Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Den antexo allo me tous proin.....

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

_Kyknos_

# 1 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 5
'Aρεσαν+: 0%

δεν αντεχο αλλο με τους προιν...

Geia se olous!!! Eine i proti fora pou grafo sto site afto.
Tis teleftees meres den niotho kai poli kala, etsi eniosa tin anagi na grrapso edo mesa, gia na ksalafroso kapos.

I fetini i xronia eine xiroteri tis zois mou oson afora ton aisthimatiko tomea. Tha mou peite pano apo ola tin igia mas na exoume, kai ola ta alla diorthononte. Simfono
Eime 25 eton kai tetia xronia san to 2003 proti fora blepo. Katarxin dialithike mia polixroni sxesi pou eixa, alla den eine aftos o logos pou grafo edo mesa!!! To problima mou eine oti oses prospathies kai an ekana apo ekei pera na ftiakso kapies kenouries sxeseis, telika oi kopeles girnousane ksana stous proin tous!!! Mou sinebi 3 fores apo tin arxi tou xronou afto to pragma.... I siberifora mou den itane apla kali. Tha borousa na tin xaraktiriso apsogi. Se afto simfonoun kai oi 3 kopeles pou sas anefera parapano. Apla sto telos iseprata ena "siggnomi, alla den eixa kseperasi to parelthon mou opos fenete". Prin liges meres to akousa afto gia triti fora, kai den anteksa..... Niotho poli apogoitebmenos kai pesmenos psixologika. Niotho pos oti kai na kano, oso kai na prospatho na dikso pios eine o eaftos mou, panta kati apo to parelthon mias kopelas tha erthi kai tha mou klepsi tin eftixia mou...... To oreo tis ipothesis eine oti mia apo tis basikes erotisis pou kano otan gnorizo mia kopela, eine an exi kseperasi to parelthon tis. Oles eine katigorimatikes se afto Mexri apodikseos tou antithetou.......

# 2 στις 20/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Το ότι και οι 3 κοπέλες επέστρεψαν στους πρώην είναι μάλλον συμπτωματικό γεγονός. Ακόμα και αν απλά χρησιμοποίησαν τους πρώην σαν δικαιολογία για να την κάνουν, πάλι σύμπτωση μόνο μπορείς να το θεωρήσεις, αφού συνέπεσαν και οι 3!

Αν ήμουν στη θέση σου θα προσπαθούσα να καταλάβω γιατί φεύγουν από μένα, παρά το πού πάνε όταν φύγουν. Κάτι πρέπει να κάνεις λάθος κι ας λες ότι η συμπεριφορά σου είναι άψογη. Ή ίσως αυτό ακριβώς... το ότι η συμπεριφορά σου είναι άψογη. (Το να έχεις δίπλα σου κάποιον που προσπαθεί φανερά να είναι άψογος, πίστεψέ με ότι συχνά κουράζει) Ή μπορεί να χρειάζεσαι βελτίωση στα ερωτικά θέματα.

Με ποια από τις 3 αυτές κοπέλες επικοινωνούσες καλύτερα; Με ποια έχεις διατηρήσει φιλικές επαφές; Θα σου πρότεινα να την προτείνεις να πιείτε μαζί έναν καφέ και να της ζητήσεις να σου πει τι κάνεις λάθος. Αν καταφέρεις να την κάνεις να είναι ειλικρινής (είναι πολύ δύσκολο να πεις στον άλλον, ας πούμε, "Ναι, ξέρεις, γλυκέ μου, ήσουν άψογος, αλλά μετά από 4 μήνες σχέσης θα ήθελα να έχουμε προχωρήσει και λίγο παραπάνω από τα φιλιά"), τότε μόνο να κερδίσεις έχεις! Το ίδιο μπορείς να κάνεις και με κάποιον από τους κολλητούς σου. Απλά ρώτα τον τι νομίζει ότι κάνεις λάθος. Η γνώμη των τρίτων λειτουργεί συχνά σαν reality check. Αρκεί βέβαια να είναι από ανθρώπους που εμπιστευόμαστε ως προς την κρίση τους και ως προς τις προθέσεις τους.

(Και μια απορία... αν θες μου απαντάς... το nick Κύκνος που διάλεξες, πώς σου ήρθε;;

raider7

# 3 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120

Συμβουλή!

Άκου έναν πιο παλιό φίλε! Αν δεν καθήσεις κάποιο διάστημα μόνος σου, να τα βρεις με τον εαυτό σου και να ξεκαθαρίσεις τι ακριβώς θέλεις, δεν πρόκειται να την ξεπεράσεις..και μοιραία όλες οι προσπάθειές σου θα πέφτουν στο κενό

blur_28

# 4 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

μεν αλονε!

Μην τα ρίχνετε στο παιδί....ρεεεε!

Άσε φίλε, ομοιοπαθής με σένα είμαι! Το πρόβλημα το έχουν οι γυναίκες, ΟΧΙ εμείς!

Είναι ψωνισμένες και δεν ξέρουν τι θέλουν! Αυτές οι καταστάσεις με τα πισωγυρίσματα δεν έχουν τελειωμό. Και ξέρετε γιατί;

Γιατί δεν μπορούν να μείνουν μόνες, ούτε λεπτό! Ξεκινάνε καινούργιες σχέσεις για......αντιπερισπασμό (εχεί γραφτεί αυτό εδώ μέσα) ή για να ξεπεράσουν τον πρώην ή για να ανανεωθούν και να ξαναγυρίσουν στο πρώην που τους χάριζε μακροχρόνια ασφάλεια! Και μετά......τον παντρεύονται και τον κερατώνουν γιατί τους λείπει το σασπένς!

Γι'αυτό εγώ φωνάζω και ξαναφωνάζω: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ!!!!!!!

Ελάχιστες γυναίκες το έχουν!

Όμως μια καλή μου φίλη, μου έδωσε τη συνταγή: ΦΤΥΣΙΜΟ!!!!!! Για να μάθουν ότι μπορούμε και χωρίς αυτές! Έτσι αναγκάζονται να σταθούν στα πόδια τους.....μόνες τους και μαθαίνουν, σιγά-σιγά!

Κυνήγησε καινούργιες γνωριμίες για τη δική σου ευχαρίστηση και μόνο! Μην είσαι άψογος φίλε..... Να είσαι ωραίος, αλλά.....κράτα και τις καβάντζες σου!

haridimosgs

# 5 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 63

Παράθεση:
Originally posted by blur_28
Το πρόβλημα το έχουν οι γυναίκες, ΟΧΙ εμείς!

Είναι ψωνισμένες και δεν ξέρουν τι θέλουν! Αυτές οι καταστάσεις με τα πισωγυρίσματα δεν έχουν τελειωμό.

Γιατί δεν μπορούν να μείνουν μόνες, ούτε λεπτό! Ξεκινάνε καινούργιες σχέσεις για......αντιπερισπασμό (εχεί γραφτεί αυτό εδώ μέσα) ή για να ξεπεράσουν τον πρώην ή για να ανανεωθούν και να ξαναγυρίσουν στο πρώην που τους χάριζε μακροχρόνια ασφάλεια! Και μετά......τον παντρεύονται και τον κερατώνουν γιατί τους λείπει το σασπένς!

Γι'αυτό εγώ φωνάζω και ξαναφωνάζω: ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ!!!!!!!

Ελάχιστες γυναίκες το έχουν!

Όμως μια καλή μου φίλη, μου έδωσε τη συνταγή: ΦΤΥΣΙΜΟ!!!!!! Για να μάθουν ότι μπορούμε και χωρίς αυτές! Έτσι αναγκάζονται να σταθούν στα πόδια τους.....μόνες τους και μαθαίνουν, σιγά-σιγά!

Κυνήγησε καινούργιες γνωριμίες για τη δική σου ευχαρίστηση και μόνο! Μην είσαι άψογος φίλε..... Να είσαι ωραίος, αλλά.....κράτα και τις καβάντζες σου!

Νομίζω ότι ο blur_28 λέει τα πράγματα με το ονομά τους...Αν ενδιαφερθείς για μια κοπέλα,αμέσως την βλέπει κάπως(υπάρχουν βέβαια και λιγοστές εξαιρέσεις επί του θέματος)και όταν τις φτύσεις τρέλένονται(αυτό βεβαίως ισχύει και για τους άντρες)!!!

StationEleven

# 6 στις 20/8/2003
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Σαλαμίνα
Απαντήσεις: 2
euge blur 28
swsta etsi einai
loipon ola 8a 3eka8arisoun se liga xronia otan oles 8a menoun 3emparkes giati blepw kai akouw apo syzhthseis me allous (oxi dld mono dikh mou apopsh) oti oi perisoteroi exoun 3enerwsei me th symperifora tous kai olo kai perisoteroi ginontai (ginomaste) p***aniarides(sorry gia thn ekfrash xexe) kai psekazoume kai feugoume

sad but true

opws strwsate na koimh8hte koritsakia

# 7 στις 21/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μου φαίνεται ότι είναι της μόδας η δικαιολογία με τους πρώην...
Καλώς ή κακώς αυτήν έχουν , αυτή χρησιμοποιούν.

Η ουσία είναι ότι μάλλον κάπου κάνεις κι εσύ λάθος αλλά δεν μπορώ να καταλάβω το που. Δυστυχώς οι κοπέλες δεν έχουν την ευγένεια ( ; ) , την τόλμη, το θάρρος ή το θράσσος να στο πούν.

Ίσως πρέπει να μείνεις μόνος να εξετάσεις κάποια πράγματα, να ηρεμήσεις...

gallidoula

# 8 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Αυτό δεν το κάνουν μόνο οι γυναίκες αλλά και οι άντρες..
Μήπως προχώρησες γρήγορα τις γνωριμίες σου σε σχέσεις?Μήπως έπρεπε να το καθυστερήσεις λιγάκι ώστε να γνωριστείτε καλύτερα και να ξέρει ο καθένας με τι άτομο έχει να κάνει?Πιστεύω ότι οι κοπέλες κάτι θα ένιωσαν για σένα.Απλά όταν έχεις μια σχέση που τελειώνει,χρειάζεται ένα σημαντικό και μεγάλο διάστημα για να ξεχάσεις και να ξεπεράσεις.Είναι δύσκολο να ξεχάσεις και να πρέπει να απαρνηθείς κάποια αισθήματα που ένιωθες για έναν σύντροφό σου.Το κάθε πράμα έρχεται στην ώρα του.
Πόσο κράτησαν οι σχέσεις σου και τι διάστημα είχαν μεταξύ τους?
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

rozita

# 9 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 40 / Σε σχέση
Σουηδία
Απαντήσεις: 1
SYMFWNW APOLYTA ME TON RAIDER 7!
iSWS XREIAZESAI LIGO XRONO. KANE YPOMONH!!!

# 10 στις 21/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Φίλε Κύκνε, συμβαίνουν αυτά σε άντρες και γυναίκες...
Έχω βρεθεί σε χειρότερη θέση νομίζω από τη δική σου. Σε τρεις συνεχείς σχέσεις η πρώην να ενοχλεί!! Το δικό μου παράπονο ήταν "γιατί δεν μπορεί να ξεκόψει ο φίλος μου αυτές τις χαζές, ενοχλητικές συμπεριφορές??"!! Απλούστατα διότι τους τόνωνε τον εγωϊσμό να σέρνεται η πρώην και εκείνοι βολεμένοι στη σχέση τους να το παίζουν αδιάφοροι,αλλά πετώντας και τις σπόντες τους να δίνουν ελπίδες...
Και έρχομαι στο θέμα μας:
Όταν είδα το συγκεκριμένο μοτίβο να επαναλαμβάνεται στις σχέσεις μου, έμεινα μόνη μου και σκέφτηκα ότι, δεν μπορεί, κάτι θα κάνω στραβά κι εγώ. Άργησα πολύ να ξανακάνω σχέση, τσεκάριζα προσεχτικά τον κάθε υποψήφιο, όχι μόνο σε αυτό το θέμα,αλλά και σε όσα ανακάλυψα ότι δεν θέλω να επαναληφθούν στις σχέσεις μου.
Εξερεύνησα όλες μου τις σχέσεις φτάνοντας ως και στους παιδικούς μου έρωτες, διαδικασία πολύ χρήσιμη αν κρίνω από τη θεαματική βελτίωση των επόμενων σχέσεών μου.
Θέλω να πιστεύω ότι κάπως έτσι αποκτιέται η "συναισθηματική ανεξαρτησία" που αναφέρει ο blur και όχι με παιδιάστικες αντιδράσεις όπως το "φτύσιμο".
Κανείς εκτός από σένα δε μπορεί να σου πει "τί φταίει"

gallidoula

# 11 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση

Παράθεση:
Originally posted by souvlitsa
Φίλε Κύκνε, συμβαίνουν αυτά σε άντρες και γυναίκες...
Έχω βρεθεί σε χειρότερη θέση νομίζω από τη δική σου. Σε τρεις συνεχείς σχέσεις η πρώην να ενοχλεί!! Το δικό μου παράπονο ήταν "γιατί δεν μπορεί να ξεκόψει ο φίλος μου αυτές τις χαζές, ενοχλητικές συμπεριφορές??"!! Απλούστατα διότι τους τόνωνε τον εγωϊσμό να σέρνεται η πρώην και εκείνοι βολεμένοι στη σχέση τους να το παίζουν αδιάφοροι,αλλά πετώντας και τις σπόντες τους να δίνουν ελπίδες...
Και έρχομαι στο θέμα μας:
Όταν είδα το συγκεκριμένο μοτίβο να επαναλαμβάνεται στις σχέσεις μου, έμεινα μόνη μου και σκέφτηκα ότι, δεν μπορεί, κάτι θα κάνω στραβά κι εγώ. Άργησα πολύ να ξανακάνω σχέση, τσεκάριζα προσεχτικά τον κάθε υποψήφιο, όχι μόνο σε αυτό το θέμα,αλλά και σε όσα ανακάλυψα ότι δεν θέλω να επαναληφθούν στις σχέσεις μου.
Εξερεύνησα όλες μου τις σχέσεις φτάνοντας ως και στους παιδικούς μου έρωτες, διαδικασία πολύ χρήσιμη αν κρίνω από τη θεαματική βελτίωση των επόμενων σχέσεών μου.
Θέλω να πιστεύω ότι κάπως έτσι αποκτιέται η "συναισθηματική ανεξαρτησία" που αναφέρει ο blur και όχι με παιδιάστικες αντιδράσεις όπως το "φτύσιμο".

Οταν λες ότι εξερεύνησες τις σχέσεις σου τι εννοείς?
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 12 στις 21/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εννοώ ότι τις "ξαναέζησα" κατά κάποιο τρόπο από την πρώτη συνάντηση μέχρι το τέλος. Προσπαθούσα να θυμηθώ όσες περισσότερες λεπτομέρειες, φράσεις, κινήσεις. Επειδή είμαι και ...οργανωτικός τύπος, κρατούσα και σημειώσεις που εμπλουτίζονταν με τα χρόνια. (Η φάση αυτή κράτησε 3 χρόνια!!)
Κυρίως όμως προσπαθούσα να θυμηθώ συναισθήματα και αντιδράσεις μου σε κάθε φάση που θυμόμουν. Έβαζα τον εαυτό μου με το ζόρι να απαντήσει σε κάθε "γιατί" που αφορούσε τη συμπεριφορά μου. Ακόμα και εκεί όπου θεωρούσα τον εαυτό μου αδικημένο, έβλεπα ότι τελικά η δική μου συμπεριφορά και οι δικές μου επιλογές ήταν που με οδηγούσαν σε άσχημες καταστάσεις. Ακόμα κι εκεί που de facto είχα πιαστεί κορόιδο ή χρησιμοποιήθηκα, όφειλα να το αναγνωρίσω στον εαυτό μου ότι, αν ήμουν πιο έξυπνη και πιο προσεκτική θα το είχα αποφύγει.
Δεν είχα σκοπό να φτάσω ως το...δημοτικό!!αλλά προέκυψε απλά καθώς ο δρόμος με πήγαινε όλο και πιο πίσω. Είχα μεγάλη ιδέα για τον εαυτό μου και ανακάλυψα συμπεριφορές που κατακρίνω συνήθως και που με έκαναν να ντρέπομαι φρικτά. Απαραίτητος όρος του "παιχνιδιού" ήταν να ζητήσω "συγνώμη" από τα συγκεκριμένα άτομα που πλήγωσα...
Επίσης ανακάλυψα ότι η συμπεριφορά μου επηρεαζόταν σημαντικά από το περιβάλλον μου και ότι δρούσα προσπαθώντας να είμαι αποδεκτή...
Ίσως σε κάποιους φανεί αστείο το όλο θέμα με τις σημειώσεις κλπ, αλλά το παρελθόν όταν το βλέπει κανείς με νηφαλιότητα και ειλικρίνεια, με χρονική και συναισθηματική απόσταση, διδάσκει.
Τα τετράδια με τις σημειώσεις ξεφυλλίζονται κατά καιρούς και μου υπενθυμίζουν τί να αποφεύγω...

blur_28

# 13 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αρτέμιδα
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 197

Παράθεση:
Originally posted by souvlitsa

Έτσι αποκτιέται η δική σου συναισθηματική ανεξαρτησία, όχι του εραστή σου!

Μας λες ότι κάτι έκανες στραβά εσύ......αλλά απ'ότι εννοείς δεν τσεκάριζες καλά τους εραστές σου!

Επομένως.....φίλε Κύκνε, άλλη φορά να τσεκάρεις πρώτα αν η κοπέλα είναι συναισθηματικά ανεξάρτητη και μετά να τα φτιάχνεις μαζί της!

Έλα όμως, που όπως λέει ο φίλος μας, αυτό δεν φαίνεται πάντα απ'την αρχή! Μετά τι κάνεις;

Απλά.....την φτύνεις, για να τονώσεις τον εγωισμό της και τη βάζεις να διαλέξει μεταξύ εσένα και τον πρώην!

Αν διαλέξει τον πρώην......ας πάει στην ευχή........του πρώην!

_Kyknos_

# 14 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Den tithete thema dilimatos pedia...... Exo tin dinami na ksexaso mia kopela poli grigora otan ferthi etsi mesa stin sxesi... Den me endiaferi to an tha dialeksi ton proin or emena... To basiko thema eine to giati den boroune oi kopeles na kseperasoune tis klapses ton proin. 5 Mines itane elefteri i teleftea kopela, kai se teliki analisi afti mou ekane erotiki eksomologisi!!!!! Tin teleftea tis sxesi tin eixe teliosi afti.
Imouna epifilaktikos apo tin arxi, alla me tin siberifora tis me ekane na aro tis epifilaksis mou.
Meta apo ligo omos arxisane ta diskola.... Molis o proin emathe oti i kopela desmeftike, arxise ta klamata kai ta parakalia, meta apo tosous mines kai egine oti egine (ta ematha katopin eortis)..... Toulaxiston esto kai arga anakalipto oti oute afti i kopela itane kati to ksexoristo. Afto pou ilpiza na eine. Alli mia kopela me adinamo xaraktira kai anasfalies eine..... Kiklofori mia sosti kai dinamiki kopela ekei ekso telos panton?

gallidoula

# 15 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Στην αγάπη δεν υπάρχει δυναμισμός.Ή αγαπάς ή όχι..Η αυθυποβολή ότι όλες είναι αδύναμοι χαρακτήρες,πιστεύω ότι είναι μια εξήγηση που δίνεις στον εαυτό σου για να τον τονώσεις,λόγω του ότι οι πρώην σου γυρίζουν στους πρώην.Είναι απλά μια εύκολη λύση για να δείξεις ότι εσύ είσαι ο σωστός.

gallidoula

# 16 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Μόλις άκουσα ένα τραγούδι που πάει..γάντι!!!

Γ.Λεμπέσης
"Μα η φτωχή καρδούλα μου σε σένα ακόμα μένει...μένει...μένει...πάντα κολλημένη..
Μένει...μένει πάντα κολλημένη...
Μένει...μένει και αργοπεθαίνει..."

Juvenile

# 17 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ελληνικό
Απαντήσεις: 17

απαντηση

ΑΝ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΤΟΥΣ ΠΡΩΗΝ ΤΟΥΣ ΤΟΤΕ
ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ...
ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΥ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙΑ ... ΣΙΓΑ ΤΩΡΑ
Η ΠΟΡΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΔΕ ΚΡΑΤΑΜΕ
ΚΑΜΙΑ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ

_Kyknos_

# 18 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Apo portokalies allo tipota

Mazi me to epomeno portokali perimeno kai ton portokalino pou tha klaiei kai tha xtipiete kato apo to parathiri tis.

Arxizo na blepo ta pragmata pleon me mia analafri diathesi.......

Oso iparxoun antres xoris ixnos aksioprepeias kai aftosebasmou tha iparxoun kai teties ginekes......

Aftoi oi antres trefoun afta ta "terata"......

gallidoula

# 19 στις 21/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ελλειψη αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού λέγονται τώρα τα δάκρυα και το ενδιαφέρον..Το να προσπαθείς να ξανακερδίσεις κάτι που μέχρι χτες ήταν κομμάτι του εαυτού σου..
Ευτυχώς ή δυστυχώς λίγοι άντρες κλαίνε..Και ευτυχώς που υπάρχουν τέτοια άτομα..Γιατί όποιος αγαπάει το μόνο σίγουρο είναι ότι όπως θα γελάσει από ευτυχία και χαρά,έτσι θα κλάψει κιόλας...Αλλά μερικοί δεν έχουν δάκρυα μέσα τους για να τα βγάλουν,είναι ξηροί σαν τη Σαχάρα..

# 20 στις 22/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by _Kyknos_

To basiko thema eine to giati den boroune oi kopeles na kseperasoune tis klapses ton proin. 5 Mines itane elefteri i teleftea kopela, kai se teliki analisi afti mou ekane erotiki eksomologisi!!!!! Tin teleftea tis sxesi tin eixe teliosi afti.

Meta apo ligo omos arxisane ta diskola.... Molis o proin emathe oti i kopela desmeftike, arxise ta klamata kai ta parakalia, meta apo tosous mines Toulaxiston esto kai arga anakalipto oti oute afti i kopela itane kati to ksexoristo. Afto pou ilpiza na eine. Alli mia kopela me adinamo xaraktira kai anasfalies eine..... Kiklofori mia sosti kai dinamiki kopela ekei ekso telos panton?

Νόμιζα ότι το θέμα ήταν οι επαναλαμβανόμενες καταστάσεις στις σχέσεις μας. Δεν έπεσα όμως τελείως έξω στην απάντησή μου μια και η δική μου εμπειρία ήταν αυτή ακριβώς που περιγράφεις μόνο που στη δική μου περίπτωση οι "κλάψες και τα παρακάλια" άρχιζαν και μετά από ...χρόνια!!!
Λοιπόν, μην το βάζεις κάτω και μην πιστεύεις ότι δεν υπάρχουν κοπέλες όπως τις ονειρεύεσαι. Όπως υπάρχουν για άλλους, έτσι θα υπάρξουν και για σένα.
Μέσα σε 8 μήνες βρέθηκαν 3 κοπέλες που σου άρεσαν τόσο πολύ ώστε να ξεκινήσεις σχέση μαζί τους. Εφόσον τις ξεχνάς και γρήγορα...δεν υπάρχει πρόβλημα! Συνέχισε να δοκιμάζεις ό,τι βρεθεί στο δρόμο σου και κάποτε θα βρεθεί και η "σωστή" και "δυναμική"...

Θα συμφωνήσω μαζί σου και θα διαφωνήσω με τη gallidoula¨: είναι έλλειψη αξιοπρέπειας και αυτοσεβασμού καθώς και δείγμα επικίνδυνου εγωκεντρισμού τα "κλάμματα και τα παρακάλια" με τα οποία κάποιος/α εκβιάζει τα συναισθήματα του/της πρώην, ειδικά όταν (και επειδή) βλέπει ότι στρέφει το ενδιαφέρον του/της σε άλλο πρόσωπο. Οι άνθρωποι με αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό κάθονται σπίτι τους και ξεσκίζονται με τον εαυτό τους. Αυτός που αγαπάει κάποιον, θέλει ο αγαπημένος του να είναι καλά όπου και με όποιον επιλέγει να είναι, δεν τον θεωρεί κτήμα του, δεν τον διεκδικεί παρά περιμένει (αν έχει το κουράγιο, την υπομονή...) να γυρίσει ο άλλος με δική του απόφαση κι όχι επειδή θα τον λυπηθεί.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε