Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

i dinami tis ske4is

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

-SILVERstar-

# 21 στις 29/8/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 270
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by astute
(Εν τω μεταξύ, μ' όλα αυτά που λέμε για τη νοημοσύνη μας, καταρρίπτουμε τις απόψεις μας για τη δύναμη της σκέψης, διότι αποδεικνύουμε πανηγυρικά ότι το 'χουμε......... ακατοίκητο )
:>

Γι' αυτό όταν "χτυπάω το κεφάλι μου"......................................................
δεν μου ανοίγει κανείς;
Η αλήθεια είναι μία οδοιπόρος που περιπλανάται γυμνή στους δρόμους, ώστε να τραβάει το βλέμμα και του πιο στραβού συναπαντητή της, ακόμη και στα πιο σκοτεινά μέρη του κόσμου!

-SILVERstar-

# 22 στις 29/8/2007
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 270

Παράθεση:
Originally posted by mboumbi

Παράθεση:

Και για να σοβαρευτώ λιγάκι.............
Σωστό αυτό που ανέφερες μπούμπι, όντως οι επιστήμονες που προσπαθούν να χαρτογραφήσουν τον ανθρώπινο εγκέφαλο, θεωρούν ότι χρησιμοποιούμε μόνο το 1/10 των δυνατοτήτων του! Καλά έκανες και το ανέφερες.

Η αλήθεια είναι μία οδοιπόρος που περιπλανάται γυμνή στους δρόμους, ώστε να τραβάει το βλέμμα και του πιο στραβού συναπαντητή της, ακόμη και στα πιο σκοτεινά μέρη του κόσμου!

METHEXIS

# 23 στις 29/8/2007
author
Γυναίκα / 64 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Σίνδος
Απαντήσεις: 6
ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΤΑΙ ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΘΕΙ Μ'ΑΥΤΟ, ΟΤΙ ΟΠΟΥ ΕΣΤΙΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΟΥ ΑΥΤΟ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ. ΦΟΒΑΣΑΙ ΓΙΑ ΚΑΤΙ? ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ? ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΟΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ. ΑΝΤΙΘΕΤΑ.. ΘΕΛΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΤΙ? ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΡΝΗΤΙΚΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ (ΜΠΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.... ΣΕ ΜΕΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΚΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ) ΚΑΙ ΑΝ ΤΗ ΛΑΧΤΑΡΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΟΣ ΟΤΙ ΗΔΗ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΕΙ, ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤ' ΑΛΗΘΕΙΑ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΟΝΟ... ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ. ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΑΝΤΙΚΟ ΝΟΜΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΑΙΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΘΕΛΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥ ΣΟΥ... ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΘΕΙ

sunnefoula_

# 24 στις 30/8/2007
author
Γυναίκα / 57 / Ελεύθερη
Ελλάδα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 11.028

Παράθεση:
Originally posted by ananewsi
pistevetai oti me ti ske4i mporoume na kataferoume afta pou pragmatika theloume???kai an nai, me poio tropo???..polla pragmata mas fenontai diskola kai stamatame na pistevoume se auta kai se emas!!!iparxi ontws tropos na kanoume tis ske4is mas pragmatikotika??..na exoume sti zwi mas auto pou pragmatika theloume kai na zoume me to tropo pou emeis oneirebomaste???.....

Η θετική σκέψη, η πίστη στόν εάυτό μας καί τίς δυνατότητες του, όταν συνοδευονται από πραγματική προσπάθεια ,σίγουρα βοηθούν νά καταφέρουμε
πολλά απο αυτά πού θέλουμε καί ονειρευόμαστε!Λογικά πράγματα..όχι παράλογα!
Αν μόνο "ονειρευόμαστε"....θά μείνουμε στά όνειρα!
Προσωπικά όσες φορές σκέφτομαι θετικά...μού πάνε όλα καλά!

sunshine1980

# 25 στις 23/11/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Έβρου / Αλεξανδρούπολη
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 10
Όταν οι συγκεκριμένες σκέψεις γίνονται συγκεκριμένες πράξεις, οι συγκεκριμένες πράξεις, συγκεκριμένες συνήθειες, και οι συγκεριμένες συνήθειες θεμελιώνουν το χαρακτήρα προς σε αυτή την κατέυθυνση
,είμαστε πιστεύω σε καλό δρόμο!!!!!!Γίνεσαι ένα με αυτό και το αγαπάς

Ms-mandy

# 26 στις 14/12/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
εγω παλι αυτη τη στιγμη κατουριεμαι....αλλα δε βλεπω να γινεται τπτ με την σκεψη...καλυτερα να σηκωσω τον κωλο μου

fwtia_sto_limani

# 27 στις 16/12/2007
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Απαντήσεις: 2.655
Εγώ πάντως την δικιά μου σκέψη μάλλον πρέπει να την στείλω ένα γυμναστήριο γιατί τόσα σκέφτομαι ολημερίς κι ολονυχτίς πως θέλω,αλλά δεν έχει την δύναμη να βοηθήσει σε τίποτα....

paliogatos

# 28 στις 18/12/2007
author
Ανδρας / 61 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 269

Παράθεση:
Σωστό αυτό που ανέφερες μπούμπι, όντως οι επιστήμονες που προσπαθούν να χαρτογραφήσουν τον ανθρώπινο εγκέφαλο, θεωρούν ότι χρησιμοποιούμε μόνο το 1/10 των δυνατοτήτων του! Καλά έκανες και το ανέφερες.

Λάθος, αυτά τα λέγανε παλιά.
Εχετε ακούσει για τη λεγόμενη "ατραπό"; Ειναι μια μέθοδος πολύ παλια που την χρησιμοποιούν από ημίτρελλοι μεχρι ψυχολόγοι και μάνατζερ.
Πάει ως εξης: Οραματίζεσαι αυτό που θέλεις, με σύστημα πχ 10 λεπτά τη μέρα. Κάποια στιγμή αρχίζεις να πιστεύεις οτι θα γίνει. Λίγο μετά εισαι σχεδόν σίγουρος οτι θα γίνει. Μετά... γίνεται.
Ημουν κάποτε σε μία πόλη και ηθελα να μετακομίσω στην Αθήνα, να βρώ να νοικιάσω ενα σπίτι όπως το ήθελα σε συγκεκριμένη περιοχή και να λυσω κάποιες εκκρεμότητες που με ταλαιπωρούσαν. Χρησιμοποίησα τη μέθοδο για μισό μήνα περίπου και μετά έγιναν όλα οσα ήθελα, ταυτόχρονα.
Ετσι απλά.
ΖΑΤΣ είπε το λιοντάρι...και μετά έφυγε
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε