Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
ΟΛΕΘΡΟΣ ΚΑΙ ΛΑΙΛΑΠΑ ΣΕ ΣΥΝΤΕΤΑΓΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΕΙΑ

Σελίδα : 1

swswka

# 1 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 39
'Aρεσαν+: 0%

Ολεθρος και λαιλαπα σε συντεταγμενη πολιτεια

Λύπη, πίκρα, οργή, πόνος, ανάθεμα, ερωτηματικά, θλίψη διαρκείας......
ΛΑΙΛΑΠΑ.....

Λέξεις πολύ μικρές για να μπορέσω να χαρακτηρίσω όσα νίωθω μετά από την κόλαση που ζει η Ελλάδα μας τα τελευταία 24ωρα.

Πνιγομαι οχι μονο, απο την καπνα και τη σταχτυ που εχει κατακλησει την ατμοσφαιρα της Αθηνας, αλλα απο αγανακτηση....

Ουρλιαξε η ψυχη μου, οταν εφερα στο μυαλο μου τη μανα, που σαν αλλοφρωνο ζωο, ετρεχε μεσα στα καμμενα να σωσει τον εαυτο της και τα 4 βλασταρια της, γονατησα οταν για δευτερολεπτα φανταστηκα τη σκηνη του τελους......μετα, αργοτερα, βρεθηκε αλλη μανα με 2 παιδια ....καμμενοι ...
τα ιδια συναισθηματα η ιδια ψυχικη καταρευση....
κι αλλοι, κι αλλοι, κι αλλοι, κι αλλοι......

Ποιο χερι τους οδηγησε ολους αυτους στο μονοπατι του Αδη?
Ποιος εχει το δικαιωμα να οριζει ανικανους διοικουντες?
Ποιος εχει το δικαιωμα να αγνοει τις βοηθειες της Ευρωπαικης Ενωσης?
Ποιος ειχε το δικαιωμα να λυνει τη συμβαση δασοπροστασιας, που ειχαμε υπογραψει, για την δορυφορικη επιτηρηση με θερμικους ηλεκτρονικους αισθητηρες?
Ποιος εχει το δικαιωμα, το 2007 να εξακολουθει να λειτουργει «Ωχαδελφικα»?
Ποιος εχει το δικαιωμα να καταστρεφει το μελλον των παιδιων μας?

Ατελειωτα τα «ποιος εχει το δικαιωμα.....»

Κάτοικοι της Αθηνας, κατοικοι αυτης της πανεμορφης χωρας, Αθηναιοι και μη, καθομαστε στο σπιτι μας και βλεπουμε την καταστροφη σε απευθειας μεταδοση, αλλωστε πρωτη φορα ειναι?

Πρεπει να κανουμε κατι,
Δεν γινεται να συνεχιστει αυτο το κακο....
Δεν πρεπει να αδιαφορουμε αλλο....
Δεν θελουμε να ζουμε πανω σε αποκαιδια....
Δεν θελουμε να καταστρεφεται καθημερινα το πανεμορφο ευκρατο κλιμα μας,

Ζουμε σε μια χωρα, που εφτιαξε ο θεος οταν ειχε κεφια....
Ζουμε σε μια χωρα, που θα θελαμε να ηταν ενα συντεταγμενο κρατος,
Ζουμε σε μια χωρα, που οταν ολοι θελουμε..... μπορουμε!!!!!!
Ζουμε σε μια χωρα, που δεν θελουμε να την δουμε να αργοπεθαινει στο βωμο
της οικοπεδοποιησης της λαμογιας και της παγκοσμιοποιησης

Ειμαστε φτιαγμενοι απο αλλη «παστα» εμεις, γκρινιαζουμε, φωναζουμε, τσακωνομαστε, ξοδευουμε, δανειζομαστε, ποναμε, γελαμε, χαιρομαστε με τη χαρα του διπλανου, κλαιμε με τον πονο του απεναντι, ερωτευομαστε, αγαπαμε, μισουμε,

ειμαστε ακομα ανθρωποι εμεις.....
μηπως ειναι δυνατον να το ξαναθυμηθουμε? και να ανασυνταχθουμε?

Marilena

# 2 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όλοι ερμείς που αγανακτούμε και είμαστε προθυμοι να αντιδράσουμε πρέπει να μείνουμε όλοι μαζί ενωμένοι και όχι να πολυδιασπαζόμαστε σε διάφορα θέ ματα
Υπάρχει ενα αρχικό θέμα ας μείνουμε εκεί

Aggelo

# 3 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Το κακο swswka ειναι οτι μολις περασει η εποχη των πυρκαγιων θα τα ξεχασουμε ολα και δεν θα παρουμε το μαθημα μας ωστε τα επομενα χρονια τουλαχιστον να μην εχουμε τα ιδια γιατι δυστηχως οι Ελληνες ειναι -λαος χωρις μνημη- νομιζω οτι το εχει πει ο ιστορικος ο Καστοριαδης

# 4 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ευχομαι να μην ειναι τρομοκρατεσ

Εύχομαι να μην είναι τρομοκρατική ενέργεια - δολιοφθορά. Δε μας έφταναν οι οικοπεδοφάγοι θα έχουμε και τους τρομοκράτες. Λέω ΜΗΠΩΣ αυτοί που καίνε τα Πανεπιστήμια κάνανε το επόμενο βήμα και καίνε δάση.
Στην απίθανη περίπτωση που συμβαίνει κάτι τέτοιο ετοιμαστείτε για βαθιές αλλαγές...

# 5 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το μέλος έχει επισυνάψει το αρχείο: FIRE.jpg (32.16KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 324 φορές

# 6 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Το μέλος έχει επισυνάψει το αρχείο: sat-image1.jpg (80.09KB)
Αυτό το αρχείο έχει γίνει download 330 φορές

alkis77

# 7 στις 26/8/2007
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Ν. Κυκλάδων / Κουφονήσια
Θέματα: 19
Απαντήσεις: 162

8a 8imomaste

meno stis kamenes periohes toy taigetoy! den mporoyme na xehasoyme!
se 500 hronia 8a xanaginoyn afta poy ihame!
katastrofi! ekenonoyme 10 horia ti mera!
den mporoyme na xehasoyme aftes tis ikones!
den 8a 8elate na sas tis perigrapso,
afto poy dihni i tileorasi den ine tipota!
kante mia efhi!
αλκισ77 θελο να γινο αυτό που ιμουν τοτε που ηθελα να γινο αυτό που ιμε τορα

# 8 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
τη στιγμη που καιγονται τα παντα τη στιγμη που δεν ληφθηκε μεριμνα για αποτροπη της καταστροφης τη στιγμη μου δεν λαμβανεται μεριμνα για αμεση αποτελεσματικοτητα και ανακουφιση των αστεγων και πεινασμενων πυροπληκτων θυματων .....γινεται αποτιμηση του καθε νεκρου με 10,000 ευρω και αλλων παροχων προς τους συγγενεις νεκρων και τραυματιων ...
τι να πω μονο οτι ημουν ατυχος που δεν εστειλα διακοπες την πεθερα μου στα λουτρα καιαφα -μου ηθελε μυκονο βλεπεις- σημερα θα ειχα και συνταξη πυροπληκτου

( ας μη ληφθει περιπαικτικο το σχολιο μου απλα η πικρα περισσευει. και αρκετα πια η σκυλευση νεκρων και τραυματιων )

katerina22

# 9 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 38 / Ελεύθερη
Ν. Κοζάνης / Κοζάνη
Θέματα: 13
Απαντήσεις: 47
Αυτό δεν έχει ξαναγίνει... Η χώρα μας διαλύεται...Όλο αυτό που ζούμε απλά δεν το έχουμε συνειδητοποιήσει ακόμη.. Δεν το χωράει το μυαλό πιστεύω... Ξέρετε τί είναι 62 νεκροί? Για βγάλτε όλα αυτά τα χωρία που κάηκαν από τον χάρτη και κοιτάξτε τον... Για σκεφτείτε όλους αυτούς τους άστεγους...Κάηκαν τα πάντα, άνθρωποι,σπίτια,φυσικός πλούτος...Δεν έμεινε τίποτα. Και αυτά συνεχίζονται...Δεν υπάρχει σταματημός. Συνεχώς βρίσκονται νέοι εμπρηστικοί μηχανισμοί,νέες καταγγελίες,νέες εστίες. Φάρσες γίνονται στην πυροσβεστική που αποδιοργανώνουν το έργο τους. Ποίος,πείτε μου ποιος κρύβεται πίσω από όλα αυτά? Πείτε μου έναν νομό της χώρας που δεν κάηκε φετος. Πείτε μου αν πιάσουνε έναν,μόνο έναν ποιό δικαστήριο θα τον δικάσει και ποια ποινή θα είναι αρκετή? Δεν θέλω να σκέφτομαι την επόμενη μέρα...Το αύριο...Ποτέ ξανά τίποτα δεν θα είναι το ίδιο. Οι ζωές μας αλλάζουν και αυτό δεν το λέω ούτε για να υπερβάλλω ούτε για κανέναν άλλο λόγο. Αλλά πιστεύω ότι έτσι είναι. Δεν έχει ξαναγίνει ποτέ και πουθενά κάτι τετοιο. Δεν ξέρω τι να υποθέσω και τι να σκεφτώ. Δεν βρίσκω μια λογική εξήγηση. Και δεν μπορώ να σκεφτώ τι μπορεί να ακολουθήσει. Ο θεός να μας φυλάει...
Έτσι κι εγώ κάποιο βραδάκι, πήρα τους δρόμους μοναχή, είχε σηκώσει βοριαδάκι, εδιωχνε η νύχτα τη βροχή, και στο παλιό καφενεδάκι, δεν με περίμενε ψυχή...

# 10 στις 26/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έπεσε φωτιά και μας έκαψε.

# 11 στις 27/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Augustus
Εύχομαι να μην είναι τρομοκρατική ενέργεια - δολιοφθορά. Δε μας έφταναν οι οικοπεδοφάγοι θα έχουμε και τους τρομοκράτες. Λέω ΜΗΠΩΣ αυτοί που καίνε τα Πανεπιστήμια κάνανε το επόμενο βήμα και καίνε δάση.
Στην απίθανη περίπτωση που συμβαίνει κάτι τέτοιο ετοιμαστείτε για βαθιές αλλαγές...

Πολύ φοβάμαι φίλε μου ότι είναι τρομοκρατική ενέργεια !!! Αν μάλιστα είναι από ξένα κέντρα όπως λένε κάποιοι, τότε κάτι πάει κι έρχεται. Αν όμως προέρχεται από τα μέσα, αυτό θα είναι το χειρότερο !!!!

mboumbi

# 12 στις 27/8/2007
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 66
Απαντήσεις: 9.122

Παράθεση:
Originally posted by CALENTURE

Παράθεση:
Originally posted by Augustus

Πολύ φοβάμαι φίλε μου ότι είναι τρομοκρατική ενέργεια !!! Αν μάλιστα είναι από ξένα κέντρα όπως λένε κάποιοι, τότε κάτι πάει κι έρχεται. Αν όμως προέρχεται από τα μέσα, αυτό θα είναι το χειρότερο !!!!

Αν είναι τρομοκρατική ενέργεια (που εγώ προσωπικά πολυ αμφιβάλλω) κάποιος θα αναλάβει την ευθύνη, όπως γίνεται σε αυτες τις περιπτώσεις. Οι ΄τρομοκράτες΄έχουν πάντα έναν λογο για να χτυπήσουν.
Η ζωή είναι υπέροχη!

swswka

# 13 στις 26/8/2007
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 39

οι ελληνες του εξωτερικου...

πριν λιγο πηρα ενα μηνυμα του ΣΑΕ, που αναφερει την κινητοποιηση των ελληνων του εξωτερικου, αξιζει να το δειτε

Ici se trouve un article intéressant Diaspora Grecque:
http://diaspora-grecque.com/modules/altern8news/article.php?storyid=815

ΥΓ. ευχαριστω για τις απαντησεις σας...
καλε μου παλιατζη, εισαι ατυχος...επρεπε να την εχεις στειλει Καιαφα...

μ.

# 14 στις 27/8/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by swswka

Ατελειωτα τα «ποιος εχει το δικαιωμα.....»

Marilena

ΚΑΝΕΙΣ!!!!

Planitarxis_

# 15 στις 27/8/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Μίκρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 227
Ο ΚΑΙΡΟC ΓΑΡ ΕΓΓΥC ΡΕ!!

kawai

# 16 στις 28/8/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Κανενας δεν εχει το δικαιωμα να κατασρεφει την πατριδα μας και αναρωτιεμαι γιατι μας συμβαινει αυτο δεν το χωραει ο νους κα ιδεν το καταλαβαινω.
Ελπιζω η ελλαδα να γινει οπως παλια πριν την καταστρεψουν καπιοι που δεν νοιαζονται για την χωρα τους.Που πουλησαν και προδωσαν την πατριδα τους.Να τους σταματησουν ποια.Πως τολμουν να το κανουν αυτο.Ελπιζω να μην θρηνησουμε αλλα θυματα.

ra8imos

# 17 στις 27/8/2007
author
Ανδρας / 64 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 2.601
Το άκουσα σε ειδήσεις...
Αν κάποιος μπορεί ας το επιβεβαιώσει....
ΑΠΟΧΑΡΑΚΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΤΡΙΑΚΟΣΙΕΣ ΔΕΚΑ ΕΠΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ (317.000) ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ....
Και στην Πάρνηθα έγινε το ίδιο...
Και αναρρωτιώμαστε αν μας καίνε οι εξωγήινοι;

... Αν υπάρχει κάτι που αξίζει ... ... θα το βρω σίγουρα ... <--- μοναχικός λύκος
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost