Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Στο 1ο ραντεβού θα πάρω μαζί και τον Ψυχαναλυτή μου..

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

elix_geo

# 1 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
'Aρεσαν+: 0%

Στο 1ο ραντεβού θα πάρω μαζί και τον Ψυχαναλυτή μου..

(Μια ιδέα απο το άρθρο "για όλα φταίνε οι γυναίκες" της no id.)

Δεν πάει άλλο πια!!! Δεν βγάζω άκρη.
Και για να μην καταλήξει το πρώτο ραντεβού σε Βατερλώ θα τον πάρω μαζί μου, μήπως και καταφέρει να διαγνώσει:
1. Οταν μια γυναίκα σου μιλάει και υπεραμύνεται της ισότητας των φύλων και των νέων ρόλων του άντρα και της γυναίκας, μήπως μέσα της φαντάζεται ότι τρέχει σ΄ ένα δάσος κ΄εσύ να την κυνηγάς να την...(κυνηγός-θήραμα)
2. Οταν σε προκαλεί ερωτικά και συ προχωράς, μήπως σου πει μετά: τόκανα για να σε δοκιμάσω και μόνο γιαυτό με θες και άντε γειά;
3. Οταν σε προκαλεί ερωτικά και συ δεν προχωράς- γιατί λες μπορεί να το κάνει για να με δοκιμάσει- μήπως πει μετά στη φίλη της, α! τον .....;
4. Οταν μιλάτε για ώρες "ποιοτικά" και έχετε ανέβει σε δυσθεώρητα ύψη πνευματικής απόλαυσης μήπως σου πει στό τέλος: καλά όλα αυτά αλλά με το "άλλο" τι γίνεται, το αργήσαμε!
5. Οταν επί μήνες μιλάτε στο δίκτυο και είναι μεσα στη μαύρη απελπισία και την συναντάς και είναι μέσα στην τρελλή χαρά, μήπως κάπου χάνει και πού;
6. Οταν συναντιέστε για πρώτη φορά και σας λέει ότι κάποιον της θυμίζετε, μήπως της θυμίζετε όντως τον πρώην που δεν έχει ξεπεράσει και σας θέλει για copy;

Τα παραπάνω, μια μικρή συγκομιδή από οταν! -πραγματικά!-
Σεις θα έχετε σίγουρα ακόμα παραπάνω. Πέστε τα. Μήπως και βγάλουμε άκρη με τις γυναίκες!
Και οι γυναίκες τι λένε;
Πάντως καλού-κακού πάρτε μαζί και τον ψυχαναλυτή σας!
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

evans

# 2 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
ΒΑΣΙΚΟΣ KANONAΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΣΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΩΡΟ)
ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΜΠΟΥ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ , ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΩ , ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ
ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΕΙΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΚΕΙΝΕΣ (SORRY ΒΑΣΙΛΗ)

ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ.....

# 3 στις 26/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εμένα πήγε διακοπές ο άτιμος....και γιαυτό νο ραντεβού για να σου εκμυστηρεθώ....

Θα περιμένεις να γυρίσει;;;;;

# 4 στις 26/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Εγώ πάντως στο πρώτο ραντεβού...

...θα πάρω τα προφυλακτικά μου.

Τον ψυχαναλυτή μου θα τον αφήσω για το δεύτερο ραντεβού... Ποτέ δεν μπαίνω σε ερωτικό τρίγωνο από το πρώτο κιόλας ραντεβού! Δεν θα ήθελα να με κακοχαρακτηρίσουν...

elix_geo

# 5 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
...θα πάρω τα προφυλακτικά μου.

Τον ψυχαναλυτή μου θα τον αφήσω για το δεύτερο ραντεβού... Ποτέ δεν μπαίνω σε ερωτικό τρίγωνο από το πρώτο κιόλας ραντεβού! Δεν θα ήθελα να με κακοχαρακτηρίσουν...

Δεν έχεις δοκιμάσει ερωτικό ψυχαναλυτικό τρίγωνο;
Χάνεις!
Εσύ σε ποιό παραπάνω οταν νομίζεις θα ταίριαζες;
Κανένα; Το δικό σου;
Κανένα
YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

# 6 στις 26/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ποιος σου είπε ότι δεν έχω δοκιμάσει;

Από τα παραπάνω, όχι, κανένα δεν πλησιάζει έστω και ελάχιστα στην ιδιοσυγκρασία μου. Βλέπω τις ανθρώπινες σχέσεις πολύ απλά κι έτσι τις προσεγγίζω. Με απλότητα. Και δεν έχω χάσει!

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo

Δεν έχεις δοκιμάσει ερωτικό ψυχαναλυτικό τρίγωνο;
Χάνεις!
Εσύ σε ποιό παραπάνω οταν νομίζεις θα ταίριαζες;
Κανένα; Το δικό σου;
Κανένα

driver__

# 7 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 49 / Ελεύθερος
Ν. Ηρακλείου / Ηράκλειο
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 22

τρελα

nai emeis oi antres ftaime gia olla giati "pou pas re file an den miazeis tou mpampa mou pou, einai kalos prostateytikos kai me sebetai syn oti mou exasfalizei mia eykolh zwh xwris na pwtaei pola pola
ase pou toy bazw tis fwnes kai panta me sinxwrei meta apo liges tsaxpinies diladh re file ti thes apo mena mono sex, egw ton mpampa mou thelw aytos einai o monos pragmatikos andras pou xerw oloi oi alloi eiste odontopastes". loipon h kalhterh lysh gia na petixei to prwto ranteyou einai na gineis o mpampas ths den to katalabes akoma

haridimosgs

# 8 στις 26/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 63

Παράθεση:
Originally posted by evans
ΒΑΣΙΚΟΣ KANONAΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ!
ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΘΗΛΥΚΟΤΗΤΑ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΙΣΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΙΣΟΤΗΤΑΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΑΜΕΝΗ ΤΟΥΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ (ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΔΩΡΟ)
ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΤΑ ΤΑΜΠΟΥ ΤΟΥΣ
ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΘΕΛΩ , ΠΩΣ ΤΟ ΘΕΛΩ , ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΘΕΛΩ
ΓΙΑ ΟΛΑ ΕΚΕΙΝΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΚΕΙΝΕΣ ΧΩΡΙΣ ΕΚΕΙΝΕΣ (SORRY ΒΑΣΙΛΗ)

ΜΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΝΑΡΩΤΗΣΟΥ ΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΨΥΧΑΝΑΛΥΣΗ.....

Για όλα φταίνε οι άντρες,ποτέ οι γυναίκες...Αναρωτηθείτε μόνο όταν μπαίνετε σε μια σχέση με γυναίκα πόσο πράγματα(συνήθειες)αλλάζουν στην καθημερινή μας ζώη,ανάλογα με την κοπέλα...Γι αυτό στο πρώτο ραντεβού,δε θα πάω!!Θα στείλω μόνο τον ψυχαναλυτή για να μου πει!!

# 9 στις 26/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
xixixixi vre mexri ekei eftasan oi anthrwpines sxeseis? Popo..... Ti travame ki emeis oi kapseroi.....

FILLEGRACIEUSE

# 10 στις 26/8/2003
author
Γυναίκα / 38 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 124

Μην υπερβαλουμε!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΙΣΟΥΜΕ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙΝΕΙΑΤΙ.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΗΣ ΑΠΛΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΦΟΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ!!!

lianna

# 11 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 69 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 10
Απαντήσεις: 3.055
ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΘΑ ΠΑΡΩ ΠΑΡΕΑ ΜΟΝΟ ΤΗ ΘΕΤΙΚΗ ΜΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΙ¨ΑΝ ΦΑΩ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΦΑΓΩΜΕΝΑ .ΘΑ ΣΚΕΦΤΩ ΗΤΑΝ ΚΙΑΥΤΟ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΑ ΧΑΛΙΚΑΚΙ ΣΤΟ ΜΟΝΟΠΑΤΙ ΤΗΣ ΖΩΗΣ.ΝΑ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ ΛΟΙΠΟΝ Ο ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΗΣ!!!!!!!!!!!!

status43

# 12 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 66 / Ελεύθερος
Ελλάδα
Απαντήσεις: 19

Παράθεση:
Originally posted by Natalia
Εμένα πήγε διακοπές ο άτιμος....και γιαυτό νο ραντεβού για να σου εκμυστηρεθώ....

Θα περιμένεις να γυρίσει;;;;;

Γύρισα!!!

donald

# 13 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 102
Aaaa...kalaaaaa!!! Skeftomaste ton psuxanaluti apo to prwto kiolas rantebou? Kala pame!!! Giati etsi re paidia?!?!?
Min eiste koumpomenoi kai prokatileimenoi. Afaitheite eleutheroi ki apolauste to!!

elix_geo

# 14 στην 1/9/2003
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος

Παράθεση:
Originally posted by donald
Aaaa...kalaaaaa!!! Skeftomaste ton psuxanaluti apo to prwto kiolas rantebou? Kala pame!!! Giati etsi re paidia?!?!?
Min eiste koumpomenoi kai prokatileimenoi. Afaitheite eleutheroi ki apolauste to!!

Αμα τον πάρεις στο πρώτο ραντεβού θα τον γλυτώσεις στα επόμενα. Πιό λίγο θα σου στοιχίσει!!!!!!!!

Ghteuths_Oneirwn

# 15 στην 1/9/2003
author
Ανδρας / 43 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Τριανδρία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 131

Παράθεση:
Originally posted by haridimosgs
...Γι αυτό στο πρώτο ραντεβού,δε θα πάω!!Θα στείλω μόνο τον ψυχαναλυτή για να μου πει!!

Πολύ καλός haridimosgs!!!!!!!

# 16 στην 1/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by FILLEGRACIEUSE
ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΗΛΙΚΕΣ ΚΑΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΑΝΤΙΣΟΥΜΕ,ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΦΕΡΕΤΑΙ ΜΙΛΑΕΙ ΚΙΝΕΙΑΤΙ.

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΨΥΧΑΝΑΛΥΤΗΣ ΑΠΛΑ ΚΡΙΤΙΚΗ ΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΚΙΟΛΑΣ ΦΟΡΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΕΛΛΑΤΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΕΡΗΜΑΤΑ!!!

Καμοιά φορά φίλη μου δε χρειάζεται να πας στο ραντεβού για να μάθεις με ποιον έχεις να κάνεις...και ο ψυχαναλητής όπως σωστά λες..μπορεί να είμαστε εμείς οι ίδιοι.
Ειδικά όταν κάποιος-α υπόσχεται κάτι και μετά το ξεχνά..ξέρεις ότι η κριτική σου ικανότητα, όπως λες, έγραψε άριστα. Κιαν λοιπόν πας στο ραντεβού, είσαι κι εσύ για δέσιμο..οπότε ότι πάθεις καλά να το πάθεις...

elix_geo

# 17 στις 11/1/2004
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Μετά απο εμπειρία τεσσάρων μηνών κατάληξα στο συμπέρασμα
ότι ο μόνος σίγουρος δρόμος,
είναι να βγεί τελικά κάποιος/α με την/τον ψυχαναλύτρια/ή.
Και του έρχεται και τζάμπα.
Δεν βγαίνει άκρη!!

aisiodoxi

# 18 στις 12/1/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580

Νονε μου...

"Μετά απο εμπειρία τεσσάρων μηνών κατάληξα στο συμπέρασμα
ότι ο μόνος σίγουρος δρόμος,
είναι να βγεί τελικά κάποιος/α με την/τον ψυχαναλύτρια/ή.
Και του έρχεται και τζάμπα.
Δεν βγαίνει άκρη!!"
Απλα....μιλησες για μενα....συμφωνω 1000% !!!!
Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

aisiodoxi

# 19 στις 29/5/2004
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 42
Απαντήσεις: 580
Τελικα...

μετα απο τοσο καιρο εξακολουθω να πιστευω οτι ΟΧΙ στο πρωτο ραντεβου....αλλα στο πρωτο ΤΗΛΕΦΩΝΟ θα πρεπει να υπαρχει ταυτοχρονη ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ γνωματευση....

ΕΛΕΟΣ δηλαδη....

....ευτυχως που υπαρχουν και normal ανθρωποι και ισορροπουν τα παραπανω "πιστευω".....

Χαμογελάστε γιατί χανόμαστε...:) Η ζωη ειναι ωραια...βαρεθηκα να μου λενε ομως οτι τα χει με αλλον!! :P

LE-27

# 20 στις 29/5/2004
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Ν. Φθιώτιδας / Λαμία
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 81
Το ζήτημα είναι να έχει κάποιος-α, εξυπνάδα, ωριμότητα, εμπειρία και σωστή κρίση.
Τώρα αν δεν διαθέτει κάτι από τα παραπάνω καλό είναι να αποφασίζει μόνος-η του για το τι θα κάνει σε κάθε περίπτωση.
Το να βασίζεσαι στην γνώμη των άλλων είναι ό,τι χειρότερο.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε