Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 300.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το πιο δημοφιλές κοινωνικό δίκτυο γνωριμιών στην Ελλάδα.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ο ΟΑΕΔ και το sxeseis.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

elix_geo

# 1 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
'Aρεσαν+: 0%

Ο οαεδ και το sxeseis.

Ειλικρινά απορώ πώς ακόμα κανείς ιθύνων από το sxeseis δεν το σκέφτηκε.
Κι όμως...
Το sxeseis είναι, κατά γενική ομολογία, μια μικρογραφία της κοινωνίας με κανόνες λειτουργίας παρόμοιους με της μεγάλης κοινωνίας - βέβαια ήρθαμε εδώ μέσα γιατί δεν τα βγάζαμε πέρα με τη μεγάλη κοινωνία- και θα έπρεπε να έχει και ανάλογους θεσμούς και περιθάλψεις, εκτός των άλλων.
Και έτσι θα έπρεπε να έχει δημιουργήσει το δικό του ΟΑΕΔ.

Όλοι θα καταλάβατε φυσικά ότι μιλάω για τον:

ΟΡΓΑΝΙΣΜΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΩΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ.

Έναν οργανισμό που το κράτος ουδέποτε θα ιδρύσει γιατί οι κυβερνώντες είναι κατά κανόνα ανέραστοι και ουδόλως τους ενδιαφέρει αν ο Έλληνας αν είναι άνεργος ερωτικά.
Αλλά ο άνθρωπος ουκ επ΄άρτω ζήσεται μόνον !!!
Εδώ μέσα όμως που το sxeseis μας φροντίζει ποικιλοτρόπως -να μην αλληλοσπαρασσόμαστε, να μην αλληλοθιγόμαστε, να μην πειράζουμε τις ζαργανούλες και τα άλλα ψαράκια στη γυάλα, κλπ. κλπ.- θα έπρεπε να έχουμε τον ΟΑΕΔ μας.

Να σας πω πώς το σκέφτομαι:

Κάθε μη απασχολούμενος ερωτικά για κάποιο διάστημα- χωρισμένοι, φτυσμένοι, αναζητούντες, ματαίως, τον ιδανικό έρωτα, ανικανοποίητοι με τα συνηθισμένα μέσα κλπ. θα υποβάλει τα χαρτιά του που είναι:
1. Υπεύθυνη δήλωση ότι δεν απασχολείται ερωτικά αυτόν τον καιρό-εξαιρούνται τα one night stands και το περιστασιακό σεξ από πίσω-
1. Θεωρημένο αντίγραφο απόλυσης από τον προηγούμενο ερωτικό εργοδότη του
3. Υπεύθυνη δήλωση -χωρίς γνήσιο υπογραφής- ότι δεν φωνάζει δυνατά κατά την ώρα του οργασμού - επειδή συνήθως μπαίνουμε εδώ μέσα τις ώρες κοινής ησυχίας-.

Μετά την έγκριση της αίτησής του, το sxeseis θα αναλαμβάνει να τον καλύπτει μερικώς για όσο διάστημα θα είναι εκτός ερωτικής σχέσης.

Αυτό που δεν έχω σκεφτεί είναι ο τρόπος αυτής της κάλυψης.

Ιδέες;
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 2 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Από το μέλος elix_geo - 19/04/07 07:53
... Αυτό που δεν έχω σκεφτεί είναι ο τρόπος αυτής της κάλυψης. ...

Παράθεση:
Με μεταχρονολογημένη επιταγή, ίσως ?

ή

με ερωτικά κουπόνια που θα εξαργυρώνει στα κατά τόπους μπ....λα ?

Dardana

# 3 στις 19/4/2007
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
καλοοοο

ή μαλλον

κάλλιστο...

εγω προτεινω ο ερωτικως ανεργος, να απασχολειται μερικως απο άλλα ζευγαρια που χρειαζονται αντικαταστάτη π.χ. τα Σαββατοκυριακα ή οταν ο ενας εκ των δυο απουσιαζει για ενα διαστημα, μεχρις οτου βρει το καταλληλο ατομο για πληρη αποκατασταση...
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 4 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Διαβάζω τον τίτλο.
Τον ξαναδιαβάζω...

Λέω, από μέσα μου... Πάει... Απολύθηκαν όλα τα μέλη απ'τις δουλειές τους και τώρα πρέπει να τρέχει η Μυρτώ κι ο Άλεξ να συμμαζέψουν τ'ασυμμάζευτα!...

Tsouknidompoumpoukaki

# 5 στις 19/4/2007
author
Γυναίκα / 59 / Σε διάσταση
Γαλλία
Θέματα: 81
Απαντήσεις: 1.024

Στο καλό σου βρε Ελικα ...

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

και

ΟΡΓΑΣΜΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΕΩΣ ΕΡΩΤΙΚΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ.

διάβασα -μες τη βιασύνη μου-

Παράθεση:

........

Μετά την έγκριση της αίτησής του, το sxeseis θα αναλαμβάνει να τον καλύπτει μερικώς για όσο διάστημα θα είναι εκτός ερωτικής σχέσης.

Αυτό που δεν έχω σκεφτεί είναι ο τρόπος αυτής της κάλυψης.

Ιδέες;

Ιδέες ε;
Να σου πω ...

όσον αφορά την περί ου ο λόγος κάλυψη, το σχέσεις μπορεί ν΄αρχίσει με την επιχορήγηση παπλωμάτων, κουβερτών, σινδονίων και λοιπών λευκών ειδών καθώς και με είδη προικός γενικώς (και σκηνές γίνονται δεκτές ... μιας και καλύπτουν κι αυτές)

΄Αλλωστε ... δεν είναι κι άσχημη ιδέα ... μια συρμαγιά για την προίκα -που ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά, μπορεί η κάλυψη να βγει και διά βίου που λέει ο λόγος -
και το σχέσεις -δικαιωματικά- κουμπάρος!

(όχι βέβαια από κείνους τους (που καλύπτουν) ...
3 φορές την εβδομάδα!!!)

Ωρες-ώρες ... μαρέσω!

# 6 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Τέλεια ιδέα

Τέλεια ιδέα , αναλαμβάνω τη γραμματειακή υποστήριξη , απογευματινή βάρδεια, τι λες ??? Τυφλό σύστημα άριστο καθώς και ανεπτυγμένο άίσθημα εθελοντισμού αμέριστο!!! χεχεχε

Text

TextText

katze000

# 7 στις 19/4/2007
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Αλβανία
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.379

Παράθεση:
1. Θεωρημένο αντίγραφο απόλυσης από τον προηγούμενο ερωτικό εργοδότη του

ή παραίτησης Ελικά μου,
ή παραίτησης...

# 8 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Tsouknidompoumpoukaki

΄Αλλωστε ... δεν είναι κι άσχημη ιδέα ... μια συρμαγιά για την προίκα -που ξέρεις τι γίνεται καμιά φορά, μπορεί η κάλυψη να βγει και διά βίου που λέει ο λόγος -
Συρμαγιά =αρχικό κεφάλαιο
Νάσαι καλά Tsouknidompoumpoukaki που μου την θύμησες έχω να την ακούσω απο τα παιδικά μου χρόνια που την έλεγαν οι μικρασιάτες όπως και πάρα πολές άλλες τούρκικες λέξεις
Στο θέμα μας τώρα καλή η υπηρεσία του Έλικα αλλα δεν μας είπε τι θα γίνει με κείνους που απασχολούνται στον έρωτα με δυο και τρείς βάρδιες παράλληλα. Αν θα πρεπει να τους κοπεί το πόστιγκ ή να μπουν σε επιτήρηση διότι δεν τους μένει χρόνος για να εξυπηρετούν όλες τις καταστάσεις
Επίσης το Σχέσεις θα πρέπει να βγάλει και ωρισμένα δομημένα ομόλογα να παίρνει ο κάθε ερωτικά άνεργος και να κάνει την δουλειά του

elix_geo

# 9 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by forest48
Στο θέμα μας τώρα καλή η υπηρεσία του Έλικα αλλα δεν μας είπε τι θα γίνει με κείνους που απασχολούνται στον έρωτα με δυο και τρείς βάρδιες παράλληλα.

Φόρεστ, γιαυτούς έχει ληφθεί ειδική μέριμνα στον υπό μελέτη οργασμό -φτου, με παρέσυρε η Τσουκνίς- και θα πληρώνουν βαρέα ένσημα, αρκεί...
να τους ανακαλύψουμε μέσα στο ...δάσος που κρύβονται!!!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

anemona_62

# 10 στις 19/4/2007
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218
Είναι γεγονός ότι ορισμένοι από μας καλό είναι να εργαστούν για να πάρουν κάνα ένσημο ή αλλιώς.... σέξυσμσο.....

Θυμήθηκα επίσης την υπάλληλο στην φανταστική σκηνή της υπηρεσίας όπου δίδονται τα πιστοποιητικά iso περί σεξουαλικότητας να λέει στον αγανακτισμένο πολίτη που διαμαρτύρεται για την καθυστέρηση:
"Ε, τι να σας κάνω κύριε? Δυο χέρια έχω κι εγώ ... εεε... δυο πόδια ήθελα να πω!"
(By alina )
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

SAKIS45

# 11 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 30

SAKIS45

# 12 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 60 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αμπελόκηποι
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 30
Aν κατάλαβα καλά....θέλεις το σχέσεις να σου βρει γκόμενα

observer1

# 13 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
Ε όχι ρε Ελιξ...
Ετσι θα βάλουμε την Αλέκα, το ΠΑΜΕ και τους συνδικαλιστές ακόμα και στο κρεββάτι μας
Αυτοί θα απαιτούν 35ωρο την εβδομάδα και θα μας το χαλάσουν...
Για ξανασκέψου το
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

paliotomaro

# 14 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 54 / Διαζευγμένος
Ν. Λάρισας / Λάρισα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19

# 15 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγω λεω να αφησεις τις κοινωνικοερωτιαρικες ανησυχιες
και να αναψεις κανενα καρβουνο.
α... ναι...

εχε και καμμια κοκακολα γνησια, δεν κανει κανεις διαιτα!
.

isixos_geroulis

# 16 στις 19/4/2007
author
Ανδρας / 60 / Παντρεμένος
Ν. Αργολίδας / Νέα Κίος
Θέματα: 43
Απαντήσεις: 7.939

Και επισης...

...να αφησεις τα παιχνιδια με τα τραγουδια...μου ειδες τη Νικουλα και τσουπ...απο πισω...
Να καουν τα καρβουνα...

Το χειροτερο σε μια τραγωδια ειναι οι γνωμες που ακολουθουν...

# 17 στις 19/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by elkistis
εγω λεω να αφησεις τις κοινωνικοερωτιαρικες ανησυχιες
και να αναψεις κανενα καρβουνο.
α... ναι...

εχε και καμμια κοκακολα γνησια, δεν κανει κανεις διαιτα!
.

έχεις δίκιο βρε Ελκιστή...
την πατατοσαλάτα με γιαούρτη ξέχασες....
μπριζόλα του Ελιχ χωρις πατατοσαλάτα του σεφ-Ελιχ δεν λέει???
λέει???

όχι τίποτε άλλο αποσπάται η προσοχήτου και θα μας αφήσει νηστικούς...

# 18 στις 20/4/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Jan_d_ark

όχι τίποτε άλλο αποσπάται η προσοχήτου και θα μας αφήσει νηστικούς...

Τα λογια σου με συγκλονισαν..
Επρεπε επιτελους να ανοιξουν οι κρουνοι της αγανακτησης σχετικα με το λεπτο αυτό ζητημα.
Ως ποτε θα επικρατουσε η σιωπη;;

elix_geo

# 19 στις 20/4/2007
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by wolfath

Με μεταχρονολογημένη επιταγή, ίσως ?

Θάλεγα επιταγή ημέρας, ή μάλλον νύχτας.

Γιατί ο ΟΑΕΔ αυτός λειτουργεί 12 τη νύχτα με 8 το πρωί !

elix_geo

# 20 στις 20/4/2007
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
καλοοοο

ή μαλλον

κάλλιστο...

εγω προτεινω ο ερωτικως ανεργος, να απασχολειται μερικως απο άλλα ζευγαρια που χρειαζονται αντικαταστάτη π.χ. τα Σαββατοκυριακα ή οταν ο ενας εκ των δυο απουσιαζει για ενα διαστημα, μεχρις οτου βρει το καταλληλο ατομο για πληρη αποκατασταση...

Ε, όχι κι έτσι βρε Νταγντανί!
Μη βάζεις τέτοιες ιδέες...
...γιατί μπορεί και να εφαρμοστούν

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε