Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ!!!!

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

aigio82

# 1 στις 9/10/2007
author
Γυναίκα / 38 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 7
'Aρεσαν+: 0%

Πειτε μου την αποψη σας!!!

Γειά σας και καλώς σας βρήκα!!!!!
Θα ήθελα να μου πείτε τις απόψεις σας για το παρακάτω θέμα:
πριν από δυο μήνες περίπου ήμουν έγκυος και δυστύχωσ έχασα το παιδί στον έκτο μήνα της εγκυμοσύνης μου.Έπεσα άπο τα σύννεφα γιατί η εγκυμοσύνη μου ήταν σε αρκετά προχωρημένο στάδιο κ δεν το περίμενα!Πίστευα πως είχα ξεπεράσει τον κίνδυνο καείχα αρχήσει τισ ετοιμασίες για τον ερχομό του μωρού.Μου ήρθε κεραυνός!!!!
Το θέμα τώρα είναι οτι όλοι οι γύρω μου, ο αντρας μου,οι γονεις μου κ όλοι τελοσπαντων οι συγγενείς,μου λένε οτι εντάξει δεν εγινε τίποτα,μην κάνω έτσι, νέα είμαι ακόμα κ διάφορες παρηγοριές που θα μου έδιναν κουράγιο.
Εμενα όμως με πόνεσε πολυ αυτό το θέμα,με πείραξε κ με έκανε ράκος!!!!!!!!
Προσπαθώ να κρύψω τα αισθήματα μου για να μην στεναχωρεθουν οι αλλοι κ δείχνω σε ολους οτι είμαι καλα και οτι το εχω ξεπεράσει!
Μέσα μου όμως πονάω πολυ κ όταν πάω να πω σε κάποιον αυτο που νοιώθω ολοι λενε να μην το σκέφτομαι πια κ οτι μου κάνει κάκο.
Εγώ από την άλλη θέλω να πω τον πόνο μου, να ξεσπάσω,να κλαψω, να το ξεπεράσω με τον τρόπο μου!!!!!
Ξερω οτι θέλουν να με προστατέψουν αλλα εγω θέλω να τα πω!!!!!!!!!!
Οι γονείς μου θεωρούν την αντιδρασή μου υπερβολική κ πιστευω οτι κ αυτο πιστευει κ ο αντρας μου κ ασ μην το λεει.
Πιστευετε οτι ειμαι υπερβολικη???
Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας κ περιμένω τισ απόψεις σας.

Kimich

# 2 στις 9/10/2007
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.098
Γεια χαρά και καλοσώρισες!
Δεν νομίζω ότι είσαι υπερβολική και εισήγηση μου είναι να μην καταπιέζεις τα συναισθήματα σου. Έκφρασε τη λύπη σου και μόνο έτσι 8α νιώσεις καλύτερα. Λογικό είναι εσύ να ενοχλήθηκες περισσότερο από την όλη φάση γιατί εσύ κουβαλούσες το μωράκι στα σπλάχνα σου και βίωνες καθημερινά την ύπαρξη του. Δες το σαν ένα ατυχές γεγονός, κλάψε ξέσπασε και έτσι θα μπορέσεις να το ξεπεράσεις σιγά σιγά και να προχωρήσεις παρακάτω. Εύχομαι σύντομα να μείνεις και πάλι έγκυος και να δεις που τότε θα νιώσεις καλύτερα!
" Ότι δεν σε σκοτώνει... σε κάνει πιο δυνατό "

# 3 στις 9/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Όχι δεν είσαι υπερβολική. Λένε ότι μέχρι τους 4 μήνες το έμβρυο δεν είναι παρά ένα σώμα, όμως στους 6 μήνες το μωρό έχει ήδη την δική του ψυχή. Είναι ένας άνθρωπος, κι ας μην τον έχεις δει ποτέ σου. Κι εγώ στη θέση σου πιστεύω έτσι θα ένιωθα.

Dardana

# 4 στις 9/10/2007
author
Γυναίκα / 48 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Δε σε βρισκω καθολου υπερβολικη, και παροτι δεν υπηρξα εγκυος, ειμαι σιγουρη οτι μετα απο 6 μηνες κυοφοριας ενιωθες και ειχες δεθει με το παιδι σου ηδη, ασχετως που δεν ευτυχησες τελικα να το γνωρισεις. Πιστευω επισης οτι χρειαζεται να εκφρασεις τον πονο και τη θλιψη σου και να τον βγαλεις απο μεσα σου..αλλιως δε θα'σαι ποτέ καλα. Αυτο οφειλουν να το κατανοησουν και να το σεβαστουν και οι δικοι σου ανθρωποι. Απορω κυριως με τη μητερα σου, νομιζω οτι επρεπε να'χε λιγη περισσοτερη κατανοηση σαν γυναικα και μητερα. Ισως ομως απλως να πιστευει οτι αν δεν το σκεφτεσαι, θα το ξεπερασεις πιο ευκολα, οπότε το "υποβιβαζει" πιστευοντας οτι ετσι σε βοηθά. Αφου ομως δεν βρισκεις κατανοηση και συμπαρασταση απο τους δικους σου, δοκιμασε τους "ξενους". Στην αναγκη αφου νιωθεις τοσο καταπιεσμενη μεσα σου, επισκεψου εναν ψυχολογο και πες τα σε εκεινον/ην. Εχεις το δικαιωμα να "πενθησεις" και να το ξεπερασεις με τον δικο σου τροπο!
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

broken1978

# 5 στις 9/10/2007
author
Γυναίκα / 42 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.418
Εγώ πιστεύω ότι και οι δικοί σου άνθρωποι έχουν στενοχωρηθεί αλλά προσπαθούν να μην στο δείχνουν γιατί εσύ ένιωσες παραπάνω αυτή την απώλεια, οπότε προσπαθούν με το δικό τους τρόπο να σε βοηθήσουν να το ξεπεράσεις!!
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες

aigio82

# 6 στις 9/10/2007
author
Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεισ σας!!!!
Το οτι δεν το κουβεντιάζα αυτό το θέμα τελικά μου έκανε πολυ κακό.
Οταν εγραφα αυτο το θέμα το πρωι ενοιωσα μια παραξενη ανακούφηση.
Κ τώρα ειδικά που ειδα οτι κάποιοι ανθρωποι μου απάντησαν αισθάνομαι πολυ καλύτερα.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!
Περιμένω τη συνεχεια....

Μυρτώ

# 7 στις 9/10/2007
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Γνωμη μου ειναι να πενθησεις το παιδι που εχασες με τον τροπο που εσυ νοιωθεις!!
Μην καταπιεζεις τα αισθηματα σου για χαρη των αλλων!!!
Ειναι πολυ ασχημο αυτο που σου συμβαινει αλλα πιστευω θα σου εκανε καλο να τα πεις κ να ξεσπασεις.
Κ δεν εισαι καθολου υπερβολικη!!!!!!Προσ Θεου το παιδι σου εχασες,εχεις δικαιωμα να κλαψεις κ να πενθησεις!!!!!!!!
Καλο κουραγιο.
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 8 στις 9/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλωσόρισες aigio82
Άποψή μου.
Είναι απίστευτη aigio82 αυτή η μανιακή τάση απόρριψης των όποιων δικών μας αρνητικών συναισθημάτων. Επαναστατώ στην ιδέα αυτή! Αισθάνομαι ασφυκτικά όταν μου υπαγορεύουν τον τρόπο που θα αισθάνομαι. Σίγουρα ο τρόπος που σου υποδεικνύουν εμμέσως πλην σαφώς από αυτή τους τη στάση είναι ένας τρόπος διαχείρισης των αρνητικών συναισθημάτων. Συμφωνώ δεν λέω όχι. Αλλά διαφωνώ με το γεγονός ότι πρέπει όλοι υποτακτικά να ΄φοράνε’ αυτόν τον τρόπο γιατί αλλιώς….αλλιώς τι; αυτή την ερώτηση δεν την έχω απαντήσει! Και το πιο εκνευριστικό για μένα είναι ότι οι άλλοι προσπαθούν με συγκεκαλυμμένο τρόπο να διαχειριστούν την δική σου κατάσταση. Μα είναι απίστευτο! Εγώ κάθε φορά που συμβαίνει αυτό απομονώνω τις περισσότερε φορές λεκτικά όποιον έχει αυτή τη διάθεση άρνησης των συναισθημάτων μου. Η απόλυτη στάση μου είναι πως εγώ έχω δικαίωμα στη στενοχώρια μου και εσείς οι άλλοι αισθανθείτε όπως θέλετε, δικαίωμα σας είναι το οποίο εγώ δεν σας απαγόρεψα. Θέλω να νιώσω τον πόνο μου…αφήστε με ήσυχη. Πονάω όταν χάνω κάτι που πριν το αγαπούσα. Θέλω να κλάψω γι αυτό. Πρέπει να το ζήσω για να εκτονωθεί η ψυχική μου φόρτιση. Την φόρτιση aigio82 την αποβάλουμε προς τα έξω δεν την διοχετεύουμε προς τα μέσα.Έτσι τουλάχιστον εμένα με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα. Το νιώθω σαν ψυχική ανάγκη την οποία διεκδικώ με κάθε τρόπο.Νιώσε τον πόνο σου aigio82 γιατί πιο πολύ πονάει όταν τον αρνείσαι. Και αλήθεια όλα θα πάνε καλά

# 9 στις 9/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Καλώς ήρθες

Είναι πολύ φυσιολογικό να νιώθεις έτσι.

Άσε τι σου λένε οι άλλοι, εσύ ξέρεις πόσο χρόνο

θέλεις να ξεπεράσεις την απώλεια του μωρού σου.

aigio82

# 10 στις 9/10/2007
author

Παράθεση:
Originally posted by ANNI2
Καλωσόρισες aigio82
Άποψή μου.
Είναι απίστευτη aigio82 αυτή η μανιακή τάση απόρριψης των όποιων δικών μας αρνητικών συναισθημάτων. Επαναστατώ στην ιδέα αυτή! Αισθάνομαι ασφυκτικά όταν μου υπαγορεύουν τον τρόπο που θα αισθάνομαι. Σίγουρα ο τρόπος που σου υποδεικνύουν εμμέσως πλην σαφώς από αυτή τους τη στάση είναι ένας τρόπος διαχείρισης των αρνητικών συναισθημάτων. Συμφωνώ δεν λέω όχι. Αλλά διαφωνώ με το γεγονός ότι πρέπει όλοι υποτακτικά να ΄φοράνε’ αυτόν τον τρόπο γιατί αλλιώς….αλλιώς τι; αυτή την ερώτηση δεν την έχω απαντήσει! Και το πιο εκνευριστικό για μένα είναι ότι οι άλλοι προσπαθούν με συγκεκαλυμμένο τρόπο να διαχειριστούν την δική σου κατάσταση. Μα είναι απίστευτο! Εγώ κάθε φορά που συμβαίνει αυτό απομονώνω τις περισσότερε φορές λεκτικά όποιον έχει αυτή τη διάθεση άρνησης των συναισθημάτων μου. Η απόλυτη στάση μου είναι πως εγώ έχω δικαίωμα στη στενοχώρια μου και εσείς οι άλλοι αισθανθείτε όπως θέλετε, δικαίωμα σας είναι το οποίο εγώ δεν σας απαγόρεψα. Θέλω να νιώσω τον πόνο μου…αφήστε με ήσυχη. Πονάω όταν χάνω κάτι που πριν το αγαπούσα. Θέλω να κλάψω γι αυτό. Πρέπει να το ζήσω για να εκτονωθεί η ψυχική μου φόρτιση. Την φόρτιση aigio82 την αποβάλουμε προς τα έξω δεν την διοχετεύουμε προς τα μέσα.Έτσι τουλάχιστον εμένα με κάνει να αισθάνομαι καλύτερα. Το νιώθω σαν ψυχική ανάγκη την οποία διεκδικώ με κάθε τρόπο.Νιώσε τον πόνο σου aigio82 γιατί πιο πολύ πονάει όταν τον αρνείσαι. Και αλήθεια όλα θα πάνε καλά

Αυτό ακριβως λέω κ εγώ!!!Αφήστε με επιτέλους να ξεσπάσω!!!!!
Κταλαβαινω οτι οι ανθρωποι που με αγαπάνε δεν θέλουν να με βλεπουν στεναχωρημένη αλλα τι να κανουμε?Ετσι ειναι η ζωη!!Εχει τα πανω της και τα κατω της!!!Αυτο ειπα κ στους δικους μου:ελατε να κλαψουμε μαζι,να ξεπερασουμε την κατασταση μαζι,μην προσπαθήτε να με κάνετε να αποφυγω τον πονο.Αυτο απλα δεν γινεται!!!!!!!!Ασχημη κατασταση για ολους δεν λεω αλλα με το να ειναι ολοι υπερ-προστατευτικοι μαζι μου αυτη τη στιγμη δεν μου κανει καλο!!!!
Κ παλι σας ευχαριστω.

swathinio

# 11 στις 9/10/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 15

Πειτε μου την αποψη σασ

Αγαπητή μου,

είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum και σ'ευχαριστώ που μου έδωσες την ευκαιρία. Να ξέρεις ότι σε καταλαβαίνω απόλυτα γι'αυτό που νιώθεις... είχες όνειρα, πως θα είναι, πως θα μεγαλώσει, πως θα φτιάξεις το δωμάτιο του..αλλά δεν είσαι μόνη σου.
Πάρα πολλές μητέρες έχουν χάσει παιδί σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αλλά και πάρα πολλές το έχουν χάσει μετά που το γέννησαν.... Εγώ ανήκω στην δεύτερη κατηγορία.. Εχω βιώσει τον τρομερό αυτό πόνο αλλά με τη διαφορά ότι το μωρό το έζησα ενα μήνα..ημουν συνέχεια δίπλα του...είχα δεθεί παρα πολύ μαζί του...ώσπου η καρδούλα του δεν άντεξε στην επέμβαση...Λοιπόν όπως καταλαβαίνεις τα έχω δει όλα...
Σου συνιστώ λοιπόν να εκφράζεις τα συναισθήματα σου, να μην πνιγεσαι να το συζητάς αν σου κάνει καλό και να ετοιμαστείς για το επόμενο...Να ξέρεις ότι η φύση μπορεί να κάνει κάποια λάθη αλλά μόνη της τα διορθώνει. Θεωρώ ότι αυτό το μωράκι, αυτή η ψυχούλα ίσως είχε κάποιο σοβαρό πρόβλημα, ίσως παρόμοιο με το δικό μου γι'αυτό η φύση, ο Θεός αν θέλεις, με αυτόν τον άσχημο τρόπο διόρθωσε το λάθος.. Το ξέρω δεν θα το ξεπεράσεις ποτέ, πάντα θα είναι στην ψυχή σου.. Προχώρα όμως μπροστά και να σκέφτεσαι ότι θα είναι ένα μικρό αγγελουδάκι που θα σας φυλάει όλους..

alcanonymous

# 12 στις 9/10/2007
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Βάρη
Θέματα: 21
Απαντήσεις: 607

χωρίς σχόλια

Παράθεση:
Originally posted by stelliana
Αγαπητή μου,
είναι η πρώτη φορά που γράφω σε forum και σ'ευχαριστώ

when the going gets tough, the tough get going!

# 13 στις 10/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν έχω να προσθέσω κάτι σε όσα είπαν οι άλλοι. Δικαιολογημένη η στανοχώρια σου και - ενδεχομένως - και η αντίδραση των άλλων. Είναι δικαίωμά σου να πενθήσεις για όσο το έχεις ανάγκη.

Στην περίπτωσή σου η συναισθηματική σου κατάσταση επηρεάζεται και από τήν ορμονική σου κατάσταση. Δώσε προσοχή σε αυτό το κομμάτι. Μέχρι να συνέλθει ορμονικά ο οργανισμός σου από το σοκ, θα περάσει αρκετός χρόνος - συμβουλέψου το γυναικολόγο σου σχετικά. Στο διαστημα αυτό είναι φυσικό να επηρεάζεσαι και ψυχολογικά.

# 14 στις 10/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Να μιλάς και να ξεσπάς! Μην κρατάς τίποτα μέσα σου γιατί έτσι δεν θα γιατρευτείς ποτέ..
Η ψυχολογία υποστηρίζει ότι μόνο μιλώντας συνεχώς για το πρόβλημά μας παμε παρακάτω. Κάν' το λοιπόν, μίλα συνέχεια γι' αυτό και σιγά σιγά μέσα σου θ' αρχίσει να απαλύνεται ο πόνος σου.. Έτσι θα μπορέσεις να καθησυχάσεις τον εαυτό σου.
Ακόμα κι αν οι δικοί σου δεν θέλουν να μιλάς γι' αυτό, τουλάχιστον γράφε εδώ.. Είναι μεγάλη υπόθεση το να βγάζεις από μέσα σου αυτό που σε βασανίζει..
Εύχομαι ολόψυχα τα καλύτερα για σένα και να μπορέσεις να το ξεπεράσεις όποτε είσαι έτοιμη...

VICKY_MARW

# 15 στις 10/10/2007
author
Γυναίκα / 32 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Απαντήσεις: 2
ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΕ ΣΥΜΜΕΡΙΖΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΟΥ.ΕΚΕΙΝΗ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ.ΕΙΜΑΙ Η ΑΔΕΡΦΗ...ΕΚΑΝΑ ΔΥΟ ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ Κ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΣ.ΗΜΟΥΝ 18 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΟΥ.ΟΥΤΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΥΠΕΥΘΥΝΟ..ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΜΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΝΑ ΛΕΣ ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ Σ ΑΓΑΠΟΥΝ
αδερφουλες

aigio82

# 16 στις 10/10/2007
author

Παράθεση:
Originally posted by stelliana
Προχώρα όμως μπροστά και να σκέφτεσαι ότι θα είναι ένα μικρό αγγελουδάκι που θα σας φυλάει όλους..

cmelan1

# 17 στις 11/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν έχω να προσθέσω κάτι διαφορετικό απο όλους τους άλλους...
ΠΡΕΠΕΙ να βγάζεις απο μέσα σου την κάθε σκέψη, την κάθε έκφραση, που σου έρχεται ανα πάσα στιγμή. Και αν δεν μπορείς πεις κάποια πράγματα που σκέφτεσαι σε κάποιον, γιατί δεν σου βγαίνει ή δεν έχεις κάποιον που πιστεύεις ότι θα σε καταλάβει, θα σου έλεγα να αρχίσεις να γράφεις.. ναι!
Εμένα με βοηθάει αυτό πάρα πολύ, το να γράφω τις σκέψεις μου όταν δεν έχω κάποιον νε με ακούσει ή που νομίζω ότι δεν μπορεί να με καταλάβει.

Αυτό που λένε ...ο χρόνος γιατρεύει!! Πιστεύω ότι είναι αλήθεια.
Σου εύχομαι ότι καλύτερο.

kamora

# 18 στις 12/10/2007
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Θεσσαλονίκη
Απαντήσεις: 3
Γειά χαρά...

Κανένας δεν μπορεί να σου πεί τι θα κάνεις. Αυτό που είναι να κάνεις κάντο...η ζωή συνεχίζεται..και ΕΣΥ πρέπει να την ζήσεις....Κουράγιο !
Το εύκολο είναι να με διώξεις...το δύσκολο να με κρατήσεις..!

thetikos

# 19 στις 14/10/2007
author
Ανδρας / 50 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Απαντήσεις: 117
Αυτό που συνέβη είναι πάρα πολύ άσχημο. Στον 6ο μήνα, έχεις δει ήδη το παιδί αρκετές φορές και σίγουρα έχεις δεθεί μαζί του. Άποψή μου είναι να ξεσπάσεις και να ηρεμήσεις και στην συνέχεια να βάλεις μπροστά για μια νέα εγκυμοσύνη που σίγουρα θα είναι καλύτερη. Μόνο έτσι θα το ξεπεράσεις. Τώρα, οι άλλοι, λογικά προσπαθούν να σου πουν ότι δεν τρέχει και τίποτα, μόνο και μόνο γιατί πιστεύουν ότι έτσι σε βοηθούν. Μην τους παρεξηγήσεις, ωστόσο, κάνε αυτό που εσύ θέλεις, ώστε να νιώσεις καλύτερα.

# 20 στις 14/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Δεν εχω να σου πω κατι παραπανω απο οτι σε εχουν συμβουλευσει όλοι όσοι απαντήσαν παραπανω .....θελω μονο να σου πω ότι ο καιρός θα απαλήνει το πονό σου αλλά δεν θα το σβήσει ποτέ απο την μνήμη σου απλά δεν θα πονάει ,......καποια στιγμή ενα αλλο αγγελούδι θα μπεί στη ζωή σου ......και το χαμόγελο του θα σε κανεί να ξεχάσεις ...γλυκιά μου...

εγώ όταν ποναω παω σε μια εκκλησία καθομαι απομέρα ...και αφήνω τα δακρυά μου να τρεξούν .....νιώθω ασφάλεια και γαλήνη κοιταω την εικονα της Παναγιας και πιστεψέ με τα δακρυα στερευουν ...κανενας απο την οικογενεια δεν μπορει να νιωσει οπως εσυ....οσο και αν πονουν ....ποτε δεν ενιωσαν τον παλμο του την καρδια του ..την κηνιση του ...γιατι απλα ..η μανα ειναι μονο μια .....και ησουν εσυ καρδουλα μου ...μην τους παρεξηγεις ετσι ειναι ολοι οι συγγενεις σε αυτες τις περιπτωσεις .....να ξερεις μανο οτι κανουν το κανουν απο αγαπη για σενα
σκεψου οπως πονας εσυ για το δικοσου παιδι ετσι πονουν και εκεινη βλεποντας να υποφερι το Δικο του παιδι...και προσπαθουν να σσε προστατευσουν

ευχομαι να το ξεπερασεις γρηγορα .........
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε