Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αποριες σχετικα με τις γυναικες

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

pdimitri

# 1 στις 24/8/2007
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 41
'Aρεσαν+: 0%

Αποριες σχετικα με τις γυναικες

Γιατι οι γυναικες δεν ικανοποιουνται ποτε και με τιποτα?
Τουλαχιστον οσες εχω γνωρισει εγω, αυτο συμβαινει...
Μαλλον κατι δεν κανω καλα και εγω, αλλα τι?
Σου ζητανε να κανεις κατι, αρκετες φορες το κανεις,επειδη το βρισκεις σωσιο, καποιες φορες δεν το κανεις, επειδη θεωρεις οτι δεν ειναι σωστο, και καποια (οχι ολλες!) απο αυτες τις φορες, τα παιρνει και αρχιζει να τα βαζει μαζι σου, και σου χτυπαει ακομη και για τις επιλογες που σιωπηρα συμφωνησε!!
Και αυτο συμβαινει καθε φορα , και με καθε γυναικα, μετα απο καποιο χρονικο διαστημα.
Φταιω εγω? Φταινε οι γυναικες που επιλεγω? θα ηθελα να ακουσω αντρικες γνωμες, αλλα κυριως γυναικειες...

manos69b

# 2 στις 25/8/2007
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Καβάλας / Ελευθερούπολη
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 123
Είναι ένα έργο φίλε μου που το έχουμε ξαναδεί όλοι.

Απλό είναι, τις αφήνεις πολύ λάσκα και σε περνούν τον αέρα.

Μετά δεν συμμαζεύεται με τίποτα.

Θα πρέπει από την αρχή να έχεις πυγμή και να στέκεσαι στα ποδιά σου να μην γινεσαι χαλι.

Δυστυχώς η ευτυχώς οι γυναίκες θέλουν ΆΝΔΡΑ

Με το ναι ζουζουνάκι μου δεν θα πας μπροστά.
Οι γυναίκες προτιμούν να είναι όμορφες παρά έξυπνες γιατί οι ηλίθιοι άνδρες είναι πολύ περισσότεροι από τους τυφλούς. Yvonne Printemps

# 3 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Δεν υπαρχει και εικονιδιο που να κουναει με απελπισια το κεφαλι πια......

M_oracle

# 4 στις 25/8/2007
author
Γυναίκα / 39 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 120
Ξέρουμε τι θέλουμε..απλά το ΤΙ θέλουμε..εξαρτάται απο το κάθε δευτερόλεπτο της ώρας... Μην απογοητεύεσαι και εμείς πολλές φορές λέμε τα ίδια για τους άντρες..

# 5 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by sui-generis

τι διάολο? επιδημία έχει πέσει?

# 6 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Ξέρουμε τι θέλουμε..απλά το ΤΙ θέλουμε..εξαρτάται απο το κάθε δευτερόλεπτο της ώρας...

Δηλαδή πώς είναι όταν δε ξέρεις τι θέλεις? Αλλάζεις γνώμη πιο συχνά?

Παράθεση:

Καταρχήν το παράπονο είναι πολύ γενικό. Όπως το διατυπώνεις, πολλά πράγματα συμβάλλουν.

Π.χ. ασυνεννοησία
Άλλα λέμε κι άλλα κάνουμε και οι δύο γιατί άλλ' αντ' άλλων καταλάβαμε.
Αγωγή: (1) περισσότερη κουβέντα (2) μαθήματα γλώσσας α΄ δημοτικού, βου και α, βα

Π.χ. ανωριμότητα - απειρία (ή κάπως έτσι)
Κάνουμε πράγματα (και οι δυο) που μας κοστίζουν οικονομικά - συναισθηματικά αλλά η άλλη πλευρά δε το καταλαβαίνει. Ως αποτέλεσμα εξισώνονται στο μυαλό του ενός πράξεις που στο μυαλό του άλλου είναι μέρα με τη νύχτα. (π.χ. "παρήγγειλα πίτσες να περάσουμε σούπερ σήμερα βράδι που εσύ διαβάζεις κι εγώ βλέπω champions league ... μα τι λες τώρα κάνεις δίαιτα πήρα 3+1 δώρο τώρα!")
Η διάλεξη του πόσο δύσκολη είναι η ζωή μας δε βοηθά. Αγωγή: Βάζουμε τον άλλο να λουστεί τα προβλήματά μας, στο βαθμό του εφικτού. Εμπεριέχει ρίσκο.

Το ότι εσύ εκφράζεις τη γκρίνια σου δείχνεις ότι δεν ικανοποιείσαι εύκολα. Ποιο θα ήταν το ικανοποιητικό δηλαδή? Τέλοσπάντων, γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος.

# 7 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μάλλον φταίνε οι γυναίκες που διαλέγεις...... μάλλον...

# 8 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εσύ γιατί θέλεις να ικανοποιείς τις γυναίκες;

-SILVERstar-

# 9 στις 25/8/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 270
Ωχ παιδιά! Έχω αρχίσει να βαριέμαι τα μάλλα με αυτό το θέμα όπως και το αντρίστροφο κι άκρη δεν έχει βγει ποτέ κι ούτε που θα βγει, να μου το θυμηθείτε!

Λέτε, λέτε, λέτε για τις γυναίκες κι ότι δεν βγάζετε άκρη.
Λέμε, λέμε, λέμε για τους άντρες μια απ' τα ίδια και χειρότερα.

Το θέμα έχει ΠΟΛΛΕΣ διαστάσεις για να αναλυθεί, υποκειμενικές, φυλετικές, κοινωνικές, κοινωνιολογικές, ψυχολογικές, οικογενειακές, θεολογικές και μπλα μπλα μπλα.
Θα μπορούσα να κάνω ανάλυση, αλλά επειδή ξέρω ότι θα γράψω βιβλίο, θα περιοριστώ να πω το απλούστατο εξής:

Αγαπητοί άντρες και αγαπητές γυναίκες, γυρίστε τον κόσμο ανάποδα, κόψτε το λαιμό σας ( συμπεριλαμβανομένου και του δικού μου λαιμού ) και βρείτε αυτό που σας ταιριάζει καλύτερα και που είναι πιο αρμονικό για σας και τη ζωή σας!

Με της υγείας μας όλοι!
Η αλήθεια είναι μία οδοιπόρος που περιπλανάται γυμνή στους δρόμους, ώστε να τραβάει το βλέμμα και του πιο στραβού συναπαντητή της, ακόμη και στα πιο σκοτεινά μέρη του κόσμου!

selini

# 10 στις 25/8/2007
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Καβάλας / Καβάλα
Θέματα: 142
Απαντήσεις: 5.733

Παράθεση:
Originally posted by pdimitri

Φταιω εγω?

Φταινε οι γυναικες που επιλεγω?

θα ηθελα να ακουσω αντρικες γνωμες, αλλα κυριως γυναικειες...

Φίλε θεματοθέτη,

όχι, δεν φταις εσύ. Οχι, δεν φταίνε οι γυναίκες που επέλεξες. Οχι, δεν φταίνε οι γυναίκες που επέλεξαν οι φίλοι σου. Οχι, δεν φταίει η μητέρα σου που την επέλεξε ο πατέρας σου... Κλπ... Κλπ...

Γεγονός είναι πως φταίνε ΟΛΕΣ οι γυναίκες σ΄όλο αυτόν τον ηλίθιο πλανήτη που ζούμε.
Μπορεί να φταίει κι ο Θεός των Χριστιανών που δημιούργησε την Εύα.
Μπορεί πάλι, να φταίει ο Χρόνος, ο Θεός των Ορφικών, που δημιούργησε το Ωόν κι απ΄αυτό παρήχθει η Αιθήρ και διαιώνισε το γυναικείο φύλο.

Φταίει κι ο Πρωθυπουργός! Ο Δημοκράτης!!! Που αφήνει τις γυναίκες ελεύθερες και δεν τις μαντρώνει μέσα στις φυλακές!!! Τις άθλιες! Που έχουν βαλθεί να εξαφανίσουν όλα τα "καλά παιδιά" της γης...

"Ποιός φταίει; Ποιός φταίει; Κανένα στόμα,
δεν τό ΄βρε και δεν τό ΄πε ακόμα..."
που λέει κι ο Βάρναλης απ΄ "την υπόγεια την ταβέρνα" του.

Οπως και νά χει, μην έχεις τύψεις. Σε καμιά περίπτωση δεν φταις εσύ.
Είναι ακριβώς όπως το είπες: Πάντα φταίνε όλες οι άλλες !!!

ΥΣ: Εξέτασες ποτέ, (ιδέα σου ρίχνω) , μήπως φταίει "το στραβό το ριζικό σας";
Η προδοσία μου αρχίζει και πάλι: "όλα πάνε καλά..."

# 11 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
AΝ λέω Αν πάρεις εναν καθρέπτη και κοιταξεις πολύ προσεκτικά ..........................................ΤΖΑ........τι θα δεις
μηπως οτι περιγράφεις ?????????
ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΟΚ
μετα απο λίγο καιρό όλα αρχιζουν να σας φαινόνται κάπως ......και φυσίκα ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ δεν φταιτε ΕΣΕΙΣ:
ας κάνουμε την αυτοκριτική μας καλέ μου φίλε .............

pdimitri

# 12 στις 25/8/2007
author
Ανδρας / 53 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 41
Νομιζω οτι με βοηθησατε αρκετα. Οσο για να γινω πιο συγκεκριμενος ειναι λιγο δυσκολο γιατι ειναι μεγαλη ιστορια.. πολυ μεγαλη θα ελεγα που απαιτει ατελειωτες ωρες κουβεντας. Παντως σιγουρευτηκα οτι κανω λαθος επιλογες, λαθος χειρισμους, και θα πρεπει στο μελλον να αλλαξω καποια πραγματα και εγω! thanks!!

# 13 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Άρχισα να προσαρμόζομαι. Αυτό τραβάει μεγάλη συζήτηση. Αυτό δε σημαίνει ότι τις ανέχομαι (τις περισσότερες φορές). Και τώρα είμαι μια χαρά. Δε πονοκεφαλιάζω, αν και πολλές φορές έχουν περάσει μουσουλμανικές ιδέες από το μυαλό μου στο θέμα διαχείρισης γυναικών.

kawai

# 14 στις 25/8/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Ψαξε μια κοπελα που ταιριαζεται.Υπαρχουν ομως και οι αντρες που ειναι ολο υποσχεσεις και δεν της κρατουν δεν λεω οτι ισχυ για ολους.Αλλα ετσι οπως λενε οι αντρες της γυναικες παραξενες εχουν και οι αντρες της παραξενιες τους.Ηθελεα να διαβασω καποτε ενα βιβλιο ηταν στα γερμανικα αλλα σιγουρα θα το εχει και στην ελλαδα και ο τιτλος λεγοταν οι γυναικες ειναι απο την Αφροδιτη και οι αντρες απο τον Αρη.Οι γυναικες δεν καταλαβαινουν της αντρες αλλα λενε και αλλα εννοουναι και αντιστοιχα.Νομιζω απαντηση πανω σε αυτο το θεμα δεν υπαρχει.

# 15 στις 25/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Από το μέλος pdimitri - 24/08/07 06:11
... Φταιω εγω? Φταινε οι γυναικες που επιλεγω? θα ηθελα να ακουσω αντρικες γνωμες, αλλα κυριως γυναικειες... ...

Παράθεση:
Εσύ!!Εσύ φταις για όλα!!!

Aggelo

# 16 στις 25/8/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Φιλε pdimitri οι περισσοτεροι διαλεγουν συντροφο με λαθος κρητηρια(δεν το λεω προσωπικα για σενα) και μετα βγαινουν και γκρινιαζουν μου εκανε αυτο,μου εκανε αυτο κτλ ειμαστε απ οτι ειδα στην ιδια ηλικια πιστευω οτι εχουμε φαει τα πακετα μας εχουμε κανει την αυτοκριτηκη μας και ετσι εχουμε οριμασει ωστε να διαλεγουμε συντροφους που μας ταιριαζουν καλυτερα......εσυ να εισαι ο ευαυτος σου παντως και σιγουρα θα υπαρξει καποια που θα εκτιμισει αυτο που εισαι...

Dardana

# 17 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by sui-generis

αυτά, σου κανουν;;

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

sasha_

# 18 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 42 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Απαντήσεις: 10
[IMG]http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Confus/non-desol%E9-987.gif[/IMG]

Sleepless_One

# 19 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 33 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 7

Οδηγίες χρήσης γυναικών...

Χα... Φίλε μου αυτό και άν είναι ερώτημα... Λένε ότι ακόμη και ο Φρόυντ πέθανε με την απορία πως σκέφτονται και τι θέλουν οι γυναίκες... Χωρίς να θέλω να κάνω καμία διαφήμηση ούτε στο βιβλίο ούτε στις εκδώσεις που το έχουν βγάλει, σου προτύνω να διαβάσεις το βιβλίο των Allan & Barbara Peace: Γιατί δέν με καταλαβαίνεις, από εκδώσεις Διόπτρα. Είναι ένα βιβλίο που θα σε βοηθήσει να καταλάβεις πού βασίζονται μερικές από τις συμπεριφορές των γυναικών. Ακόμη θα πρότυνα και όποια γυναίκα πιστεύει ότι όλοι οι άντρες είναι αναίσθητα φαλλοκρατικά γουρούνια να το διαβάσει επείσης, γιατί μπορεί να σας κάνει και εσάς να καταλάβετε μερικά πράγματα σχετικά με εμάς... Και για να μήν υπάρξει παρεξήγηση από τις γυναίκες, το βιβλίο το έχει γράψει ζευγάρι οπότε μήν φωνάζετε...

Υ.Γ. ΠΥΡ ΓΥΝΗ ΘΑΛΑΣΣΑ... Αυτά τα τρία έλεγαν οι αρχαίοι ότι είναι απρόβλεπτα, ανεξέλεκτα και καταστροφικά.. Τις τελευταίες μέρες ειδικά αποδεικνύετε πόσο δίκιο είχαν...
If we shadows have offended, think but this and all is mended. That you have but slumber'd here while these visions did appear.

pink_woman

# 20 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 69
Φταινε οι γυναικες που επιλεγω?

Ναι....
Μη μου λες 'Σ'αγαπώ'. Πες μου 'Σ'αγαπάω' για να χωράω με τα λάθη μου μαζί...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε