Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Θα απατούσατε ποτέ τον/την συντροφό σας και γιατί;

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

Luminosa

# 61 στην 1/5/2004
author
Γυναίκα / 48 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Νίκαια
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 110
'Aρεσαν+: 0%
Μπορεί το ΝΑΙ και το ΟΧΙ να είναι μεγάλες κουβέντες, αλλά από όσο ξέρω τον εαυτό μου δεν θα απατούσα τον σύντροφό μου με άλλον. Είμαι σε μία σχέση και σέβομαι αυτόν που είναι δίπλα μου και τον αγαπάω για όσα είναι και για όσα δεν είναι. Γιατί να υποβιβάσω αυτόν και τον εαυτό μου και να βάλω σε κίνδυνο μία σχέση, που θα σημαίνει πολλά για μένα, για ένα δεκάλεπτο π....α; Τί θα κέρδιζα από αυτό; Υποθέτω ότι ξεκινάμε να κοιτάμε αλλού όταν το υπάρχον ταίρι μας δεν μας καλύπτει. Αλλιώς για ποιο λόγο;
Δεν με χωράει ο τόπος

HMAPTON

# 62 στην 1/5/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 37

Παράθεση:
Originally posted by Luminosa
Υποθέτω ότι ξεκινάμε να κοιτάμε αλλού όταν το υπάρχον ταίρι μας δεν μας καλύπτει. Αλλιώς για ποιο λόγο;

Τι εννοείς "ξεκινάμε να κοιτάμε";;;; Πότε σταματήσαμε να κοιτάμε;;;;

Αλλα για να σοβαρευτώ... Δε διαφωνώ μαζί σου. Απλά πιστεύω οτι λέξεις όπως ΠΟΤΕ (δε θα απατήσω), ΠΑΝΤΑ (θα σ'αγαπάω), ΝΑΙ (είσαι η μοναδική στη ζωή μου), ΟΧΙ (το μέγεθος δε μετράει... ) χρησιμοποιούνται δύσκολα και με μεγάλη προσοχή!

observer1

# 63 στην 1/5/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Θέματα: 74
Απαντήσεις: 3.742
ΠΟΤΕ μη λες ΠΟΤΕ, γιατί ΠΟΤΕ δεν ξέρεις...
Πάλι καλά που υπάρχουν αυτές οι εκπομπές μαγειρικής και παίρνουμε καμιά ιδέα για κανένα νέο τατουάζ.

# 64 στην 1/5/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by FILLEGRACIEUSE
ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ,ΕΝΝΟΙΤΕ ΠΩΣ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙ ΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ.ΥΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΠΤΙΚΗ ΓΩΝΙΑ.

ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ.
ΟΝΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ
ΣΥΝΕΠΩΣ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΙΣΤΙΑΣ!ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ,ΚΑΤΑ,ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΙΣΤΗΣΕΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ Η ΣΧΕΣΗ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ ΑΡΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΕΙ?ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΦΕΥΓΕΙ ΣΤΗΝ ΑΠΙΣΤΙΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΤΟΝ/ΤΗΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΙ ΚΟΡΟΡΙΔΙΑΣ ΠΡΩΚΕΙΤΑΙ!!Η ΕΙΑΣΙ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ,ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΔΙΑΜΕΣΗ ΚΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ/ΟΙΑ ΤΗΝ/ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΤΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΚΑΙ ΔΥΑΣΡΕΣΤΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΑΥΤΟ!!!
ΣΥΝΕΠΩΣ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΝΑ ΑΠΙΣΤΗΣΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΕΙ ,Η ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΜΙΟΤΕΡΗ ΣΑΝ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΟΔΥΝΗΡΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΡΟΙΔΙΑ!!!

Εγκρίνω κι επαυξάνω με τα χίλια!!!!!!!
Η απιστία είναι η χειρότερη μορφή κοροϊδίας!!!Η είσαι με κάποιον που σε καλύπτει απόλυτα και τον τιμάς ή αν δεις οτι για κάποιο λόγο δε σε "γεμίζει" πια,πρώτα χωρίζεις και μετά κάνεις ότι θέλεις!!!Η επιλογή τύπου και τη πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο δεν αρμόζει σε ένα τίμιο,ειλικρινή και ευσυνείδητο άνθρωπο!!!

# 65 στην 1/5/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by HMAPTON
Μ' αρέσει η ευκολία με την οποία αρκετοί (οχι μόνο εδω μέσα, αλλα γενικά) φωνάζουν ένα βροντερό "ΟΧΙ" σ' αυτή την ερώτηση.

Μετά αρχίζουν σιγά σιγά να συμπληρώνουν όρους και προϋπόθεσης με σχόλια τύπου... "Αν η σχέση μου με κάλυπτε πλήρως... Αν ήμουν πολύ ερωτευμένος/η... Αν δεν είχαμε προβλήματα... Αν... Αν... Ανάν! "

Εγώ προσωπικά δεν έχω ακούσει για τέτοια ιδανική σχέση στην οποία κανένας δεν νέρωσε το κρασί του. Εύχομαι βέβαια να κάνω λάθος και να υπάρχει... αλλά δε νομίζω.

Χωρίς να κάνω προσωπική αιχμή για κανέναν εδώ μέσα.... Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα μη λες... και τα απόλυτα ΟΧΙ ή ΝΑΙ είναι μεγάααααλες κουβέντες.

Φιλικά

Κι εμένα μου κάνει φοβερή εντύπωση όταν ακούω πολλούς να λένε ότι δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει απατήσει τον/την σύντροφο του!!!ΕΛΕΟΣ,ΔΗΛΑΔΗ!!!
Κατ'αρχήν,κανείς δεν είναι σε θέση να γνωρίζει τα προσωπικά του κάθε ζευγαριού!!!Και,ναι,ευτυχώς,υπάρχουν ακόμα ζευγάρια που είναι τρισευτυχισμένα και είναι και οι δύο απόλυτα πιστοί ο ένας στον άλλον!!!Υπάρχουν και κάποιοι που δεν τα ισοπεδώνουν όλα με τη βολική δικαιολογία της ρουτίνας ή του "προοδευτισμού"!!!Μιλώ εκ πείρας!!!

HMAPTON

# 66 στις 3/5/2004
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 37

Παράθεση:
Originally posted by sensational_lady
Και,ναι,ευτυχώς,υπάρχουν ακόμα ζευγάρια που είναι τρισευτυχισμένα και είναι και οι δύο απόλυτα πιστοί ο ένας στον άλλον!!!Υπάρχουν και κάποιοι που δεν τα ισοπεδώνουν όλα με τη βολική δικαιολογία της ρουτίνας ή του "προοδευτισμού"!!!Μιλώ εκ πείρας!!!

Φοβάμαι πως με παρεξήγησες. Δεν ισχυρίζομαι πως δεν υπάρχουν άνθρωποι που δεν έχουν απαντήσει τον/την σύντροφό τους. Μάλιστα εγώ προσωπικά ανήκω σε αυτούς.

Η ερώτηση που έχει πέσει στο τραπέζι είναι άλλη και πιστέυω πως δεν είναι εύκολο να απαντήσεις έτσι έυκολα με ένα "ΟΧΙ" στην ερώτηση αυτή.

Και, αν μη τι άλλο, στα δικά μου αυτιά τουλάχιστον αν κάτι ακούγεται πιο ισοπεδωτικό αυτό είναι το "Όχι, δεν θα το έκανα ΠΟΤΕ κάτω απ'ο οποιεσδήποτε συνθήκες"

Ήμαρτον!

iren_af

# 67 στις 4/5/2004
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 11

Θα απατούσατε ποτέ τον/την συντροφό σας και γιατί;

Οχι και ποτε! Εαν θα ενιωθα ποτε ετσι, τοτε δεν θα υπηρχε λογος να ειμαι μαζι του. Προτιμω να χωρισω παρα να απατησω...
Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost