Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

evans

# 81 στις 26/9/2004
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by lenio30
Οταν μια γυναικα αγαπα ..........................
χανετε σε ουρανο γαλαζιο................
σε πανεμορφο κηπο γεματο λουλουδια........
σε ενα ονειρο ζει ....................
σε ενα ονειρο γεματο αγαπη..........
ονειρο για δυο........!!!!!!!!
Ξερει να νιαζετε νασυχγωρει ξερει να δινει ξερει να κλαιει ξερει να ΑΓΑΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!
ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΞΕΡΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΓΩΝΟΥΝ ΚΑΡΔΙΕΣ ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ!!!!!!!

Aγαπητη lenio30
Δεν νομιζω πως το αγαπημενο σπορ των ανδρων ειναι αυτο που περιγραφεις....
Η αγαπη ειναι συναισθημα και δεν εχει να κανει με ...κιλα , μηκος , πλατος , υψος ...
Η αγαπη δεν μετριεται ουτε οριοθετειται !
Να ξερεις πως χαμενη εκει στο γαλαζιο ουρανο θα υπαρχει διπλα σου να σου κρατα το χερι και καποιος χαμενος...
Και στο κηπο με τα πανεμορφα λουλουδια ...καποιος τα φυτεψε για σενα....
Και οπως τελικα πολυ σωστα λες ...ειναι ονειρο για δυο .....

Οταν αγαπας δινεις χωρις σκοπο να παρεις τιποτα πισω.....

daskala

# 82 στις 27/9/2004
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 630
Κάποτε κάποιος που αγάπησα πολύ μου έστειλε αυτή τη μαντινάδα:

Στην κορυφή του Ψηλορείτη
στέκονται έξι πυροβόλα
κι αν δε μου πεις το σ' αγαπώ
θε να τα κράξω όλα!

του απάντησα αμέσως και χωρίς πολλή σκέψη:

Ας κακαρίσουν τ' άρματα
ας κράξουν πυροβόλα
το σ' αγαπώ είναι φωνή
που τα σκεπάζει όλα!

Δεν μπορώ να ξεχωρίσω την αγάπη της γυναίκας σε έναν άντρα και του άντρα σε μια γυναίκα. Έχω πάρει κι έχω δώσει, έχω αγγίξει κι έχω νιώσει...

Αρκεί να αγαπάς κι να δίνεις χωρίς να ζητάς....
κι όταν δεν πεθαίνουμε πια ο ένας για τον άλλο, είμαστε κιόλας νεκροί!

# 83 στις 27/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Οταν η γυναικα, αγαπά έναν γερο...

Όταν μια ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπά έναν ΑΝΤΡΑ,
.... ο ΑΝΤΡΑΣ μπλοκάρεται και ξενερώνει...

Γιατί ο ΑΝΤΡΑΣ, εκ φύσεως κυνηγός, εκ των αρχαιοτάτων χρόνων, διεγήρεται από το εξωτερικά όμορφο περήφανο ελάφι, που δεν πιάνεται...Που δεν προσφέρεται εύκολα...Και άν τα καταφέρει κάποτε μετά από κόπο και το αρπάξει από τα κέρατα, νάσου μπρός του μιά ελαφίνα άλλη... Και σκέφτεται: " Tι τον έχω τώρα τον μπελά και δεν μπορώ να τρέξω να πιάσω το άλλο....".

Αυτά βέβαια συμβαίνουν, όταν το σώμα του είναι νέο και αντέχει στο τρέξιμο...και έχει δικαίωμα στην επιλογή...

Μετά, όταν τα χρόνια περάσουν και η ψυχούλα του είναι φυλακισμένη μέσα στο γέρικο σώμα και δεν αντέχει πιά το τρέξιμο...κάθεται στ' αυγά του...Kαι αρκείται να αγγίζει τα νεαρά έλαφάκια που περνούν, με το βλέμμα...Και θέλει αγαπούλες και χουχουλιάσματα....από την αγαπημένη του Ελαφίνα...

Γι' αυτό όταν η ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ, για να μην κάνει κόπο άδικο και να πονάει, ας τον περιμένει να γεράσει....Ή ας τον βρεί γέρο. Τότε θα είναι ακριβώς όπως τον θέλει! Εκτός βέβαια από το ...πουλάκι του. Στις λεπτομέρειες όμως θα κολλήσουμε? Είδατε την Δήμητρα....που έφτασε χωρίς πουλί....

Αντε καλά, για να μου πέσουνε κατσάδες από τα... πεοφόρα, παρόλο που πιστεύω στην πιό πάνω τραγική διαπίστωση....ζωή χωρίς αυτό το ζωάκι να πετιέται μες τα πόδια σου καθημερινά, είναι άδεια...

HMAPTON

# 84 στις 27/9/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 37

Παράθεση:
Originally posted by SYREN

Γιατί ο ΑΝΤΡΑΣ, εκ φύσεως κυνηγός, εκ των αρχαιοτάτων χρόνων, διεγήρεται από το εξωτερικά όμορφο περήφανο ελάφι, που δεν πιάνεται...Που δεν προσφέρεται εύκολα...Και άν τα καταφέρει κάποτε μετά από κόπο και το αρπάξει από τα κέρατα, νάσου μπρός του μιά ελαφίνα άλλη... Και σκέφτεται: " Tι τον έχω τώρα τον μπελά και δεν μπορώ να τρέξω να πιάσω το άλλο....".

Αυτά βέβαια συμβαίνουν, όταν το σώμα του είναι νέο και αντέχει στο τρέξιμο...και έχει δικαίωμα στην επιλογή...

Μετά, όταν τα χρόνια περάσουν και η ψυχούλα του είναι φυλακισμένη μέσα στο γέρικο σώμα και δεν αντέχει πιά το τρέξιμο...κάθεται στ' αυγά του...Kαι αρκείται να αγγίζει τα νεαρά έλαφάκια που περνούν, με το βλέμμα...Και θέλει αγαπούλες και χουχουλιάσματα....από την αγαπημένη του Ελαφίνα...

Γι' αυτό όταν η ΓΥΝΑΙΚΑ αγαπάει έναν ΑΝΤΡΑ, για να μην κάνει κόπο άδικο και να πονάει, ας τον περιμένει να γεράσει....Ή ας τον βρεί γέρο. Τότε θα είναι ακριβώς όπως τον θέλει! Εκτός βέβαια από το ...πουλάκι του. Στις λεπτομέρειες όμως θα κολλήσουμε? Είδατε την Δήμητρα....που έφτασε χωρίς πουλί....

Αντε καλά, για να μου πέσουνε κατσάδες από τα... πεοφόρα, παρόλο που πιστεύω στην πιό πάνω τραγική διαπίστωση....ζωή χωρίς αυτό το ζωάκι να πετιέται μες τα πόδια σου καθημερινά, είναι άδεια...

Ένα πράγμα έχω να πω στη βυζοφόρα κοπέλα... Ήμαρτον!
Στη θεωρία, η θεωρία δεν διαφέρει απ'την πράξη. Στην πράξη όμως διαφέρουν...

# 85 στις 27/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by HMAPTON

Παράθεση:

Αντε καλά, για να μην μου πέσουνε κατσάδες από τα... πεοφόρα, παρόλο που πιστεύω στην πιό πάνω τραγική διαπίστωση....ζωή χωρίς αυτό το ζωάκι να πετιέται μες τα πόδια σου καθημερινά, είναι άδεια...

Ένα πράγμα έχω να πω στη βυζοφόρα κοπέλα... Ήμαρτον!

Xα, χα, χα, τα 'θελα και τα 'παθα, γλυκιέ μου...

# 86 στις 29/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
όταν μια γυναίκα αγαπά

δίνεται σώμα και ψυχή ...

η αγάπη της διασχίζει θάλλασες

παλευει ...

ζει μονάχα για εκείνον ..

ξυπνάει και κοιμάται με το όνομα του στα χείλι της

ζει σε ένα μαγικό Όνειρο αισθήσεων

σε έναν κόσμο μόνο γι'αυτον ........

ίσως να είναι βαρύ φορτίο ........οποίος

αντέξει.........και αντέχει αυτός που αγαπά πραγματικά

koyrsaros

# 87 στις 28/2/2005
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Τι είναι πιο ιδανικό στην αγάπη, να έχεις κάποια να σ' αγαπάει ότι κι αν γίνει όπως και να είσαι, ότι κι αν κάνεις, κάποια που να γίνεις το ιδεατό της, το ιδανικό της, ο σκοπός της, το λιμάνι σας, η πατρίδα του;....ή να πεθάνεις από έρωτα στην αγκαλιά της και να νιώθεις πάντα και για πάντα ευτυχισμένος αλλά και ακόμη να νιώθεις ότι το χέρι του Θεού σε έχει ευλογήσει με όλη την αγάπη του κόσμου;
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

Psy-Ery

# 88 στις 28/2/2005
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Originally posted by unsuall_thinking

Παράθεση:
Originally posted by precious

...Εγώ έκανα ένα λάθος. Τον αγάπησα περισσότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό. Και όταν το κατάλαβα και του το είπα έπρεπε να φύγω...

Τι περίεργες που είναι οι γυναίκες

Τον αγάπησες και όταν το κατάλαβες ότι τον αγαπούσες περισσότερο από τον εαυτό σου έπρεπε να φύγεις;

Αυτό κατατάσεται στο θέατρο του παραλόγου της γυναικείας λογικής. Είναι αδύνατο για έναν άντρα να καταλάβει τη λογική πίσω από αυτή την παράλογη απόφαση

Όχι φίλε, δεν είναι καθόλου παράλογο. Για να αγαπήσει κανείς κάποιον, πρέπει πρώτα - πρώτα να αγαπάει πάνω από όλα τον εαυτό του. Όταν αυτό δε συμβαίνει, κανένας από τους δύο μακροχρόνια δε θα είναι ευτυχισμένος στη σχέση. Το να δίνεσαι είναι μια επιλογή που κάνεις με κριτήριο τον εαυτό σου και όχι το άτομο στο οποίο δίνεσαι και αυτή είναι η μαγεία της αγάπης. Ότι πάντα παίζεις ανάμεσα στα όρια και στην υπερβολή, ανάμεσα στο "κάνω κάτι επειδή εγώ θέλω να το κάνω γιατί τον ευχαριστεί" και στο "κάνω κάτι γιατί θέλει να το κάνω γιατί έτσι θα ευχαριστηθεί.". Τεράστια διαφορά...
Άσ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

# 89 στις 28/2/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:

χα,χα σειρηνα για ποια Δημητρα μιλας?
την γνωστη?

μετα τιμης
mannap

Psy-Ery

# 90 στις 28/2/2005
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 563

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Τι είναι πιο ιδανικό στην αγάπη, να έχεις κάποια να σ' αγαπάει ότι κι αν γίνει όπως και να είσαι, ότι κι αν κάνεις, κάποια που να γίνεις το ιδεατό της, το ιδανικό της, ο σκοπός της, το λιμάνι σας, η πατρίδα του;....ή να πεθάνεις από έρωτα στην αγκαλιά της και να νιώθεις πάντα και για πάντα ευτυχισμένος αλλά και ακόμη να νιώθεις ότι το χέρι του Θεού σε έχει ευλογήσει με όλη την αγάπη του κόσμου;

Η αγάπη δεν είναι δούναι και λαβείν σε ίδιες ποσότητες. Μπορεί να σε κάνει περισσότερο ευτυχισμένο το να δώσεις αγάπη σε κάποιον από ότι να πάρεις. Όταν συμβαίνουν και τα δυο, αυτό φέρνει τη γαλήνη. Όταν δεν συμβαίνει όμως, και το να δίνεις και το να παίρνεις μπορούν να σου φέρουν ευτυχία, άλλης μορφής κάθε φορά μα πάντα ευτυχία...
Άσ' τα να πάνε... ...και θα 'ρθουνε πάλι

koyrsaros

# 91 στις 8/6/2005
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831

Αυτός ο Άντρας είσαι

Οταν μια γυναίκα αγαπά έναν άντρα τότε του λέει ότι είσαι:

Ο άντρας που προκαλεί καταιγίδες. Που κάνει την καρδιά να κτυπά, τα πόδια να λυγίζουν, την ανάσα να κόβεται, το κορμί να ριγά. Ο άντρας που αναστατώνει μυαλό ψυχή και σώμα. Που μπορείς να πεθάνεις για χάρη του. Που κοιτάζεις τα χείλια του και λυώνεις...

Και παράλληλα ο άντρας που μπορείς να γύρεις στην αγκαλιά του στη δύσκολη στιγμή και να νοιώσεις ασφάλεια. Με αρχές αλλά χωρίς ταμπού και συμβατικότητες, τσουχτερός μα τρυφερός. Ο άντρας που τη μια στιγμή σε κάνει να καίγεσαι από πόθο και την επόμενη να λυώνεις από αγάπη.

και τότε του λέει......Αυτός ο Άντρας είσαι
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

# 92 στις 8/6/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Μονο στο τσουχτερος θα διαφωνησω...

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros

Στα υπολοιπα....καταπληκτικη περιγραφη...αλλα αν μου βρεις αγαπητε φιλε παραπανω απο εναν ...αντε να πουμε δυο...σε ολη την Ελλαδα...

Προσωπικα αυτο που περιγραφεις μια φορα το βρηκα σε ολη μου τη ζωη...και το βρηκα αργα...

Ετσι κι αλλιως ομως, εστω και στα ονειρα, καλα ειναι να τα περιγραφουμε...

Καλημερα
Γητευτρια

# 93 στις 8/6/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
(Οταν μια γυναίκα αγαπάει έναν άντρα, τα πράγματα είναι καλά. Οταν αγαπάει δύο άντρες, τότε τα πράγματα είναι δύσκολα)

# 94 στις 8/6/2005
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by MANINA_
(Οταν μια γυναίκα αγαπάει έναν άντρα, τα πράγματα είναι καλά. Οταν αγαπάει δύο άντρες, τότε τα πράγματα είναι δύσκολα)

Δηλαδή αν αγαπάει τρείς είναι καταστροφή...????

Θα πέσει φωτιά???/

Dardana

# 95 στις 8/6/2005
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Οταν εγω η ταπεινη γυναικα αγαπω εναν αντρα γινομαι ολοκληρη μια αγκαλια να τον ζεστανει, ενα καταπρασινο λιβαδι για να ξεκουραστει και να ξεδιψασει, ενα απαλο στρωμα για να ξαποστασει, ενα καλοπεριποιημενο.... παρκο για να παιξει (οντας παιδι μεσα του), ενα καλλιστο κρεβατι για να εκτονωσει τα ερωτικα του παθη, κι ενας καλος λογος για να ξοδεψει τα λεφτα του!!

(το ξεκινησα σοβαρα αλλα μετα μ'επιασε το πλακατζιδικο μου... )

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.