Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Χωρίς οίκτο.

Σελίδα : 1

Joe-73

# 1 στις 11/8/2003
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Καναδάς
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 167
'Aρεσαν+: 0%

Χωρίς οίκτο.

Στον εισαγγελέα οδηγείται σήμερα ο 21χρονος Κωνσταντίνος Αντίκογλου, που σκότωσε χθές το μόλις δύο μηνών παιδί του στο διαμέρισμα της οικογένειας, στο κέντρο της πόλης των Σερρών. Ο παιδοκτόνος, χρησιμοποιώντας τραπεζομάχαιρο, κατάφερε αλλεπάλληλα χτυπήματα στην καρδιά του βρέφους, το οποίο βρήκε πλημμυρισμένο στο αίμα και τυλιγμένο με ένα σεντόνι η 19χρονη μητέρα του, που κοιμόταν και δεν αντιλήφθηκε τη στυγερή δολοφονία. Στην προανάκριση ο Αντίκογλου ομολόγησε την πράξη του, λέγοντας μάλιστα πως την είχε προσχεδιάσει, λόγω της πρόσφατης απόλυσής του από την εργασία του και των μεγάλων οικονομικών προβλημάτων, που αντιμετώπιζε.

Αυτος ρε παιδιά τωρα δεν θα ήταν καλύτερα να τον βάλουν σε ένα κελί και να τον σαπίσουν στο ξύλο;Γράφατε σε ενα άλλο τόπικ: Θανατικη ποινη.Υπερ ή κατα?
Πολλοι απο εσάς λέγατε κατά.Τωρα γι'αυτόν τον άνθρωπο τι έχεται να πείτε που έβγαλε την καρδιά απο το παιδί του χρησιμοποιώντας τραπεζομάχαιρο και την πέταξε;
Τρελός πάντως δεν είναι.
Να σας πω την αλήθεια δεν θέλω να τον σκοτωσουν αμέσως.Εγω προσωπικά θέλω να τον κάνουν να πονέσει όπως πόνεσε και το αγγελούδι.

ΥΓ.Συγνώμη αν παραφέρθηκα η αν έγινα λίγο κακός, αλλά ήθελα να το γράψω.Τέτοια άτομα δεν αξίζουν τον οίκτο μας.

Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στβ αστέρια.

aragon

# 2 στις 11/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 17
Απαντήσεις: 87

Συμφωνώ μαζί σου φίλτατε joe

Δεν έχεις άδικο ώς προς τα συναισθήματα που νιώθεις φίλε μου,πίστεψε με και εγώ τα ίδια νιώθω.
Ομώς ένα γνωμικό λέει αν είσαι θυμωμένος για κάτι,μέτρα μέχρι το δέκα και μετά πες τι έχεις να πείς,αν όμως είσαι πολύ θυμωμένος μέτρα μέχρι το 100.
Στο θέμα υπέρ και κατά της θανατικής ποινής δεν είχα απαντήσει γιατι έβλεπα και το θεώρησα πολύ υγειές να υπάρχουν πολλές απόψεις,στο θέμα σου όμως θα απαντήσω φίλε μου μιας και το έθεσες πάρα πολύ εύστοχα με παράδειγμα που ανατριχιάζει και δημιουργεί σίγουρα αρνητικό κλήμα (υπέρ της θανατικής ποινής).
Γνώμη μου είναι και δεν θέλω να γίνει αποδεκτή απλα για μένα είναι η ενδηκτική,ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΩΣ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΖΩΗ(οφθαλμός αντί οφθαλμού ρε παιδιά;;
Είναι σκληρό κάποιος να σκοτώσει κάποιον,όμως πιστέψτε με είναι βάρβαρο να τον τημωρήσεις σκοτώνοντάς τον,κάνεις μεγαλύτερο αμάρτημα.
Η λύση;;; να τον περιορήσουμε σε κάποιο νησί με την μορφή της εξορίας απο την κοινωνία αυτή μιας και είναι επικίνδυνος,ένα είδος φιλακής σε ένα χώρο μακριά απο τα εγκώσμια (και βάλε καρχαρίες γύρω γύρω απο το νησί και περίφραξέ τους με πλέγμα και όποιος τολμάει ας μπει μέσα στην θάλασσα)
Αυτό θα εκδίκαζα ως τιμωρία ώντας ήρεμος, εν βρασμό ψυχής συμφωνώ μαζί σου μπορεί και να τον έπνιγα απο την τρέλα μου εκείνη την στιγμή.
ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΜΑ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΟΥΜΕ,(μέχρι και ο θεός παραδειγματίζει,δεν τημωρεί)

# 3 στις 11/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν σκέφτομαι αυτόν, δεν σκέφτομαι εμένα, εσάς, δεν σκέφτομαι ΚΑΝΕΝΑΝ αυτή την στιγμή....

Αυτό το πλάσμα σκέφτομαι, αυτό πόνεσε, αυτό, "μαρτύρησε", αυτό "γνώρισε"...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!

Δεν υπάρχει κανείς να σκοτώσουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Δεν υπάρχει τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μυρτώ

# 4 στις 11/8/2003
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Αυτό είπα χθές μόλις το άκουσα...

γιατί να μην έχουμε θανατική ποινή...γιατί;
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

split

# 5 στις 12/8/2003
author
Γυναίκα / 60 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Συγκλονιστικο...

Μονο ενα τερας θα μπορουσε να το κανει αυτο...

Κι αν τον καταδικασουν σε θανατο φιλε Joe, νομιζεις οτι θα αλλαξει τιποτε; το κακο εγινε.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

strellitsia

# 6 στις 12/8/2003
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Χανίων / Καβρός Χανίων
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 169
Δεν μπορώ να βρω καμιά δικαιολογία γι αυτον τον "πατέρα".Οσα προβλήματα και να χε...πως μπόρεσε να κάνει κάτι τόσο απαίσιο?
Νομίζω πως η καλύτερη τιμωρία θα ναι οι τύψεις που θα χει για το υπόλοιπο της ζωής του.
Τόσα ζευγάρια προσπαθούν να κάνουν παιδιά και υπάρχουν κι αυτοί που κάνουν παιδιά για να τα σκοτώσουν!
Απίστευτο....αδικο.....

Joe-73

# 7 στις 12/8/2003
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Καναδάς
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 167

Παράθεση:
Ομώς ένα γνωμικό λέει αν είσαι θυμωμένος για κάτι,μέτρα μέχρι το δέκα και μετά πες τι έχεις να πείς,αν όμως είσαι πολύ θυμωμένος μέτρα μέχρι το 100.

Aν αυτο το λες για μένα και μέχρι το 1.000.000 να μετρήσω πάλι τα ίδια θα έλεγα.Αν το λες αυτο για τον "πατέρα" που το έκανε αυτό,ο ίδιος είπε οτι ήταν προσχεδιασμένο!!!

Παράθεση:
Κι αν τον καταδικασουν σε θανατο φιλε Joe, νομιζεις οτι θα αλλαξει τιποτε; το κακο εγινε.

Σαφως και δεν θα αλλάξει τίποτα αλλά να σου πω οτι αυτός θα καταδικαστει σε ισόβια και μετα απο μερικα χρόνια θα πέρνει και αυτος της αδειούλες του απο τον Κορυδαλό και θα περνάει μια χαρά.

Αλλά δεν καταλάβατε τι είπα.Δεν είπα απλά να τον σκοτώσουν αλλά πρώτα να τον βασανίσουν.
Ειλικρινά παιδιά θα ήθελα να τον είχα μπροστά μου.Μόνο για 10 λεπτά.
Ελπίζω εκει στην φυλακη που θα πάει οι συγκρατούμενοί του να του δείξουν την ίδια "αγάπη" που θα του έδειχνα και γω.
Θυμάστε όλοι σας πως υποδέχτηκαν στην κλούβα τον Δουρή.
Βάλε στόχο το φεγγάρι. Ακόμα κι αν αποτύχεις, θα βρεθείς ανάμεσα στβ αστέρια.
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost