Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

prwti fora

Σελίδα : 1

marina

# 1 στις 4/3/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 14
'Aρεσαν+: 0%

πρωτι φορα

Xwrisa me ton filo mou epeita apo mia platwniki sxesi peripou 2 minwn kai o kirioteros logos itan epeidi ekeinos me pieze na proxwrisoume seksoualika enw egw den imoun akomi etoimi.

H alitheia einai oti o fobos tis prwtis foras ipirxe alla den itan o monadikos logos gia ton opoio xwrisame. Eimai idi 22 etwn alla den exw niwsei pote tin apoliti empistosini etsi wste na boresw na proxwrisw.Anarwtiemai an pragmati to sex paizei toso megalo rolo se mia sxesi kai an nai, einai dinaton i arnisi mou na odigei panta ston xwrismo?

Μυρτώ

# 2 στις 6/3/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Συμφωνώ...

απόλυτα με την moo693!
Μαρινάκι , μην αφήνεις κανένα να σε πιέζει σε τέτοια θέματα! Την απόφαση θα την πάρεις όταν ΕΣΥ και μόνο ΕΣΥ είσαι έτοιμη και το αισθανθείς να προχωρήσεις! Εχεις το δικαίωμα της επιλογής και της αυτοδιάθεσης! Και εάν δεν θες να δωθείς ...κανείς δεν μπορεί να σε αναγκάσει! Πιστεύω ότι το άτομο αυτό , χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω , αν νιαζότανε πραγματικά θα σε περίμενε να νιώσεις έτοιμη και δεν θα σε πίεζε!

Το σέξ σαφώς και είναι σημαντικό σε μια σχέση. Μας φέρνει πιο κοντά αλλά μπορεί και να μας απομακρύνει όταν οι δύο σύντροφοι έχουν εντελώς διαφορετικές απόψεις γι αυτό.

Εγώ θα ήθελα να σε ρωτήσω κάτι! Υπάρχει κάποιος λόγος που αρνείσαι συστηματικά , ή απλά αισθάνεσαι ότι δεν βρήκες το κατάλληλο άτομο που να σε κάνει να νιώσεις αρκετά έτοιμη για να προχωρήσεις?

Φιλιά
Μυρτώ

marina

# 3 στις 6/3/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη

ευχαριστω...

Katarxin sas euxaristw poli poli gia tis apantiseis sas!

Mirtw, o kirios logos gia ton opoion arnoumai einai, oti kaneis mexri simera den exei kerdisei tin empistosini mou. Simantiko gia mena einai na niwsw, oti autos pou exw apenanti mou me ektima pragmatika kai niwthei kati bathitero gia mena kai oxi mono elksi. Isws na dinw poli megali aksia, den kserw, isws kai na kanw lathos,pantws egw tha perimenw mexri na emfanistei o Mr. Right! Pote sti zwi mou den simbibastika, gia opoiodipote logo kai se opoiodipote tomea kai den nomizw oti edw epiballetai na kanw kapoia eksairesi.

Kai pali euxaristw!

Μυρτώ

# 4 στις 7/3/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Σίγουρα...

δεν επιβάλλεται να κάνεις υποχωρήσεις και εξαιρέσεις , ειδικά σ αυτόν τον τομέα. Σου εύχομαι να βρείς πραγματικά αυτό που ζητάς . Προσοχή όμως γιατί το κυνήγι του Mr.Right μπορεί να είναι πολύ δύσκολο αν έχεις θέσει εξαιρετικά ψηλές απαιτήσεις.Και τώρα μου έδωσες μια καταπληκτική ιδέα για ένα καινούργιο θεματάκι.....
Πως είναι άραγε ο Mr.Right;;;
Nα σαι καλά Μαρινάκι και μην σταματήσεις ποτέ να ψάχνεις αυτό που ζητάς....

bilacos

# 5 στις 12/3/2003
author
Ανδρας / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 114
Απαντήσεις: 313
νομιζω αγαπητη μου οτι πρεπει να επανεξετασεις τις αποψεις σου για τον mr right...
σαφως και δεν μπορει να σε αναγκασει κανεις να κανεις το οτιδηποτε,ιδιως σε αυτον τον τομεα,αλλα δυστυχως δεν προκειτε ποτε να κερδισει την εμπιστοσυνη σου καποιος αν κι εσυ δεν εισαι διαθετιμενη να του την δωσεις.
ισως και λεω ισως γιατι δεν ξερω αρκετες λεπτομερειες,να πρεπει να συζητησεις λιγο περισοτερο για αυτο το θεμα με αυτον που σε ενδιαφερει...
οποιος κι αν ειναι αυτος...
θα μου πεις τωρα τι σχεση εχουν ολα αυτα με το θεμα μου?
κι ομως εχουν...
γιατι αν σκεφτεις οτι ζεις με καποιον ανθρωπο για παρα πολλα χρονια και ξαφνικα ανακαλυπτεις οτι δεν τον ξερεις,τοτε σιγουρα δεν προκειτε ποτε κανεις να κερδισει την εμπιστοσυνη σου...
προτεινω λοιπον,να ριξεις κι εσυ λιγο νερο στο κρασι σου οπως λεει ο λαος αλλα σαφως να μην κανεις κατι για το οποιο δεν εισαι απολυτα σιγουρη οτι το θελεις.
οπως και να εχει ομως,οφειλεις να εισαι ειλικρινης σε αυτον που εχεις απεναντι σου.
φιλικα,
Βασιλης.

Paadron

# 6 στις 12/3/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Θέματα: 11
Απαντήσεις: 57

Προσεχε!!

Marina..καλά κάνεις και δεν δίνεσαι(ας το πούμε έτσι) σε κάποιον ο οποίος δεν έχει αποκτήσει την εμπιστοσύνη σου.
Αυτό όμως με τον Mr.Right είναι κάπως επικίνδυνο νομίζω.Μου έχει τύχει και εμένα μια παρόμοια περίπτωση.Εγώ χώρισα επειδή δεν ήθελα(εγώ) να την πιέσω και ξαφνικά κατάλαβα πως πίεζα τον εαυτό μου.Ναι!! Το σέξ πιστεύω πως παίζει έναν σημαντικό ρόλο σε μια σχέση(οχι τον πρωταρχικό βέβαια).
Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη marina.
Και κάτι πολύ όμορφο που είχα διαβάσει και το έκανα "βάση" για να πατώ και να προχωρώ στις σχέσεις μου.
"Μη ψάχνεις κάτι τέλειο να αγαπήσεις.Κινδυνεύεις να πεθάνεις χωρίς αγάπη.Βρές κάτι που δεν είναι τέλειο και τελειοποίησε το με την αγάπη σου."
Ελπίζω να βρείς εκείνον που θέλεις marina!

Jean-Marc

# 7 στις 8/6/2003
author
Ανδρας / 44 / Ελεύθερος
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
Μαρίνα μου , το σεξ μπορεί να είναι η ανάγκη δυο ανθρώπων να απελευθερώσουν τις ερωτικές τους ορμές , μπορεί όμως (και έτσι πρέπει να είναι) να γίνει η υπέρτατη εκδήλωση αγάπης , πάθους και έρωτα προς τον/την συντροφό σου.Η ερωτική πράξη θα είναι εκείνη που θα σε κάνει να νοιώσεις το πιο γλυκό μεθύσι , να γευτείς όλη την ομορφιά της ζωής μέσα σε μια ώρα.Για να γίνουν όμως όλα τα παραπάνω χρειάζεται να υπάρχουν οι κατάλληλες προϋποθέσεις και η κυριότερη είναι ο κατάλληλος άνθρωπος.Διαφορετικά θα είναι μια απλή ανταλλαγή υγρών.Είναι πραγματικά πολύτιμο και με τη στάση σου , του έχεις δώσει την πρέπουσα αξία.Θα είναι πραγματικά τυχερός ο κατάλληλος.
Δε χρειάζεσαι συμβουλές , είσαι στο σωστό δρόμο...

# 8 στις 9/6/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Σωστά εκανες!

Μαρίνα...Ναι..σωστά κάνεις...και δεν θέλεις να ερθεις σε ερωτική επαφή..αφου ακόμα δεν το νοιώθεις. Η αλήθεια είναι οτι μάλλον πρέπει να εισαι επιφυλακτική στις σχεσεις σου...και δεν θα ειχες αφήσει τον εαυτό σου...ελευθερο στην σχεση που ειχες....στα πάντα θα ειχες επιφύλαξη...σε συναισθήματα..σε λόγια..σε πράξεις. Ισως δεν θα ηταν το κατάλληλο ατομο να σε κάνει να απελευθερώσεις τον εαυτό σου..και ολα αυτά που αισθάνεσαι μέσα σου..και σωστά δεν προχώρησες στο να κάνεις ερωτα μαζί του.

Απο την αλλή θεωρώ οτι αν πραγματικά σε ηθελε θα εκανε υπομονή...ή θα σε βοηθούσε κατάλληλα να τον γνωρίσεις καλύτερα...ισως ομως εκεινος απεβλεπε σεξουαλικά......και αντεξε μονο 2 μήνες.

Ειμαι σιγουρος...οτι αν ειχες νοιωσει πιο κοντά σου αλλον ανδρα και σου εβγαζε πολλά συναισθήματα απο μέσα σου...θα ησουν ετοιμη να κανεις ερωτα μαζι του..απο την πρώτη εβδομάδα! Τα πάντα ειναι θέμα μυαλού και χημείας...

freebird

# 9 στις 9/6/2003
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ηλείας / Πύργος
Απαντήσεις: 56
marina γειά σου.
Συμφωνω με την συμπεριφορα σου και την σταση σου οσον αφορα την πρωτη φορα, και καλα εκανες. Γιατι μια κοπελλα στην ηλικια των 22 ετων ειναι κατασταλαγμενη. Δεν το κανει ετσι απλα, επειδη το εκανε η φιλη της κλπ. Θα χρειασθει να βρεις αυτο που πραγματικα αναζητας,να βρεις αυτο που πραγματικα ψαχνεις, ετσι οπως το εχεις φαντασθει,να βρεις τον ανθρωπο που θα σε εκφραζει και θα τον εμπιστευθεις και τοτε να εισαι σιγουρη πως η πρωτη φορα θα ελθει απο μονη της.Και τοτε θα ειναι ολα ομορφα για σενα, γιατι εσυ το ηθελες. Εγω σου ευχομαι να βρεις αυτο που πραγματικα θελεις και η πρωτη φορα να σου βγει ετσι οπως την εχεις ονειρευτει.

dancer

# 10 στις 9/6/2003
author
Γυναίκα / 52 / Ελεύθερη
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 345

Παράθεση:
Originally posted by Μυρτώ
Το σέξ σαφώς και είναι σημαντικό σε μια σχέση. Μας φέρνει πιο κοντά αλλά μπορεί και να μας απομακρύνει όταν οι δύο σύντροφοι έχουν εντελώς διαφορετικές απόψεις γι αυτό.

kai thn aisthish ths 'prwths foras' tha th niwtheis me kathe neo syntrofo !

Opws kai thn aisthish oti eisai 'etoimh' tha th niwseis otan tha katalaveis oti yparxei o katallhlos gia sena!

Alla panw apo ola apevale to agxos giati fovamai oti tha tous vlepeis olous akatallhlous
τελικα ειναι ωραιο να εισαι ο εαυτός μου...

evans

# 11 στις 10/6/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ ΙΔΑΝΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΑΤΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΤΟΥ SITE ΑΥΤΟΥ.
ΟΜΩΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ Ν' ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΓΝΩΜΗ ΠΡΟΕΡΧΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΤΡΙΚΟ ΦΥΛΟ.
ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙΝΑ ΤΑ ΤΕΡΑΤΑ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΗΚΑΝ , ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΘΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΠΙΒΙΩΝΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΕΣ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΟΥΝ , ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑΝΙΚΗ ΜΥΘΟΠΛΑΣΙΑ ΤΩΝ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ , ΤΗΝ ΤΙΜΗ (?)(ΠΟΙΟΣ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΠΙΑ?)(ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΜΑΛΙΣΤΑ) ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΤΑΜΠΟΥ ΚΑΙ ΕΝΟΧΕΣ ....
ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΣΥ ΠΟΣΟ ΕΙΣΑΙ ΩΡΙΜΗ ΣΑΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΒΗΜΑ .
ΞΕΡΩ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΕΚΑΝΑΝ ΕΡΩΤΑ ΣΤΑ 14 ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ , ΤΙ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΧΤΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΣ ΣΧΕΣΗΣ ΤΩΝ .
ΑΣΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΔΙΔΑΞΕΙ , ΚΑΛΛΙΕΡΓΗΣΕ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ , ΠΛΑΣΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΟΥ , ΕΞΟΠΛΙΣΟΥ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΕΠΙΜΟΝΗ ΚΑΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΤΟ ΤΕΡΑΣ (Ο ΑΝΤΡΑΣ) ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΒΡΟΧΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΘΟΩΤΗΤΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΣΟΥ ........

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ , ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΚΑΙΟΙ ΠΡΙΓΚΙΠΟΠΟΥΛΑ ΚΑΙ ΙΠΠΟΤΕΣ ΜΕ ΑΣΠΡΑ ΑΛΟΓΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ...

orionas

# 12 στις 10/6/2003
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6

στην μαριανα!

poli kalo athro tha elega mia kai se katalavaino apolita oute ego exo niosei empistosini se gynaika pote!tora an to sex metra i oxi gia mena einai stin triti thesi prota agapi kai ximeia kai meta sex!pantos exo xasei kathe empistosini se gynaika na mporo na nioso kati tin ora toy sex!
Οριονασ

antoninius

# 13 στις 10/6/2003
author
Ανδρας / 75 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χολαργός
Απαντήσεις: 9

απλά η γνώμη μου...

Μαρινάκι...

Διάβασα με υπομονή όλα όσα γράφονται εδώ για το θέμα που μας έθεσες... και καταλαβαίνω, ότι για το πρόβλημά σου δεν μίλησε κανείς...

Εξηγούμαι:
Όταν μία γυναίκα δεν έχει ξεκινήσει τις ερωτικές επαφές, είναι σαφές σε όλους εμάς -που γνωρίζουμε-, ότι τη στιγμή της πρώτης φοράς, δεν είσαι σε θέση να αντιληφθείς τι ακριβώς συμβαίνει, τι αισθάνεσαι, τι απολαμβάνεις, τι χάνεις, τι πρέπει να έχεις κάνει, με ποιο τρόπο θα πρέπει να συμπεριφερθείς και ποια στάση να κρατήσεις...

Με τις περισσότερες γυναίκες που είχα σχέσεις, έθετα διακριτικά, κάποια στιγμή το ερώτημα [ναι εγώ είμαι απ'αυτούς που συζητάνε τα πάντα..], πως ήταν η πρώτη σου φορά;
Η απάντηση για τις περισσότερες, ήταν σχεδόν στερεότυπη "δεν πολυκατάλαβα τι μου συνέβαινε...

Είναι αλήθεια, ότι ο μεν άνδρας εκείνη τη στιγμή, στοχεύει στο να μπορέσει να την πείσει να κάνει έρωτα.. [και η πρώτη φορά για τη σύντροφό του τον ερεθίζει αφάνταστα..], η δε γυναίκα, μη έχοντας προηγούμενη εμπειρία και έχοντας ακούσει από όλα τα θηλυκά της παρέας της και του κύκλου της ... για τα τόσα που συμβαίνουν εκείνη τη στιγμή... έχει τρομερή περιέργεια και ενδιαφέρον αλλά ... δεν ξέρει τι περιμένει..

Έχει ακούσει για πόνο, για αίματα, για βίαιη είσοδο, για απέραντη ευχαρίστηση ή το αντίθετο.. και πάει λέγοντας.
Πρόσθετα σ'αυτό υπάρχει και εκείνο "το σύνδρομο" της πρώτης φοράς, όπου φοβάται τις εγκυμοσύνες [δεν ξέρει αν αληθεύουν τα προφυλακτικά μέτρα, πιθανά δεν τα ξέρει καν, ή αν είναι τα σωστά..].
Επίσης έχουν γίνει τόσες συζητήσεις στο σπιτικό περιβάλλον [..μόνο έγκυος μη μου 'ρθεις..], κ.λ.π.
Ακόμη, συνήθως δεν είναι και ο καταλληλότερος χώρος... [σπάνια βρίσκονται σε κάποιο σπίτι - γιατί απλά δεν τολμάει εκείνη να πάει σε ένα σπίτι, ακόμη και με τον δικό της..] και ο άνδρας συνεχίζει ...να πιέζει πολύ, γιατί απλά έχει φτιαχτεί πολύ.. ενώ η ίδια, δεν γνωρίζει τι είναι αυτό που της συμβαίνει [το να φτιάχνεται έτσι..] αλλά και το πως το καταλαβαίνουν...

Αν λοιπόν κάτω από τέτοιες συνθήκες, συμβεί να προχωρήσουν... τότε ο μεν τελειώνοντας ξεθυμαίνει μετά από λίγο...με όλα τα γνωστά, η δε κοιτάει περίεργα και ερωτηματικά... για το τι συνέβη;
αυτό ήταν;
και που είναι η ευχαρίστηση;...

Αν δε πάλι, δεν έγινε και με πολύ καλές συνθήκες... [πόνος, λάθος στάση, πολύ επιμονή και πίεση για εισχώρηση...], τότε πρόσθετα σ' όλα, έχεις και εκείνα τα μεγάλα ερωτηματικά: "γι' αυτό γίνονται όλα;", "εμένα δέν μου άρεσε"..., "δεν κατάλαβα που έπρεπε να ευχαριστηθώ"..., "βέβαια ήταν ευχάριστο αλλά... δεν μπορώ να πω ότι με ικανοποίησε"..., "ήταν τόσο σύντομο;"

{Πολλές γυναίκες θα αναγνωρίζατε τον εαυτό σας εδώ...}

Έτσι λοιπόν Μαρινάκι [μ'αρέσει το υποκοριστικό που σου καθιέρωσαν..], αυτό που θα πρέπει να ενδιαφερθείς να μάθεις... δεν είναι αν αυτός ή ο άλλος ήταν ο κατάλληλος... ή αν θα βρεθεί ποτέ ο Mr Perfect...
αλλά τι είναι αυτό που περιμένεις, πως θα το απολαύσεις και θα το νοιώσεις και σύ συνειδητά και όχι "απλά έγινε και δεν το κατάλαβα..".

Θα πρέπει λοιπόν να εκπαιδευτείς, σ' αυτό που περιμένεις να έρθει, να ξέρεις πότε είναι η κατάλληλη ώρα, και ποιός είναι εκείνος με τον οποίον θα μορούσες να φτάσεις εκεί...
Θα τον αναγνωρίσεις όταν δεις ότι μπόρεσε να σε πάει εκεί, λίγο, λίγο και με ευγένεια, υπομονή, καρτερία, χωρίς να επιδιώξει να επωφεληθεί -εν τη αγνοία σου- να σε δοκιμάσει και να φύγει..

Και το τελευταίο:
Δεν θα είναι ο άνδρας της ζωής σου αυτός με τον οποιο θα φτάσεις εκεί. Πρώτον διότι εσύ λίγο αργότερα, όταν γνωρίσεις και μιλήσεις και με άλλους άνδρες δεν θα θέλεις να είναι, και δεύτερον ενώ θα τον θαυμάζεις, θα τον αγαπάς ιδιαίτερα και θα τον θυμάσαι μαζί με το "συμβάν" για όλη σου τη ζωή [όλες οι γυναίκες θυμούνται την πρώτη τους φορά -αλλά μερικές μόνο το έζησαν και το απόλαυσαν μαζί με τον άνδρα τους..], θα θέλεις να δεις πως είναι και ...παραπέρα τα πράγματα..

Άρα:
Αυτόν που θα έλεγα να βρεις και να επιλέξεις, είναι εκείνος που θα έχει την υπομονή και τον τρόπο να σε φτάσει στην κατάλληλη στιγμή.
Δεν πρέπει να ψάχνεις για τον σύζυγό σου σ'αυτό το σημείο της ζωής σου. Υπάρχει χρόνος και πολλοί υποψήφιοι... έχε υπομονή.
Όταν θεωρείς ότι ήρθε αυτή η ώρα, ζήτα από το σύντροφό σου, να τη ζήσης και να τη θυμάσαι όπως της αξίζει...
ΣΑΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ...

φιλάκια
Αντώνης

Η ευτυχία έρχεται πάντα όταν δεν την περιμένεις και την αντιλαμβάνεσαι μόνο όταν φεύγει... από τον θόρυβο που κάνει... antoninius

conscientious

# 14 στις 11/6/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 111

Παράθεση:
Originally posted by moo693
Κατ'αρχήν να σε καλωσωρίσω στην παρέα μας.

Μη στενοχωριέσαι για τη σχέση που χάλασε.
Σίγουρα δεν ήταν ο κατάλληλος άνθρωπος για σένα.
Οταν θα βρεθεί ο κατάλληλος άνθρωπος για να προχωρήσεις... να είσαι σίγουρη ότι εσύ η ίδια δεν θ'αφήσεις δύο μήνες να περάσουν με πλατωνική σχέση.
Θα το νοιώσεις μόνη σου ποιός είναι ο σωστός άνθρωπος για σένα.
Είναι αυτό που μερικοί λένε "χημεία".

Οσο για το ρόλο που παίζει το σέξ σε μια σχέση... νομίζω ότι απο μόνο του δεν είναι ικανό να φτιάξει και να διατηρήσει μια κακή σχέση.

Συμφωνώ απολύτως με την moo693....

Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

marina

# 15 στις 11/6/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη

Ευχαριστω...

...ολες και ολους για τις απαντησεις και τις συμβουλες.

Αγαπητε Βασιλη,ειλικρινης υπηρξα παντα, απεναντι σε ολους και σε ολα τα επιπεδα σχεσεων. Επιπλεον δεν εχω σκοπο να συμβιβαστω η αλλιως να ριξω νερο στο κρασι μου, η αλλιως να επανεξετασω τις αποψεις μου περι Μr.Right. Και γραφοντας Μr.Right δεν εννοω φυσικα κανενα πριγκιπα με ασπρο αλογο, εννοω πολυ απλα καποιον που θα τρεφει αληθινα συναισθηματα για μενα και οχι μονο σωματικη ελξη.Και πιστεψε με, αυτο φαινεται ακομη και απο το πως θα σου αγγιξει καποιος μια τριχα απο τα μαλλια. Αυτος λοιπον, θα κερδισει και την εμπιστοσυνη μου, κατι που δεν εχει συμβει μεχρι στιγμης διοτι τα αληθινα συναισθηματα σπανιζουν,απο οτι φαινεται! Δεν βλεπω λοιπον κανενα λογο για να επανεξετασω τις αποψεις μου.

Dancer...
ακαταλληλοι ηταν ολοι μεχρι σημερα, διοτι δεν ηταν αληθινοι.Και η υποκρισια αργα η γρηγορα αποκαλυπτεται, ειτε με αγχος ειτε χωρις!

Evans...

Kαταρχην οι αρχες και το ηθος ειναι θεμα ανθρωπου και οχι θεμα εποχης.Το αν νοιαζεται κανεις η οχι την σημερινη εποχη, ουδεποτε με απασχολησε και αν ηταν να δρω στη ζωη μου αναλογα με το ρευμα των εποχων, θα ειχα καταστραφει. Δευτερον, δεν απερριψα κανεναν ως σημερα, επειδη τον ειδα ως τερας που θελησε να με ατιμωσει. Απερριψα ανθρωπους, λογω ελλειψης ειλικρινειας, λογω ελλειψης συναισθηματων και σεβασμου, αρα λογω ελλειψης εμπιστοσυνης. Νομιζω οτι, σε συνδυασμο και με τα παραπανω, εγινα σαφης.

Να ειστε ολοι καλα και παλι ευχαριστω!

raider7

# 16 στις 11/6/2003
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 120
γενικα είναι λάθος να αποφασίζουν οι άλλοι για σένα, τι σου αρέσει και τι όχι...οπότε σωστά και δεν δέχτηκες..πάντως ο έρωτας είτε θέλουμε είτε όχι παίζει σημαντικό ρόλο σε μια σχέση και η μη σωστή σεξουαλική ζωή ενός ζευγαριού έχει επιπτώσεις στη σχέση...

antsig

# 17 στις 11/6/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Λαύριο
Απαντήσεις: 7
ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΝΗΡΕΥΟΜΑΙ ΑΛΛΑΞΕ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΜΟΥ ,ΑΥΤΗ Η ΑΛΛΑΓΗ ΕΓΕΙΝΕ ΑΝΤΙΛΥΠΤΗ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΧ .ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΗΤΑΝ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΚΑΙ ΣΥΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΕΠΕΙΔΗ ΑΝΗΚΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΦΥΛΟ!ΛΟΓΙΑ ΜΑΜΑΣ(ΑΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΣΟΥ ΚΑΠΟΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΜΗΝ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ, ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΞΙΟΣ ΝΑ ΤΗΣ ΧΑΡΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΞΕΧΩΡΙΣΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΣΥΝΟΔΕΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΖΩΗ! ΧΑΡΑΜΙΣΑΙ ΜΙΑ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΞΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ!)ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΟ ΚΑΛΗ ΜΝΗΜΗ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΗΝΕΙ ΡΙΖΟΜΕΝΟ.
Ερωτασ

spy26

# 18 στις 12/6/2003
author
Ανδρας / 45 / Ελεύθερος
Αλλη χώρα
Θέματα: 33
Απαντήσεις: 416

Με λιγα λογια και απλα...

Αγαπητη μου marina,

να εισαι σιγουρη, πως δεν χωρισες με τον πλατωνικο σου φιλο γιατι δεν ησουν ετοιμη εσυ να του δωθεις, αλλα γιατι δεν ηταν ετοιμος αυτος να σε κανει του δωθεις....!!!!!!!!!

Γιατι πιστεψε με...πριν το σεξ -οπως το εννοουμε...- προηγειτε και ενα αλλο ειδος σεξουαλικης πραξης, το ιδιο δυνατη, το ιδιο απολαυστικη, μα πολυ περισσοτερο πιο δυσκολη. Θελει τεχνη, μαεστρια, εμπειρια, μα πιο πολυ χρειαζετε θεληση !!!
Αναρωτιεσαι πως λεγετε αυτη η ιδιοτυπη σεξουαλικη πραξη ;

ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΣΕΞ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Και οπως σε ολλες τις γυναικες -υπαρχουν και οι εξαιρεσεις- αν τους το κανεις με τον σωστο τροπο, παραδινονται μονες τους, ετσι και εσυ -για εναν λογο παραπανω στην περιπτωση σου - οταν το νιωσεις να στο κανουν, θα εισαι η πρωτη που θα επιθυμησεις να πραγματοποιησεις με τον εκαστοτε συντροφο σου αληθινη σεξουαλικη πραξη πια !

Πιστεψε με, μπορει να ειμαι αντρας και να νομιζεις πως δεν σε καταλαβαινω, αλλα οταν σου τυγχει , θα με θυμηθεις....

Θα με θυμηθεις...γιατι θα απορησεις με τον ιδιο σου τον εαυτο, γιατι δεν αντισταθηκε, γιατι δεν σε τραβηξε, γιατι παραδοθηκε τοσο γρηγορα!

Θα δεις....οταν ερθει η ωρα, πως πριν το κανεις, ουτε που θα σου περνα απο το μυαλο οτι προκειτε να γινει για πρωτη φορα, δεν θα νιωθεις κανενα ενδοιασμο,κανενα διλλημα, καμμια απορια...θα θελεις μοναχα το απολαυσεις, να το νιωσεις, να το ζησεις....και μετα...θα εισαι περηφανη για αυτο και για τον συντροφο σου περισσοτερο! Οχι γιατι θα σε εχει μυησει στο σεξ, αλλα γιατι θα εχει το ταλεντο, να σε διεγειρει ακομα και απο το τηλεφωνο...που λεει ο λογος!!!!!!!

Το σεξ...δεν περνα απο το στομαχι, περναει απο τον ΕΓΚΕΦΑΛΟ!!!!!!!!!!
;;;
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε