Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαμαρτύρομαι, όχι άλλο φτάνει

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234

rc-31

# 21 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798
'Aρεσαν+: 0%
οι περισσοτερες απο τις φωτιες εγιναν απο οργανωμενους εμπρηστες

τι συμαινει αυτο

οτι καποιος φραγκατος κρυβεται απο πισω

τι συμαινει αυτο

αν η πολιτεια παρολο που τις χαρακτιρισε αναδασωτεες δεν φροντισει να τις περιφρουρισει το αποτελεσμα θα ειναι να δημιουργηθουν ενα σωρο παρανομες βιλιτσες
θα δημιουργηθει ενα συλλογος για την υπερασπιση τον αυθαιρετων
και με τι καταληλες διασινδεσεις και αρκετο λαδι ( οχι καλαματας) θα καταληξουν να γινουν νομιμες

(αν νομιζετε οτι αυτο που γραφω ειναι φανταστικο σεναριο , ξανασκευτειτε το)
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

# 22 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ειλικρινά δεν ξέρω πως να χαρακτηρίσω αυτά που συμβαίνουν

τρεις μέρες τώρα.......

Εκείνο που σκεφτόμουν είναι - πέρα από την καταστροφή και τις

απώλειες ζωής - είναι ότι δεν ξέρουμε τίποτα για τη φωτιά, ούτε

πως να την αποφύγουμε ούτε πως να την αντιμετωπίσουμε.

Συνάνθρωποι μας θα είχαν πιθανόν γλυτώσει εάν κάποιος τους

οδηγούσε σωστά ή είχαν έστω μια μικρή ιδέα για το πως πρέπει

να αντιδρούμε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Άδικος θάνατος όλων αυτών των ανθρώπων, εγκληματική

ενέργεια........ στο όνομα όμως τίνος;

Ποιος θα μπορέσει να εξηγήσει στις οικογένειες τους, τους

λόγους που έπρεπε να πεθάνουν;

Ran_Tan_Plan

# 23 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by EVE-1

υπαρχει κατι που μπορουμε να κανουμε?? βοηθεια στους αστεγους? που? πως? που ναπευθυνθω? τροπος να ξερω οτι ο,τι στειλω δε θα τα φανε αλλοι υπαρχει?? να στειλω χρηματα? ρουχα? τι?? αν γνωριζετε κατι - καποιον τροπο ενημερωστε μας...

Τιποτα απο ολα αυτα!!
ΟΛΑ ΑΥΤΑ που λες ειναι υποχρεωμενο να τα κανει το κρατος!
Ανοιχτηκε λεει λογαριασμος που μπορουν να συνεισφερουν και οι πολιτες!
Γυρευε σε ποιες τσεπες θα καταληξουν!Λησταρχοι!
Ευκαιρια βρηκαν για εσωτερικο δανειο!
Πριν λιγες μερες ο πρωθυπουργος δηλωσε οτι χρηματοδοτει την εκκλησια με καποια εκατομυρια Ευρω για τους "κοινωφελεις της σκοπους"
Παπαριες Γιωργιτσα μου.!!
Πληρωσε τον Χριστοδουλο να κανει εκεινη την δηλωση-προεκλογικη στηριξη που εκανε φευγοντας οτι "Ευχαριστει τον Καραμανλη για την βοηθεια του και θα ειναι παντα μαζι του" κλπ.
Αυτα τα χρηματα λοιπον να διατεθουν για τους ανθρωπους που πληγηκαν και για τις οικογενειες τους!
Και οχι μονο αυτο!Να βαλει βαθεια το χερι στην φαρδια και γεματη τσεπη του ρασου η εκκλησια να συνδραμει τους πυροπαθεις.
Εχει τεραστια εσοδα που αν διαθεσει ενα μικρο μερος απο αυτα θα ανακουφιστει πολυς κοσμος!
Κι εδω πρεπει να το απαιτησουμε σαν πολιτες απο την εκκλησια !
Δεν ειναι μονο για να μαζευει και να τα μοιραζονται μεταξυ τους για να εξυπηρετουν τα βιτσια τους και να αγοραζουν στριγκακια οι εκφυλοι δεσποταδες!
Καλως ή κακως (κακως για μενα) δεν υφισταται διαχωρισμος κρατους και εκκλησιας.Ας αναλαβουν λοιπον οι τραγοι να στηριξουν απο τη μια το κρατος σε αυτη τη δυσκολη στιγμη και απο την αλλη να σταθουν διπλα στους εχοντες αναγκη οπως ειναι υποχρεωμενοι και οπως φαρισαϊκα μεχρι τωρα διατυμπανιζουν οτι κανουν (χωρις βεβαιως αυτο να ειναι αληθεια!).
Μην βαλετε λοιπον το χερι στην τσεπη να συνδραμετε!
Ειναι υποχρεωση τους και ΕΧΟΥΝ να το κανουν!!!Πληρωνουμε δις σε φορους!Και η εκκλησια εισπρατει απο παντου.Να δωσουνΤΩΡΑ!
Και να μην ξαναδω και τις εμετικες σκηνες με τους καλογερους τους λιγδηδες που κραταγανε αλλος ενα ξυλινο σταυρο κι αλλος μια εικονα και στεκονταν μπροστα στις φλογες σαν εξορκιστες και εψελναν (αληθεια τι εψελναν?Εμενα μου φανηκε σαν να εκραζαν "πισω!Σβησε καταραμενη!) αντι να πιασουν ενα κλαδι,ενα φτυαρι, μια αξινα, εναν κουβα νερο οι κοπριτες να πολεμησουν τη φωτια!
Και τα καναλια (αλλη πληγη αυτοι) να μεταδιδουν ξανα και ξανα τη σκηνη χωρις να βαζουν λεζαντα απο κατω "Εδω γελανε" ή " η αποθεωση του θρησκευτικου φανατισμου και της ηλιθιοτητας"
Και καποιοι απο αυτους τους μοναχους ηταν νεοτατοι που σε αλλες συνθηκες θα "εστιβαν την πετρα" και θα μπορουσαν να προσφερουν πολλα στην μαχη με τη φωτια αλλα ο μοναχικος βιος τους εχει κανει μαλθακους βουτυρομπε-μπεδες) .

Εφυγα ομως απο το θεμα...φταιει η ενταση ...
Θα μπορουσες οπως εγραψα και αλλου να ενταχθεις σε μια ομαδα πυρασφαλειας και να προσφερεις εκει ειτε με βαρδιες παρατηρησης ειτε με οποιον αλλον τροπο θελεις.
Τα καμμενα πανε τελειωσαν!Δεν γυριζουν πισω οπως και οι ζωες των ανθρωπων που χαθηκαν.
Ας βοηθησουμε ολοι να σωσουμε οτι εχει απομεινει και να μην υπαρξουν αλλα θυματα μεσω της Προληψης!!

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

gogoka

# 24 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 40 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 1.128

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan

Ανοιχτηκε λεει λογαριασμος που μπορουν να συνεισφερουν και οι πολιτες!
Γυρευε σε ποιες τσεπες θα καταληξουν!Λησταρχοι!
Ευκαιρια βρηκαν για εσωτερικο δανειο!
Πριν λιγες μερες ο πρωθυπουργος δηλωσε οτι χρηματοδοτει την εκκλησια με καποια εκατομυρια Ευρω για τους "κοινωφελεις της σκοπους"
Αυτα τα χρηματα λοιπον να διατεθουν για τους ανθρωπους που πληγηκαν και για τις οικογενειες τους!
Και οχι μονο αυτο!Να βαλει βαθεια το χερι στην φαρδια και γεματη τσεπη του ρασου η εκκλησια να συνδραμει τους πυροπαθεις.
Εχει τεραστια εσοδα που αν διαθεσει ενα μικρο μερος απο αυτα θα ανακουφιστει πολυς κοσμος!
Κι εδω πρεπει να το απαιτησουμε σαν πολιτες απο την εκκλησια !
Και η εκκλησια εισπρατει απο παντου.Να δωσουνΤΩΡΑ!
Τα καμμενα πανε τελειωσαν!Δεν γυριζουν πισω οπως και οι ζωες των ανθρωπων που χαθηκαν.
Ας βοηθησουμε ολοι να σωσουμε οτι εχει απομεινει και να μην υπαρξουν αλλα θυματα μεσω της Προληψης!!

Εγω θα κάνω όνειρα και αληθινά μη γίνουν! Μου φτάνει που προσπάθησα όνειρα να μην μείνουν..

kawai

# 25 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Ζω στην γερμανια και πιανω ελληνικα καναλια και βλεπω οτι η ωραια μου πατριδα εχει τυλιχτει στης φλογες.Ειμαι εξαλλη θυμωμενη και εκκνευρισμενη αναρωτιεμαι αυτη οι εμπριστες η αυτη που βαζουν της φωτιες τοσο ασεινηδητη και αναισθητη ειναι πως κοιμουνται τα βραδια ησυχα χωρις τυψης αι ενοχες;Να ειναι καλα η δημοσιογραφοι που για να βγαλουν αυτο το ρεποταζ βαζουν σε κινδυνο την ιδια τους την ζωη που δειχνε τα πλανα για να ξηπνησουν και να κοινοποιηθουν οι υπευθηνη.Πιστευω αν απ΄την πρωτη μερα που αρχισαν οι πυρκαγιες ειχαν αντιλληφθη το προβλημα δεν θα θρηνουσαμε τοσα θυματα.Δεν θα ηθελα να βλεπω ανθρωπο που να εχει φρικτο θανατο και να καεις ολοζωντανος ειναι το χειροτερο πραγμα αυτη που τα ειδαν αυτο ακομα και οι δοιμοσιογραφοι που εδειχναν στην τηλεοραση τα θυματα θα χρειαστουν σιγουρα ψυχολογικη συμπαρασταση και χρονο για να ξεπερασουν το σοκ.Αυτοι οι ανθρωποι ειναι απανθρωποι και ανθραποκτονοι και χρειαζονται κρεμασμα αν επιτρεπεται να το πω.Εγω αν ειμουνα ελλαδα και θα επρεπε να ψηφισω κανεναν ολοι οι πολιτικοι το ιδιο ειναι ολο υποσχεση και το λογια που ειναι η πραξης.Και δεν ειμαι με κανενα κομα.Λυπαμαι τους ανθρωπους που δεν ξερουν τη θα τους ξημερωση αυριο.Ειμαστε και μικρος λαος με λιγους κατοικους και ζουμε απο τον τουρισμο και αυτη οι απανθρωποι τα καταστρεφουν ολα.Τα υλικα φτιαχνονται αλλα οι ανθρωποι δεν ξαναγυριζουν.Και ποιος νοιαζεται για αυτους τους ανθρωπους τους πληγωνταις που εκτος που θα επρεπε να αγωνιστουν στην ζωη τους να χανουν τα παντα περιουσιες και τους δικους τους ανθρωπους.Να κανουν επιτελος κατι δεν επρεπε να επιτρεπουν σε αυτους τους εγκληματιες να καταστρεφουν τη χωρα μας.Γιατι υπαρχει τοσο κακια στον κοσμο δεν θα το καταλαβω ποτε.Καλο θα ηταν να κανουν και καποια σεμιναρια και να δειχνουν στους ανθρωπους πως να αντιδρουν οταν ξεσπαει πυρκαγια.Ελπιζω να τους πιασουν και να βρεθει λυση στο προβλημα να τους εντοπιζουν και να προλαβαινουν να μην βαζουν πυρκαγιες.Και οι πολιτικοι τι νομιζουν οτι με τα λεφτα που θα δωσουν ειναι ολα καλα μονο αυτη ξερουν της δυσκολες ωρες ζησανε αυτη οι ανθρωποι μεσα στον φοβο και τον πανικο.Αυτη που βαζουν πυρκαγιες μονο τα λεφτα τους νοιαζουν αλλα οτι κανουν κακο δεν το εχουν καταλαβει; καταστρεφουν ολοι την φυσικη ομορφια και σβηνουν ανθρωπινες ζωες ποιος τους δινει το δικαιωμα αν ηταν οι δικες τους οικογενειες,συγγενεις κτλ. πως θα αντιδρουσαν;Στεναχωριεμαι και ντρεπομαι για το κακο που βρηκε την χωρα μου.

# 26 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ολα αυτα που συμβαινουν ειναι τρομερα,
καιγεται η ψυχη μου καθως τα διαβαζω.

Αν ειμουνα εκει, δεν θα πηγαινα στις εκλογες, ναι κι αυτος ειναι ενας τροπος διαμαρτηριας, σε κανεναν κερατα δεν θα εδεινα την ψηφο μου.

Αρκετα πια! Μας πουλανε και μας αγοραζουν!

Κανετε την παρουσια σας αισθητη!

Βγητε στους δρομους, δειξετε με καθε τροπο (χωρις βια)την οργη σας!

Μπορει να μη μπορουμε να κανουμε πολλα πραγματα, αλλα να γνωριζουν, οτι γνωριζουμε!

# 27 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτό (εδώ ένα απόσπασμα) το έγραψε ο σατιρικός ποιητής

Γεώργιος Σουρής για μία πυρκαγιά τον Αύγουστο του 1886 (νομίζω).

Η ίδια ειρωνεία μας διακατέχει και σήμερα.......

....
ΦΑΣΟΥΛΗΣ :

Τι ήθελες να γίνει
μέσα σε τέτοιο φλογερό και άσβεστο καμίνι;

Πρώτα επήρανε φωτιά άξαφνα οι κουζίνες,
έπειτα πήραν άξαφνα φωτιά και οι κουρτίνες,
έπειτα πήραν άξαφνα φωτιά κι οι καναπέδες,
έπειτα πήραν άξαφνα φωτιά κι οι λακέδες,
κοντά σ' αυτούς το θέατρο, μαζί κι η εκκλησία,
και τέλος πάντων έγινε εσπερινή θυσία.

Και όταν πια επήρανε φωτιά και τα φουγάρα,
απελπίσθηκαν όλοι των και άναψαν τσιγάρα.

**

# 28 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε ποιούς υπεύθυνους και ποιούς ανεύθυνους τα ρίχνετε ρε παιδιά, όταν μιλάμε για ταυτόχρονες πυρκαγιές σε πολλά μέρη της Ελλάδας? Και τι προφυλάξεις να πάρει κανείς και πως να προστατευτεί ενάντια στον σκόπιμο και καλά υπολογισμένο εμπρησμό? (κι ακριβώς ενόψει εκλογών...)

Αλήθεια το ερασιτεχνικό βίντεο με τους δύο εμπρηστές την ώρα που το έσκαγαν από το χώρο πυρκαγιάς το είδε κανείς?

-SILVERstar-

# 29 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 270
Καίγεται η πατρίδα μου κατόπιν οργανωμένου σχεδίου κατά πλειοψηφία και κατόπιν εγκληματικής αμέλειας των ενόχων που προκάλεσαν τις πυρκαγιές και του ανύπαρκτου κι ανοργάνωτου κρατικού μηχανισμού.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΞΕΦΡΑΓΓΟ ΑΜΠΕΛΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΛΟΙ ΘΕΑΤΕΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗΣ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΙΓΕΤΑΙ Η ΕΛΛΑΔΑ! ΚΑΙΓΕΤΑΙ Η ΣΑΡΚΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μία χώρα μέσα στο πράσινο, στον τουρισμό, στον πολιτιστικό πλούτο και με ζεστό κλίμα το μισό χρόνο, έπρεπε να κατέχουμε απ' τον προηγούμενο αιώνα ήδη την πιο οργανωμένη ΦΥΛΑΞΗ και ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ!

Εγκληματική η αμέλεια και η ανοργανωσιά για να μην πω η ΑΝΥΠΑΡΞΙΑ του κρατικού μηχανισμού!
Η αλήθεια είναι μία οδοιπόρος που περιπλανάται γυμνή στους δρόμους, ώστε να τραβάει το βλέμμα και του πιο στραβού συναπαντητή της, ακόμη και στα πιο σκοτεινά μέρη του κόσμου!

# 30 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Leila75
Σε ποιούς υπεύθυνους και ποιούς ανεύθυνους τα ρίχνετε ρε παιδιά, όταν μιλάμε για ταυτόχρονες πυρκαγιές σε πολλά μέρη της Ελλάδας? Και τι προφυλάξεις να πάρει κανείς και πως να προστατευτεί ενάντια στον σκόπιμο και καλά υπολογισμένο εμπρησμό? (κι ακριβώς ενόψει εκλογών...)

Αλήθεια το ερασιτεχνικό βίντεο με τους δύο εμπρηστές την ώρα που το έσκαγαν από το χώρο πυρκαγιάς το είδε κανείς?

Αρτσε μπουρτσε κσι λουλάς δηλαδή
άρμεγε και κούρευε χέζε και δεμάτιαζε
Μη μιλάς ρε παιδί μου τέτοιες ώρες
Δε σου είπε κανένας να μη μιλάς

Ran_Tan_Plan

# 31 στις 26/8/2007
author
Ν. Χίου / Χίος

Παράθεση:
Originally posted by Leila75

Και δε μου λες καλη μου κορη...το οτι ηταν εμπρηστες (που το εσκαγαν κιολας εκεινη τη στιγμη..) ποιος το βεβαιωνει?
Ειχαν τιποτα σταμπες στα μπλουζακια τους που εγρφε "Συνδεσμος Εμπρηστων Ελλαδας" ή κατι παρομοιο?
Η εσυ τους "εκοψες" πυρομανεις φατσες λογω εμπειριας(?)!!
Και ετσι για να γινεται κουβεντα δλδ .αφου εχουμε να κανουμε με "καλα υπολογισμενους εμπρησμους" (κατι που ειναι και το πιο πιθανον) θα ηταν λογικο ενας οργανωμενος εμπρηστης να κραταει μαλαστουπα αναμενη στο χερι σαν τον Καναρη και να το σκαει αμεσως μετα με παπακι?
Του κwλου εμπρηστης θα ηταν και ερασιτεχνης του κερατα.
Οι εμπρησμοι ετσι για να ξερεις γινονται με ειδικους μηχανισμους που εχουν τοποθετηθει σε ανυποπτο χρονο μερες πριν και ενεργοποιουνται απο πολυ μεγαλη αποσταση.
Λοιπον μην διδιδεις ανακριβειες και ψευδεις ειδησεις!
Εκτος απο ανηθικο ειναι και νομικα επιληψιμο..
Ασχολησου με την ψυχολογια σου που ειναι και ακινδυνη για το συνολον.

# 32 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Από τη δική σου απάντηση μάλλον εσύ δεν πρέπει να μιλάς.

Παράθεση:
Originally posted by dio-genis

# 33 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τι αναλήθειες και ψευδείς ειδήσεις λες ρε Ρανταπλάν? Αφού το έδειξε ξεκάθαρα στην τηλεόραση. Τα κανάλια το είπαν, δεν το είπα εγώ. Το βίντεο αυτό το τράβηξε ιδιώτης με κινητό και είναι τόσο καθαρό, σαν ντοκιμαντέρ. Σήμερα το έξειξαν πολλές φορές. Πιθανόν να το ξαναδείξουν το βράδυ. Δες το πρώτα και μετά μιλάμε.

Όσο για τη μεθοδολογία των εμπρηστών δεν την ξέρω γιατί δεν είμαι εμπρηστής. Εσύ πως είσαι τόσο σίγουρος?

Παράθεση:
Originally posted by Ran_Tan_Plan
Οι εμπρησμοι ετσι για να ξερεις γινονται με ειδικους μηχανισμους που εχουν τοποθετηθει σε ανυποπτο χρονο μερες πριν και ενεργοποιουνται απο πολυ μεγαλη αποσταση.
Λοιπον μην διδιδεις ανακριβειες και ψευδεις ειδησεις!
Εκτος απο ανηθικο ειναι και νομικα επιληψιμο..
Ασχολησου με την ψυχολογια σου που ειναι και ακινδυνη για το συνολον.

Ran_Tan_Plan

# 34 στις 26/8/2007
author
Ν. Χίου / Χίος
Γιατι μερικοι ανθρωποι οποτε ανοιξουν το στομα τους το κανουν ή για να χασμουρηθουν ή για να πεταξουν μaλaκια??
Και καλα να χασμουριουνται....δεν ενοχλουν κανεναν αλλα το να πετανε μaλακιες....τι φταινε οι γυρω τους να τις τρωνε στη μαπα??

pink_woman

# 35 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 47 / Διαζευγμένη
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 69
Μη μου λες 'Σ'αγαπώ'. Πες μου 'Σ'αγαπάω' για να χωράω με τα λάθη μου μαζί...

unreal

# 36 στις 27/8/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ελλάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.115
Το φελέκι μου μέσα.
Γιατί δεν επιτάσουν τα πάντα? ΤΑ ΠΑΝΤΑ
Τρακτέρ, γκρέιτερ, εκσαφείς, μπουλντόζες, τρένα (να τα μεταφέρουν σε 10 ώρες από την άκρη της Ελλάδας) κινητές τηλεφωνίες, τηλεφωνικά κέντρα, πυροσβεστήρες, εργοστάσια πυροσβεστήρων,
Γιατί δεν τις σβήνουν τις ρημάδες ?
ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ......ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ......

sunnefoula_

# 37 στις 27/8/2007
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Απαντήσεις: 11.028
Καίγεται η πατρίδα μας κατόπιν οργανωμένου σχεδίου καί ανοργάνωτου κράτους!Τό πιό ευκολο είναι να τρωγώμαστε(όπως πάντα άλλωστε)μεταξύ μας
καί νά ρίχνουμε ευθύνες!
Λυπάμαι!.Σέ λίγες μέρες...ας πράξουμε αυτό πού μας λέει ή συνείδησή μας!
Καί θέλω νά πιστεύω πώς κανένας δέν έχει τό δικαίωμα νά στερεί τήν ελευθερία τού λόγου από κανέναν ούτε εδώ ούτε οπουδήποτε αλλού!

Εξήντα συνάνθρωποι καί πατριώτες μας,έχασαν τή ζωή τους στίς φλόγες...κάηκαν τόσα δάση,ολόκληρα χωριά...πόσο "άνθρωποι" μπορούν νά λέγονται οί υπεύθυνοι γιά αυτή τήν καταστροφή καί ποιά συμφέροντα υποστηρίζουν;
Πολιτικά;οικονομικά;....
Εκείνο πού εγώ πιστευω είναι πώς μόνο χαμένοι θά υπάρχουν..διότι...τί νά τίς
κάνεις τίς βίλλες....'οταν δέν έχεις αέρα νά αναπνευσεις!
sorry...αλλά...

'
'

look_killer

# 38 στις 27/8/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε σχέση
Ν. Ξάνθης / Ξάνθη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 150
Αυτό για τα παλικάρια που δεν φοράνε μπλουζάκια του συλλόγου τους!

http://www.youtube.com/watch?v=bNpfmEaRYek

και αυτό, μπας και καταλάβουμε τί γίνεται ...

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/firemaps/firemap.2007221-2007230.2048x1024.jpg

# 39 στις 27/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by look_killer
Αυτό για τα παλικάρια που δεν φοράνε μπλουζάκια του συλλόγου τους!

http://www.youtube.com/watch?v=bNpfmEaRYek

και αυτό, μπας και καταλάβουμε τί γίνεται ...

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/firemaps/firemap.2007221-2007230.2048x1024.jpg

Καλά δεν ντρέπεσαι να γράφεις ανακριβειες και να κρυβεις στοιχεία για να εξαπατήσεις το Φόρουμ
Τόσος φανατισμός πια !!!!!!!!
Latest fire map available: 08/09/07 - 08/18/07 (2007221-2007230)

Αυτά τα στοιχεία που έβαλες δεν είναι τωρινά ούτε για μια μερα
Είναι για δέκα μέρες απο 9-8 έως 18-8-2007

Τι σκοπιμότητες εξυπηρετείς ?????????????

# 40 στις 27/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by FOINIKAS1957
Αμα σου πω οτι περισοτερο φταιχτες ειναι αυτοι που αγοραζουν τα οικοπεδα καθως και αυτοι που αγοραζουν βιλιτσες πανω στην καμμενη γη θα το πιστεψεις;; Ειναι σαν αυτο που καταδικαζουμε μονο τους σωματεμπορους και δεν φτυνουμε αυτους που πανε με τις προς πωληση γυναικες..
Αν δεν ψαχναμε να γ@μησουμε δεν θα υπηρχαν σωματεμποροι..
Αν δεν αγοραζαμε ή χτιζαμε εξοχικα, δεν θα εκαιγε κανεις το δασος για να πουλησει οικοπεδα , αφου κανεις δεν θα αγοραζε.
Εμεις οι ιδιοι ειμαστε που καιμε τα δαση, αλλα τα ματια του ανθρωπου κοιτανε μονο μπροστα και βλεπουν μονο τις πραξεις των αλλων.
Εμεις οι ιδιοι ειμαστε δολοφονοι και αρπαγες,απλως περιμενουμε να το κανουν αλλοι για μας. Εμεις απλως πληρωνουμε υπηρεσιες

Δεν έχει κι άδικο ο φίλος μας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-4)
Σελίδες 1234
Δεν μπορείτε να απαντήσετε