Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΣΠΙΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΤΙ ΤΟΥ ΕΦΤΑΙΓΕ, ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΓΑΠΑΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΝ ΜΕ ΘΕΛΕΙ!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

# 21 στις 25/6/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Αγαπητή Μανίνα.
Όπως τα ακούω έχεις δύο επιλογές.

1) Μπορείς να απομακρυνθείς για λίγο καιρό λέγοντάς του ότι του αφήνεις περιθώριο να καταλάβει τι θέλει και να ξεκαθαρίσει τα πράγματα μέσα του. Έτσι θα του δείξεις ότι δεν είσαι έρμαιο των ορέξεών του και να φερθεί λίγο υπεύθυνα απέναντί σου.

2) Σε περίπτωση που ο έρωτας του άλλου εξανεμίζεται, μια γνωστή μου ψυχολόγος λέει ότι πρέπει να σταμάτήσεις να δείχνεις τα συναισθήματά σου και να τον αναζητάς. Δλδ αφήνεις να σε αναζητάει μόνο εκείνος κι εσύ σταματάς να εκφράζεις λεκτικά τα συναισθήματά σου.

Από τις δύο επιλογές η πρώτη είναι η πιο δύσκολη αλλά και η πιο κατάλληλη κατά τη γνώμη μου. Αν πάλι σκέφτεσαι τη λύση του ειδικού είναι πολύ καλή ιδέα. Καλύτερα να πας εσύ μόνη σου (χωρίς να του πεις τίποτα) και μπορέσεις να πάρεις μια βοήθεια σε όλα αυτά τα ερωτηματητικά σου. Πιστεύω θα είναι πολύ πιο έγκυρο από ό,τι απάντηση μπορούμε να σου δώσουμε εμείς εδώ.

Εύχομαι καλή τύχη και καλή έκβαση των πραγμάτων για σένα!

Παράθεση:
Originally posted by MANINA7
ΟΜΩΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ? ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ? (ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΤΕΧΩ) ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΑΓΑΠΩ? ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΔΗΛΩΝΩ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΟΥ? ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΛΛΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΚΕΙΝΟΝ? ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ?
ΤΟΥ ΕΧΩ ΜΙΛΗΣΕΙ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΙΔΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ
ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

thetikos

# 22 στις 26/6/2007
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 117
'Aρεσαν+: 0%
Πριν λάβεις την όποια απόφαση, απλά σκέψου ότι και εσύ και εκείνος έχετε τα ίδια δικαιώματα όσον αφορά την σχέση και τη ζωή σας. Και τελικά, φρόντισε να δεις ποιο είναι το πλαίσιο που θα ήθελες εσύ να κινείται αυτή η ιστορία. Κάνε την προσπάθεια, έστω και μια φορά, να θέσεις εσύ τους όρους και να δεις αν θ' ανταποκριθεί. Αν αγαπάμε κάνουμε θυσίες για τον άνθρωπό μας. Και στην περίπτωσή σου, νομίζω (και φοβάμαι) ότι θυσίες κάνεις μόνο εσύ!!!

borina

# 23 στις 11/7/2007
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%

μανινα

Βρε Μανινα μηπως τα βλεπεις και τα αισθανεσαι ολα "πολυ τραγικα"?
Οι σχεσεις αλλαζουν....οι ανθρωποι αλλαζουν...και ισως βρισκεται σε τετιοα φαση αλλαγης.
Και θελει να επαναπροσδιορισει την σχεση του με εσενα...με τους φιλους...κλπ
Γι αυτο αποστασιοποιηθηκε μαλλον.
Οτι και να βγει μεσα απο αυτο .....μαλλον θα ειναι πιο ξεκαθαρο απο το πριν.
Ψυχραιμια.....ολα θα πανε καλα...θα δεις.
Αγχος και πανικος δεν θελει.......
cool

Τα λεμε

Μπορινα
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε