Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

demimak

# 21 στις 13/8/2003
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 96
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Σκέφτηκα ότι σιγά-σιγά θα πρέπει να βάλουμε το μαχαίρι στο κόκαλο και να ανοίξουμε λιγάκι τα ''μέσα'' μας στο ερώτημα αυτό.
Αισθανόμαστε, ακούμε, νιώθουμε , μας αγγίζει αυτή η μεγάλη αγάπη που νιωθει μια Γυναίκα για έναν Αντρα.

Πως άραγε την έχετε βιώσει,την έχετε αισθανθεί μέχρι τούτη τη στιγμή που διαβάζετε αυτό το post (όχι πως θα θέλατε) ? Πως την δείξατε ? Με τι μορφή ?...
Υ.Γ : ίσως το άρθρο να φαίνεται ότι αφορά μόνο γυναίκες , όμως δεν είναι έτσι...

όταν μια γυναικα αγαπαει εναν αντρα τα νιωθει ολα γυρω της υπεροχα!όταν ειναι στην αγκαλια του θελει να κλαψει απο ευτυχια!το μονο που την ενδιαφερει ειναι ποτε θα τον ξαναδει να τον σφιξει στην αγκαλια του και να ονειρευονται το μελλον....ετσι τουλαχιστον αισθανομαι εγω!!!!
Οσο ονειρευομαι...υπαρχω!!!

lianna

# 22 στις 14/8/2003
author
Γυναίκα / 69 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055

Παράθεση:
Originally posted by evans
OI ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΒΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ , ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ .
ΜΙΑ ΑΓΑΠΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΝΙΓΕΙ , ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΑΝ ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ....ΑΓΑΠΗ , ΠΟΥ Σ' ΑΝΑΓΚΑΖΕΙ ΝΑ "ΧΑΜΗΛΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ" ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ , ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ , ΘΥΜΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΑΣ!
ΠΩΣ ΝΑ ΚΟΥΒΑΛΙΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ ;
ΠΩΣ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙΣ Σ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΝΙΞΙΜΟ ;
ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΚΤΗΤΙΚΕΣ , ΙΣΩΣ ΟΙ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ , ΙΣΩΣ,ΙΣΩΣ,ΙΣΩΣ.
ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΕΣ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΕΙΣ , ΘΕΣ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΦΟΡΤΙΟ , ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ.
ΝΑΙ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ!

ΑΧ EVANS ΠΟΣΟ ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΛΕΣ.ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΤΟ ΠΝΙΞΙΜΟ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΧΩΡΟ ΝΑ ΑΝΑΣΑΝΕΙ.ΝΑΣΑΙ ΚΑΛΑ

koyrsaros

# 23 στις 22/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
<<Σε νοιωθω με ολες μου τις αισθησεις...

Ενας αντρας με χιλιαδες αντιθεσεις...

Συγκρατημενος, αλλα εκρηκτικος...

Σιωπηλος, αλλα περιγραφικος...

Μοναχικος, αλλα κοινωνικος...

Σκληρος, αλλα τοσο τρυφερος...

Ολο πικρα, αλλα γλυκος...

Απιστευτα ερωτικος, επικινδυνα αισθησιακος...

Θεε μου τι ειναι αυτο το μουδιασμα στα ποδια μου;
Εχεις νοιωσει την αναγκη μου για σενα και ηρθες;;;;;

Εχεις ολα εκεινα που παντα πιστευα οτι πρεπει να εχει, ενας αληθινος αντρας. Ολα εκεινα που πιστευα οτι δεν υπαρχει αντρας να τα εχει...

Εχεις ανατρεψει τη ζωη μου...

Το μυαλο μου συνεχεια σε ψαχνει,
το κορμι μου συνεχεια σε ζητα...>>

Απόσπασμα επιστολής (κάποτε)....Ναι, αυτή μπορεί να αγαπά έναν άντρα... Οταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ !!!

ΓΙΑ ΣΕΝΑ !!!!

haridimosgs

# 24 στις 22/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 63
Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι οι άντρες αγαπάνε πιο πολύ απ'ότι μια γυναίκα σε μια σχέση,απλώς δεν εξωτερικεύουν αυτήν τους την αγάπη γιατί φοβούνται μην νιώσουν ευάλωτοι απεναντί τους και...(οι περισσότεροι από εμάς καταλαβαίνουμε τι εννοώ)

# 25 στις 22/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
θα κάνω φιλότιμες προσπάθειες ώστε το θέμα αυτό να μην ξεφύγει καθ' οποιοδήποτε τρόπο !!!!! Και επιτέλους, για μια φορά ας μη το οδηγήσουμε αλλού !!!

Το θέμα κατ' εμέ είναι "όταν μια γυναίκα μπορεί ν' αγαπήσει έναν άντρα σαν "γυναικεία φύση", και όχι σαν "σημερινή" γυναίκα γενικώς, απέναντι σε "σημερινό" άντρα ως εννοείται.
Οι ρόλοι που πρέπει να αγνοηθούν είναι δεκάδες.

# 26 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όταν μια γυναίκα αγαπάει έναν άντρα, βρίσκει τη δύναμη να τον αφήσει ελεύθερο....ακόμα κι αν μετά δεν βρίσκει τίποτα στη ζωή της να έχει νόημα...

# 27 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Natalia
Όταν μια γυναίκα αγαπάει έναν άντρα, βρίσκει τη δύναμη να τον αφήσει ελεύθερο....ακόμα κι αν μετά δεν βρίσκει τίποτα στη ζωή της να έχει νόημα...

Δεν ξέρω Ναταλία αν εννοείς τον χωρισμό όταν γράφεις "να τον αφήσει ελεύθερο"...

Συμφωνώ πάντως ακόμα κι αν είναι έτσι.
Για μένα ισχύει και στα πλαίσια της σχέσης.

Πώς αλλιώς να εκφραστεί η αγάπη??

Δέχομαι και αγαπώ αυτό που είσαι, όπου κι αν είσαι, σε όποιον κι αν επιλέγεις να δώσεις τη δική σου αγάπη και αυτό με κάνει ευτυχισμένη: να ξέρω ότι υπάρχεις κάπου εκεί έξω και είσαι καλά...

# 28 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
.
Αισθανόμαστε, ακούμε, νιώθουμε , μας αγγίζει αυτή η μεγάλη αγάπη που νιωθει μια Γυναίκα για έναν Αντρα.

Υ.Γ : ίσως το άρθρο να φαίνεται ότι αφορά μόνο γυναίκες , όμως δεν είναι έτσι...

Η παραπάνω ερώτηση αφορά μάλλον τους άντρες... Πιστεύω ότι αγγ'ιζει τους άντρες. Άλλοι αισθάνονται ευγνωμοσύνη που δέχονται την έντονη έκφραση τέτοιων συναισθημάτων και άλλοι τη θεωρούν "πνίξιμο", πιθανόν γιατί νιώθουν την αδυναμία να ανταποκριθούν ή να ανταποδώσουν....
Αδιάφορο δεν αφήνει κανέναν άνθρωπο η έκφραση της αγάπης με όποια μορφή.

# 29 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by nicks

Παράθεση:
θα κάνω φιλότιμες προσπάθειες ώστε το θέμα αυτό να μην ξεφύγει καθ' οποιοδήποτε τρόπο !!!!! Και επιτέλους, για μια φορά ας μη το οδηγήσουμε αλλού !!!

Το θέμα κατ' εμέ είναι "όταν μια γυναίκα μπορεί ν' αγαπήσει έναν άντρα σαν "γυναικεία φύση", και όχι σαν "σημερινή" γυναίκα γενικώς, απέναντι σε "σημερινό" άντρα ως εννοείται.

Η πρώτη απάντηση που έδωσες δηλαδή ήταν βάσει του θέματος όπως το θέτεις??

Μήπως θα μπορούσες να ανοίξεις καινούριο thread αναλύοντας λίγο περισσότερο τους όρους "σαν γυναικεία φύση" και "σημερινός/ή"??

holborn

# 30 στις 23/8/2003
author
Ανδρας / 51 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 15
An pi mia gineka oti agapa enan antra, ola einai mia xara,molis to pi o antras arxizoun ta provlimata, arxizi i gineka na niothi sigoyria, oti edese ton gaidarako, kai tha arxizi na ton serni mexri na tis gini varetos,apo ekei kai meta pame gi alla afinontas piso kapion pou s agapise poly.

# 31 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by souvlitsa

Παράθεση:
Originally posted by nicks

Παράθεση:

Η πρώτη απάντηση που έδωσες δηλαδή ήταν βάσει του θέματος όπως το θέτεις??

Μήπως θα μπορούσες να ανοίξεις καινούριο thread αναλύοντας λίγο περισσότερο τους όρους "σαν γυναικεία φύση" και "σημερινός/ή"??

Με "πιάνεις" βρε souvlitsa, χαίρομαι ειλικρινά
Αν και μίλησα προσωπικά, δεν απέχει η έκφρασή μου από το προσωπικό μου όραμα.
Και σίγουρα δεν με πιάνεις αδιάβαστο
Τώρα αν ξανανοίξω καινούργιο thread, τι νομίζεις ότι πρόκειται να συζητηθεί?
Εσύ πιθανώς πάλι θα την "κάνεις" για διακοπές η δεν ξέρω τι άλλο, κι' εγώ θα αισθάνομαι σαν τον (Μουστάκα) Ορφέα με το πιάνο και τα κεφτεδάκια...

Για του λόγου το αληθές, και για να παραμένω στο θέμα (ρίξε μια ματιά κυρίως στην "έντονη" γραφή):

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1596

# 32 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Από την εγωκεντρική επιθυμία, ως την παραφορά της αυτοπροσφοράς.
Από την απρόσωπη ανάγκη κατοχής και ιδιοποίησης, ως την τέλεια αυτοεγκατάλειψη, την αγαπητική κένωση.
Από τον θάνατο ως την ζωή.
Ακόμα και στην πιο εγωκεντρική δίψα ηδονής, το σώμα του Άλλου είναι κάτι περισσότερο από αντικείμενο επιθυμίας.
Είναι το σημαίνον της επιθυμίας.
Σημαινόμενο έστω ανεπίγνωστο, μόνο η ζωή.
Το ποθούμενο σώμα αρθρώνει την επιθυμία σε υπόσχεση, όμως ο λόγος της επιθυμίας κατευθύνεται πέρα από το σώμα του Άλλου.
Γι' αυτό και η ηδονή των γυναικών -ηδονή που υπόσχεται το γυναικείο κάλλος- είναι η πέρας μη έχουσα.

Αν καλώς εννοώ , θάνατος =εγωκεντρική επιθυμία, απρόσωπη ανάγκη κατοχής και ιδιοποίησης και ζωή = παραφορά της αυτοπροσφοράς,τέλεια αυτοεγκατάλειψη...

Το αρχέγονο σεξουαλικό ένστικτο μας οδηγεί στη ζωή, η καταπίεσή του από κοινωνικούς ρόλους στη... μη-ζωή

"Πέρας μη έχουσα" για την ίδια τη γυναίκα μόνο?? Γιατί κάπως έτσι τον αντιλαμβάνομαι

... ποιες διακοπές??Ποιά κεφτεδάκια?

# 33 στις 23/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by souvlitsa
Από την εγωκεντρική επιθυμία, ως την παραφορά της αυτοπροσφοράς.
Από την απρόσωπη ανάγκη κατοχής και ιδιοποίησης, ως την τέλεια αυτοεγκατάλειψη, την αγαπητική κένωση.
Από τον θάνατο ως την ζωή.
Ακόμα και στην πιο εγωκεντρική δίψα ηδονής, το σώμα του Άλλου είναι κάτι περισσότερο από αντικείμενο επιθυμίας.
Είναι το σημαίνον της επιθυμίας.
Σημαινόμενο έστω ανεπίγνωστο, μόνο η ζωή.
Το ποθούμενο σώμα αρθρώνει την επιθυμία σε υπόσχεση, όμως ο λόγος της επιθυμίας κατευθύνεται πέρα από το σώμα του Άλλου.
Γι' αυτό και η ηδονή των γυναικών -ηδονή που υπόσχεται το γυναικείο κάλλος- είναι η πέρας μη έχουσα.

Αν καλώς εννοώ , θάνατος =εγωκεντρική επιθυμία, απρόσωπη ανάγκη κατοχής και ιδιοποίησης και ζωή = παραφορά της αυτοπροσφοράς,τέλεια αυτοεγκατάλειψη...

Το αρχέγονο σεξουαλικό ένστικτο μας οδηγεί στη ζωή, η καταπίεσή του από κοινωνικούς ρόλους στη... μη-ζωή

"Πέρας μη έχουσα" για την ίδια τη γυναίκα μόνο?? Γιατί κάπως έτσι τον αντιλαμβάνομαι

Πολύ σωστά το αντιλαμβάνεσαι λοιπόν...αλλά... ψιλά γράμματα ε??

Πέρας μη έχουσα, για τον ζωοδότη του σύμπαντος....μα όμως...τον ζωοδότη του είδους δυστυχώς, και όχι του προσώπου μας...
Φραγμός του έρωτα, η "στάση" του πόθου στο υλικό σώμα, το σμιλευμένο και σχηματοποιημένο σύμφωνα με τα κοινά ήθη, τις ευτελείς επιθυμίες, την εφήμερη βούληση..
Αέναο ερωτικό "θέλημα",η ταύτιση του γυναικείου κάλλους με τον αγωγό στην "θέωση" και την ατέρμονη ανέλιξη του ερωτικού πόθου...

karpouzi

# 34 στις 24/8/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24
Ισως να ακουστεί πεζό αυτό που θα πω, αλλά η αγάπη δεν φαίνεται από το πόσες φορές θα πεις ή θα ακούσεις σ' αγαπώ, ούτε από τις πόσες φορές θα δώσεις ή θα λάβεις λουλούδια (όχι ότι κι αυτό δεν είναι σημαντικό...).

Η αγάπη φαίνεται μέσα από την καθημερινότητα του ζευγαριού. Όταν φεύγεις το πρωί για τη δουλειά και δεν ξεχνάς να δώσεις ένα γλυκό φιλί στο σύντροφό σου που ακόμη κοιμάται, όταν επιστρέφεις αργά κι εκείνος έχει μαγειρέψει το αγαπημένο σου φαγητό, όταν τσακώνεστε και μετά από 5 λεπτά χορεύετε μαζί επειδή το ραδιόφωνο έβαλε ένα τραγούδι που αγαπάτε, ακόμη κι όταν βλέπεις για μια ακόμη φορά τις άπλυτες κάλτσες του πεταμένες κι εκείνον να κατσουφιάζει και γελάτε.

Η αγάπη φαίνεται από τα απλά μικρά πράγματα. Όταν και οι δύο πλευρές είναι πρόθυμες να χαμογελάσουν στις δυσκολίες της καθημερινότητας και της συμβίωσης, τότε τα συναισθήματα είναι βαθιά.

Είναι πολύ εύκολο για κάποιον να πει σ' αγαπώ 100 φορές, αλλά είναι πολύ πιο δύσκολο να ανεχτεί 100 φορές πεταμένες άπλυτες κάλτσες...

split

# 35 στις 4/10/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Ήρθες ξαφνικά, χωρίς προειδοποίηση.
Σαν απογευματινό αεράκι μ' άγγιξες και μ' έκανες ν' ανατριχιάσω.
Σαν κλέφτης γκρέμισες την πόρτα της καρδιάς μου και την άρπαξες.
Σα να 'μουν μικρό κοριτσάκι με ξεμυάλισες.
Σαν όνειρο μακρινό, άπιαστο, απραγματοποίητο και όμως τόσο αληθινό.
Σαν κάτι απρόβλεπτο που περιμένεις όλη σου τη ζωή και όταν έρθει εύχεσαι να μην είναι ψεύτικο.
Αυτή είναι η αγάπη.
Απρόβλεπτη και όμως την περιμένεις.
Oνειρο κι όμως, αληθινό...
Πονάει, αλλά ο πόνος είναι γλυκός...
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

melique

# 36 στις 5/10/2003
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 69
Απαντήσεις: 412
'Οταν αγαπάς από τα βάθη της ψυχής σου....

Όταν ανοίγεις την καρδιά σου και την προσφέρεις απλόχερα...

Όταν κλείνεις τα βλέφαρά σου και βλέπεις μόνο την μορφή του....

Όταν ανοίγεις τα μάτια σου και τον βλέπεις να σου χαμογελά και φωτίζει τη μέρα σου ....

'Οταν δίασχίζεις τη γή για ένα του χαμόγελο....

Όταν προσπερνάς τον κόσμο για να βρεθείς ένα λεπτό στην αγκαλιά του....

Όταν όλα φωνάζουν στο μυαλό σου τ'όνομά του....Τον Αγαπάς......!!!!

Μια γυναίκα, ένας άντρας, μια αγάπη....

Είναι το πιο απλό πράγμα στην ζωή, να χαρίσεις την καρδιά σου και τα όνειρά σου....και το πιο όμορφο μαζί!
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

# 37 στις 11/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Xμμμμ....που με γυρισατε τωρα......

Εφτασε μονο η πρωτη ματια για να ειμαι σιγουρη οτι αυτος θα ειναι οτι περισσοτερο θα μπορουσα να αγαπησω.
Και ηξερα οτι δεν θα ειχα τιποτα περισσοτερο απο μικρες στιγμες να παρω απο αυτον.
Ηταν ο αερας που ανεπνεα, το φως που αντικρυζα, το χωμα που πατουσα,το νερο που με δροσιζε,ζουσα για να τον αγαπαω, η πρωτη καλημερα μου ηταν για κεινον και η τελευταια καληνυχτα μου παλι για κεινον,ημουν εκει ωρες ατελειωτες, μερες ατελειωτες να περιμενω, να περιμενω την στιγμη που θα ενοιωθε την αναγκη να ερθει να παρει απο μενα αυτη την αγαπη,την αναγκη να ακουμπησει τα φορτια της ψυχης του,την αναγκη να παρει ενα χαμογελο,μια αγκαλια,ενα χαδι,μια κουβεντα που θα τον κανει δυνατο παλι να συνεχισει τον αγωνα του.
Μου αρκουσε να ξερω πως υπαρχει,πως ειναι καλα,με εκανε ευτυχισμενη να τον βλεπω να χαμογελαει η να ξερω πως χαμογελαει,οταν με ηθελε κοντα του δεν λογαριαζα αν ηταν μερα η νυχτα,αν επρεπε να αφησω τα παντα και να τρεξω απο την μια ακρη της Αθηνας στην αλλη με βροχη με χιονι με κρυο με λιοπυρι....
Ημουν γεματη απο αυτη την αγαπη.
Δεν τον διεκδικησα να τον εχω κοντα μου δεν εζησα μικρα απλα καθημερινα πραγματα μαζι του, οχι πως δεν θα το ηθελα, ανθρωπος ειμαι αλλωστε με σαρκα και οστα και οχι θεος,αλλα εκεινο που ειχε μεγαλυτερη σημασια ηταν οτι υπηρχε και οτι ηθελα μονο να ειναι ευτυχισμενος,οπου και αν ηταν οτι και αν εκανε.

Και τωρα μετα απο δεκα χρονια πια μπορει να μην υπαρχει εκεινη η εξαψη,να μην υπαρχει ο σαρκικος ποθος.....να εχω χρονια να τον δω αλλα το χαμογελο των ματιων του ειναι αποτυπωμενο στην ψυχη μου και η εγνοια μου ταξιδευει κοντα του με την ευχη να ειναι καλα και ευτυχισμενος.

Και φυσικα.....θα πουλαγα την ψυχη μου στο διαβολο για να νοιωσω για καποιον παλι εκεινη την πληροτητα το γεμισμα της αγαπης.....μονο που τωρα θα ζητουσα κι ολας......θα διεκδικουσα απλες καθημερινες στιγμες μαζι του για να βρησκει στεγη αυτη η αγαπη.....

# 38 στις 17/10/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Όταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ...

Κρατά το χέρι του και νιώθει ασφαλής,
Κοιτά τα μάτια του και χάνεται μέσα τους,
Ακούει τους χτύπους της καρδιάς του και είναι ευτυχισμένη

'Οταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ...

Ξέρει τι σημαίνει ΔΙΝΩ και όχι μόνο ΠΑΙΡΝΩ,
Τιθασεύει τον εγωισμό,που σε όλους μας υπάρχει,
Αγγίζει τη ψυχή,Ακούει την καρδιά,Κυνηγά το όνειρο...

Μα πάνω απ'όλα,
Ζει το ΘΑΥΜΑ που λέγεται ΑΓΑΠΗ

ntolmadofilo

# 39 στις 17/10/2003
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηράκλειο
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 46
Όταν μια γυναίκα αγαπάει ένα άντρα για μένα σημαίνει πως:
Αγαπώ βαθιά τον άντρα μου αγαπώ τα πάντα σε αυτόν και θέλω να κάνω τα πάντα για να τον αγαπώ, θέλω να είμαι δίπλα του θέλω να τον κάνω ευτυχισμένο θέλω να νιώθω αυτό που νιώθω τώρα, να τον σκέφτομαι και να χαμογελώ, να τρέχω κοντά του και να στέκομαι δίπλα του νιώθοντας πως τον κάνω ευτυχισμένο.
Ξυπνάω κάποιες στιγμές ενώ αυτός κοιμάται και νιώθω τόσό όμορφα να τον κοιτάζω.
Του δείχνω την αγάπη μου και ξέρω πως νιώθει το ίδιο.Τον ΑΓΑΠΩ δυνατά και νιώθω πλήρης.
Μου αρέσει να τον φροντίζω και μ΄αρέσει να αγαπώ κάποιον τόσο βαθειά χωρίς περιορισμούς.
Για μένα ΑΓΑΠΗ σημαίνει απόλυτο συναισθηματικό δέσιμο.
Είμαι διατεθειμένη να κάνω τα πάντα για αυτόν.
Έτσι νιώθω την αγάπη.

efoula

# 40 στις 19/10/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
εγώ όταν αγάπησα...
ήθελα μονάχα να είναι ευτυχισμένος,
ήθελα να του δώσω τα πάντα χωρίς αυτός να μου ζητήσει τίποτα,
...αυτό που με ένοιαζε(και με νοιάζει) ήταν να βλέπω αυτόν να χαμογελάει..
ηθελά να χαμογελάει ακόμα κ όταν δεν είμασταν πια μαζί.. ήθελα το καλύτερο για αυτον...το παν για μένα ήταν να ξέρω ότι αυτός ήταν καλα όπου και αν βρήσκετε...
και αυτά θέλω ακόμα και σήμερα.
Πότε δεν απέτησα να μου δώσει τίποτα..
Και αυτός χωρίς να το 3έρει μου έμαθε κάτι πολύ σημαντικό... την αγάπη..
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.