Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

xreiazomai boitheia....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

rika19

# 1 στις 19/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 16
'Aρεσαν+: 0%

χρειαζομαι βοιθεια...

geia sas... thelw tin symboyli sas! prin apo 4 mines peripoy gnwrisa ena paidi mesw internet... egw tote eixa kapoia sxesi h opoia itan sta teleiwmata.... gnwrisa loipon ayton mesw internet kai eixame mia epikoinwnia mesw mail, til k.l.p. xwris omws na exoyme brethei apo konta mexri tote... moy zitise na teleiwsw ayto poy eixa (tin alli sxesi) kai toy eipa oti egw to eixa kanei idi... eixa erwteytei ton anthrwpo poy mono akoyga! meta apo kamia 10aria meres synomilias apofasizoyme na brethoyme... molis brethikame feromastan san na gnwrizomastan kairo kai apla eixame kairo na brethoyme... perasame 3,5 mines (mono) para poly omorfa, kaname para polla pragmata mazi kai as itan ligo to diastima, eixame psilo kaygadakia kai kapoioys megalyteroys kaygades alla panta egw (parolo poy eimai poly egwistria) ekana pisw giati den ithela na to dyalisoyme! prolaba kai ton agapisa me oli tin simasia tis lexews mesa se 3,5 mines!!!!! prin treis meres imastan spiti toy kai koimomastan mazi... etsi opws sinithizame... kai itan poly glykos mazi moy! etsi opws ixera to mwro moy.... tin epomeni poy xipnisa kapoia stigmi efyga egw giati eixa kapoia doyleia.... to brady tis idias meras esteila ena minima sto opoio den phra apantisi kai meta apo 4 wres peripoy esteila allo ena to opoio elege: "den mporeis oyte ena minima na steileis? toso dyskolo soy einai?" kai h apantisi poy pira itan oti an ithela na kanw kati (na paw gia poto diladi...) mporoysa na toy to pw kai na paw! kai fysika otan toy exigisa oti den ithela ayto apla ithela na xerw an tha erxotan to brady (to 1o minima poy toy esteila sto opoio den pira apantisi ton rwtaga an tha koimomastan mazi ekeino to brady!) ekeinos moy eipa oti den paw kala....! ayto itan! den xana epikoinwnise mazi moy! ti prepei na kanw egw twra? meta apo dyo meres poy exoyme na epikoinwnisoyme... pws prepei na antidrasw...! (i mexri twra antidrasi moy einai na ton skeftomai kai na klaiw synexeia... oti kai na kanw, opoia eikona na dw, opoio tragoydi akoysw, ola thimizoyn ekeinon...)
Ειναι ωραιο να κλαις οταν εχεις καποιον να σου σκουπισει τα δακρυα...!

drtasos

# 2 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Δράμας / Δράμα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 38

Παράθεση:
[ prin apo 4 mines peripoy gnwrisa ena paidi mesw internet...
prolaba kai ton agapisa me oli tin simasia tis lexews mesa se 3,5 mines!!!!!

Τον γνώρισες πριν τέσσερεις μήνες και πρόλαβες να τον αγαπήσεις "με όλη την σημασία της λέξεως"!!!!!!
'Ενιωσες ενθουσιασμό πόθο, πάθος, έλξη; ΝΑΙ.
Τον συμπάθησες; Πάλι ΝΑΙ
Τον ερωτεύτηκες; Και πάλι ΝΑΙ
Να πρόλαβες να τον αγαπήσεις όμως σίγουρα ΟΧΙ.
Κανένας άνθρωπος δεν "κερδίζει" την αγάπη μας μέσα σε τέσσερεις μήνες.
Πάντα είναι όλα τα προηγούμενα και πολλά άλλα ίσως αλλά όχι αγάπη.
Όσο για την ερώτησή σου;
Σηκώνεις το τηλέφωνο ή πας και τον βρίσκεις, μιλάτε και του ζητάς εξηγήσεις.Είναι πολύ απλό.
Τώρα αν δεν θέλει να σου μιλήσει τοτε ο τύπος βαρέθηκε την σχέση σας ή "χόρτασε" με όσα είχες να του δώσεις οπότε δεν θέλει να συνεχίσετε.
Αν είναι τα πράγματα έτσι τότε γύρνα σελίδα στην ζωή σου.
Ότι σου γράφω δεν σημαίνει οτι είναι και σωστά. Γνώμη ζήτησες και την γνώμη μου εκφράζω.
Ίσως κάποιοι άλλοι φίλοι να έχουν καλύτερες προτάσεις και σκέψεις.
Φιλικά Τάσος
Ποτέ μη λές "ποτέ"

# 3 στις 19/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Καταρχήν μπράβο που κατάφερες να γνωριστείς και να κάνεις σχέση απο το ίντερνετ. Η γνώμη μου για αυτό που σου συμβαίνει τώρα είναι η εξής.
Πρώτα πρώτα είσαι πολύ μικρή για να το βάζεις κάτω και να κλαίς. Ύστερα η γνωριμία σας είναι ακόμη στην αρχή της κι ας έχεται μοιραστεί το ίδιο στρώμα κάποιες στιγμές. Δε νομίζω ότι νιώθεις κάτι περισσότερο παρά μόνο έρωτα. Έρωτες θα γνωρίσεις πολλούς. Θα μου πεις πως μπορώ να ξέρω τι νιώθεις. Αν περάσουν κάποια χρόνια, θα ξέρεις και συ τι είναι αυτό που νιώθει ένα 20χρονο κορίτσι. Σε συμβουλέυω λοιπόν, να μη στεναχωριέσαι όσο γίνεται και να αφήσεις τα πράγματα να πάρουν το δρόμο τους. Στείλε του ένα εμειλ και άστον να αποφασίσει τι θέλει. Είτε θετικό είτε αρνητικό αποτέλεσμα έχεις, θα είσαι τουλάχιστον σίγουρη, ότι δε φέρθηκες ανώριμα και εξευτελιστικά για τη καρδιά σου. Σου εύχομε καλή τύχη.

# 4 στις 19/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Eisai mono 20 eton.
giati mplekeis se arostimenes katastaseis?
den exeis katalavei pos to palikari de xerei ti thelei?
fige makria ta xronia pou fevgoun de xanagirizoyn mh haramizeis ton eafto sou.

# 5 στις 19/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Απαντηση!!!

Καλησπέρα σου....
Βέβαια είμαι πολύ μεγαλύτερος σου, αλλά προχώρα μπροστά. Η ζωή είναι γεμάτη πίκρες και χαρές. Και οι χαρές είναι λίγες. Μην στέκεσαι προχώρα.
Ότι έπαθες εσύ, το έπαθα και εγώ πρίν πολλά χρόνια. Ο πρώτος μου έρωτας αλλά δεν το έβαλα κάτω.
Μην στεναχωριέσαι.......
Άγγελος

evans

# 6 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
TO ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΞΗ ΛΙΓΟΣ.
ΛΙΓΟΣ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΜΑΖΙ
ΛΙΓΑ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ
ΛΙΓΟΣ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΟΣ.....
ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ 3,5 ΜΗΝΕΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΓΑΠΗ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΠΟΥ ΤΡΕΦΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΡΩΤΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ!
ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΕΡΩΤΕΥΤΕΙΣ ΝΑΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!
ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΚΥΛΙΣΟΥΝ ΑΒΙΑΣΤΑ que sera sera...

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

gallidoula

# 7 στις 19/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646

Παράθεση:
Originally posted by drtasos

Παράθεση:
[ prin apo 4 mines peripoy gnwrisa ena paidi mesw internet...
prolaba kai ton agapisa me oli tin simasia tis lexews mesa se 3,5 mines!!!!!

Τον γνώρισες πριν τέσσερεις μήνες και πρόλαβες να τον αγαπήσεις "με όλη την σημασία της λέξεως"!!!!!!
'Ενιωσες ενθουσιασμό πόθο, πάθος, έλξη; ΝΑΙ.
Τον συμπάθησες; Πάλι ΝΑΙ
Τον ερωτεύτηκες; Και πάλι ΝΑΙ
Να πρόλαβες να τον αγαπήσεις όμως σίγουρα ΟΧΙ.
Κανένας άνθρωπος δεν "κερδίζει" την αγάπη μας μέσα σε τέσσερεις μήνες.
Πάντα είναι όλα τα προηγούμενα και πολλά άλλα ίσως αλλά όχι αγάπη.
Όσο για την ερώτησή σου;
Σηκώνεις το τηλέφωνο ή πας και τον βρίσκεις, μιλάτε και του ζητάς εξηγήσεις.Είναι πολύ απλό.
Τώρα αν δεν θέλει να σου μιλήσει τοτε ο τύπος βαρέθηκε την σχέση σας ή "χόρτασε" με όσα είχες να του δώσεις οπότε δεν θέλει να συνεχίσετε.
Αν είναι τα πράγματα έτσι τότε γύρνα σελίδα στην ζωή σου.
Ότι σου γράφω δεν σημαίνει οτι είναι και σωστά. Γνώμη ζήτησες και την γνώμη μου εκφράζω.
Ίσως κάποιοι άλλοι φίλοι να έχουν καλύτερες προτάσεις και σκέψεις.
Φιλικά Τάσος

Κι όμως..Η αγάπη δεν κοιτάω το χρόνο,δεν έχει χρονικά όρια.Το ξέρω επειδή το χω ζήσει,και μάλιστα σε πολύ μικρότερο διάστημα,2.5 μήνων.Και πίστεψέ με,ξέρω ότι ήταν αγάπη,έκανα τόσα γι'αυτό ακόμα και χωρίς να είμαι μαζί του.3 χρόνια ήμουν κολλημένη μαζί του μέχρι θανάτου.Και ακόμα τον νιώθω,δεν τον ξέχασα,το ενδιαφέρον μου και η αγάπη(σε μικρότερο βαθμό βέβαια)έμειναν..
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

split

# 8 στις 19/8/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437

Παράθεση:
Originally posted by evans
ΜΗΝ ΠΙΕΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΣΤΑ ΝΑ ΚΥΛΙΣΟΥΝ ΑΒΙΑΣΤΑ

Ξεχασε ολα τα αλλα και κρατησε μονο αυτο.

Το αν ειναι η αν δεν ειναι αγαπη μονο εσυ το ξερεις.

Το αν βαρεθηκε μονο εκεινος το ξερει.

Το μονο σιγουρο οτι η οποια πιεση προκαλει αντιδραση.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

conscientious

# 9 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 111
Fyge makria apo tetoies katastaseis k krathse to epipedo sou k thn a3ioprepeia sou pio panw apo to epipedo pou thelei aytos gia sena.....Apo ton tropo pou ekfrazesai k perigrafeis tis katastaseis, aytos den sou aksizei, genika tetoios an8rwpos....

Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

FILLEGRACIEUSE

# 10 στις 19/8/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 124

Πες μου τι ζωδιο ειναι

ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΕΡΜΗΝΕΨΩ ΕΤΣΙ...
ΓΙΑΤΙ ΛΟΓΙΚΑ ΔΕΝ ΕΞΗΓΕΙΤΑΙ,ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΞΥΝΙΣΕ ΜΕ ΤΟ ΟΤΙ ΕΦΥΓΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝΤΟΥ ΑΦΗΣΕΣ ΕΤΣΩ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΩΜΑ!!
ΕΠΙΣΗΣ ΟΣΟ ΕΛΕΙΠΕΣ ΙΣΩΣ ΒΡΗΚΕ ΣΠΙΤΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΝΑ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙ ΣΕ ΠΡΩΗΝ ΦΙΛΟ.
ΕΠΕΙΔΙΩΞΕ ΝΑ ΤΟΝ ΔΕΙΣ,ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ.
ΣΟΥ ΟΦΕΙΛΕΙ ΜΑΙ ΕΞΗΓΗΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΙΕ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.ΓΙΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ ΚΟΙΤΑΞΕ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΜΟΥ ΣΤΟ ΧΩΡΙΣΜΟ ΜΕ ΤΙΤΛΟ''ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΑΠΟΡΙΨΗΣ''
ΦΙΛΙΚΑ

capricorn4

# 11 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 68 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 22

Παράθεση:
Originally posted by rika19
geia sas... thelw tin symboyli sas!......

Και μόνο το οτι οι απαντήσεις που μέχρι τώρα εχεις πάρει έχουν τόσα κοινά στοιχεία, θα πρέπει να σε βάλει σε πιό ώριμες σκέψεις.
Εχοντας κάθε καλή προαίρεση , ( και παραπάνω απο τα διπλά σου χρόνια), θα ήθελα να σου πω οτι
στα 20 σου χρόνια μπορεί να σου φαίνεται οτι ηρθε το τέλος του κόσμου με αυτή την περίπτωση αλλά μόνο έτσι δεν είναι τα πράγματα .
Κι αν σου φαίνεται τόσο απαελπιστικό τότε:
Πάρε ενα χαρτί και μολύβι , και γράψε επικεφαλίδα "Τί αγαπώ στον πωστονλένε" και από την άλλη μεριά "Τι δεν θέλω από κάποιον που αγαπώ"
Μόνο να είσαι απόλυτα ειλικρινής και να θυμάσαι όλους τους καυγάδες σας.
Πιστεύω οτι μετά την καταγραφή αυτή θα νοιώσεις πολύ καλύτερα.
Κυττάξου λοιπόν στον καθρέφτη με όλη την ομορφιά σου και την δροσιά της ηλικίας σου, σκέψου πόσα παλληκάρια θα ήθελαν να είναι στη θέση αυτού που λές πως αγαπάς και να είσαι βέβαιη οτι σίγουρα θέλεις να ζήσης με οτι καλύτερο σου αξίζει .
Και θυμήσου οτι αγάπη χωρίς αξιοπρέπεια ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.

ΥΓ. Αχ και νάχα τα χρόνια σου και αυτό που έχεις νά ήταν το μεγαλύτερό μου πρόβλημα!!!!
Γεννήθηκα και θα πεθάνω χωρίς να με ρωτήσουν . Αφήστε με τουλάχιστον να ζήσω όπως θέλω εγώ.

pappoulis

# 12 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 23
Tha sumfoniso ki ego me tous perissoterous prolalisantes. Prospathise na miliseis toulaxiston akoma mia fora mazi tou mono kai mono gia na katalabeis ti exei sumbei kai na mporeseis etsi na apofasiseis an pragmatika aksizei na sunexiseis i tha itan kalutero na allakseis selida. Stenaxoria tha uparksei sugoura an ola teleiosoun. Enas xorismos einai panta xorismos oso suntomi kai na itan i sxesi, alla prepei panta na koitame mprosta. Eksallou, einai krima na sunexiseis mia sxesi an to allo miso den endiaferetai pragmatika. Se mia tetoia periptosi tha pligotheis me ton kairo polu perissotero. Suzitise loipon mazi tou ki apofasise to kalutero gia esena. Kali epituxia ki apo emena.

# 13 στις 19/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να κάθεσαι να μιζεριάζεις..
Αφού ούτε κι εσύ η ίδια δεν ξέρεις τι συμβαίνει, πήγαινε βρες τον να σου εξηγήσει γιατί αυτή η στάση.

Δεν έχει σημασία πόσο καιρό είστε μαζί. Σημασία έχει ότι εσύ ξέρεις τι αισθάνεσαι.
Στις σχέσεις δεν χωράνε εγωϊσμοί και κυρίως όπου τολμάμε να παραδεχόμαστε ότι αγαπάμε.

Ό,τι κι αν έχει, ό,τι κι αν συμβαίνει, είτε ξεκαθαρίσει το θέμα είτε τελειώσει , εσύ θα ξέρεις ότι έκανες ό,τι πέρναγε από το χέρι σου, αλλά θα έχεις και μία οριστική απάντηση για να ξεκινήσεις με αυτή...

Εύχομαι να είναι όλα μια παρεξήγηση και να ξαναχαμογελάσεις!

driver__

# 14 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 22

γιατι

To synolo shedon twn prolalisantwn sou leei na xwriseis kai ayto nomizw den einai swsto giati isws na se dokimazei apo anasfalia gia mena h lysh se kathe problhma einai h sizitish milise mazi toy kai diekdikise ayto pou thelei h kardia sou giati isws na to metanoiwneis mia zwh

drtasos

# 15 στις 19/8/2003
author
Ανδρας / 63 / Παντρεμένος
Ν. Δράμας / Δράμα
Απαντήσεις: 38

Κι όμως..Η αγάπη δεν κοιτάω το χρόνο,δεν έχει χρονικά όρια.Το ξέρω επειδή το χω ζήσει,και μάλιστα σε πολύ μικρότερο διάστημα,2.5 μήνων.Και πίστεψέ με,ξέρω ότι ήταν αγάπη,έκανα τόσα γι'αυτό ακόμα και χωρίς να είμαι μαζί του.3 χρόνια ήμουν κολλημένη μαζί του μέχρι θανάτου.Και ακόμα τον νιώθω,δεν τον ξέχασα,το ενδιαφέρον μου και η αγάπη(σε μικρότερο βαθμό βέβαια)έμειναν..

Άσε με στα σαρανταπέντε μου να έχω άλλη άποψη.
Μιλάς για αγάπη στα δεκαέξι σου περίπου!!
Μιά ηλικία τρυφερή, όπως και η σημερινή σου ακόμη, γεμάτη παρορμητισμούς και μεγάλη ευκολία για συναισθηματική φόρτηση.
Ποτέ μη λές "ποτέ"

huomo

# 16 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 5

time goes by

Παράθεση:
Originally posted by rika19
geia sas... thelw tin symboyli sas! prin apo 4 mines peripoy gnwrisa ena paidi mesw internet... egw tote eixa kapoia sxesi h opoia itan sta teleiwmata.... gnwrisa loipon ayton mesw internet kai eixame mia epikoinwnia mesw mail, til k.l.p. xwris omws na exoyme brethei apo konta mexri tote... moy zitise na teleiwsw ayto poy eixa (tin alli sxesi) kai toy eipa oti egw to eixa kanei idi... eixa erwteytei ton anthrwpo poy mono akoyga! meta apo kamia 10aria meres synomilias apofasizoyme na brethoyme... molis brethikame feromastan san na gnwrizomastan kairo kai apla eixame kairo na brethoyme... perasame 3,5 mines (mono) para poly omorfa, kaname para polla pragmata mazi kai as itan ligo to diastima, eixame psilo kaygadakia kai kapoioys megalyteroys kaygades alla panta egw (parolo poy eimai poly egwistria) ekana pisw giati den ithela na to dyalisoyme! prolaba kai ton agapisa me oli tin simasia tis lexews mesa se 3,5 mines!!!!! prin treis meres imastan spiti toy kai koimomastan mazi... etsi opws sinithizame... kai itan poly glykos mazi moy! etsi opws ixera to mwro moy.... tin epomeni poy xipnisa kapoia stigmi efyga egw giati eixa kapoia doyleia.... to brady tis idias meras esteila ena minima sto opoio den phra apantisi kai meta apo 4 wres peripoy esteila allo ena to opoio elege: "den mporeis oyte ena minima na steileis? toso dyskolo soy einai?" kai h apantisi poy pira itan oti an ithela na kanw kati (na paw gia poto diladi...) mporoysa na toy to pw kai na paw! kai fysika otan toy exigisa oti den ithela ayto apla ithela na xerw an tha erxotan to brady (to 1o minima poy toy esteila sto opoio den pira apantisi ton rwtaga an tha koimomastan mazi ekeino to brady!) ekeinos moy eipa oti den paw kala....! ayto itan! den xana epikoinwnise mazi moy! ti prepei na kanw egw twra? meta apo dyo meres poy exoyme na epikoinwnisoyme... pws prepei na antidrasw...! (i mexri twra antidrasi moy einai na ton skeftomai kai na klaiw synexeia... oti kai na kanw, opoia eikona na dw, opoio tragoydi akoysw, ola thimizoyn ekeinon...)

huomo

# 17 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 5

time goes by

κι αν ακόμα χρειάζεσαι βοήθεια, ζήσε τις μέρες (τα πρωινά σου) όσο πιο έντονα μπορείς και στον ρυθμό που εσύ αντέχεις. Τα βράδυά σου ίσως και να είναι λιγότερο εύκολα. Σε κάθε περίπτωση ο χρόνος τα γιατρεύει ΟΛΑ (ακόμα ΚΑΙ θανάτους) γιαυτό το μόνο που έχεις να κάνεις είναι :1ον να τον απαλύνεις , 2ον να μην τον επιμηκύνεις και 3ον να μην τον σπαταλάς

# 18 στις 20/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Πολυ γλυκά όλα αυτά... μου θύμισες πώς πελάγωνα κι εγώ με κάτι τέτοια παλιά!

Αν και δεν μου αρέσει να δίνω συμβουλές (και ίσως κι εσύ δεν θα έπρεπε να παίρνεις όλες όσες σου δίνουν τοις μετρητοίς), θα σου πρότεινα μόνο να είσαι πάρα πολύ απλή στις σκέψεις και στις αντιδράσεις σου. Μην τα ψάχνεις και μην τα αναλύεις όλα τόσο πολύ. Αν δεν κατάλαβες τι έγινε, απλά ρώτα τον. Αν αισθάνεσαι ότι τον θες τόσο πολύ, δείξ΄του το. Αν αισθάνεσαι ότι σε αδικεί, πες του το. Αν θέλεις να κοιμηθεί σπίτι σου, ζήτα το.

Πες τα απλά. Χωρίς ακρότητες, χωρίς υπερβολές, χωρίς υπερθετικούς βαθμούς, χωρίς βαρύγδουπες εκφράσεις (του στυλ "σε αγάπησα με όλη τη σημασία της λέξης").

Life is so simple!
Πίστεψέ με - αν θες ;-)

demimak

# 19 στις 20/8/2003
author
Γυναίκα / 36 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 96
Αφου λες οτι τον αγαπας(πραγμα δυσκολο για τοσο μικρο χρονικο διαστημα)παρε τον ενα τηλεφωνο και ρωτα τον αν ολα αυτα που περασατε σημαιναν κατι για εκεινον.Αλλα ποτε μην τον παρακαλεσεις και χασεις την αξιοπρεπεια σου!!
Οσο ονειρευομαι...υπαρχω!!!

rika19

# 20 στις 20/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Απαντήσεις: 16
sas eyxaristw poly oloys...! an kai merikes apo tis apantiseis itan... ''kapws''. as poyme <<den mpoereis na agapiseis mesa se toso ligo diastima>>.... pote den xereis pote kai pws tha erthei... den exei xronika perithwria kai oria. kai alla tetoia... telos pantwn. ekana ayto poy... katalabaina! kai nomizw ekana kala! sas eyxaristw pantws! na ste kala!
Ειναι ωραιο να κλαις οταν εχεις καποιον να σου σκουπισει τα δακρυα...!
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε