Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

να τον πάρω τηλέφωνο;

Σελίδα : 1

didimos-1969

# 1 στις 9/5/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Θρακομακεδόνες
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 10
'Aρεσαν+: 0%

να τον πάρω τηλέφωνο;

Την Παρασκευή με χώρισε ο καλός μου και δεν μου είπε καν το λόγο. Μου είπε θυμωμένος να εξαφανιστώ από τη ζωή του και να μην τον ξαναενοχλήσω.
Άδικα τον ρώταγα τι συμβαίνει, δεν έλεγε τίποτα.
Τι λέτε; να τον πάρω μετά από λίγες μέρες να μου πει τι έγινε; Νοιώθω πολύ αδικημένη έτσι όπως μ εδιωξε χωρίς να έχω κάνει ειλικρινά τίποτα.
Ή μήπως πρέπει να τον αφήσω να ηρεμήσει και να με πάρει ( αν με πάρει βέβαια) όταν και αν νοιώσει αυτος έτοιμος να μου εξηγήσει.
Αν μ αγάπησε δεν πρέπει να μου εξηγήσει; ή μηπως δεν τον αφήνει ο εγωισμός και αδικαιολόγητος για μένα θυμός του;

# 2 στις 9/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κι αν τον πάρεις και σου πει πάλι να μη τον ενοχλείς, ποια θα είναι η θέση σου;
Ωχ , σε ερώτηση για experts απάντησα

# 3 στις 9/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν "το παίζω" ειδικός

Οδυνηρό. Έτσι χώρισα, μου είπε ένα "δεν πάει άλλο, τέλος" πήρα τα πράγματά μου και έφυγα. Σέβομαι την επιθυμία της να μην την ενοχλήσω, αλλά μου ήταν (και σε ένα βαθμό είναι ακόμη) πολύ δυσάρεστο. Πάντως έχω στείλει - αναπάντητα - μηνύματα με ευχές (Χριστούγεννα - Πάσχα) και της τηλεφώνησα στη γιορτή της αρκετούς μήνες αφού χωρίσαμε, μιλήσαμε λίγο "ουδέτερα". Αισθάνομαι πολύ αδικημένος στο ότι μου χρωστάει μια εξήγηση, αλλά κάπου το παράτησα να ξεροσταλιάζω κι άρχισα να εφευρίσκω συνειδητά δικές μου (εγωισμός). Κατά βάθος με πονά ακόμα αλλά αντιλαμβάνομαι ότι φταίει ο χαρακτήρας μου γι' αυτό.

Συμπέρασμα δικό μου; Αν δεν αντέχεις πάρε, μίλα του ειλικρινά αλλά πιθανόν να μη βγάλεις άκρη. Αν θες επιπλέον να κρατήσεις ψηλά τον εγωισμό σου, εγώ νομίζω θα πονέσει.

alternative

# 4 στις 9/5/2007
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Είναι η κλασσική αντίδραση των αντρών όταν θέλουν να χωρίσουν. Μη ψάχνεις το "γιατί" μόνο δέξου το ώς πρόβλημα του άλλου και όχι δικό σου.

EVINA

# 5 στις 9/5/2007
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 29
Απαντήσεις: 14.228
εχθες νομιζω ανεβασες θεμα με το ιδιο ερωτημα...

ανεφερες μεταξυ αλλων οτι σε χωρισε πριν τρεις μηνες και αμεσως βρηκε
αλλη... (αν ηταν αμεσως μετα απο σενα ή παραλληλα με σενα ... αυτο παιζεται για μενα)
χωρισε την αλλη (η οποια στο μεταξυ συνεχιζει να τον ενοχλει στο τηλ) και
ξαναγυρισε σε σενα...

τωρα παλι σε χωριζει...

ειλικρινα απορω γιατι καθεσε και ασχολεισε!!

δηλαδη αν ξαναγυρισει θα εισαι ευτυχισμενη διπλα σε ενα τετοιο ανθρωπο ?

αν μη τι αλλο δεν ειμαστε πλεον εφηβοι και οφειλουμε να φερθουμε με περισσοτερη ωριμοτητα .. ποσο μαλλον οταν υπαρχουν και παιδια στη μεση..

elenoua

# 6 στις 9/5/2007
author
Γυναίκα / 52 / Διαζευγμένη
Επ. Λευκωσίας / Αγιος Δομέτιος
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 1.930

Παράθεση:
Από το μέλος alternative - 09/05/07 08:50
... Είναι η κλασσική αντίδραση των αντρών όταν θέλουν να χωρίσουν. ...

Παράθεση:

"Από το στόμα μου το πήρες"! Είναι παράξενα όντα οι άνδρες με περίεργες αντιδράσεις... ποτέ δεν ξέρεις τι να περιμένεις από αυτούς!

Να σκέφτεσαι με την καρδιά... Και να αισθάνεσαι με το μυαλόβ Μπορείς?

Dardana

# 7 στις 10/5/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
μεταφερω το σχολιο εδω, για να μην παρεμβαινουμε σε άλλα θεματα:

Παράθεση:
Originally posted by didimos-1969

Παράθεση:
Από το μέλος Dardana - 09/05/07 08:58
... Γιατί αγαπητή μου, υπάρχουν άνθρωποι που τους αγαπάς με όλο σου το είναι και τους αποδέχεσαι παρ' όλα τα μειονεκτήματά τους. Στο κάτω κάτω αυτό είναι η αγάπη: να δινεις χωρίς να είσαι σίγουρος οτι θα πάρεις κιόλας!
Το ότι μου έκανε τη ζωή δύσκολη ώρες ώρες, δε σημαίνει ότι κι όλη η σχέση ήταν χάλια.
Αnyway τώρα μιλάμε για τον πόνο του άλλου! ...

Παράθεση:

Ναι, σωστα. Μονο που απο αυτα που μας παρεθεσες στα θεματα που εβαλες ως τωρα, μονο τα χάλια ειδαμε εμεις.
Γεγονος ειναι, πως οσο κι αν αγαπας καποιον, αν δεν σε σεβεται ουτε καν στα αυτονοητα, δεν υπαρχει χωρος για σχεση ή συμβιωση. Επιπλεον, στην περιπτωση σου, υπαρχουν παιδια που αναποφευκτα υφιστανται τα αρνητικα απο μια λαθος επιλογη της μητερας τους οσον αφορα τον συντροφο.

Καταλαβαινω οτι σε ποναει που δεν σου εδωσε μια εξηγηση. Αν και νομιζω οτι η εξηγηση υπαρχει καπου, κι απλως απο τα οσα μας ειπες δεν μπορουμε να τη δουμε, ουτε κι εσυ ακομα, παροτι εισαι μεσα στην κατασταση αυτη.

Και ταυτοχρονα, υποψιαζομαι απο τα οσα μας ειπες, οτι χάρη σου' κανε και σε χωρισε. Θα το δεις κι εσυ σε βαθος χρονου ελπιζω.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

# 8 στις 10/5/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μας είπες κάπου οτι είναι μικρότερος αλλά πόσο δεν μας είπες εικοσιπέντε να πούμε.
Γιατί η ηλικία κάνει την διαφορά
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε