Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ......

Σελίδα : 1

spy26

# 1 στις 6/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416
'Aρεσαν+: 0%

Τεραστια κειμενα...

Εδω μεσα υπαρχουν πολλοι αρθρογραφοι...αξιοι και με σωστη επιχηρηματολογια,με αποψη και σοβαροτητα, που εχουν κατι να πουν, και ολοι μας εμεις κατι να μαθουμε απο αυτους !!! Εχουν ομως ενα σοβαρο μειονεκτημα που τους ακολουθει...και σιγουρα τις περισσοτερες φορες δεν το αντιλαμβανονται ουτε καν οι ιδιοι !
Τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΚΕΙΜΕΝΑ (κατεβατα) που παραθετουν !!!

Νομιζω πως ειναι αρκετα κουραστικο και χρονοβορο για τον αναγνωστη που θα μπει να κατσει μιση ωριτσα στο site, να αφιερωσει τα 20 λεπτα στην αναγνωση ενος και μονο κειμενου !

Αυτο εχει ως αποτελεσμα...να μην προλλαβει να διαβασει τις αποψεις και αλλων μελων, να κουραστει, να μην αποκτησει σφαιρικη αντιληψη επι του θεματος, και ακομα ακομα να μην προλλαβει καν να παραθεσει και τον δικο του σχολιασμο !!! Που σημαινει πως θα φυγει μη ικανοποιημενος απο τον παρον χωρο...και μακροπροθεσμα αυτο θα του γινει προκαταληψη με αποτερη καταληξη την απομακρυνση του !!!

Αλλα αυτο ειναι κακο και για τον ιδιο τον αρθρογραφο του τεραστιου κειμενου, γιατι ετσι ολο και λιγοτεροι θα τον διαβαζουν, ολο και λιγοτεροι θα κανουν διαλογο μαζι του κ.α. !!!

Θεωρω πως θα ηταν προτιμοτερο...εκτος απο το αρχικο αρθρο καθε θεματος που μπορει να ειναι οσο θελει να ορισει ο καθενας που το γραφει....για τις υπολοιπες απαντησεις να θεσπιστει μαξιμουμ οριο λεξεων ( ουτε λιγες ουτε πολλες ), ωστε να ειναι πιο προσιτο σε ολλους, και φυσικα πιο ευχαριστο, πιο ''ευγευστο'', πιο ομορφο, πιο περιεκτικο και πιο ουσιωδες !!!

Ξερω πως ισως αναφερομαι σε μικρες-μικρουλες λεπτομερειες αυτην την στιγμη, μα ειναι αυτες που κανουν την διαφορα, και μπορουν να ανεβασουν ακομα πιο πολυ το site !!!!
;;;

melique

# 2 στις 6/8/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 69
Απαντήσεις: 412

Διαφωνώ - Διαφωνώ

Αγαπητέ μου Spyouly...μου επιτρέπεις βέβαια, για μια ακόμη φορά να διαφωνήσω!

Και πίστεψέ με δεν το κάνω επίτηδες.

Καταλαβαίνω απόλυτα τις θέσεις σου και μπορώ να πω οτι έν μέρει έχεις και ένα μικρό δίκιο, αλλά αν αρχίσουμε να οριοθετούμε τις απόψεις μας στο μέγεθος...καήκαμε!

Εγώ προσωπικά έχω μεγάλη δυσκολία να στριμοχθώ....(?)...δεν μπορώ να το υπολογίσω πως να το κάνουμε! Η έμπνευση είναι έμπνευση!

Χώρια που αν βάλουμε όριο λέξεων θα αισθάνομαι ότι γράφω διαγώνισμα! Ημαρτον! Δεν με λυπάσαι....????

(Το πήρα λίγο προσωπικά?:lol

Φιλούλια!
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

spy26

# 3 στις 6/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Επειδη ισως να εχεις δει ισως και οχι αγαπημενη μου Μελενια..., και εγω μερικες φορες εχω προβλημα χωρητικοτητας, δεν σημαινει πως δεν μπορω να ξεχωρησω τι ειναι καλυτερο για το συνολο !!!

Και αν θελεις εκτος απο το προσωπικο σου ''πιστευω'' στο θεμα, δικαιολογησε μου και που αλλου το στηριζεις αυτο που λες ; Με ποια κριτηρια δηλαδη θεωρεις οτι ειναι καλυτερο για τον αναγνωστη ;

Και ειλικρινα μην νομιζεις οτι εγω το πηρα προσωπικα, απλα προσπαθω να σε πιασω καλυτερα...και ισως να μου αποδειξεις οτι κανω λαθος !!!

Γλυκο μου Μελακι...ανταποδιδω τα φιλουλια σου.....
;;;

melique

# 4 στις 6/8/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη

Ότι πιο απλό

Απλά θεωρώ οτι ο καθένας έχει δικαίωμα να εκφράζεται χωρίς οριοθέτηση χώρου, μια και πολλές φορές είναι τόσες οι σκέψεις και οι πλευρές που θέλει να παρουσιάσει αναπτύσοντας ένα θέμα που ένας τέτοιου είδους περιορισμός δεν βοηθάει καθόλου.

Επίσης από την άλλη πλευρά, όταν ένα θέμα ενδιαφέρει τον αναγνώστη θα κάτσει να το διαβάσει ακόμα και αν αυτό είναι "μακρύτατο"...

Εδώ υπάρχουν θέματα που με τις απαντήσεις έχουν πάρει σελίδες και σελίδες, οπότε αυτός που θέλει να το διαβάσει όλο (μαζί με τις απαντήσεις) ξέρει εκ των προτέρων οτι χρειάζεται να αφιερώσει χρόνο...και το κάνει συνειδητά.

Και από την άλλη, αρκετά πράγματα κάνουμε "άρπα κόλα" στην ζωή μας....ας αφιερώσουμε 10 λεπτάκια παραπάνω στο να διαβάσουμε ένα θέμα που πραγματικά αξίζει τον κόπο...αν πάλι όχι...ένα απλό κουμπάκι και απο εδώ παν και οι άλλοι...κανείς δεν μας υποχρεώνει να διαβάσουμε τίποτα....

Μήπως έγινα πιο σαφής τώρα???

Φιλούλια back to back!!!
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

spy26

# 5 στις 6/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Σωστοτατη η moo693 οσο αφορα τις τρεις παραμετρους που αναφερει, σωστοτατη και η Μελενια σχετικα με την πιθανοτητα υπαρξης πολλων και διαφορων πτυχων σε ενα θεμα !

Αλλα εγω δεν ειπα πουθενα να του απαγορευτει να ξαναγραψει ! Να μπορει να ξαναγραψει και να σχολιασει και την αλλη πλευρα του θεματος !

Ετσι ομως...θα εχουμε πετυχει κατι πολυ σημαντικο....πιστευω !!! Ολα τα κειμενα θα ειναι πιο περιεκτικα και περισσοτερο συγκεκριμενα !!! Θα εχουμε την δυνατοτητα να σχολιαζουμε και να αναλυουμε πιο ευστοχα και πιο καθαρα το καθε συγκεκριμενο σχολιο στο θεμα ! Με αποτελεσμα ...και η λυση (οπου απαιτειτε ) ευκολοτερα θα επιτυχανετε, αλλα και ο διαλογος θα ειναι επικοδομητικοτερος και με περισσοτερη ουσια !

Επισης...τον αναγνωστη μπορει να τον ενδιαφερει ενα θεμα, αλλα θελει και απαιτει να ειναι ξεκουραστο και συγκεκριμενο !!! Ο αναγνωστης...μπορει να μην εχει δα και τοσο χρονο να παραμεινει μεσα ! Ο αναγνωστης ενας λογος απο πολλους, που μπαινει εδω ειναι και να ξεχαστει λιγακι απο την καθημερινοτητα του αγχους, να χαλαρωσει και να ευχαριστηθει ! Και επειδη και εσυ οπως και εγω οπως και πολλοι αλλοι γραφουμε και σχολιαζουμε συχνα, θαρρω πως πρεπει να σεβομαστε ολα αυτα !!! Και προσοχη ...δεν λεω οτι μεχρι τωρα εγω τα τηρω ολα τα παραπανω !!! Αλλα νομιζω πως ειναι καιρος να αρχισουμε ολοι μας να τα τηρουμε !!!

Εσεις τι λετε ;

Αντε ξανα...φιλουλια Μελακι μου !!!

ΥΓ: στο τελος με τοσα φιλια θα μελωσουμε τελειως...και θα μας διαβασει κανενας και θα μας παρεξηγησει....στο λεω...!!!!
;;;

spy26

# 6 στις 6/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Συμπληρωματικο...

Επισης...ισως αυτος ειναι και ενας τροπος να ενθαρυθουν και περισσοτεροι στο να σχολιαζουν !!! Γιατι μεχρι τωρα...μπορει να υπαρχουν 6000+ μελοι, αλλα ζητημα αν κουβεντα γινετε με 100 ανθρωπους ! Δεν ξερω...ισως και να ειπα πολλους !!!
;;;

melique

# 7 στις 7/8/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Δεν θεωρώ οτι το μέγεθος των κειμένων είναι αυτό που αποτρέπει τους πολλούς από το να σχολιάζουν.....μάλλον υπάρχουν άλλοι λόγοι....

Ούτε και είπα εγώ να του απαγορευτεί του εκάστοτε "μεγαλοκειμενάκια" να γράφει ή να απαντήσει....απλά λέω οτι μερικές φορές, θέλωντας να αναλύσεις σωστά όλες τις παραμέτρους ενός θέματος...χρειάζεσαι λίγο περισσότερες λεξούλες....απλά πράγματα....

Και αν είσαι και γενικά πολυλογού (!!!) άστο να πάει...στα κείμενα δεν υπάρχει συμμαζεμός!

Φιλούλια in reply!
(Ποιός θα μας παρεξηγήσει καλέ?)

spy26

# 8 στις 7/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα

Παράθεση:
Originally posted by melique
Ούτε και είπα εγώ να του απαγορευτεί του εκάστοτε "μεγαλοκειμενάκια" να γράφει ή να απαντήσει....απλά λέω οτι μερικές φορές, θέλωντας να αναλύσεις σωστά όλες τις παραμέτρους ενός θέματος...χρειάζεσαι λίγο περισσότερες λεξούλες....απλά πράγματα....

Απλουστατα πραγματα και τα καταλαβαινω αυτα που λες , πολυ καλα !!!

Απλα εγω λεω....να χρησιμοποιησει λιγοτερες λεξουλες, και περισσοτερα κειμενα !!!

Με πιανεις καλυτερα τωρα ;;;;;

Ματς-Μουτς......
;;;

melique

# 9 στις 7/8/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη

...για να καταλάβω...

Δηλαδή για να καταλάβω....να βάζει 2 - 3 ποστ στο ίδιο θέμα με τις διαφορετικές παραμέτρους ξεχωριστά ???

Και αν απλά τα βάζει σε ένα ποστ, με περισσότερες λεξούλες ώς 2-3 επιπλέον παραγράφους?

Αυτό μας πειράζει ?

Αχ....και είναι και πρωί και δεν μπορώ καθόλου!!!

Σμάκ....Σμακ...!!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε