Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ερωτικές λέξεις

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

IXNH TOY ANEMOY

# 21 στις 12/9/2003
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 19
'Aρεσαν+: 0%
Αυτά λέγονται κατά τις φυσιολογικές ώρες:
Καρδουλίνι μου
Δελφινάκι μου
Μωράκι μου
Χαμογελίνι
Μελένια
Γουρδουμπίνι μου (όταν τρώει)
κ.α.

Την ώρα της συνεύρεσης:

!"£$%¬/(=)()
*°=)(//¬¬%³&#;
_:;©³&#;»«*°=)
(/¬%$££"!±!§
,.&#;²[½°=($%¬)

black angel

# 22 στις 13/9/2003
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Συκιές
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 24
Se euxaristo pou uparxeis stin zoi mou...
Se Agapaw kai eimai edw ...
eisai to kalutero komati tis Psixis mou...
Mou dineis dunami...
kathe mou skepsi sou anoikei...
an ta oneira mas pernoun morfi tote i morfi sou einai ta pio krufa kai gluka mou oneira....

Polu liga apo osa mporei na pei ena zeugari se kathimerini i oxi basi epidei apla ta noiothei apoluta!panta ta logia erxontai automata kai otan akous to etero sou imisi na sou ta leei eno trexeis gia douleia i aplws ekei pou katheste me filous gia fageito ! tote pote den xanoun to noima kai tin sumasia tous!

Eisai i eutuxia mou ....
dupla sou agizo ton paradeiso...
h´Apla EYXARISTW pou dineis noima sta osa kanw!

PROBLEM

# 23 στις 24/9/2003
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Ο αγνωστος χ

Πιγκουλίνι μουουουουουουουουουου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! @#$%^#$^&$&#^%&*#*^

Και το σοβαρό που αναφέρεται αποκλειστικά και μόνο σε ένα άτομο!!!

Καρδούλα μου
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

Anna

# 24 στις 27/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Ελεύθερη
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 24
..βεβαια όλα αυτά τα υποκοριστικο/σιροπιαστά υπαρχουν και για την αποφυγή καταστάσεων όπως...

Νίκ..Γιωργ.. Μιχαλ..εε..Μωρό μου?

μοναδικοί μου ταξιδιώτες αλλάξτε τις μέρες σας..

split

# 25 στις 3/11/2003
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 57
Απαντήσεις: 1.437
Μωρο μου, αγαπη μου, καρδια μου, μου λειπεις τοσο πολυ... Καθε ωρα μακρια σου ειναι μια νεκρη ωρα... καθε μερα μακρια σου ειναι μια χαμενη μερα... Εισαι ο αντρας της ζωης μου, το λιμανι της ψυχης μου, η ανατριχιλα στο κορμι μου...
Ο δυσκολότερος δρόμος στη ζωή είναι ο δρόμος της καρδιάς σου...

goodspeed

# 26 στις 3/11/2003
author
Ανδρας / 38 / Ελεύθερος
Απαντήσεις: 2
ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΣΕ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΑΡΚΕΙ Η ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΛΕΞΕΩΝ..
ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΙΟ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΑ..
ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ,ΖΩΗ ΜΟΥ,ΕΝΝΟΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΤΟΙΑ!
ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΕΥΦΥΕΣΤΑΤΑ...

ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΜΕ ΤΙΣ ΛΕΞΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΔΕΙΞΩ ΣΤΗ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΗ ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΑΞΕΙΣ ΜΟΥ!

Μη βιάζεσαι να τρέχεις..το μόνο που θα πετύχεις..είναι..να πεθάνεις κουρασμένος...

fegarahtida

# 27 στις 4/11/2003
author
Γυναίκα / 50 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Απαντήσεις: 675

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου και πολλές άλλες (γράψτε και εσείς καμία εεεε ) που λέγονται κατά τη διάρκεια της πράξης του έρωτα. Λέξεις τρυφερές, όμορφες, αισθησιακές και άκρως ερωτικές, που τις περισσότερες φορές δηλώνουν ''αιώνια'' συντροφικότητα και αγάπη.

Οι ερωτικοί σύντροφοι όμως αλλάζουν κατά καιρούς και από τις δύο πλευρές. Κατά πόσο όμως, μας είναι εύκολο να τις χρησιμοποιούμε κατά τη διάρκεια της συνεύρεσης όταν, χθές είμασταν με άλλον σύντροφο και σήμερα με κάποιον άλλον ?

Δεν νομίζω ότι οι λέξεις είναι αυτές που φανερώνουν την συντροφικότητα και την αγάπη... Πόσοι απο μας δεν χρησιμοποιούν καμμία λέξη αλλά αγαπούν πολύ τον σύντροφό τους... ?Συνήθως λέγονται από πολύ εκδηλωτικούς ανθρώπους για να δείξουν την ένταση του συναισθήματος που νιώθουν και για να βάλουν λίγο χρώμα στην σχέση τους...
Όσον αφορά το κατά πόσο χρησιμοποιούνται οι συγκεκριμένες φράσεις στους εκάστοτε συντρόφους μας πιστεύω αρκετά συχνά.. Εκτός από κάποιες που υποδηλώνουν κάτι συγκεκριμένο από την προηγούμενη μας σχέση...
"Εκείνο που η κάμπια θεωρεί τέλος του κόσμου ο δημιουργός το ονομάζει πεταλούδα..."

efoula

# 28 στις 4/11/2003
author
Γυναίκα / 34 / Ελεύθερη
Ν. Χανίων / Αλικιανός
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 219
Λέξεις που έχω πει...
1.Αγάπη μου
2.Καρδιά μου
3.Ψυχή μου
Και αυτές σε 2 άτομα...στο 1ο γιατί τα ένιωθα...στο δεύτερο ακόμα σπάω το κεφάλι μου γιατί τα είπα...

Έχω ακούσει...
1.Καρδία μου
2.Μωρό μου
3. Ψυχή μου
4.Γυναίκα της ζωής μου
5.Μπουρμπυληθρίνι μου (sorry για την ορθογραφία αλλά δεν την πολυχρησημοποιώ αυτή τη λέξη;p)
6.Μανάρι μου(αυτό το σιχαίνομαι)
7. ποντικάκι μου
8. φατσούλα
Αυτάάάάάάάάάά...
"Μόνο μια σκέψη με τρομάζει αληθινά, που πιο πολύ και από το θάνατο φοβάμαι. Μην κάνει έφοδο η ζωή μου ξαφνικά και εγώ κοιμάμαι.."

Giabbass

# 29 στις 5/11/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617

Παράθεση:
Originally posted by koyrsaros
Αγάπη μου, μωρό μου, ανάσα μου , Είναι μου , Αδυναμία μου ,αστέρι μου , άγγελέ μου , ψυχή μου, ζωή μου , Μοναδικέ μου και πολλές άλλες (γράψτε και εσείς καμία εεεε ) που λέγονται κατά τη διάρκεια της πράξης του έρωτα. Λέξεις τρυφερές, όμορφες, αισθησιακές και άκρως ερωτικές, που τις περισσότερες φορές δηλώνουν ''αιώνια'' συντροφικότητα και αγάπη.

Οι ερωτικοί σύντροφοι όμως αλλάζουν κατά καιρούς και από τις δύο πλευρές. Κατά πόσο όμως, μας είναι εύκολο να τις χρησιμοποιούμε κατά τη διάρκεια της συνεύρεσης όταν, χθές είμασταν με άλλον σύντροφο και σήμερα με κάποιον άλλον ?

Την ώρα της συνεύρεσης μιλούν τα κορμιά, οι ανάσες, τα βλέμματα..

Τα λόγια λιγοστά, ο παλμός της καρδιάς χορεύει και οτιδήποτε άλλο μοιάζει παράταιρο.

Το "σ' αγαπώ" που βγαίνει μέσ' απ' τη καρδιά είναι η μόνη αληθινή λέξη που ειπώνεται...

Όλα τ' άλλα έρχονται μετά...

Ακόμα κι αν έχουν κάπως, κάπου, κάποτε, ειπωθεί λέξεις αγάπης, από τα ίδια χείλη, οι ίδιες παίρνουν άλλο νόημα...όταν λέγονται σε άλλο πρόσωπο.

Ντύνονται με τη μορφή του προσώπου στο οποίο απευθύνονται, ντύνονται με τα συναισθήματα που νιώθουμε γι' αυτό κι έτσι βγαίνουν απ' το στόμα μας, σα να τις λέμε για πρώτη φορά.

...Κι όλα αυτά όταν τα μάτια της ψυχής είναι καθάρια, αληθινά...

...Κι όλα αυτά, όταν τα μάτια της ψυχής αγαπούν και θέλουν να εκφραστούν...

Από κάποιους φίλους άκουσα το εξής ωραίο: "νινί μου!"

-----

Μερικά που εμείς λέμε μεταξύ μας...τις άλλες ώρες, όμως, είναι:

- Τσεκόλα= από δεν ξεκολλάω, ζεν τσεκολλάω, είσαι τσεκόλας, εξού και τσεκόλα!

-Αζούζου= από το ζου ζου του ζουζουνιού, που ζουζουνίζει για να βρει αγκαλιά ή για να ζουζουνομουρμουρίσει

-"Μωρό μου, τί φαί θες σήμερα;"... "Φακές", η απάντηση= από το αγγλικό "f....." που σημαίνει...συνεύρεση σσσσ...ππιπερι!

Η συνέχεια στο λεξικό της Giabbass όταν εκδοθεί!

ωινε δαρκ σεα

conscientious

# 30 στις 8/11/2003
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 111
Παντα στα ατομα που εχω αδυναμία βγάζω διαφορα....

μερικά είναι (τα πιο σοφτ!!)

Χαμογελο μου....
Καρδιά μου........

Τουιτάκι......
(σημ. Εχω εξαντλήσει το ζωικό βασιλειο στα υποκοριστικά του!!!)
Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος! Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.

# 31 στις 14/11/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ας μην είμαστε προβλέψιμοι, ούτε κολλημένοι σε εκφράσεις του παρελθόντος.

Κάθε άνθρωπος μας εμπνέει διαφορετικά πράγματα, αρα και διαφορετικά επιφωνήματα.

Για μένα, η "ζουζουνίτσα μου" , ή "κουκλάρα μου", η "ξεσκισμένη μου" και η "δασκάλα μου" ...

είναι όλες διαφορετικά πρόσωπα!

Καμία σύγχυση επομένως. Για την επόμενη θα βρεθεί κάτι άλλο.

koyrsaros

# 32 στις 31/8/2004
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Aλήθεια δεν υπάρχουν άλλες ???
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

pasxalitsa

# 33 στην 1/9/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 7
Η μέση γυναίκα χρησιμοποιεί 7.000 λέξεις την ημέρα και 5 τόνους λόγου. Αντίθετα, ο μέσος άντρας χρησιμοποιεί 2.000 λέξεις και 3 τόνους λόγου. Όσο λοιπόν 'μειονεκτικοί' είναι οι άντρες σε θέματα λόγου άλλο τόσο είναι και σε ζητήματα συναισθηματισμού....αντε γυναίκες

stavros61

# 34 στην 1/9/2004
author
Ανδρας / 61 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Απαντήσεις: 16
Αγαπητή Pasxalitsa, διαφωνούμε καθέτως και οριζοντίως, δηλαδή ριζικά.
Οι άντρες όταν είναι με την σύντροφό τους μόνοι, συνήθως είναι πολλοί περισσότερο εκδηλωτικοί από τις γυναίκες.
Το οτι δεν εκδηλώνονται ίσως σε μια παρέα, με κανένα τρόπο δεν δηλώνει αυτά που λες. Απλώς πρέπει κατ'αρχήν να είστε κι εσείς δεκτικές να ακούσετε τα γλυκόλογα και να σκέφτεστε οτι ορισμένες φορές που δεν έχετε όρεξη να τα πείτε ή να τα ακούσετε, άλλες τόσες ώρες υπάρχουν και για τους αντρες.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη.
Σταυρος

anypoptos

# 35 στην 1/9/2004
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 21
Δύο φράσεις συναφείς με το θέμα έρχονται στη μνήμη μου τυραννικά: απαλούδι μου, είναι η μία, και τρυφερούλι ελαφάκι μου, η άλλη. All time classics... Who's next?
Η αγάπη κερδίζεται με την υποταγή. (Ντ. Χριστιανόπουλος)

pasxalitsa

# 36 στην 1/9/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Αλλη χώρα
Απαντήσεις: 7
αλε μου Σταυρο. Δεν διαφωνω και εγω με τα λεγομενα σου αλλα καποτε οι ανδρες ηταν οπως τους περιγραφεις.
Τωρα εχουν περασει στη διαδικασια ''ψεκαστε, σκουπίστε, τελειώσατε'' οπότε οι ερωτικές λέξεις έχουν μπει στην άκρη.
Γεγονός είναι ότι μας αρέσουν και σίγουρα έχουμε αναγκη να τις ακούμε, ίσως πιο πολύ απο εσάς.

virgo

# 37 στις 4/9/2004
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ψυχικό
Απαντήσεις: 13
μωρό μου,ψυχή μου , καρδια μου , αγάπη μου, ζωή μου, ζουζούνι μου , παράδεισε μου,δέσιμο μου,ανάγκη μου , καλημέρα μου,όαση μου ,διαβολάκι μου ,skandaaki μου,παρηγοριά μου, ουρανέ μου ,αδυναμία μου,βασανάκι μου,νίνι μου,γλυκούλι μου,μουτράκι μου,ζιλιαρογατακι" μου,αρκουδάκι μου,αγκαλίτσα μου,ύπαρξη μου,ανάσα μου,εθισμέ μου,στολίδι μου,γοητεία μου,ερωτα μου,λατρεία μου,τρελα μου,omrofia μου, πάθος μου,δέσιμο μου ,έννοια μου,ηλία μου,καλοκαιράκι μου,αστέρι μου,σκανδαλάκη μου,χαμόγελο μου,αγγελούδι μου,λιμανάκι μου,μπισκοτάκι μου,ενοχη mo,φυλακτό μου,ψύχωση μου,ηφαίστειο mo,θεραπεία μου,ανομία μου,εξάρτηση μου,"αγαολινι" μου , κουκλάκι ,μου....ouf....δεν μπορώ να σκεφτώ αλλα τώρα....!αύριο πάλι....!
Η αγάπη αρχίζει με ένα χαμόγελο,μεγαλώνει με ένα φιλί και τελειώνει με ένα δάκρυ...!

# 38 στις 4/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αρκουδίτσα μου

EPILEKTIKH_panidonistria

# 39 στις 4/9/2004
author
Γυναίκα / 69 / Σε διάσταση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγία Παρασκευή
Θέματα: 40
Απαντήσεις: 1.714

Παράθεση:
Originally posted by pasxalitsa
αλε μου Σταυρο. Δεν διαφωνω και εγω με τα λεγομενα σου αλλα καποτε οι ανδρες ηταν οπως τους περιγραφεις.
Τωρα εχουν περασει στη διαδικασια ''ψεκαστε, σκουπίστε, τελειώσατε'' οπότε οι ερωτικές λέξεις έχουν μπει στην άκρη.
Γεγονός είναι ότι μας αρέσουν και σίγουρα έχουμε αναγκη να τις ακούμε, ίσως πιο πολύ απο εσάς.

Ελα, βρε κοριτσάκι μου..... Τι είναι αυτά που λες;;;;;;;

Πότε πρόλαβες και τα είδες αυτά στα 20 σου χρόνια;; Ποιος σου μετέδωσε τόση απαξία για το άλλο μισό του ουρανού;;;

Γιααααααααααα κουλάαααααρισε πληζζζζζζζζζζζ!!!!!!

Ο Έρωτας ήταν, είναι και θα είναι ΠΑΝΤΑ Ο ΙΔΙΟΣ και οι άνθρωποι εκδηλώνονταν, εκδηλώνονται και θα εκδηλώνονται ΠΑΝΤΑ ΙΔΙΑ απέναντί του!!!!!!!

Όταν με το καλό ερωτευτείς, θα με θυμηθείς!!!

Η Επιλεκτική
Ό,τι μάθαμε για να επιβιώσουμε, μας είναι άχρηστο για να ΖΗΣΟΥΜΕ! Εδώ http://sxeseis.gr/viewthread.php?tid=1662&page=3 βρίσκεται η αιτιολόγηση του ψευδωνύμου μου.

# 40 στις 4/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
... και όμως, γνωστό μου ερωτευμένο ζευγάρι, αποκαλούσε αυτός αυτήν "μαμα"
και αυτή αυτόν "γουρουνάκι"...
ναι, αλήθεια σας λέω, πιστέψτε με..
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε