Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

εσείς θα αλλάζατε?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 6/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

νιάτα ως πότε???

...αναμφισβήτητα τώρα τρελένεσαι για τις μετακομίσεις , όταν όμως τα παιδιά θ αρχίσουν να πηγαίνουν σχολείο και να μη στεριώνουν οι φιλίες τους , οι εμπειρίες τους , να μην έχουν την έννοια του σπιτικού να γυρίζουν ... όταν θα μεγαλώσετε κι εσείς και θα σας έχει περάσει ο ενθουσιασμός και θα μειώνονται τα κουράγια ( σε καμια 10αριά χρόνια δηλαδή ) τότε θα λέτε " Αχ τι κάναμε " !

Είναι πολύ βασικό για τα παιδιά να περνάνε ουσιαστικό χρόνο με τους γονείς τους καθημερινά και όχι την εφεύρεση των γιάπηδων " ποιοτικό χρόνο" ... οι συνέπειες φαίνονται στην εφηβεία δυστυχώς και όχι από την αρχή ...

Αν δουλεύεις κι εσύ θα μοιράζεστε την οικονομική διαφορά... ταπεινή μου γνώμη και καθόλου υποχρεωτική ....

pantazis1

# 22 στις 6/4/2007
author
Ανδρας / 56 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 132
Απαντήσεις: 6.553
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by fullmoon07
αγαπητοί συνδικτύοι,
θα ήθελα τα φώτα σας σ ένα θέμα που απασχολεί εμένα και τον άνδρα μου τον τελευταίο καιρό,

ο άνδρας μου έχει μια αρκετά καλή δουλειά με επαγγελματικό αυτοκίνητο, υψηλό μισθό, καλούς συνεργάτες,ελεύθερο ωράριο,γυρίζει κατα τις 18:00 χωρίς όμως δυνατότητα εξέλιξης.
Υπάρχει μια ζήτηση στην αγορά όπου προσφέρουν
αυτοκίνητο, υψηλότερο μισθό,κατά 1000€ και περισσότερες υποχρεώσεις με δυνατότητα εξέλιξης,όμως αντι για 18:00 θα γυρνάει 22:00, και δε θα είναι σταθερά σε μια πόλη, ανά δυο χρόνια μετοικηση.

εάν δεχτεί την πρόταση εγώ θα πρέπει να τον ακολουθώ στις μετοικήσεις, δε με πολυπειράζει μ αρέσει η περιπέτεια.
σκοπεύουμε όμως να κάνουμε οικογένεια.

λοιπόν???καριέρα ή προσωπική ζωή???

θέλει και ρώτημα , προσωπική ζωή .....

εφόσον μετράει εργασιακά ...θα βρει το χιλιάρικο και αλλού ..........

# 23 στις 9/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Νομίζω ότι το ερώτημα έχει ένα κατασκευαστικό λάθος

¨Καρριέρα η προσωπική ζωή ;¨

Θα ήταν καλύτερα να πεις... ¨Η καρριέρα του ή η προσωπική μου ζωή;¨

Για δες το κι έτσι...

fullmoon07

# 24 στις 12/4/2007
author
Γυναίκα / 41 / Παντρεμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Περαία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 318

Παράθεση:
Originally posted by SIMATOROS
Νομίζω ότι το ερώτημα έχει ένα κατασκευαστικό λάθος

¨Καρριέρα η προσωπική ζωή ;¨

Θα ήταν καλύτερα να πεις... ¨Η καρριέρα του ή η προσωπική μου ζωή;¨

Για δες το κι έτσι...

:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>:>
καλά φίλε μ έκανες και γέλασα !!!
έχεις κι εσύ τα δίκια σου!
I 'll try everything once. Twice if i like it!!

womanart

# 25 στις 20/4/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Ροδόπης / Αίγειρος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 16
Ρε παιδια ας μην ειμαστε πια τοσο ματαιοδοξοι ! Αυτος που θελει τα πολλα χανει και τα λιγα. Απο την στιγμη που τωρα ειστε μια χαρα με αυτο το εισοδημα γιατι να μπειτε σε τετοια διλημματα;Εξαρταται ομως απο το τι θελετε περισσοτερο; Καλη ζωη η παιδακια; ΣΑΝ Βρεφονηπιοκομος ομως θα σου πω ενα πραγμα και να το θυμασαι. Οταν καποια στιγμη θα μεγαλωσεισ και τα χρονια θα περασουν σε τι θα ειναι καλυτερο να ανατρεχεισ, στις αναμνησεις απο τοπο σε τοπο σαν τον μεταναστη η να βλεπεις τις φωτο των παιδιων σου και ενδεχομενως και των εγγονιων σου και να λεσ Σε ευχαριστω Θεε μου δεν εμεινα μονη και μοτυ εδωσες μια υπεροχη οικογενεια...Αν παλι δεν εχετε χορτασει την ελευθερια σε εισαγωγικα μεσα στην σχεση τολμηστε το αυτο για καποια χρονια,ζηστε οσα θελετε και μετα κανετε οικογενεια. Το να κανεισ ομως παιδια και αν τα σερνεισ απο πολη σε πολη, να αλλαζουν περιβαλλον, φιλουσ, σχολεια ε δεν ειναι και το καλυτερο πραγμα του κοσμου. Το παιδι δεν ειναι δυνατον εκει που θα προσαρμοζεται, θα μαθαινει, θα δενεται με αλλους ανθρωπους και να κανει φιλιες να φευγει.......ισως καποια στιγμη να σασ το πεταξει στην μουρη και δεν θα σου αρεσει καθολου ειδικα σε σενα που εισαι η μητερα....Γιατι κακα τα ψεματα ο πυρηνας της οικογενειας ειναι η γυναικα και καλο θα ηταν αν μπορεισ και να επηρεασεισ τισ αποφασεισ του συζυγου σου να μεινετε εκει που ειστε απο την στιγμη που δεν υπαρχει οικονομικο προβλημα
παιδια μεταναστες μεσα στην ιδια τους την χωρα ΠΟΤΕ!

# 26 στις 28/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτό που σου έρχεται πρώτο στο μυαλό κάντο .
Οτι και νάναι .
Φύγε , μείνε
δεν έχει σημασία .
Τόλμησε στο άγνωστο .
Κάνε την ζωή σου .

Βρέθηκα σε παρόμοια κατάσταση με την γυναίκα μου ,
τολμήσαμε και μέχρι τώρα μας βγήκε σε καλό .
και να τονίσω ότι δεν είχαμε βοήθεια απο κανέναν .
αλλά να σου πω και κάτι αυτό έχει την γλύκα .

Με αγάπη...!!!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε