Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

χωρισμος

Σελίδα : 1

hurted

# 1 στις 5/5/2007
author
Γυναίκα / 37 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 1
'Aρεσαν+: 0%

χωρισμος

μολις χωρισα απο μια σχεση 6 χρονων.νιωθω σαν να τον ξεριζωσαν απο μεσα μου.δε περιμενα οτι ειναι τοσο ασχημο.το μονο που κανω ειναι να κλαιω.πως μπορω να νιωσω καλυτερα?πωσ να τον ξεχασω?γινεται ποτε?τον αγαπαω και μ αγαπαει ακομα.ηταν αλλοι λογοι στη μεση ομως...πως να προχωρησω?γινεται?μου φαινεται απιθανο..

X_tiMy

# 2 στις 6/5/2007
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Εύοσμος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 8

Απάντηση

Αγαπητό μέλος,
Λογικό είναι που αισθάνεσαι έτσι...6χρόνια είναι αυτά... Η κάθε σχέση όμως κάνει τον κύκλο της... Για σκέψου... τον τελευταίο καιρό ήσασταν τόσο ευτυχισμένοι όσο στην αρχή; Υπομονή και π΄ροσπάθησε να κάνεις πράγματα που σε ευχαριστούν...

loukoumi24

# 3 στις 12/5/2007
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 5

Αξιζει μία προσπάθεια ακόμα!

Πραγματικά δεν ξέρω ποιοί ήταν οι λόγοι που έκαναν να χωρίσεις.Έχω και εγώ σχέση για 7 χρόνια και φτάσαμε στο σημείο να χωρίσουμε γιατί με απάτησε. Μετά από τόσα χρόνια είναι πολύ δύσκολο να αποχωριστείς κάποιον. Νιώθεις ότι χάνεις το άλλο σου μισό. Όλη σου η ζωή περιστέφεται και έχει διοργανωθεί γύρω από αυτόν τον άνθρωπο. Εγώ πάντως έχασα την γή κάτω από τα πόδια μου. Έχασα το στήριγμά μου, τον φίλο μου, την οικογένειά μου, όλα ήταν αυτός. Τώρα κάνουμε προσπάθιες να τα ξαναβρούμε σίγουρα όμως επειδή υπάρχει απιστία στη μέση τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα. Αν πραγματικά αγαπιέστε κάντε μια προσπάθεια για χάρη όλων αυτών που έχετε περάσει μαζί. Ίσως να είναι καλύτερα αυτή τη φορά αφού θα μπορέσετε να ανακαλύψετε τη ήταν αυτό που σας χώρισε.Σίγουρα μετά από τόσα χρόνια σχέση αξίζει μια προσπάθεια. Δεν μπορώ να καταλάβω αυτά που λένε ότι έκανε τον κύκλο της, αν είχε κάνει πραγματικά το κύκλο της η σχέση θα το είχες καταλάβει και δεν θα πονούσες τόσο. Σίγουρα είχες περάσει καλά όλα αυτά τα χρόνια αλλιώς δεν μπορείς να συμβιώσεις με έναν άνθρωπο ούτε μήνα. Αξίζει μια προσπάθεια να τα ξαναβρείτε αν πραγματικά αγαπιέστε. Υποχωρήστε στον εγωισμό και οι δύο και όλα θα περάσουν. Εκτός αν έχεις το κουράγιο να αρχίσεις από την αρχή και να αρχίσεις να ξαναβγαίνεις με άλλους φίλους και παρέες και πάλι δεν ξέρεις που θα καταλήξεις και τι θα ανακαλύψεις στην πορεία.Ειναι ρίσκο!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost