Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

"once a cheater always a cheater(?)"

Σελίδα : 1

tallboy

# 1 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

"once a cheater always a cheater(?)"

ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ;ΓΝΩΡΙΣΑ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ...ΜΠΕΡΔΕΥΤΗΚΑ(ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ Η ΛΕΞΗ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ).ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ (ΓΙΑ ΜΕΝΑ) ΛΟΓΟ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΕΚΜΥΣΤΗΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΧΟΝΤΑΣ ΜΙΑ 8ΧΡΟΝΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΩΝΤΑΣ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΜΕ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ. ΑΠΟ ΠΑΝΤΡΕΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΧΡΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΙ ΕΓΩ ΤΙ.ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ. ΚΙ ΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΔΕΝ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΜΕΤΑΝΙΩΣΕ.ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ;

haridimosgs

# 2 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 63
Καλά,αυτό δεν αποτελεί μόνο φαινόμενο γυναικών,αποτελεί και αντρών(για να λέμε την αλήθεια με το ονομά τους).Το λάθος της κοπέλας για μένα δεν είναι ότι έκανε ότι έκανε,αλλά ότι το εκμυστηρεύτηκε στην τωρινή της σχέση...Αυτό που θα με προβλημάτιζε είναι τα κίνητρα της!!!Για ποιο λόγο το είπε σε σένα;;;Για να σου δείξει ότι μπορείς να της έχεις εμπιστοσύνη(αφού σου είπε τέτοιο πράγμα)ενώ εκείνη θα συνεχίζει να βγάζει τα μάτια της με άλλους;;;Μήπως στο είπε για να σου δείξει την διαφορετικότητα σου απέναντι στην άλλη της σχέση(πόσο σε εκτιμάει δηλαδή);;;Μήπως λέει ψέμματα για όλα αυτά τα νταραβέρια για να σε κάνει να πιστέψεις ότι αν κάνεις κάτι με κάποια άλλη θα μπορεί να κάνει και αυτή με κάποιον άλλο χωρίς να το μάθεις;;;

Εμένα θα με προβλημάτιζε πάρα πόλυ πάντως,ειδικά αν έτρεφα κάποια συναισθήματα για την κοπέλα και δεν ήμουν μαζί της απλά για να περνάω καλά...Και το παρελθόν κάποιου ανθρώπου παίζει σημαντικό ρόλο για το παρόν και το μέλλον του(πως μπορεί να κοπεί μια τέτοια συνήθεια τόσο εύκολα;

evans

# 3 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
TO ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΥ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ "ΡΙΣΚΑΡΕΙΣ" ΜΑΖΙ ΤΗΣ.
ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.......

tallboy

# 4 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Originally posted by evans
ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΑΝ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΤΟΤΕ ΕΣΥ ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΧΤΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΗΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΜΕ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ.......

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΟΒΕΤΑΙ.ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ... ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΑΚΟΜΑ;

evans

# 5 στις 21/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828

Παράθεση:
Originally posted by tallboy

Παράθεση:
Originally posted by evans

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΝΗΘΕΙΑ ΚΟΒΕΤΑΙ.ΤΙ ΝΟΗΜΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΗΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ... ΚΑΜΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΑΚΟΜΑ;

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΣΘΕΝΗ...
ΑΝ ΤΗΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙΣ Σ' ΟΛΑ ΤΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΦΟΒΑΣΑΙ.
ΣΥΝΗΘΩΣ ΨΑΧΟΥΜΕ ΣΕ ΠΑΡΑΛΛΗΛΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ........

# 6 στις 22/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Symfwnw me ton evans, alla exw tin entypwsi oti tha exeis to saraki mesa sou.... 3ekatharise me ton eauto sou prwta ap'ola kai min 3ekinas mia sxesi me prokatalipseis, giati den tha afisoun stin poreia.... Allwste den eisai toso vlakas na min pareis prefa an kati stravwsei e???

# 7 στις 22/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
συμφωνώ κι εγώ με τον evans και τον περιπλανώμενο.
Η κοπέλα - καλώς ή κακώς - σου μίλησε με ειλικρίνεια για το παρελθόν της. Στη θέση σου θα το εκτιμούσα πιστεύοντας ότι της εμπνέω εμπιστοσύνη.
Η απόφαση για τη συνέχεια και τη μορφή που θα πάρει η σχέση σας πλέον ανήκει σε σένα. Θα μπορέσεις να μην σκέφτεσαι συνεχώς τις εκμυστηρεύσεις της?? Θα αντέξεις να μην πέσεις στην παγίδα της "προκαταβολικής ζήλειας" ?? Πιστεύεις ότι είναι άρρωστη ή εθισμένη στην απιστία και θα το επαναλαμβάνει σε όλες τις σχέσεις της?? Της έχεις εμπιστοσύνη??

Πάντως θα ήταν κρίμα, μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο, να γίνει η ζωή και των δυό σας κόλαση. Εσύ να ζεις μονίμως με την υποψία ότι "κάτι" γίνεται πίσω από την πλάτη σου κι εκείνη να νιώθει ότι δεν της έχεις εμπιστοσύνη.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα όμως αν αυτό που σε ενοχλεί περισσότερο είναι το ότι απατούσε τον πρώην της ή το πληθος των εραστών της. Δηλαδή που πάει η λέξη "συνήθεια"??

# 8 στις 22/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ό,τι κι αν σου πούμε, εσύ ξέρεις καλύτερα πως νιώθεις.
Αν δεν δοκιμάσεις δεν θα ξέρεις και δεν θα μάθεις ποτέ.
Όλοι οι άνθρωποι αξίζουν μια δεύτερη ευκαιρία, πόσο μάλλον την πρώτη...

tallboy

# 9 στις 22/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Καβάλας / Καβάλα

Παράθεση:
Originally posted by souvlitsa
συμφωνώ κι εγώ με τον evans και τον περιπλανώμενο.
Η κοπέλα - καλώς ή κακώς - σου μίλησε με ειλικρίνεια για το παρελθόν της. Στη θέση σου θα το εκτιμούσα πιστεύοντας ότι της εμπνέω εμπιστοσύνη.
Η απόφαση για τη συνέχεια και τη μορφή που θα πάρει η σχέση σας πλέον ανήκει σε σένα. Θα μπορέσεις να μην σκέφτεσαι συνεχώς τις εκμυστηρεύσεις της?? Θα αντέξεις να μην πέσεις στην παγίδα της "προκαταβολικής ζήλειας" ?? Πιστεύεις ότι είναι άρρωστη ή εθισμένη στην απιστία και θα το επαναλαμβάνει σε όλες τις σχέσεις της?? Της έχεις εμπιστοσύνη??

Πάντως θα ήταν κρίμα, μόνο και μόνο γι αυτό το λόγο, να γίνει η ζωή και των δυό σας κόλαση. Εσύ να ζεις μονίμως με την υποψία ότι "κάτι" γίνεται πίσω από την πλάτη σου κι εκείνη να νιώθει ότι δεν της έχεις εμπιστοσύνη.

Δεν έχω καταλάβει ακόμα όμως αν αυτό που σε ενοχλεί περισσότερο είναι το ότι απατούσε τον πρώην της ή το πληθος των εραστών της. Δηλαδή που πάει η λέξη "συνήθεια"??

Η λέξη συνήθεια πάει στο να έχεις παράλληλες σχέσεις συνεχώς.8 χρόνια σχέση με κάποιον με τον οποίον δηλώνεις και τρελά ερωτευμένη και παράλληλα με πόσους άλλους συνεχώς;Γιατί δεν τον χώριζε αν δεν την ικανοποιούσε;

lef2003

# 10 στις 22/8/2003
author
Ανδρας / 64 / Παντρεμένος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Απαντήσεις: 7
ΚΑΙ τρελά ερωτευμένη, ΚΑΙ παράλληλα με ένα σωρό άλλους!!!;;; Σίγουρα, ούτε και μένα μου φαίνεται ισορροπημένη.

Αν στα λέει σαν λάθη, που δεν θα ήθελε ποτέ να ξανακάνει, ίσως αξίζει μια δεύτερη ευκαιρία. Αν σου τα λέει, απλά και μόνο για να ξέρεις ποιά είναι, και να μην παραπονιέσαι αν ...της ξανατύχει, τότε σίγουρα δεν αξίζει.

Προσωπικά, πιστεύω, ότι με το παραμικρό πρόβλημα, το παρελθόν της θα έρχεται στο μυαλό σου. Και θα σκέφτεσαι ότι πάλι τα ίδια άρχισε.

Αν δεν αποδέχεσαι αυτό το παρελθόν, φύγε όσο είναι καιρός. Συμφωνώ με τον evans. Μια σωστή σχέση, προϋποθέτει αποδοχή του παρελθόντος και των δύο.

haridimosgs

# 11 στις 22/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 63
Οι κακιές συνήθειες δύσκολα κόβονται...
Όλοι όμως αξίζουμε μιας δεύτερης ευκαιρίας!!!
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost