Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Κ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΚΡΕΤΙΝΙΚΟ

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

greenman

# 21 στις 30/7/2007
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%
Στην δημοκρατία του homo sapiens ecomomicus δεν έχουν θέση τέτοιες ευαισθησίες. Εδώ δεν έχουν τα ίδια δικαιώματα άνθρωποι που ζουν στην ίδια χώρα ή και στην ίδια πόλη ακόμα. Βεβαίως το δικαίωμα να έχει το κάθε είδος το χώρο του και τα δικαιώματά του είναι μια θαυμάσια ιδέα που ίσως να εφαρμοστεί σε κάποιο άλλο πολιτισμό. Ο άνθρωπος είναι φύσει ιδιοτελές ον (Θουκυδίδης).

wiirah

# 22 στις 30/7/2007
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Ξάνθης / Σταυρούπολη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 96

πώς θα ξεχωρίσουν πρόβατα απο ερίφια

Αγαπητή Λεϊλά, κάπου έχεις δίκιο, δέν είναι καθόλου εύκολο να ξεχωρίσουν τα πρόβατα απο τα ερίφια. Ωστόσο υπάρχουν τρόποι. Αυτοί που κυβερνάνε τον κόσμο έχουνε γερές μεθόδους να ξεχωρίζουν ποιός είναι με το μέροςτους κ ποιός δέν είναι. Αλλα κ ο καθέναςμας μπορεί να βρεί τέτοιες μεθόδους - τέστ, σάν το περίφημο Shibboleth. Κάποτε οι Εβραίοι είχανε εμφύλιο πόλεμο, οι Εφραιμίτες με τους πώς τους λέγανε, για εδαφικές διαφορές. Κλείσανε λοιπόν οι άλλοι τα περάσματα του Ιορδάνη, κ όποιον πήγαινε να περάσει του λέγανε: Εφραιμίτης είσαι! - δέν είμαι, έλεγε ο άλλος ο κακομοίρης - τότε πές τη λέξη Shibboleth (που θα πεί στάχυ)! ο άλλος έλεγε Sibboleth (γιατί η εφραιμίτικη διάλεκτος ήταν τέτοια που δέν μπορούσανε να πούνε Shi κ το λέγανε Si). Αμέσως τότε τον πιάνανε κ τον σκοτώνανε. Σαρανταδύο χιλιάδες εφραιμίτες σκοτώσανε σε εκείνον τον αποκλεισμό.
Δέν θέλω να πώ να κάνουμε ακριβώς το ίδιο. Αλλα όπως οι κρατούντες του κόσμου έχουν τα κριτήριατους να βρίσκουν ποιός είναι δικόςτους κ ποιός όχι, έτσι ο κάθε άνθρωπος απο την εμπειρίατου, (συχνά απο πικρή εμπειρία, αλλα πολύτιμη) μπορεί να διαμορφώσει τα δικάτου τέστ.
Τον Βολταίρο δέν τον έχω για Θεό. Εκείνα που η ανατολή ήξερε προ πολλού, η δύση τα έγραψε σάν μεγάλες σοφίες δέκα χιλιάδες χρόνια αργότερα. Γι' αυτό ακριβώς αναγέννηση στη δύση δέν θα υπήρχε ποτέ, άν δέν είχε τα αρχαία ελληνικά συγγράμματα να βασιστεί, κ ούτε η Ελλάδα θα είχε εκείνον τον λαμπρό πολιτισμό που ξέρεις άν δέν βρισκότανε εκεί που η θάλασσα γλείφει απο τη μιά την ανατολή κ απο την άλλη τη δύση.
Ό καλός είναι άοπλος, τον άοπλο τον κάνουν κομμάτια. Με την προστυχιά πετυχαίνονται όλα. Αντίθετα η καλοσύνη χρειάζεται φρουρό. δέν βρίσκει όμως κανέναν.

wiirah

# 23 στις 30/7/2007
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Ξάνθης / Σταυρούπολη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 96

να απευθυνώ στο σωστό πρόσωπο

Αμάν, σε λάθος πρόσωπο απευθύνθηκα, είπα Λεϊλά ενώ έπρεπε να πώ UNREAL, σέ σένα πάνε εκείνα που είπα για το shibboleth και λοιπά. Δέν ήθελα να φτάσει ο κόσμος εδώ που έφτασε, δέν είμαι απο τέτοια πάστα, καμωμένος για πόλεμο. Αλλα έτσι είναι, καθώς έγραφε κ ο Νίτσε: η ζωή είναι πόλεμος, κ ο καθένας πεθαίνει με το όπλο στο χέρι.
Και κάτι άλλο: ο Χριστός είπε: "άν δύο ή τρείς άνθρωποι ένωθούν εν ονόματιμου κ ζητήσουν κάτι, αυτό το κάτι θα επιτευχθεί. Γιατί όπου δύο ή τρείς άνθρωποι ενώνονται εν ονόματιμου, μαζίτους είμαι κ εγώ".
είναι φανερό πως ποτέ ως τώρα δέν ενώθηκαν άνθρωποι να ζητήσουν κάτι καλό.
Τώρα λοιπόν ζητώ κάποιαν ή κάποιον να ευχηθεί μαζίμου αυτό: όλη η ανθρωπότητα να γνωρίσει εκείνους τους ανθρώπους που φταίνε για την κακοδαιμονίατης.
Ας ευχηθούμε λοιπόν αυτό, κ χίλιοι δεκατρείς ας γίνουμε, κ προχωράμε.
Έ! θα πάμε κ για μπάνιο, αλλα πρώτα ας ευχηθούμε αυτό!
Ό καλός είναι άοπλος, τον άοπλο τον κάνουν κομμάτια. Με την προστυχιά πετυχαίνονται όλα. Αντίθετα η καλοσύνη χρειάζεται φρουρό. δέν βρίσκει όμως κανέναν.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε