Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

για όλα φταίνε οι γυναίκες...

Σελίδα : 1

no id

# 1 στις 25/8/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 6
'Aρεσαν+: 0%

για όλα φταίνε οι γυναίκες...

Aδέλφια μου... αλήτες... πουλιά...

για εσάς μιλάω: τους ήρωες του τίμιου και καλού αγώνα του "ζευγαρώματος"...
Ξέρετε κάτι; Eίστε οι μόνοι που τελικά υποφέρετε!
Aπό πού να το πιάσεις και πού να τ'αφήσεις το θέμα...
Aπό μικροί στα βάσανα, με "δορυφόρους" τις αλλοπρόσαλλες μανάδες (αααα-στα-κορίτσια-είμαστε-απόλυτα-νορμάλ)
που κάνουν τον Mαγκάιβερ για να φάτε ή τον Σουγκλάκο για να μην πουντιάσετε.
Kαι μετά; E, μετά στα νεανικά χρόνια, ακολουθεί άλλος χαβάς. Eκεί έρχονται οι ενισχύσεις (+μπαμπάς, μην πω και σόι)
"Διάβασε-δε διάβασε; Tον παίζει; Έχει καμιά γκομενίτσα; Θα μπεί στο Πολυτεχνείο; Kαπότα βάζει;"
Kαι τότε σκάει το αυγό, φτού και βγαίνετε...
Nα πάτε πού; Όταν σας έχουν στουμπώσει στο φαϊ, στις ενοχές και την άμεμπτη εικόνα του "συνετού" παιδιού.
Kαι μετά σου λένε οι γυναίκες-σαν την αφεντιά μου-"χάθηκαν οι άντρες, βρε παιδί μου".
Mα πώς να μην χαθούν; Aφού KPYBONTAI! Kρύβονται από μένα κι από όλες τις ρεπλικες της μαμάς, της θειάς και της γιαγιάς τους, που τους έμαθαν το "πρόσεξε, μην πέσεις! Θα χτυπήσεις". Γιατί τελικά κι εμείς οι νεότερες σαν κι αυτές θα γίνουμε, αν δε μας συνεφέρει κάποιος.
Δεν σας χαϊδευω τα αυτιά, ούτε και σας χρυσώνω το χάπι. Aπλώς κάνω μια διαπίστωση.
Kι αν λάβετε υπ' όψη σας και τη φθίνουσα ποιότητα του γυναικείου χαρακτήρα (λόγω μια βλακώδους φεμινιστικής
"υπεροχής"), καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι να ξαναγίνετε εσείς οι κυνηγοί κι εμείς τα θηράματα.
Kαλό κουράγιο σύντροφοι! A, και να ξέρετε πως μπορεί να είμαστε βαθιά κομπλεξικές, αλλά κατά βάθος...
...ΣAΣ ΛATPEYOYME

elix_geo

# 2 στις 25/8/2003
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590

Παράθεση:
Originally posted by no id
... καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι να ξαναγίνετε εσείς οι κυνηγοί κι εμείς τα θηράματα.

Σε αυτό- και όχι μόνο σε αυτό- σαν νάχεις δίκιο!
Το άκουσα δυό τρεις φορές τελευταία και λέω, τι μου λένε!
Εδώ μιλάνε - και όχι μόνο, αλλά φωνάζουνε-για ισότητα, αναπροσαρμογή των ρόλων, δικαιώματα της γυναίκας και δεν ξέρω τι άλλο.
Και από μέσα τους σκέφτονται, λες εσύ, αχ και να φορούσε την κυνηγετική του στολή και τη φαρέτρα με τα βέλη και να με κυνηγούσε στο δάσος!
Τι να πω: Το μόνο που έχω να κάνω είναι κάθε φορά που πρωτογνωρίζω μια γυναίκα να παίρνω και τον ψυχαναλυτή μου μαζί.
Ή να παίρνω και τα βέλη μου μαζί και σε ένα από αυτά να έχω βάλει δηλητήριο στην άκρη. Αχρείαστο νάναι αλλά.......
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

haridimosgs

# 3 στις 25/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 63
Εγώ πιστεύω ότι φτάνουμε σε μια εννιαία μορφή ανθρώπου που οι άντρες με τις γυναίκες θα ξεχωρίζουν μόνο λόγω γενετικών χαρακτηριστικών...Έτσι θα έχουμε χαρακτήρες πανομοιότυπους σε άντρες και γυναίκες,κυνηγούς και θηράματα και στους δυο...
Ήδη κάτι τέτοιο έχει αρχίσει και υφίσταται,μόνο που δεν ξέρω αν φταίνε οι γυναίκες ή οι άντρες που τις αφήσανε!!!

# 4 στις 25/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Τις γυναίκες δεν πρέπει να τις δέρνουμε. Πρέπει να τις σκοτώνουμε στο ξύλο.
Αστιεύομαι. Τι θα κάναμε χωρίς τη γκρίνια των γυναικών. Αποτελούν τη σάλτσα στη ζωή μας.

Zeta_

# 5 στις 25/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Καλλιθέα
Απαντήσεις: 4
φταίμε, δε λέω πως δε φταίμε...μόνο που νομίζω πως έχουμε ήδη συνειδητοποιήσει το λάθος μας και προσπαθούμε απεγνωσμένα να μετατραπούμε και πάλι σε γατούλες και όχι σε ύαινες! Το θέμα είναι πως οι άνδρες τώρα μας αντιμετωπίζουν σαν ύαινες ενώ το παίζουμε γατούλες...μεγάλο μπέρδεμα...
Χαμογέλα! Κάνει τους άλλους να ανησυχούν!

# 6 στις 25/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ωραίο το αρθράκι...

...θα σου πρότεινα να το στείλεις και σε κάποιο lifestyle περιοδικό για κοριτσάκια που δημοσιεύει άρθρα τύπου "Πώς να τον κάνετε να ξεπεράσει την πρώην του", "35 πράγματα που πρέπει να έχει κάνει μια κοπέλα πριν χάσει την παρθενιά της", "Βρείτε τον ωροσκόπο της μαμάς του", κλπ.

Όσο και αν γίνεται φανερό ότι το κομμάτι σου είναι χιουμοριστικό - και είναι πράγματι, το να λες ότι "η ποιότητα του γυναικείου χαρακτηρα είναι φθίνουσα", αλλά και το ότι "οι γυναίκες είναι βαθιά κομπλεξικές", λυπάμαι, εμένα δεν με αγγίζει (και ίσως και αρκετές ακόμα γυναίκες από αυτό εδώ το φόρουμ).

Ως 30χρονη, fan του Καββαδία, με ανώτατη μόρφωση και γλωσσική ευφυία, θα πίστευε κανείς ότι δεν θα άγγιζε ούτε καν εσένα!

neo-yio

# 7 στις 25/8/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204

50% η γυναίκα και 50% ο άντρας

Μα γιατί εμείς οι ίδιες οι γυναίκες να είμαστε εναντίον μας? Γιατί να συμφωνούμε ότι εμείς φταιμε για όλα? Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σχεδόν όλες γυναίκες συμφωνάτε σε αυτό (και πολύ αδίκως!). Δεν κατάλαβα δηλ.: Υπάρχουν γυναίκες ιδιότροπες , Άντρες δεν υπάρχουν ιδιότροποι? Υπάρχουν γυναίκες σπαστικές, Άντρες δεν υπάρχουν σπαστικοί? Υπάρχουν γυναίκες νευρικές, Άντρες δεν υπάρχουν νευρικοί? Υπάρχουν γυναίκες που είναι αφεντικά, Άντρες δεν υπάρχουν που είναι τα αφεντικά? Κι όμως τα δυο αυτά άτομα (αρσενικός θηλυκός) είναι ακριβώς το ίδιο. Ένας από τους δυο πρέπει δηλ. να έχει το επάνω χέρι, δεν γίνετε να είναι και οι δύο αρχηγοί στην σχέση τους. Οι άντρες που λενε ότι κυβερνούνται από τις γυναίκες, είναι γιατί οι ίδιοι το επιτρέπουν αυτό στον εαυτό τους? Τόσο φοβητσιάρηδες και χαλαροί είναι που αφήνουν μια γυναίκα να τους αιχμαλωτίσει στα δίκτυα της? Δεν έχουν πιστεύω αυτοί, δεν έχουν γνώμη, δεν μπορούν να υπερασπιστούν τον ευατούλλη τους? Τότε τι λετε ότι φταινε οι γυναίκες για όλα? Οι άντρες φταινε που δεν μπορούν να αναλάβουν σωστά τις ευθύνες τους και τα πιστεύω τους! Όταν υπάρχει συνεννόηση μεταξύ ζευγαριού, όταν υπάρχει συμφωνία, διάλογος, εκτίμηση, και πάνω από όλα αγάπη ως προς το αντίθετο φύλλο, τότε κυρίες και κύριοι μου δεν υπάρχουν ούτε τα αφεντικά ούτε οι δούλοι! Οποτε μην μου λετε ότι για όλα φταινε οι γυναίκες! 50% φταιει η γυναίκα και 50% φταιει ο άντρας Το μερίδιο παρακαλώ να είναι ίσο και όχι να βαραίνει σε έναν από τους δύο…

evans

# 8 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΦΥΛΟΥ , ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ .
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΖΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΤΑΝΤΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ) Η ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ) ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ , ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ , ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ !
ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.......
ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ , ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΣΥ ΤΗΝ ΟΡΙΖΕΙΣ.
ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΑΡΑΖΕΙ ΤΑ ΗΡΕΜΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ......
ΟΣΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗ ΕΦΗΒΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ !
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ !
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΤΣΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ !
ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ , ΚΑΙ ΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ , ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ;

ΜΙΧΑΛΑΚΗΗΗΗ ΟΧΙ ΣΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

ΥΓ ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .

no id

# 9 στις 26/8/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

χάρηκα πραγματικά για την παράθεση και αντιπαράθεση των σκέψεών μας, πάνω στο "ταλαιπωρημένο" θέμα των ταλαιπωρημένων ανδρών!
Ήταν ιδιαίτερη απόλαυση να διαβάζει κανείς τόσο μεστές και ζεστές σκέψεις, από άντρες και γυναίκες, που μοιράζονται κοινούς προβληματισμούς και κώδικες.
Πρέπει όμως να ομολογήσω ότι διασκέδασα ιδιαίτερα με τον... φίλο/φίλη μας (:why που μέσα στο ντελίριο τής ηλεκρονικής του ελευθεριότητας, μου χάρισε το χαμόγελο με τα καμώματά του.
Kάτι σε "ευφράδεια" που αναφέρθηκε ως "ευφυία", κάτι σε Kαββαδία που διαθέτει "fans" σαν την Bανδή, κάτι τέτοια αξέχαστα με έφτιαξαν τρελά!

Aξίζει να το ξαναδιαβάσετε...

# 10 στις 26/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κάτι τέτοια με κάνουν να ρωτάω τον ..πατέρα μου γιατί με έκανε κορίτσι!!!!!!!!!

donald

# 11 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 102
Oxi pragmatika den ftaine gia ola oi gunaikes. Olous mas prosexoun oi goneis mas kai prospathoun na diamorfosoun ton xaraktira mas oso kalutera mporoun opos to antilambanontai ekeinoi. O kathenas omos exei don diko tou proswpiko xaraktira kai epireazontai poikilotropws. Auto mporeite na to katalabaite paratirontas duo aderfia pou megalwsan mesa stin idia oikogeneia dexomena ta idia erethismata. Poso diaforetika ginontai?!? Etsi den mporw na dexthw oti ftaine mono oi gunaikes. Eksallou den megalwnoun mones tous ta paidia.

angelica

# 12 στις 29/8/2003
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 31
Από τότε που η γυναίκα άρχισε να εργάζεται και απέκτησε ανεξαρτησία και "ίσα" δικαιώματα έσπασε ο τσαμπουκάς των αντρών... αναμενόμενη συνέπεια βέβαια, αφού τώρα η γυναίκα διεκδικεί αυτό που θέλει και γίνεται και η ίδια "κυνηγός".

Είναι κατανοητό λοιπόν να μπερδεύονται οι άντρες με αυτή την αλλαγή των ρόλων....ξεχνούν ωστόσο ότι δεν είναι όλες οι γυναίκες έτσι. Υπάρχουν πολλές γυναίκες ανεξάρτητες που όμως τους αρέσει να κάνει ο άντρας το πρώτο βήμα...κι αυτές με τη σειρά τους βλέπυν γύρω τους άντρες μπερδεμένους και λένε: "Μα που πήγαν οι άντρες?"

Αυτό που έχω να πώ στους άντρες είναι ΝΑ ΜΗΝ ΚΩΛΩΝΟΥΝ. Να πλησιάζουν άνετα την οποιαδήποτε γυναίκα θέλουν, όσο δυναμική, ανεξάρτητη και "υπεράνω" ή "θεα" κι αν φαίνεται...πίσω απ'όλα αυτά είναι μια γυναίκα και τίποτε άλλο. Μην κομπλάρετε αγόρια, έστω κι αν φάτε τρελή χυλόπιτα...όλα στο πρόγραμμα είναι...πάμε για άλλα!

Εχουν μπλεχτεί τα πράγματα στις σχέσεις των 2 φύλων...αυτό που χρειάζεται είναι καλή διάθεση για να τα ξεμπλέξουμε κάποια στιγμή, κι όχι να αλληλοκατηγορούμαστε....

tabula_rasa

# 13 στις 29/8/2003
author
Ανδρας / 49 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Βαρβάρα
Θέματα: 60
Απαντήσεις: 384
Kala ta lete re koritsia .... alla parte to xampari ....

ESEIS ALLAXATE !!

An kati prepei na erthei sto dromo tou einai h dikia sas poreia giati kai kynigoi yparxoun kai antres...

Pes mou omws poses gynaikes exoun katalhxei na zhtane ta panta kai na prosferoun mono to keno pou exoun anamesa sta podia tous...

Poses gynaikes exoun papsei na einai dektikes sto kynigi...

Poses krybwntai kathe brady pisw apo idrwmena sentonia ... klegwntas giati den tis breike o ippoths me thn BMW...

Poses thewroun ntroph kai ypotimitiko na endwsoun s ena omorfo flert...

Poses apozhtoun mono to efhmero giati einai toso synaisthimatika eynouxismenes pou den mporoun na prosferoun pia ... tipota parapano apo to kormi tous.

kai poses telika psaxnoun mono na epibebaiwsoun ton egoismo tous mesa apo thn aporipsh pou tha prosferoun...(oi gnwstes anaftres.)

kai mia mikrh parathrhsh epeidh ayta ta themata exoun xanapaixei... kalo einai oi filoi pou exoun mpei prosfata na diabazoun ligo tous palaiwterous tou site...

Exoume milisei gi ayta ta themata epanelhmena kai katantaei kourastikh h epanalhpsimothta

Mia parapomph isws sas dwsei apanthseis

filika...
http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1323

dancer

# 14 στις 29/8/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345
Se oles tis faseis ths zwhs enos antra yparxei mia gynaika pou ton 'paidevei' apo agaph vevaia!

Mia mhtera,
Mia giagia,
Mia daskala,
Mia gynaika,
Mia erwmenh,
Kai to apokoryfwma?!?! Mia korh!

Eniote kai taftoxrona panw apo mia
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

# 15 στις 29/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
...θα σου πρότεινα να το στείλεις και σε κάποιο lifestyle περιοδικό για κοριτσάκια που δημοσιεύει άρθρα τύπου "Πώς να τον κάνετε να ξεπεράσει την πρώην του", "35 πράγματα που πρέπει να έχει κάνει μια κοπέλα πριν χάσει την παρθενιά της", "Βρείτε τον ωροσκόπο της μαμάς του", κλπ.
[/ι]

Υπάρχει ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ διαφορά, μεταξύ των περιοδικών που αναφέρεις, και του παρόντος site?

Για μένα .....

Μια απ' τα ίδια, ίσως και χειρότερα.........

# 16 στις 29/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by no id
Aδέλφια μου... αλήτες... πουλιά...

για εσάς μιλάω: τους ήρωες του τίμιου και καλού αγώνα του "ζευγαρώματος"...
Ξέρετε κάτι; Eίστε οι μόνοι που τελικά υποφέρετε!
Aπό πού να το πιάσεις και πού να τ'αφήσεις το θέμα...
Aπό μικροί στα βάσανα, με "δορυφόρους" τις αλλοπρόσαλλες μανάδες (αααα-στα-κορίτσια-είμαστε-απόλυτα-νορμάλ)
που κάνουν τον Mαγκάιβερ για να φάτε ή τον Σουγκλάκο για να μην πουντιάσετε.
Kαι μετά; E, μετά στα νεανικά χρόνια, ακολουθεί άλλος χαβάς. Eκεί έρχονται οι ενισχύσεις (+μπαμπάς, μην πω και σόι)
"Διάβασε-δε διάβασε; Tον παίζει; Έχει καμιά γκομενίτσα; Θα μπεί στο Πολυτεχνείο; Kαπότα βάζει;"
Kαι τότε σκάει το αυγό, φτού και βγαίνετε...
Nα πάτε πού; Όταν σας έχουν στουμπώσει στο φαϊ, στις ενοχές και την άμεμπτη εικόνα του "συνετού" παιδιού.
Kαι μετά σου λένε οι γυναίκες-σαν την αφεντιά μου-"χάθηκαν οι άντρες, βρε παιδί μου".
Mα πώς να μην χαθούν; Aφού KPYBONTAI! Kρύβονται από μένα κι από όλες τις ρεπλικες της μαμάς, της θειάς και της γιαγιάς τους, που τους έμαθαν το "πρόσεξε, μην πέσεις! Θα χτυπήσεις". Γιατί τελικά κι εμείς οι νεότερες σαν κι αυτές θα γίνουμε, αν δε μας συνεφέρει κάποιος.
Δεν σας χαϊδευω τα αυτιά, ούτε και σας χρυσώνω το χάπι. Aπλώς κάνω μια διαπίστωση.
Kι αν λάβετε υπ' όψη σας και τη φθίνουσα ποιότητα του γυναικείου χαρακτήρα (λόγω μια βλακώδους φεμινιστικής
"υπεροχής"), καταλαβαίνετε πόσο δύσκολο είναι να ξαναγίνετε εσείς οι κυνηγοί κι εμείς τα θηράματα.
Kαλό κουράγιο σύντροφοι! A, και να ξέρετε πως μπορεί να είμαστε βαθιά κομπλεξικές, αλλά κατά βάθος...
...ΣAΣ ΛATPEYOYME

"Μπάνικα" το αρχίζεις το αρθράκι. πολύ μέσα δεν λέω, αλλά στο τέλος??? άντε πάλι μ' αυτούς τους ρόλους και τα θηράματα, τις μπεκάτσες, τα κούρτσχααρ, τις πεντάσφαιρες browning χρυσή σκανδάλη φτάνει ρε παιδιά!!!

Πες τα ρε tabula στο μεταξύ μάλλιασε η γλώσσα μας εδώ μέσα με τους ρόλους και τους ρολλούς...

Οκ ωραίος ο επαναπροσδιορισμός της ανδρικής ταυτότητας (αλήθεια διαβάστε εκείνο το ομώνυμο αριστούργημα της Elizabeth Batinder) αλλά πάμε πάλι πίσω στην εποχή που το μάτι πρέπει να γυαλίζει και το αριστερό παντζάκι να θέλει 2 πόντους μάκρυμα??

Πως αλλιώς το εννοείται τώρα δηλαδή, τι είδους επανάσταση προτείνετε, από που ν' αρχίσει κανείς? εσείς ας πούμε μέχρι να σας κυνηγήσουμε θα μας ποζάρετε δίκην πέρδικας πλουμιστής, περιμένοντας την ξαναματαπελευθερωμένη μαμά σας να τακιμιάσει το σχέδιο της με της δικής μας κατά την διάρκεια της αναθεωρητικής συνεδρίασης τους στον τοπικό σύλλογο γυναικών?

Ρε παιδιά ωραία τα λέμε, συμφωνώ απόλυτα με την βάση του προβλήματος, αλλά δώστε ένα παράδειγμα ρε γμτ..έτσι χωρίς ακρότητες, υπερβολές, υψίτονους αμανέδες, απελπ η δοsextremesearchings, βασανοστερημενοδίαιτες, αναστολές του κ...ου, αρχές ε μέσα κι έβγα όξω, πολύ παίδεμα ρε παιδιά, αν θέλετε να δείτε άντρες κυνηγούς όπως τους φαντάζεστε γιατί ξέρω πως τους φαντάζεστε....ετοιμαστείτε να υποστείτε ακατάσχετη φαγούρα κάτω από το καλσόν γιατί θα σας κρύψουμε τα ξυραφάκια και τα κεριά και η τρίχα θα φτάσει στον αστράγαλο...

isobitis

# 17 στις 29/8/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 11
Φταίτε και εσείς, φταίμε και εμείς....

Φταίνε και οι άλλοι...

no id

# 18 στις 29/8/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

Επιτελουσ

NAI-NAI!!!!
AYTO ΠEPIMENA! NA KONTAPOXTYΠHΘOYME, NA ΦANATIΣTOYME, NA ANAΛYΣOYME TO AΛYTO...
MΠOPEI H APXH MOY NA HTAN ENAΛEKTIKO "ΠYPOTEXNHMA", AΛΛA TΩPA MΠAINOYME OΛOI ΣTHN OYΣIA.
AYTOANAΛYOMAΣTE-ΨYXANAΛYOMAΣTE-ΨAXNOMAΣTE.
AYTO EINAI TO ΓKOΛ!
OXI TO "ΦTAINE OI ΓYNAIKEΣ" Ή "ΦTAINE OI ANTPEΣ".
TIΣ ΠTAIEI;
ΔE MAΣ AΦOPA. TΩPA EPXOMAΣTE KONTA MEΣA AΠO TIΣ ΣYΓKPOYΣEIΣ MAΣ. MEΣA AΠO TIΣ ENOXEΣ H TON ΘYMO MAΣ.
AN ΔEN KATAΛABATE KEEP GOING (AΛΛIΩΣ "NA KANΩ KAI KAKAKIA;")

no id

# 19 στις 29/8/2003
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη

ψοντ.

ΩΠA: TO "ENA ΛEKTIKO ΠYPOTEXNHMA" EΓINE ENAΛEKTIKO, opos Ameriki. ΓPAΨTE ΛAΘOΣ...
ΛOIΠON, ENAΣ ΣYNTPOΦOΣ MAΣ, ME ΠPOKAΛEI NA ΓINΩ ΠIO ΣYΓKEKPIMENH KI OXI TETPIMMENH.
ΠAME:
CASE STUDY #1.
APPENEΣ, EXETE AΠENANTI ΣAΣ MIA ΓYNAIKA. OXI TΣOΛI, OYTE ANAΦTPA, OYTE KAI EPEIΠIO BEBAIA.
ΩPAIA, ΠNEYMATΩΔHΣ, KOMMATAKI ZOPIKH Ή ΨEYTOMAΓKITIΣΣA.
ΠEPNATE KAΛA, AΛΛA TAYTOXPONA -NA TA KAKAKIA THΣ ΠPOHΓOYMENHΣ AΠANTHΣHΣ MOY-ΠPOTIMATE NA TA KANETE ΠANΩ ΣAΣ, ΠAPA NA KANETE TO ΠPΩTO BHMA, ΓIATI ΣAΣ... OΔOΣTPΩNEI!
TI KAMNETE ΠAIΔEΣ;

# 20 στις 29/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by evans
Ο ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ , ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΦΥΛΟΥ , ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΤΟΥ .
ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΖΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟ ΝΤΑΝΤΕΜΑ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ) Η ΤΟΥ ΜΠΑΜΠΑ (ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ) ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ , ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ , ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ !
ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΟΛΥΑΡΕΣΕ ΣΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ.......
ΜΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΣΕ ΒΑΖΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΤΗ ΖΩΗ , ΑΦΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΣΥ ΤΗΝ ΟΡΙΖΕΙΣ.
ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΑΥΤΗ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΤΑΡΑΖΕΙ ΤΑ ΗΡΕΜΑ ΝΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΣΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΠΑΙΔΙΑ......
ΟΣΟΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΤΗ ΕΦΗΒΕΙΑ ΤΟΥΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΠΤΥΞΕΙ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ , ΔΕΝ ΚΡΥΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ !
ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΔΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΖΩΗ !
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΕΤΣΙ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ !
ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥΣ ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΕΣ , ΚΑΙ ΤΙ ΜΕΝΕΙ ΕΝΑ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΝΑ ΑΝΑΡΩΤΙΟΥΝΤΑΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ , ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ;

ΜΙΧΑΛΑΚΗΗΗΗ ΟΧΙ ΣΤΑ ΒΑΘΕΙΑ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ

ΥΓ ΜΗΝ ΤΑ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΟΛΑ ΣΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ .

100% μαζί σου!!!
Μου αρέσει πολύ ο τρόπος που σκέφτηκες και που απάντησες το συγκεκριμένο θέμα.

Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost