Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Η γυναικα το δίνει όλα. Ο αντρας?

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

neo-yio

# 1 στις 30/8/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
'Aρεσαν+: 0%

Η γυναικα το δίνει όλα. Ο αντρας?

Στον έρωτα η γυναίκα αρχίζει, χωρίς να δίνει καμιά υπόσχεση και σιγά-σιγά τα παραχωρεί όλα. Ο άντρας υπόσχεται τα πάντα, και στο τέλος δε δίνει τίποτε.

Σχολιάστε το παραπανω. Εγω θα συμφωνήσω απόλυτα!!!

# 2 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Στον έρωτα η γυναίκα ξενερώνει και φεύγει πρώτη, κι' ο άντρας αγαπάει αργά και βαθειά....και....μόνος.......

greekd

# 3 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Χαϊδάρι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1

Η γυναίκα τα δίνει όλα;

Αυτή η ζυγαριά που μετρά πόσα δίνει ο καθένας μας σε μια σχέση γέρνει με μόνο γνώμονα το φύλο; Ή μήπως έχει τελικά να κάνει με τις εμπειρίες που ημείς και υμείς αποκομίζουμε απο την καθημερινότητά μας, και που αυτές τελικά διαμορφώνουν τον χαρακτήρα μας; Δεν νομίζω ότι είναι σωστό γνωρίζοντας ένα υποψήφιο σύντροφο να θεωρούμε δεδομένο το τι μπορεί να δώσει σε μια σχέση. Οι ώριμοι και ανώριμοι, οι εγωιστές και οι δουλοπρεπείς, οι ισχυρογνώμονες και οι υποχωρητικοί, καθώς και πολλοί άλλοι χαρακτηρισμοί βρίσκονται και στα δύο φύλα. Το ίδιο συμβαίνει και γι' αυτούς που ξέρουν να δίνουν ή όχι σε μια σχέση. Εξαρτάται από το τι έχεις μάθει να προσφέρεις γενικότερα στην ζωή σου και όχι μόνο στα στενά πλαίσια μιας ερωτικής σχέσης. Τελειώνοντας θα ήθελα να πω ότι κρίνουμε τον σύντροφο σύμφωνα με τις πράξεις του και όχι σύμφωνα με αυτά που φοβόμαστε ότι μπορεί να πράξει.

donald

# 4 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 46 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μαρούσι
Απαντήσεις: 102
I mia ta dinei ola (estw kai siga-siga), o allos den dinei telika tipota. Ki ola auta sumbainoun PANTA.
Epitrepste mou na diafwnisw. Den sumfwnw basika me auti ti adialakti epimoni pou emfanizetai kai sta duo skeli. Dioti se polles periptwseis paratireite kai to antistrofo. Den mporoume na baloume olous tous anthrwpous sto idio kazani me monadiko kritirio diaxwrismou to fullo tous. Kai fusika den mporoume na poume oti ena gegonos sumbainei PANTA monopleura. Pros ti loipon auti i adialaksia?

glikoulina

# 5 στις 30/8/2003
author
Γυναίκα / 41 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 28
Απαντήσεις: 104

Ανδρες, το αδύνατο φύλο

O άνδρας στο τέλος δίνει περισσότερα, τα δίνει όλα, χωρίς να μπορεί να αντιδράσει σε κακές συμπεριφορές παρά μόνο με τη φυγ'η
TO Συμπαν συνομωτει υπερ αυτων που συνεχιζουν να ονειρευονται !!!

PROBLEM

# 6 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 53 / Παντρεμένος
Ν. Θεσσαλονίκης / Κουφάλια
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 1.851

Ηρέμησε!

Παράθεση:
Originally posted by neo-yio
Στον έρωτα η γυναίκα αρχίζει, χωρίς να δίνει καμιά υπόσχεση και σιγά-σιγά τα παραχωρεί όλα. Ο άντρας υπόσχεται τα πάντα, και στο τέλος δε δίνει τίποτε.

Σχολιάστε το παραπανω. Εγω θα συμφωνήσω απόλυτα!!!

Φοβερό επιχείρημα, τεκμηριωμένο, και με παραδείγματα.
Δεν σοβαρευόμαστε λέω εγώ.!
Αλλος έχει το όνομα και άλλος την χάρη.
Οταν δεν έχεις τίποτα , τίποτα δεν δίνεις.
Οταν τα δίνεις όλα, δεν έχεις τίποτα άλλο να δώσεις,
εκτός και εάν ξαναγεμίσεις τις μπαταρίες. Σ'αύτο βοηθάει ο/η σύντροφος.
Εάν αυτός/η δεν έχει τίποτα, τι να σου προσφέρει? Μένεις ένα τίποτα.
Και άλλα πολλά με το τίποτα.............

Οσο για το φύλο των αντρών που τα έβαλες,
εαν δεν το αντέχεις άστο στην ησυχία του.!!!!!
Μην μας βγάζεις απο τα ρούχα μας, όταν δεν είμαστε στο κρεβάτι.

Και μην μας κάνεις να μιλάμε για το τίποτα.

Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεις δηλαδή.!!!
Εν οιδα οτι ουδεν οιδα

botsp

# 7 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βύρωνας
Θέματα: 27
Απαντήσεις: 277
Ναι, ο ανδρας τα δίνει ολα οταν αγαπαει!

Φθανει να ειναι ΑΝΔΡΑΣ και να ΑΓΑΠΑΕΙ!
Το ιδιο ισχυει και για τις γυναίκες βέβαια!

ΟΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!

# 8 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
To έκανε και ο Τσοβόλας μια 4ετια και σας κακόμαθε όλες έκτοτε...

botsp το νου σου φίλε και σ' έχω βάλει "Εθνικής οικονομίας" !!!!!

evans

# 9 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828
O ANTΡΑΣ ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΟΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ ΤΟΥ.
ΜΗΝ ΤΡΕΛΑΘΟΥΜΕ ΤΕΛΕΙΩΣ!

haridimosgs

# 10 στις 30/8/2003
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Φιλαδέλφεια
Απαντήσεις: 63
Ο άντρας δίνει πολλά περισσότερα σε μια σχέση απ'ότι μια γυναίκα,αλλά πολύ απλά μια γυναίκα(υπάρχουν πολλές εξαιρέσεις)συνήθως δεν μπορεί να τα δει...Τι,είναι ανάγκη να δίνεις σε μια σχέση και να το φωνάζεις(όπως κάνουν συνήθως οι γυναίκες),εγώ πάντως όταν δίνω δεν το διατυμπανίζω,γιατί πολύ απλά θέλω και το δίνω!!!
Αυτός είμαι!

# 11 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Λοιπόν παιδιά.. το ποιός δίνει τι.... και τα λοιπά...είναι ένα θέμα που δεν έχει να κάνει με το φύλο των ανθρώπων αλλά απολύτως και μόνο με τη προσωπικότητά τους. Τελεία και πάυλα...και τέρμα οι αντιπαραθέσεις..που δεν έχουν βάση αλήθειας, εφόσον τέτοια θέματα μπορούν να κριθούν μόνο αν μιλάμε για συγκεκριμένα πρόσωπα. Σωστοί και λάθος...υπάρχουν και άντρες και γυναίκες.-

Giabbass

# 12 στις 30/8/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Στις μέρες μας έχουμε βγάλει τον έρωτα προς "πώληση". Κι όταν μετατρέπεις το μέσα σου σε αντικείμενο που "πωλείται" κι "αγοράζεται", τότε το κόστος στο τέλος της προβολής, είναι μεγάλο και για τα δύο μέρη. Και φυσικά δεν μιλώ για τον αγοραίο έρωτα... Στολιζόμαστε σαν ωραίες βιτρίνες, ντύνουμε το κορμί μας έτσι ώστε να φαίνεται όμορφο κι ελκυστικό κι ύστερα βγαίνουμε να παρουσιάσουμε την "πραμάτεια" μας και παζαρέψουμε τη τιμή της με τα μάτια.
Όταν στο τέλος κουρασμένοι από την υπερπροσπάθεια και τις υψηλές προσδοκίες, πέσουν οι μάσκες και σβήσουν τα στολίδια μας σαν τα πυροτεχνήματα, κάποιος από τους δύο θ' αποχωρήσει. Είτε είναι άντρας, είτε είναι γυναίκα. Το "παιχνίδι" θα έχει τελειώσει, κι εμείς θα νομίζουμε, σχεδόν πάντα, πως φταίει ο "άλλος". Χωρίς να σκεφτούμε ότι παίξαμε σ'ένα παιχνίδι, που οι ίδιοι δημιουργήσαμε, και χάσαμε...!
ωινε δαρκ σεα

# 13 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Έχω δει και άντρες να αγαπούν πολύ , να τα δίνουν όλα και να μη τους δίνεται τίποτα ... έχω δει όμως και γυναίκες που τα δίνουν όλα και όμως δεν παίρνουν τίποτα .
Έτσι θα συμφωνήσω κι εγώ πως δεν είναι θέμα φύλου αλλά θέμα ανθρώπου και δύναμης της αγάπης ...

# 14 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Δεν είναι θέμα φύλου...

.....αλλά θέμα καρδιάς...

Όταν κάποιος αγαπάει, τα δίνει όλα όχι για να πάρει αλλά γιατί έτσι νιώθει, έτσι θέλει κι έτσι αισθάνεται ευτυχισμένος.

Παρόλα αυτά, για να μην ξεφύγω από το θέμα, όταν ένας άντρας αγαπάει...

....δίνει το κορμί και την ψυχή του...Δίνει τη σκέψη του, δίνει τον καλύτερό του εαυτό.
Προσφέρει την καρδιά του, γράφει ποιήματα, στέλνει λουλούδια, μιλάει τρυφερά, ανοίγεται και προσφέρεται αφείδωλα στην καρδιά που αγαπάει..

Μπορεί να μη λέει το Σ'ΑΓΑΠΩ με την ίδια συχνότητα όπως εμείς, παρόλα αυτά όλες του οι πράξεις το φωνάζουν.
Όταν χρειάζεται παλεύει, προσπαθεί κι όταν λυγίζει, γιατρεύει τις πληγές του σαν τα αγρίμια....:Πάντα μόνος...

Όταν ένας άντρας αγαπάει, γίνεται όλος μια καρδιά...για να χτυπάει για εκείνη...

# 15 στις 30/8/2003
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Natalia
Μπορεί να μη λέει το Σ'ΑΓΑΠΩ με την ίδια συχνότητα όπως εμείς, παρόλα αυτά όλες του οι πράξεις το φωνάζουν.
Όταν χρειάζεται παλεύει, προσπαθεί κι όταν λυγίζει, γιατρεύει τις πληγές του σαν τα αγρίμια....:Πάντα μόνος...

Όταν ένας άντρας αγαπάει, γίνεται όλος μια καρδιά...για να χτυπάει για εκείνη...

Nαι....πολύ συχνά γίνεται έτσι....

Giabbass

# 16 στις 30/8/2003
author
Γυναίκα / 50 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 41
Απαντήσεις: 617
Η καρδιά μου φλόγες βγάζει, λες και είναι πετρογκάζι... !

Ας συνέλθουμε λιγάκι.
Το θέμα δεν είναι αν λες τη λέξη "σ'αγαπώ". Το θέμα είναι ν' αφήσεις το χρόνο να σου δείξει τί είναι αυτό το "σ' αγαπώ" και να ξεχωρίσεις το "σ' ερωτεύομαι" από το "σ' αγαπώ".
Διότι δεν μπορούμε ν'αγαπάμε κάθε που ζευγαρώνουμε...
Πραγματικά, αν το σκεφτείς, έξω από την προσωπική μας ανάγκη ν' αρέσουμε, ν' ανήκουμε, να είμαστε αποδεκτοί και να έχουμε κάποιον άλλον, εκτός από τη μάνα μας, να νοιάζεται για μας, η αγάπη είναι αυτή που μένει σε βάθος χρόνου και όχι από την πρώτη, δεύτερη, τρίτη κ.λ.π. ματιά.
Η αγάπη είναι σπόρος...ότι σπείρεις, θερίζεις.
ωινε δαρκ σεα

evans

# 17 στις 31/8/2003
author
Ανδρας / 58 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 3.828

Παράθεση:
Originally posted by Giabbass
Η καρδιά μου φλόγες βγάζει, λες και είναι πετρογκάζι... !

Ας συνέλθουμε λιγάκι.
Το θέμα δεν είναι αν λες τη λέξη "σ'αγαπώ". Το θέμα είναι ν' αφήσεις το χρόνο να σου δείξει τί είναι αυτό το "σ' αγαπώ" και να ξεχωρίσεις το "σ' ερωτεύομαι" από το "σ' αγαπώ".
Διότι δεν μπορούμε ν'αγαπάμε κάθε που ζευγαρώνουμε...
Πραγματικά, αν το σκεφτείς, έξω από την προσωπική μας ανάγκη ν' αρέσουμε, ν' ανήκουμε, να είμαστε αποδεκτοί και να έχουμε κάποιον άλλον, εκτός από τη μάνα μας, να νοιάζεται για μας, η αγάπη είναι αυτή που μένει σε βάθος χρόνου και όχι από την πρώτη, δεύτερη, τρίτη κ.λ.π. ματιά.
Η αγάπη είναι σπόρος...ότι σπείρεις, θερίζεις.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΛΑΣΤΙΣΕΙ Ο ΣΠΟΡΟΣ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΡΟΛΟ............

neo-yio

# 18 στην 1/9/2003
author
Γυναίκα / 44 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 45
Απαντήσεις: 204
Ολες οι απαντήσεις που πήρας είναι ολες πολυ διαφωτιστικές, σωστές και ειλικρίνεις. Σας ευχαριστώ που με κανετε να πιστεψω ότι τελικά υπαρχουν και αντρες που αγαπάνε βαθια και αληθινά μεσα απο την καρδιά τους. Οταν περάσεις πολλα στην ζωή σου που περασε, και πληγώθηκες παρα πολυ χωρίς να φτές σε τίποτα απολύτως και πικρενεσε για αλλους που δεν το αξίζουν, τότε καταλήγεις σε συμπεράσματα που σε κανούν να πιστεύεις ότι αυτό που έχει δημιουργηθεί στο μυαλό αυτό ειναι και το όρθό. Σας ευχαριστώ και παλι και ζητώ συγγνώμη που εκανα μερικους και μερικές να θυμωσουν με αυτή την σκέψη που έκανα.

Λυπαμαι πολυ:

# 19 στις 19/3/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Αυτό το ξεθάβω μόνο και μόνο για να δούμε τι μπορούμε να φτάσουμε να λέμε όταν είμαστε θυμωμένοι, πληγωμένοι κτλ.

alternative

# 20 στις 19/3/2007
author
Ανδρας / 42 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 15
Απαντήσεις: 832
Εν μέρει είναι σωστή η φράση αυτή. Η γυναίκα ως ανασφαλές ών περιμένει να αγαπήσει πριν αγαπηθεί. Γι'αυτό δεν δίνει τπτ στην αρχή. Στην πορεία όμως μπορεί οι δύο πλευρές να δίνουν ή όχι. Στην πράξη αυτό που έχω διαπιστώσει είναι ότι όταν ο άνδρας τα δίνει όλα σε μια σχέση, η γυναίκα δε δίνει τπτ κ το αντίθετο. Περίεργο πράγμα αλλά έτσι συμβαίνει. Σπάνια, πολύ σπάνια, δίνουν ταυτόχρονα κ οι δύο σύντροφοι.
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε