Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κολλημένη μαζί του

Σελίδα : 1

vandoula

# 1 στις 8/5/2007
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
'Aρεσαν+: 0%

Κολλημένη μαζί του

Γεια σας!
Είμαι 19 χρονών και εδώ και περίπου 9 μήνες έχω φάει κόλλημα με τον καθηγητή που μας κάνει χορό, και ο οποίος με περνάει γύρω στα 10 χρόνια. Ξέρω ότι δεν έχει νόημα να ελπίζω ότι θα γίνει κάτι και ότι θα πρέπει να θέσω πιο ρεαλιστικούς στόχους, αλλά εγώ δυστυχώς δε λέω να ξεκολλήσω. Εν τω μεταξύ ντρέπομαι πολύ για τα συναισθήματα μου, και εννοείται ότι δε του έχω δείξει τίποτα. Θα έλεγα μάλιστα ότι η συμπεριφορά μου απέναντι του είναι πολύ ψυχρή, από φόβο μήπως καταλάβει κάτι.
Τι να κάνω; Δε νιώθω έτοιμη να προχωρήσω παρακάτω και θα ήθελα να προκύψει κάτι μεταξύ μας, μολονότι ξέρω καλά ότι αυτό αποκλείεται...

allegria

# 2 στις 9/5/2007
author
Ανδρας / 47 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 703
Και γιατί παρακαλώ αποκλείεται? Γιατί ντρέπεσαι? Μην κολλάς σε ηλικίες. Ζήσε αυτό που πραγματικά θέλεις.

# 3 στις 9/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
βρε κοριτσακι, στο χορο ειναι ευκολο νομιζω να αναπτυξεις τετοια συναισθηματα. λιγο το παθος-η ενταση-μια καποια σωματικη επαφη αν χορευετε μαζι, πχ λατιν, αν δεν εισαι χρονια χορευτρια, πιστευω πως ευκολα μπορει να νιωσεις πιο κοντα με καποιες κινησεις. ομως ξεκολλα και απομυθοποιησε το. νομιζω πως δεν ειναι τοσο ο καθηγητης ως ανθρωπος, οσο ο χορος που σου εχει δημιουργησει αυτα τα συναισθηματα.

vandoula

# 4 στις 9/5/2007
author
Γυναίκα / 33 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 3
Τι να πω, Αλίνα... Ίσως και να έχεις δίκιο σε αυτό που λες με το χορό. Προσπαθώ να το δω ρεαλιστικά το θέμα, ωστόσο αυτό δε βοηθάει στο να τον βγάλω απ' το μυαλό μου.
Το πρόβλημα, συνεχίζει να υπάρχει, ανεξαρτήτως του τι το προκαλεί. Ανεξαρτήτως από το αν κόλλησα μαζί του λόγω του χορού ή όχι, συνεχίζω να τον θέλω πολύ.
Σε ό,τι αφορά εσένα Allegria, θα ήθελα πολύ να κάνω αυτό που νιώθω. Ωστόσο δεν μπορώ να φανταστώ τι θα μπορούσα να κάνω για να τον πλησιάσω, χωρίς να γίνω εντελώς ρόμπα. Στην παρούσα φάση θα μου αρκούσε να το γνωρισω τουλάχιστον λίγο καλύτερα, έστω και φιλικά. Τον βλέπω μόνο την ώρα που μας κάνει μάθημα, όπου και είναι και άλλα άτομα και δε γίνεται να του μιλήσω.
Καμιά πρόταση;
Υ.Γ: σας ευχαριστώ και τις δύο που ασχοληθήκατε με το πρόβλημά μου.

Wolfsangel

# 5 στις 10/5/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 208
Πέραν του ότι σου κάνει χορό και ότι είναι 10 χρόνια μεγαλύτερος σου, ξέρεις τίποτα άλλο γι' αυτόν;

Αν είναι ελεύθερος ή έχει σχέση, αν είναι στρέιτ ή γκέι (συμβαίνουν και αυτά ), ποιά είναι τα χόμπι του, αν ταιριάζουν τα ενδιαφέροντα σας, αν σου αρέσει ο τρόπος ζωής του...

Πιστεύω κι εγώ πως έχεις ερωτευτεί περισσότερο την εικόνα του χορευτή και όχι τον άνθρωπο τον ίδιο.

Το πρώτο πράγμα που θα έπρεπε να κάνεις είναι να αναζητήσεις απαντήσεις στα παραπάνω ερωτήματα, να τον γνωρίσεις καλύτερα σαν άτομο (φιλικά), και αν μέχρι τότε είσαι ακόμα καψούρα μαζί του, το ξανασυζητάμε...

# 6 στις 17/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
δεν μπορώ να μπω ακριβός στην θέση σου αλλά
σκέψου και λιγο το μετά... το πήδημα.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost