Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Το ''τέστ'' των διακοπών του ζευγαριού

Σελίδα : 1

koyrsaros

# 1 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
'Aρεσαν+: 0%

Το ''τέστ'' των διακοπών του ζευγαριού

''Ευτυχώς ήρθαν οι φίλοι μας να πούμε και καμιά κουβέντα''

''Μπα, είναι ακόμα πέντε ?Δεν περνάει με τίποτα η ώρα !!''

''Μόλις του είπα να συζητήσουμε για μας, κρύφτηκε πάλι πίσω από την εφημερίδα.''

''Τώρα να σου πω ότι έχω πάρει χαμπάρι πως κοιτάς την ξανθιά με το τάνγκα και να μας ακούσει όλη η πλάζ ή να δώσω τόπο στην οργή ??''

''Εδώ που τα λέμε δεν θα μου κακοφανεί και πολύ που τη Δευτέρα θα επιστρέψω στο γραφείο. Αρχίζω να βαριέμαι..''

Συνηθισμένες σκέψεις στη πλάζ κάτω από τον καυτό ήλιο, όχι πολύ ευχάριστες. Για πολλά ζευγάρια οι διακοπές είναι μια αρκετή δύσκολη φάση, καθώς η ρουτίνα της πόλης που καμουφλάρει τυχόν προβλήματα της σχέσης, δίνει τη θέση της σε ατέλειωτες ώρες συνύπαρξης. Και εκεί αποκαλύπτεται αν οι σύντροφοι έχουν ακόμα κάτι να πούν. Αλήθεια, εσείς το περνάτε αυτό το ''τεστ'' ??

donald

# 2 στις 28/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 102
Polu suxna tha elega afou me tin prwti eukairia (triimera kai oxi mono) kanoume kontines i makrines ekdromoules. Latreuoume autes tis mikres apodraseis afou mas epitrepoun na pername merikes meres apokleistika monoi mas. Kathe fora epistrefoume pio ananewmenoi.
An eftana sto simeio na kanw tetoies skepseis ontas se diakopes mazi me tin suntrofo mou tha imoun dustuxismenos, opote o xwrismos tha itan konta.

melique

# 3 στην 1/9/2003
author
Γυναίκα / 47 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 69
Απαντήσεις: 412
Οι διακοπές ενός ζευγαριού έχουν πολλά σενάρια και ακόμα περισσότερες ταινίες...

Όλοι λίγο πολύ ένα έργο το έχουμε δεί...είτε σε κωμωδία είτε σε τραγωδία είτε σε ψυχολογικό θρίλερ!!!

Αλλά πιστεύω οτι είναι ένα από τα πιο σοβαρά τέστ στην πορεία ενός ζευγαριού, όταν οι συνθήκες της καθημερινότητας μένουν στο περιθώριο, τότε εμφανίζονται πτυχές στο χαρακτήρα ενός ανθρώπου που δεν είχαν την δυνατότητα να πάρουν σειρά....αν μπορούμε να το πούμε έτσι...

Οπότε, μιας και σε μια υγειή σχέση θέλουμε να γνωρίσουμε τον άλλο σε όλους τους τομείς, όπως κι'εκεινος να μας γνωρίσει αντίστοιχα, βούρ για διακοπές!!!!

Ποιός θα φροντίσει για τις αναρρωτικές παιδιά???
Ένα αστέρι είναι μια ελπίδα, μια ελπίδα είναι μια ευχή, μια ευχή είναι μια αλήθεια, μια αλήθεια είναι μια ζωή...

karpouzi

# 4 στις 7/9/2003
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 24
Οι διακοπές είναι από τα ωραιότερα τεστ μιας σχέσης. Θα συμφωνήσω με όλες τις ατάκες που έγραψε ο koursaros και προσωπικά θα εξομολογηθώ ότι με τον ίδιο άνθρωπο και συμβίο μου, τρία συνεχόμενα καλοκαίρια, έχω δεχτεί πρόταση γάμου (το πρώτο καλοκαίρι, που όλα ήταν μέσα στη γλύκα), έχω απορρίψει πρόταση γάμου (το δεύτερο καλοκαίρι, που άρχισαν τα δύσκολα) και έχω κάνει πρόταση γάμου (το τρίτο καλοκαίρι που βρήκαμε την ισορροπία μας)... Λέτε να φταίει ο ήλιος;
Οι άγγελοι πετούν, γιατί παίρνουν τη ζωή τους ελαφρά...

# 5 στις 7/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Ήμουν ανέκαθεν υπέρ των χωριστών διακοπων, επειδή τους συντόφους μου τους ζούσα καθημερινά και ένιωθα την ανάγκη να ζήσω και λίγο με τις φίλες μου. Περνούσα δε τόσο όμορφα με τις φιλενάδες!!!...
Φέτος ο φίλος μου επέμενε να πάμε διακοπές μαζί και το αποφάσισα τελικά. Όχι μόνο δε βαρέθηκα, αλλά τον ξαναερωτεύτηκα!!! Ένιωσα ότι ήρθαμε ακόμα πιο κοντά έχοντας καινούριες κοινές ευχάριστες αναμνήσεις...

# 6 στις 7/9/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εκτός απο τις διακοπές, σε οποιοδήποτε μέρος, είτε αυτό είναι καφέ ή μπαράκι, πολλά ζευγάρια συνυπάρχουν, χωρίς να ανταλλάξουν μια έστω κουβέντα.
Το φαινόμενο το παρατηρώ απο μικρό παιδί και μου έχει κάνει απαίσια εντύπωση.
Είναι άραγε ο υπόλοιπος κόσμος που απορροφά την ενέργειά μας, εκείνη τη στιγμή; Είναι η μονοτονία και η κούραση του κορεσμένου πλέον διαλόγου, που ήδη κάναμε; Τί στο καλό συμβαίνει; Οι μόνες ίσως κουβέντες σε αυτά τα ζευγάρια, είναι αυτές οι ερωτήσεις φίλε μου όπως σωστά γράφεις.
Μήπως αυτοί οι άνθρωποι ήταν έτσι κι όταν ήταν μόνοι; Πάω για καφέ με φίλους ή τη γυναίκα μου και τους βλέπω ατάραχους και σιωπηλούς. Να παρακολουθούν τα λόγια μας, και να προσπαθούν να καταλάβουν τί λέμε.
Μια φορά δεν άντεξα και φώναξα δυνατά..' μερικών η ζωή δεν έχει ενδιαφέρον, κρυφακούνε τους άλλους μπας και πάρει λίγο νόημα απο τη ζωή των άλλων '' Φυσικά γύρισαν το κεφάλι αλλού. Άρχισαν δειλά δειλά, να ανταλλάσουν δυο κραυγές παρά κουβέντες...Τί στο καλό! Είναι ζευγάρια αυτά; Τουλάχιστον εκείνοι που ζηλέυονται, έχουν να ασχοληθούν με αυτό και τον επαναπροσδιορισμό όπως μου αρέσει να το λέω. Οι άλλοι;
Αν μπορεί κάποιος να μου δώσει μια εξήγηση θα τον ευγνωμονώ.

koyrsaros

# 7 στις 31/8/2004
author
Ανδρας / 58 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Καλαμαριά
Θέματα: 226
Απαντήσεις: 1.831
Oι διακοπές τείνουν πρός το τέλος τους. Ηρθε η ώρα να ξανακάνουμε το τέστ.....
Ελευθερία είναι να πετάς ψηλά...

gallidoula

# 8 στην 1/9/2004
author
Γυναίκα / 39 / Σε σχέση
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 37
Απαντήσεις: 646
Oύτε γω ξέρω αν περνάω το τεστ των διακοπων...Βαριέμαι εύκολα,γενικά...
Κάθε τι που ζεις, είτε σε κάνει ευτυχισμένο, είτε δυστυχισμένο, είναι κέρδος... Χαμένος χρόνος, είναι τα διαστήματα που δεν έζησες κάτι...

# 9 στην 1/9/2004
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Τί να πώ...
μόλις επέστρεψα από τις διακοπές μου...
με τον ίδιο άνθρωπο...
για δέκατη τέταρτη συνεχόμενη χρονιά...
χωρίς άλλη παρέα...
σε διαφορετικό κάθε φορά τόπο...
με τα παιδάκια μας...
για δέκατη συνεχόμενη χρονιά...

...και όπως πάντα όλα ήταν υπέροχα
ταξιδέψαμε...
κολυμπήσαμε...
ξεκουραστήκαμε...
αγαπηθήκαμε...
φάγαμε...
συζητήσαμε...
τεμπελιάσαμε...

και αναπληρώσαμε λίγο από το χαμένο χρόνο του καθημερινού μας αγώνα.

Περνάω ή κόβομαι?
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost