Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτικές λέξεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

koyrsaros

# 1 στις 27/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Ερωτικές λέξεις

Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου και πολλές άλλες (γράψτε και εσείς καμία εεεε ) που λέγονται κατά τη διάρκεια της πράξης του έρωτα. Λέξεις τρυφερές, όμορφες, αισθησιακές και άκρως ερωτικές, που τις περισσότερες φορές δηλώνουν ''αιώνια'' συντροφικότητα και αγάπη.

Οι ερωτικοί σύντροφοι όμως αλλάζουν κατά καιρούς και από τις δύο πλευρές. Κατά πόσο όμως, μας είναι εύκολο να τις χρησιμοποιούμε κατά τη διάρκεια της συνεύρεσης όταν, χθές είμασταν με άλλον σύντροφο και σήμερα με κάποιον άλλον ?

a_nastasia

# 2 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 58
Πιστέυω πως κοιτώντας πίσω στις προηγούμενες σχέσεις διαπιστώνουμε ότι για κάθε μια ξεχωριστά υπήρχε και ένας χαρακτηρισμός ο οποίος δεν επαναλαμβάνεται......

Μήπως ουσιαστικά αυτός ειναι και ο μοναδικός στον οποίο πραγματικά πιστεύουμε και όλοι οι άλλοι απλά χρησιμεύουν για να εκφράσουμε τα συναισθήματά μας γενικότερα?

Όσο για τον αν είναι εύκολο?....... Χμμ....
Σίγουρα πάντως δεν είναι απαραίτητο αν δεν το αισθανόμαστε

neo-yio

# 3 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Ναι ομως, αλλα γιατι ολες αυτε οι ωραίες λέξεις να τις λέμε μονο οταν γίνετε η... συνευρεσης? Δεν επρεπε αυτες οι λεξεις να λέγονται καθημερινα, καθε ώρα, και οποιδήποτε? Πρεπει δηλ να κανεις ερωτα για να σου ερθουν ολα αυτα να τα πεις???
Αρέσει στο μέλος themorfeas

split

# 4 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Καρδουλινι μου, ματια μου, κουκλα μου, γλυκεια μου, φως μου και μερικες κυπριακες: μανα μου, περτικα μου, αππαρα μου ειναι μερικες απο τις λεξεις αγαπης που χρησιμοποιουνται απο δυο ερωτευμενους ανθρωπους.

Ομως ειναι γεγονος οτι σε καθε ζευγαρι υπαρχουν ''οι δικες τους'' ερωτικες λεξεις. Αν και οταν τα ατομα αυτα μπουν σε αλλη σχεση το πιο πιθανον ειναι να αποφυγουν επιμελως λεξεις που ειναι ''δεμενες'' με αλλη αγαπη και να υιοθετησουν καποιες καινουριες.
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

gallidoula

# 5 στις 27/8/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Ο καθένας που περνάει από τη ζωή μας,πιστεύω,είναι μοναδικός και κατέχει μια μοναδική θέση στην καρδιά μας.Ετσι μερικά πράματα και μερικές λέξεις δύσκολα επαναλαμβάνονται-όχι όμως κι ότι αποκλείεται.
Εγώ προτιμώ λεξούλες,όπως "λουκουμάκι μου","τίγρη μου"...Οποιος έβλεπε το σίριαλ του ΑΝΤ1 "Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή",θα γνωρίζουν αυτούς τους χαρακτηρισμούς!!
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 6 στις 27/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ταίρι μου....ψυχή μου....

donald

# 7 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 102

Παράθεση:
Originally posted by neo-yio
Ναι ομως, αλλα γιατι ολες αυτε οι ωραίες λέξεις να τις λέμε μονο οταν γίνετε η... συνευρεσης? Δεν επρεπε αυτες οι λεξεις να λέγονται καθημερινα, καθε ώρα, και οποιδήποτε? Πρεπει δηλ να κανεις ερωτα για να σου ερθουν ολα αυτα να τα πεις???

Safestata oxi. Autes oi wraies lekseis prepei na legonte kathe stigmi ston/stin suntrofo mas. Etsi deixnoume oti eimaste erwteumenoi ki ekfrazoume ton erwta mas.

# 8 στις 28/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου και πολλές άλλες (γράψτε και εσείς καμία εεεε ) που λέγονται κατά τη διάρκεια της πράξης του έρωτα.

Λέξεις που λέγονται κατά την διάρκεια του έρωτα δεν μου έρχονται τώρα ακριβώς... , αλλά λέξεις αγαπησιάρικες όπως "Ομορφιά μου, αγάπη μου, ζωή μου, ψυχή μου, αγαπούλα μου" μ αρέσει να τις ακούω και να τις λέω όποτε τις νιώθω.

Νομίζω επίσης, ότι με κάθε σύντροφο, επινοούμε διαφορετικές λέξεις τρυφερότητας και αγάπης, ανάλογες με αυτές που μας εμπνέει ο καθένας.

# 9 στις 28/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Αηδιάζω...

με όλα αυτά τα ζουζουνο-υποκοριστικά. Τα top-10 στην λίστα μου από άποψη απέχθειας είναι:

1. Μανάρι μου
2. Καρδιά μου (εκτός αν λέγεται όπως στη διαφήμιση "ντεν έκω αυτοκίνητο καρντιά μο")
3. Ψυχή μου
4. Ομορφιά μου
5. Αγάπη μου
6. Μωρό μου
7. Γλυκιά μου
8. Κορίτσι μου
9. Ζουζούνα μου
10. Γατούλα μου

Με ΟΛΑ τα παραπάνω ξενερώνω απίστευτα. Αν μάλιστα ακουστούν την ώρα του σεξ, είναι δεδομένο ότι ντύνομαι και φεύγω...!

panos1

# 10 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Καβάλας / Κρηνίδες
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 3
Μην ανησυχείτε και αν βρεθεί ο κατάλληλος-λη η γλώσσα λύνεται και η ψυχή παράγει καινούργιες λέξεις!!

# 11 στις 28/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
με όλα αυτά τα ζουζουνο-υποκοριστικά. Τα top-10 στην λίστα μου από άποψη απέχθειας είναι:

1. Μανάρι μου
2. Καρδιά μου (εκτός αν λέγεται όπως στη διαφήμιση "ντεν έκω αυτοκίνητο καρντιά μο")
3. Ψυχή μου
4. Ομορφιά μου
5. Αγάπη μου
6. Μωρό μου
7. Γλυκιά μου
8. Κορίτσι μου
9. Ζουζούνα μου
10. Γατούλα μου

Με ΟΛΑ τα παραπάνω ξενερώνω απίστευτα. Αν μάλιστα ακουστούν την ώρα του σεξ, είναι δεδομένο ότι ντύνομαι και φεύγω...!

Απίστευτο!!!

Δεν μπορούσα να διανοηθώ καν, πως κάνεις σεξ γυμνή!!!

Μανάρι μου,γατούλα μου!!!!!

# 12 στις 28/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ε, όλο και κάτι θα έχω βγάλει από τη στολή μου!
:-)

Παράθεση:
Originally posted by nicks

Απίστευτο!!!

Δεν μπορούσα να διανοηθώ καν, πως κάνεις σεξ γυμνή!!!

Μανάρι μου,γατούλα μου!!!!!

adult

# 13 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 57 / Παντρεμένος
Ηνωμένο Βασίλειο UK
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 157

Παράθεση:
Originally posted by TheCat

1. Μανάρι μου
3. Ψυχή μου
4. Ομορφιά μου
5. Αγάπη μου
6. Μωρό μου
7. Γλυκιά μου
8. Κορίτσι μου
9. Ζουζούνα μου
10. Γατούλα μου

χα,χα,χα
σωστή πές όμως και τις Τοp 10 λέξεις που σε αναστατώνουν

elix_geo

# 14 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 69 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 277
Απαντήσεις: 8.590
Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου Καρδουλινι μου, ματια μου, κουκλα μου, γλυκεια μου, Ανάσα μου, ψυχή μου, ζωή μου, ήλιε μου, φώς μου, αητέ μου, καρδιοχτύπι μου, αγάπη μου,
λουκουμάκι μου, τίγρη μου, Ταίρι μου, ψυχή μου, Ομορφιά μου, αγάπη μου, ζωή μου, ψυχή μου, αγαπούλα μου, Μανάρι μου Καρδιά μου Ψυχή μου, Ομορφιά μου, Αγάπη μου, Μωρό μου,
Γλυκιά μου, Κορίτσι μου, Ζουζούνα μου, Γατούλα μου.

Μια μικρή συλλογή των όσων γράφτηκαν, για κάθε νόμιμη -η και παράνομη χρήση-.

YES I DOES... Το μόνο που ζητάω είναι να μην προκαλεί και υποτιμάει τη νοημοσύνη μου ο οποιοσδήποτε ανεγκέφαλος, αριβίστας, διψασμένος για εξουσία έναντι οποιουδήποτε τιμήματος, λαϊκιστής πολιτικός! Θα συμμαχήσω και με το διάβολο, είχε πει κάποτε! Θέλουμε γκούλαγκ με αιρ κοντίσιον!

MadDog

# 15 στις 11/9/2003
author
Γυναίκα / 58 / Παντρεμένη
Η.Π.Α.
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 72
Αδυναμία μου,νεραίδα μου, μουσσα μου, ερωτα μου, αγγελουδι μου, αναπνοη μου, αναστεναγμε μου, αμαρτια μου, κουνελακι μου, σοκολατακι μου, φωνη μου, μωρακι μου,φωτια μου, παθος μου,ψαρακι μου, αστερακι μου, καημε μου, δακρυ μου, γυναικα/αντρα μου, λουλουδι μου, μωρουλινακι μου, ξενυχτι μου, πιδηχτουλι μου, φωνη μου, λατρεια μου, τιγρακο μου, λουκουμακι μου, ιστορια μου, ηλιε μου, μαναρι μου, ζουζουνα μου, μελλισακι μου, κ.λ.π(μερικα απο τα οποια χρησιμοποιηθηκανε...)

mpiskoto

# 16 στις 12/9/2003
author
Ανδρας / 44 / Σε σχέση
Ν. Αχαϊας / Πάτρα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 9
Δύσκολο πολύ δύσκολο, βέβαια όταν έχω σχέση και είμαι σωστός μαζί της τότε σίγουρα θα υπάρξει το διάστημα που θα είμαι μόνος και ατγότερα όταν κάνω την σχέση που θα είναι καινούρια, όλα αυτά τα γλυκόλογα μπορώ να τα χρησιμοποιήσω χωρίς δισταγμό. Βέβαια κάθε άνθρωπος σου βγάζει και κάτι διαφορετικό, πάντως το μωρό μου το λέω μουρίτσα, μπέμπα, στριγγλούλα, ζουζούνα, μμμμ, και οτιδήποτε άλλο φανταστείς όταν θα την πω με το όνομα της τότε τα πράγματα δεν θα είναι καλά μεταξύ μας..

# 17 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
elixako mou
εβαλες το χερακι σου παλι με ολα τα ομορφα που λες! σου ταιριαζουν απολυτα...

να προσθεσω μονο πως μερικα απο αυτα που χρησιμοποιουμε δε λεγονται δευτερη φορα, ειναι σαν να τον προδιδεις....

Παράθεση:
Originally posted by elix_geo
Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου Καρδουλινι μου, ματια μου, κουκλα μου, γλυκεια μου, Ανάσα μου, ψυχή μου, ζωή μου, ήλιε μου, φώς μου, αητέ μου, καρδιοχτύπι μου, αγάπη μου,
λουκουμάκι μου, τίγρη μου, Ταίρι μου, ψυχή μου, Ομορφιά μου, αγάπη μου, ζωή μου, ψυχή μου, αγαπούλα μου, Μανάρι μου Καρδιά μου Ψυχή μου, Ομορφιά μου, Αγάπη μου, Μωρό μου,
Γλυκιά μου, Κορίτσι μου, Ζουζούνα μου, Γατούλα μου.

Μια μικρή συλλογή των όσων γράφτηκαν, για κάθε νόμιμη -η και παράνομη χρήση-.

# 18 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'' Αγκάλιασέ με, σ' αγαπώ είμαι κοντά σου, εδώ..και στις χαρές και στις λύπες! ''

Η παραπάνω πρόταση είναι η τούρτα....τα υπόλοιπα είναι κερασάκια και διακοσμητικά......

# 19 στις 12/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ηλιαχτίδα μου

Αγέρι μου

Φεγγαράκι μου

Χαμογελάκι μου

a_nastasia

# 20 στις 12/9/2003
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Στέφανος
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 58

Παράθεση:
Originally posted by neo-yio

Απλά θα σε ρωτήσω........
αν τα άκουγες συνέχεια, κάθε μέρα και ώρα ....... μετά το ίδιο νόημα θα είχαν?
άλλωστε αυτή η στιγμή δεν είναι και αυτή με τα πιο πολλά και ποικίλα συναισθήματα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε