Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΟΣΟ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΚΑΝΕΤΕ?

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

aerati

# 21 στις 20/9/2007
author
Γυναίκα / 58 / Διαζευγμένη
Ν. Σερρών / Σέρρες
Θέματα: 322
Απαντήσεις: 66.664
'Aρεσαν+: 0%

... Δε μ' αρέσει - απλά - η δουλειά μου ...

.... Είμ' ερωτευμένη..μαζί της !

Κάθε 'μέρα,είναι ........................σαν να πηγαίνω εκδρομή ! ! ....
... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

Kimich

# 22 στις 20/9/2007
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.098

Παράθεση:
Originally posted by Desert
παιδιάα μη με πείτε γουερκαχόλικ [ ]....αλλά εγώ τη λατρεύω τη δουλεία μου !!..... δεν καταλαβαίνω πότε περνά η ωρα...και το πρωί που ξυπνώ περιμένω πώς και πώς να πάω !!! [κρέιζυ έεε?]

ειναι ακριβώς εκείνο που σπούδασα,,,
...............,πάντως μη νομίζετε ότι κάνω πλάκα

Σε πιστεύω! Και ο x-husband μου κάνει αυτό που σπούδασε και είναι μες την τρελλή χαρά μονίμως! Πάει με κέφι στη δουλειά μένει υπερωρίες χωρίς πρόβλημα και το έχει και σαν χόμπυ! Παράξενο αλλά πολύ ωραίο πραγματικά, αλλά δυστυχώς λίγοι το εφαρμόζουμε...
" Ότι δεν σε σκοτώνει... σε κάνει πιο δυνατό "

# 23 στις 20/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θα σας πω κάτι εξωφρενικό που άκουσα πριν δυο βδομάδες...που εν μέρει απαντα στο ερώτημα της θεματοθέτριας....

Ενας συμαθητής του γιου μου έπιασε φέτος 19.600 μονάδες και δεν ήξερε στην κυριολεξία τι να τις κάνει!!!!... δηλαδη δεν ήξερε τι σχολή να βάλει πρώτη στο μηχανογραφικό του...
απο τους αναποφάσιστους κι αυτός...
Η μαμά όμως τον ήθελε γιατρό ( τι άλλο; ).... μα να πάνε χαμένες τόσες μονάδες;;;... Πάει και βρίσκει λοιπόν τον λυκειάρχη και τον παρακαλεί να μεσολαβήσει ώστε να πειστεί ο γιός να βάλει Ιατρική Αθήνας πρώτη επιλογή.
Στη κουβέντα επάνω ο λυκειάρχης μαθαίνει ότι ο... συμμαθητής δεν ήταν τελικά αναποφάσιστος... ήθελε να γίνει δάσκαλος διακαώς.
Να μη τα πολυλογούμε τελικά ο νόμος του ισχυρου και της λογικής ( ; ) επικράτησε ΚΑΙ εδώ... και τελικά ο νεαρός θα γίνει ένας φέρελπις γιατρός...
Για να μη πάνε χαμένες και τόοοσες μονάδες.....
Τώρα αν σε καμμιά δεκαπενταριά χρονάκια θα ψάχνει γιατί δεν είναι ευχαριστημένος με τη δουλειά του;.... τι να σας πω... θα σας γελάσω...

ΥΓ οποιαδήποτε ομοιότητα με πρόσωπα που κυκλοφορουν στο φόρουμ ειναι παντελώς συμπτωματική...

perfetta

# 24 στις 20/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμένα η δουλειά μου θα έλεγα οτι μου αρέσει. Εχω βέβαια αρκετές ευθύνες αλλά αυτό δε μ' ενοχλεί. Τα χρήματα είναι μια χαρά και ειναι μόνιμη δουλειά.
Ενα μόνο με δυσαρεστεί..... Οι πολλές ώρες..... Και τα Σαββατα βεβαίως..... Ελάχιστος ο χρόνος που μου μένει...

Τί να κάνουμε...

eudocie74

# 25 στις 20/9/2007
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 5.696
Δε δουλεύω γιαυτό δε μπορώ να πω κάτι...
Ξέρω τι δε μου αρέσει...
Να ψάχνω να ψάχνω να ψάχνω για δουλειά και να μη βρίσκω κάτι που λίγοοοο λιγάαακιιιι να με γεμίζει
...Πααφφφ...

matrix28

# 26 στις 20/9/2007
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 196

Παράθεση:
Originally posted by aerati
.... Είμ' ερωτευμένη..μαζί της !

Κάθε 'μέρα,είναι ........................σαν να πηγαίνω εκδρομή ! ! ....

Πραγματικα πολυ ευχαριστο το σχολιο
Και εγω παρομοιαζω τον εργασιακο μου χωρο με παιδικη χαρα
Και με αλκοολικι
Kαι η γοβα.......SPESIAL

aerati

# 27 στις 20/9/2007
author
Ν. Σερρών / Σέρρες

... Ε υ χ α ρ η ς τ ώ,ματριχ ...

... Τί έγινε.. 'ρε παιδιά ΝΎ ! Ξέχασα - μήπως - να πληρώσω..το * λογαριασμό μυαλού * ΝΎ !...

pythagoras

# 28 στις 21/9/2007
author
Ανδρας / 65 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.443

Εμένα πάλι ...

μου αρέσει η δουλειά της Αεράτης!

...
την διβάζω και την .... θαυμάζω!
(που αλήθεια υπάρχουν τέτοιες δουλειές; )
α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

valerie

# 29 στις 21/9/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Πέλλας / Γιαννιτσά
Θέματα: 20
Απαντήσεις: 16.630

Παράθεση:
Originally posted by eudocie74
Δε δουλεύω γιαυτό δε μπορώ να πω κάτι...
Ξέρω τι δε μου αρέσει...
Να ψάχνω να ψάχνω να ψάχνω για δουλειά και να μη βρίσκω κάτι που λίγοοοο λιγάαακιιιι να με γεμίζει

Eudocie είμαστε στην ίδια μοίρα περίπου.. Άνεργη μεν, αλλά τουλάχιστον εγώ δουλεύω στο μαγαζί του αδερφού μου.. Δουλεύω τρόπος του λέγειν... Κ....βαράω, είμαι συνέχεια εδώ μέσα ή στο chat... Ε εντάξει, τον πελάτη δεν τον έχω "γράψει" ... ακόμα!! Αν μου άρεσε η δουλεια της πωλήτριας θα καθόμουν, αλλά δεν μου αρέσει.. Ίσως γιατί από τα τόσα πραγματάκια που υπάρχουν για τα pc εγώ ξέρω ελάχιστα... Ιδίως αυτά τα καλώδια με μπερδεύουν βρε παιδί μου!! Atzispa θα σε στενοχωρήσω, αλλά εμένα η δουλειά που έκανες πριν (θέση γραμματέως) αυτή μου αρέσει... Τι να κάνουμε?? Κανείς δεν είναι τέλειος!!
Το να υπόσχεσαι να μην κάνεις κάτι, είναι ο πιο σίγουρος τρόπος για να σου έρθει μια τρελή επιθυμία να το κάνεις!!

jade_k

# 30 στις 21/9/2007
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 5.410
Εγώ έκανα το χόμπι μου (βιβλία, τηλεόραση, κινηματογράφος) επάγγελμα και νιώθω υπέροχα γι' αυτό!

Άσε που η δουλειά είναι δική μου και έχω πλέον την επιλογή να απορρίπτω ότι δε μ' αρέσει και να αφοσιώνομαι σ' αυτά που πραγματικά μ' αρέσουν!

Kαθένας μας είναι μια αγάπη στην καρδιά κάποιου ανθρώπου

black-white

# 31 στις 21/9/2007
author
Γυναίκα / 45 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 75
Μου αρέσει η δουλεια μου γιατι αυτο διάλεξα να μάθω, δεν μου αρέσει όμως
το περιβάλλον, οι συνθηκες και ο μισθός. Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.
Δυστυχώς.

aerati

# 32 στις 21/9/2007
author
Ν. Σερρών / Σέρρες

... Όποια πέτρα κ να σηκώσεις ...

Παράθεση:
Originally posted by pythagoras
μου αρέσει η δουλειά της Αεράτης!

...
την διβάζω και την .... θαυμάζω!
(που αλήθεια υπάρχουν τέτοιες δουλειές; )

.... από κάτω,θα τις βρεις ! ! ....

Consuelo

# 33 στις 22/9/2007
author
Γυναίκα / 34 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 94
Απαντήσεις: 636

Δε ξερω τι λετε...

Εγω σπουδασα νηπιαγωγος και ανυπομονω να εχω καποια στιγμη ταξη με τα δικα μου παιδακια...Ελπιζω να μη δουλεψω οπουδηποτε που δε μ'αρεσει...
Το παθος ειναι σαν τη φωτια:Εντονο,ξαφνικο,επικινδυνο, αλλα σε μεγαλη ποσοτητα μπορει να σε καψει. Η αγαπη ειναι σαν το νερο.Ηρεμη,διαφανη,δροσερη.Ομως η υπερβολικη αγαπη μπορει να σε πνιξει. Ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να πεθανεις? Διαλεγετε και παιρνετε... Εγω προσωπικα,επιλεγω να καω!

# 34 στις 22/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
μου αρέσει η οικοδομή, με κάνει να παίρνω στροφές κι ανεβάζει την αδρεναλίνη γιατί πρέπει να είμαι σε εγρήγορση...

αλλά αυτό το συναίσθημα μέχρι τώρα το έχω ζήσει λίγες φορές...γιατί πιο πολύ έχω κάνει δουλειά γραφείου...

έχουμε όμως μέλλον μπροστά ελπίζω!!

# 35 στις 22/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τη λατρεύω.

# 36 στις 22/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μια δουλειά που εκτός απο το γραφείο έχει και εξωτερική εργασία για λήψη στοιχείων αυτοψίες και εφαρμογή σχεδιαγραμμάτων και χαρτών εκτός απο ενδιαφέρουσα δεν είναι καθόλου κουραστική λόγω της ποικιλίας που παρουσιάζει και της εναλαγής αντικειμένων που καταπιάνεσαι

matrix28

# 37 στις 23/9/2007
author
Ανδρας / 41 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 196
...εχει και κατι κενεs θεσουλεs....σχετικα με το μετρο, τηs πολυαγαπημενηs Θεσσαλονικηs..
Οποιοs βολευεται με τα μπετα ερχεται

argaard

# 38 στις 23/9/2007
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαλάνδρι
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.180
κατάφερα και σπούδασα ένα απο τα πράγματα που ήθελα πληροφορική
ήμουν τυχερός και βρήκα δουλειά κατευθείαν πάνω στον αντικείμενο μου.

Η δουλειά για μένα είναι ενα εργαλείο για να αγοράζω την ανεξαρτησία μου
αφού κατάφερα αυτό το εργαλείο να μην μου είναι απεχθές
και να είναι ταυτόχρονα και δημιουργικό μου αρέσει
και είμαι ευχαριστημένος όσο οι αποδοχές μου μπορούν να αγοράζουν αποτελεσματικά την ανεξαρτησία μου.

(Θεματοθέτρια είδα στο προφίλ σου ότι έχεις σπουδάσει πληροφορική σε τεχνικό λύκειο
αν σου αρέσει αυτός ο κλαδος και θέλεις να ασχοληθείς κάποια στιγμή θα πρέπει να προχωρήσεις παραπέρα τις σπουδές σου γιατί η αγορά έχει γίνει ποιο απετιτική στο χώρο μας απο πλευρά γνώσεων και καλό θα ήταν να βιαστείς είναι μια εποχή που η αγορά πεινάει για προγραμματιστές)
There is no justice, it's just me

# 39 στις 23/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by matrix28
...εχει και κατι κενεs θεσουλεs....σχετικα με το μετρο, τηs πολυαγαπημενηs Θεσσαλονικηs..
Οποιοs βολευεται με τα μπετα ερχεται

# 40 στις 23/9/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Με ιντριγκάρει, είναι προκλητική και βαρετή συνάμα, ταιριάζει με τον άστατο χαρακτήρα μου αλλά λίγο με τον ακατάστατο μου χαρακτήρα.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε