη δουλειά για να αποφεύγεις τη σχέση σου ή το ακριβως αντίστροφο!
αν τα βάλεις κάτω όλα μπορουν να γίνουν φυσικά όταν και΄μόνο οταν υπαρχει καλη θεληση!

girlpower

# 15 στις 5/4/2007
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Απαντήσεις: 7
οταν βρεθει λύση σε αυτό το θέμα θα έρθει και η συντέλεια του κόσμου.δυστυχώς όλοι βάζουμε τη δουλειά πάνω από όλα

# 16 στις 15/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Συζήτηση

Μόνο οι δυό σας θα τα βάλετε κάτω, ήρεμα και πολιτισμένα , θα τα συζητήσετε και θα βρείτε τη χρυσή τομή. Οι υποχωρήσεις πρέπει να είναι πάντα αμοιβαίες για να πετύχει ένας δεσμός...

katze000

# 17 στις 18/4/2007
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Αλβανία

Παράθεση:
Originally posted by NTAVELIS
Ενοείται ότι θέλει πρόταση γάμου.
Τελικά όμως που καταλήγουμε? Σχέση αγαπημένη δεν είναι η ζωή σου ζωή μου - η αναπνοή σου αναπνοή μου?

Αμα είναι η αναπνοή σου αναπνοή μου,
θα εισπνέω διοξείδιο
και θα πνιγώ!

Αν με εννοείς...
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε