Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Ζηλεύω.ζηλεύω..εσένα που αγαπάω και λατρεύω!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

# 41 στις 2/11/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
ζηλεια μου ζηλεια μου με σενα η καρδια μου ειναι ζωντανη μιλα μου μιλα μου μα φυγε οταν ερθει εκεινη να με δει....:>:>:>:>

varieme

# 42 στις 14/5/2009
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Κύπρος
Θέματα: 3
Απαντήσεις: 11
'Aρεσαν+: 0%
agapi xwris zilia den einai agapi ...
kai egw eimai arketa ziliara alla otan agapas zileuis
Ζω απο περιεργεια για να δο το τελος μου

# 43 στις 9/6/2009
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
paadron mou den eimai ziliara kai den kserw pws niwtheis alla einai i prwti fora pou eimai se sxesi pou me zileuei polu o allos.. entaksei den mporw na pw stin arxi eixe tin plaka tou alla ginete spastiko vre paidi mou, i zileia dixnei eleipsi empistosunis kai emena auto mou ti spaei polu.. deikse perissoteri empistosuni stin kopela sou.. kai na ksereis pws an thelei na kanei kati tha to kanei kai sto 2lepto pou tha eisai toualeta.. an thelei na kanei kati to mono sigouro einai pws exei afthono xrono... opote afise tin ligo eleutheri.. kai exe tis empistosuni..

Dardana

# 44 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651

Παράθεση:
Originally posted by Paadron
Με βάση το άρθρο(με πρόλαβες Μυρτώ) του site,θα ήθελα να πω πως το θέμα αυτό(της ζήλειας) είναι ένα απο τα προβλήματα ΜΟΥ.Βέβαια τώρα έχω αρχίσει προσπάθειες να το ξεπεράσω,γιατί ήταν αιτία να χαλάσουν αρκετές σχέσεις μου.(που πήγαιναν καλά).
Κατά την άποψή μου οφείλεται σε κάτι που πιστεύω:Οτι ποτέ δε πρόκυτε να υπάρξει αληθινή φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας.
Έτσι λοιπόν όταν η (νυν) κοπέλα μου,μου λεέι οτι είμαι για καφέ με ένα παλιό μου φίλο τότε μου "μπαίνουν ψύλλοι στα αυτιά".Προσπαθώ όμως να το αντιμετωπίσω ώριμα.Όσο πιο ώριμα μπορώ.Της έχω αναφέρει το όλο πρόβλημα και το έχουμε συζητήσει.Καλά αντέδρασε(εκείνη).Ελπίζω να το ξεπεράσω!!
Εσείς τι λέτε? υπάρχει γιατρειά γι'αυτό?Τι φταίει νομίζετε?Έχετε περάσει παρόμοιες καταστάσεις?
...Να είστε ΠΑΝΤΑ καλά!!

Η ζηλεια συνηθως, εχει να κανει με δυο πραγματα: ανασφαλεια, και ελλειψη εμπιστοσυνης. Ανασφαλεια εκεινου που ζηλευει, και ελλειψη εμπιστοσυνης απο πλευρας αυτου που ζηλευει και παλι, αλλά και γενικα αναμεσα στο ζευγαρι.
Δεν ειναι αναγκη να πεισθεις οτι υπαρχει φιλια αναμεσα στα δυο φυλα. Αν δεν το εχεις βιωσει, δεν το'χεις νιωσει ή δεν μπορεις να το δεχτεις, δε θα το πιστεψεις ποτέ, και ειναι ματαιο να προσπαθησει κανεις να σε πεισει για το αντιθετο.
Αυτο που μπορεις να κανεις λοιπον, ειναι να ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ να εμπιστευτεις την κοπελα που εισαι μαζι, και να ΠΙΣΤΕΨΕΙΣ οτι εσενα θελει και εσενα επελεξε, ασχετα με τις οποιες "κρουσεις" μπορει να εχει απο άλλους αντρες.
"Πειρασμοι" και προκλησεις υπαρχουν για ολους μας..το θεμα ειναι ποσο ωριμοι ειμαστε, τι θελουμε και τι επιλεγουμε τελικά. Το ιδιο ισχυει και για αυτους που εχουμε σχεση μαζι.
Εκλογίκευσε λοιπον τη ζηλεια σου, μαθε και καταλαβε απο που αρχιζει, και μονο τοτε θα μπορεσεις να την ελεγξεις.
Προσωπικα θεωρω τη ζηλεια ως το πιο αχρηστο συναισθημα. (αν υποθεσουμε οτι προκειται για συναισθημα) Δεν εχει τιποτα να προσφερει σε μια σχεση, ή σ'εκεινον που τη νιωθει, κι οσο γι αυτο που καποιοι πρεσβευουν, οτι και καλα "αναβει τα αιματα" ή δινει λιγο αλατοπιπερο στη σχεση...απαντω οτι υπαρχουν πιο υγιεις τροποι για να διατηρηθει το ενδιαφερον αναμεσα στο ζευγαρι.
Εγω παντως, και μονο στο ακουσμα της λεξης κατι παθαινω..ποσο μαλλον οταν την εντοπιζω σε συντροφο: τρεχω μακρια.
(και τωρα μολις ειδα οτι το αρθρο ειναι παλιο αλλά παντα επικαιρο τελικα)
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

RU_DeNiro

# 45 στις 9/6/2009
author
Ανδρας / 46 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 540

Παράθεση:
Originally posted by anisia18
paadron mou den eimai ziliara kai den kserw pws niwtheis....

Τώωρα ο paadron, η γή έχει κάνει τον γύρο της 6 φορές γύρω από τον ήλιο, από την ημέρα που ανέβασε το θέμα.

Πάει πια η ζήλια του, την έκανε μπουγάδα.

Toto, I've got a feeling we're not in Kansas anymore.

Μυρτώ

# 46 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Eπιμορφωτικό θέμα... και με ουσία!

Εγώ από τότε που απάντησα... έχω σταματήσει να είμαι ζηλιάρα...παντρεύτηκα... έγινα μάνα... και θα γίνω και γιαγιά καλώς εχόντων των πραγματων σε 30 χρόνια που θα ξανανέβει το θέμα...

Εύγε... εύγε...
Η μηχανή του χρόνου πάλι έκανε το θαύμα της...

Να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι!
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Dardana

# 47 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 50 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
ειδες τι σου κανει η αρχαιολογικη e-σκαπάνη;

Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Μυρτώ

# 48 στις 9/6/2009
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Παράθεση:
Originally posted by Dardana
ειδες τι σου κανει η αρχαιολογικη e-σκαπάνη;

Οπου να ναι... έρχεται ο Επταήμερος...

Ο ειδικός σε οτιδήποτε "e"...

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.
Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε

Ο τρόπος λειτουργίας και οι κανόνες των forum του Sxeseis αλλάζουν!

Για λίγες ημέρες και μέχρι την ολοκλήρωση αυτών των αλλαγών η δυνατότητα αποστολής νέων θεμάτων και απαντήσεων δεν είναι θα δυνατή.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.

lastpost