Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

ADSL + Τηλεφωνία

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Giannis36

# 21 στις 30/10/2007
author
Ανδρας / 72 / Παντρεμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Μοσχάτο
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 27
'Aρεσαν+: 0%

αδσλ

Παράθεση:
Originally posted by JOKING
απο τον τρόπο που τοποθετείσαι συμπεραίνω ότι όντως δεν έχεις μεγάλη γνώση του τι συμβαίνει στην αγορά και αυτό σε κάνει εύκολο "θύμα"

ενδεικτικά αναφέρω ότι απο τις εταιρείες που ανέφερες ότι "ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια", η forthnet υπάρχει στην αγορά απο το 1994 και είναι η πρώτη εταιρία στην Ελλάδα που προσέφερε υπηρεσίες Internet σε ιδιώτες ...είναι επίσης η πρώτη εταιρία που απέκτησε άδεια σταθερής τηλεφωνίας στην Ελλάδα (γύρω στο 2000 αν δεν με απατά η μνήμη μου)....

Τελικά ανανέωσα στην ΟΤΕΝΕΤ για 6 μήνες.
Από FORTHNET έχω πικρές αναμνήσεις…
Ήταν ο πρώτος μου πάροχος ADSL για 6 μήνες.. και για μου αποδεσμεύσουν τη γραμμή για να πάω ΟΤΕΝΕΤ χρειάστηκε να πάω με άγριες διαθέσεις στα γραφεία τους στην Καλλιθέα (αφού πριν, μου έκλειναν το τηλέφωνο ,η υπεύθυνη προϊσταμένη <<ήταν απασχολημένη ή έλειπε…>> τα 2 FAX που έστειλα με το αίτημα της διακοπής της σύνδεσης μας <<δεν ελήφθησαν>> κτλ).
Οφείλω όμως να ομολογήσω ότι εκεί με αντιμετώπισαν (μια κοπελιά ,απλή υπάλληλος) εντελώς διαφορετικά , ευγενικά κτλ (κατάλαβαν ότι τα είχα πάρει πολύ άσχημα και ήμουν αποφασισμένος να πλακωθώ με όλους) και μου έκαναν δεκτό το αίτημα της διακοπής.
Τέλος πάντων……κανένας δεν είναι τέλειος σ΄ αυτή τη ζωή…και ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο …..

blue_wave

# 22 στις 5/9/2008
author
Γυναίκα / 54 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 559

βροαδβανδ

Καλημέρα σε όλους
τώρα με την ευρυζωνικότητα η Forthnet προσφέρει ένα πάρα πολύ δελεαστικό πακέτο το forthnet double play στο οποίο έχεις όλα τις κλήσεις προς σταθερά εντελώς δωρεάν, όλες τις υπεραστικές επίσης, και κλήσεις προς σταθερά σε 24 χώρες του εξωτερικού δωρεάν, ενώ στο ιντερνετ σου δίνει 24 mbps με upload μέχρι 1 mbps με πολύ χαμηλό πάγιο. Εννοείται ότι έτσι βγαίνεις εντελώς από τα πάγια του οτέ, χωρίς όμως να αλλάξεις οπωσδήποτε νούμερο. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω αυτή την αλλαγή αυτές τις μέρες και να αγοράσω αυτό το πακέτο, δεδομένου ότι η περιοχή μου έχει ήδη δίκτυο υψηλών ταχυτήτων της forthnet.
Γνωρίζει κανείς κάτι από εσάς? Υπάρχει κάποια παγίδα? Εχει φοβηθεί το μάτι μου και μένα και ενώ μου φαίνονται όλα αυτά πολύ ωραία, είπα να βολιδοσκοπήσω λίγο γύρω πρώτα.
Out of the blue and into the black They give you this, but you pay for that. Hey hey my my

# 23 στις 5/9/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by blue_wave
Καλημέρα σε όλους
τώρα με την ευρυζωνικότητα η Forthnet προσφέρει ένα πάρα πολύ δελεαστικό πακέτο το forthnet double play στο οποίο έχεις όλα τις κλήσεις προς σταθερά εντελώς δωρεάν, όλες τις υπεραστικές επίσης, και κλήσεις προς σταθερά σε 24 χώρες του εξωτερικού δωρεάν, ενώ στο ιντερνετ σου δίνει 24 mbps με upload μέχρι 1 mbps με πολύ χαμηλό πάγιο. Εννοείται ότι έτσι βγαίνεις εντελώς από τα πάγια του οτέ, χωρίς όμως να αλλάξεις οπωσδήποτε νούμερο. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω αυτή την αλλαγή αυτές τις μέρες και να αγοράσω αυτό το πακέτο, δεδομένου ότι η περιοχή μου έχει ήδη δίκτυο υψηλών ταχυτήτων της forthnet.
Γνωρίζει κανείς κάτι από εσάς? Υπάρχει κάποια παγίδα? Εχει φοβηθεί το μάτι μου και μένα και ενώ μου φαίνονται όλα αυτά πολύ ωραία, είπα να βολιδοσκοπήσω λίγο γύρω πρώτα.

Μην το κάνεις ...
Και μην με ρωτήσεις γιατί ...
Απλά μην το κάνεις ...

Μακρυά από αυτή τη λύση ...

Προτίμησε κάποιον πάροχο που έχει δικό του Τεχνικό Προσωπικό για επεμβάσεις σε τυχόν Τεχνικά Προβλήματα ...

pythagoras

# 24 στις 16/12/2008
author
Ανδρας / 66 / Παντρεμένος
Ν. Ευβοίας / Χαλκίδα
Θέματα: 130
Απαντήσεις: 13.585

Τα ψιλά γράμματα τα διάβασες;;;

Παράθεση:
Originally posted by blue_wave
Καλημέρα σε όλους

α2=β2+γ2 ΦιλοκαλούΒεν δε Βετ ευτελείας και φιλοσοφούΒεν άνευ Βαλακίας

# 25 στις 16/12/2008
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πυθαγόρα και quietman που μας αφησες, και γω σκεφτομαι για αυτη τη λύση.

Πείτε μας συγκεκριμενες εμπειριες η εμπειριες δικων σας ανθρωπων..τοσα και τοσα λεμε εδω μεσα..τη forthnet φοβαστε?Ή έστω παραμεθε μας κανενα λινκ που οντως κατι βρωμαει.

Εχω conn-x 1mps...και ξαφνικα σημερα βλεπω οτι συνδεθηκα με ταχυτητα 872kbps...Γιατι έτσι?
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost