Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

αντιμετώπιση..

Σελίδα : 1

Msfairy

# 1 στις 16/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 75
Απαντήσεις: 1.941
'Aρεσαν+: 0%

αντιμετώπιση..

Εχουμε μια συνάδελφο που μας κάνει το οκτάωρο ανυπόφορο..
Μην πω δε τι γίνεται στις άδειες.. επι πτωμάτων και τσουρομάδημα...
Το χειροτερο από όλα είναι ότι πας να της μιλήσεις και τσιρίζει λες και της σκότωσες τη μάνα και τον πατέρα (αδύναμος χαρακτήρας...)
επίσης διαστρεβλώνει τόσο πολύ τα πράγματα που στο τέλος κάποιος που δεν το ξέρει..λέει .."α την καημένη....τι της κάνουν οι άλλες.."
το ερώτημα είναι το εξής..
1. εχουμε ενημερώσει επανειλλημένως.. τον προιστάμενο φυσικά δεν παίρνει θέση..(την δουλειά του να κάνει, λέγοντας βρείτε τα..)
2. σε μια διένεξη μια συνάδελφος πήγε κατευθείαν στο Γενικο Διευθυντή χωρίς να ενημερώσει τον προιστάμενο(φυσικά τα πήρε και μας τα ψιλοέχωσε γιατί και καλά τον βγάζαμε άχρηστο...)
3. σκέφτομαι αν παρουσιαστεί το οποιοδήποτε πρόβλημα μεταξύ εμού και της συναδέλφου να της κάνω γραπτή αναφορά κοινοποίηση προισταμένου-προσωπάρχη και γενικού διευθυντή...

θα είμαι λάθος..?

αντε γιατί εχει μαζευτεί πολύ υλικό για την συγκεκριμένη...
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

kaltzou

# 2 στις 16/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Ισως να μην μπορεις να κανεις και πολλα γιατι μπορει να εχει καποιο γνωστο μεσα και να μην μπορει κανεις να την κουνηση απο τη θεση της αφου οπως λες δεν παιρνη θεση ο προισταμενος απλος καντε της και εσυ πολεμο ποσο θα αντεξη!!! ή αλλιως κλεισε αυτια και κανε οτι δεν υπαρχει. Για της αδειες παντου υπαρχει προβλημα εμεις εδω εχουμε εναν που θελει να φευγη των αυγουστο 3 εβδομαδες και φυσικα χριστουγεννα και πασχα υπαρχουν ανθρωποι που τα θελουν ολα δικα τους

# 3 στις 16/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Κι εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να την αγνοήσεις.

Που πιστεύεις εσύ ότι οφείλεται αυτή της η συμπεριφορά? Μήπως είναι υπερβολικά πιεσμένη?

Με αυτές τις φωνές η δουλειά πως βγαίνει? Εσύ χρειάζεται να συνεργάζεσαι μαζί της? Αν σου δημιουργεί εμπόδια στην συνεργασία χρειάζεται να μιλήσεις με τον προιστάμενο. Μπορείς να προτείνεις για ανακατανομή της εργασίας, ώστε εκείνη να μην πιέζεται τόσο πολύ. Αν εκείνος αρνηθεί να βρει μια λύση, τότε πες του "αφού εσείς αδυνατείτε να μεσολαβήσετε, θα αναγκαστώ να καταφύγω στον γενικό διευθυντή".

Από την άλλη είσαι σίγουρη ότι ο γεν. διευθυντής δεν θα σου τα χώσει και θα σου πει "βγάλτε τα πέρα μόνες σας"?

Msfairy

# 4 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
Αν σου δημιουργεί εμπόδια στην συνεργασία χρειάζεται να μιλήσεις με τον προιστάμενο. Μπορείς να προτείνεις για ανακατανομή της εργασίας, ώστε εκείνη να μην πιέζεται τόσο πολύ. Αν εκείνος αρνηθεί να βρει μια λύση, τότε πες του "αφού εσείς αδυνατείτε να μεσολαβήσετε, θα αναγκαστώ να καταφύγω στον γενικό διευθυντή".

Αυτό κάνω ως επί το πλείστον την αγνοώ ..ούτε καλημέρα δεν λέμε..
δημιουργεί εμπόδια στην συνεργασία..
δεν κοντάς να της πείς κάτι πάνω στην δουλειά.. ή θα λέει μετά και καλά πως δεν την ενημέρωσες...ή πως και καλά.. το ξεχνάει..οπότε πάλι στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγουμε..

ο προιστάμενος ξέρει το πρόβλημα, ξέρει ότι έχει κάνει φασαρίες- ίστορίες και μεάλλους.. και δεν παίρνει ξεκαθαρη θέση...

πλεόν το σκέφτομαι σοβαρά να καταφύγω στο γεν.διευθυντή ..
γιατί πριν από μένα πήγε μια αλλη συνάδελφος που τσακωθήκανε, και είχε μιλήσει και στον προιστάμενο, και ξέρετε τι τις είπε..
"το ξέρω οτι είναι προβληματικό το άτομο, αλλά που να το βάλουμε σε τι θέση..κάντε λίγο υπομονή και θα αλλάξουν τα πράγματα!"
Μην τα βάζεις με ηλίθιους...Σε κατεβάζουν στο επίπεδο τους και σε κερδίζουν λόγω εμπειρίας.

# 5 στις 17/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Παρα πολλοι ανθρώποι μεταφερούντα προβλήματατου σπιτίου στη
δουλειά του ς και γινονται ανηποφοροι ,,,και βαρετοι και κλαψαριδες,,,
ή επιθετικοί αποτομοι ....παρά πολλά μπορώ να σου πω....

Ισως να θε΄λει βοήθεια .....προσπαθάστε να δειτε τον ανθρώπο πίσω απο αυτή την απαράδεχτη συμπερήφορα είμαι σίγουρη ότι κατι θα υπάρχει που την δημιούργει ......Ανρθώποι με προβλήμετα απομονονονται πολύ γρήγορα και νιώθουν όλο τον κόσμο εναντίων τους ..

θέλει υπομονή ...και συμπαραστάση δεν είναι ευκολο ενχειρημα να αναλύσεις την σκεψη και την συμπερήφορα καποιου,,

kaltzou

# 6 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
''δεν κοντάς να της πείς κάτι πάνω στην δουλειά.. ή θα λέει μετά και καλά πως δεν την ενημέρωσες...ή πως και καλά.. το ξεχνάει..οπότε πάλι στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγουμε..''

"το ξέρω οτι είναι προβληματικό το άτομο, αλλά που να το βάλουμε σε τι θέση.. να το κάντε λίγο υπομονή και θα αλλάξουν τα πράγματα!"
Σε αυτα τα δυο σημεια θα ηθελα να σταθω και να σου πω την γνωμη μου να την ενημερωνης πλεον γραπτος και παντα να κρατας αντιγραφο γιατι πολυ ευκολα λεει οτι δεν ηξερα τιποτα.
Για το δευτερο δεν μου αρεσει αυτο που λεει ο γεν.διευθυντής γιατι δεν μπορει να την διωξη ή εστω κατι κατι...... καποιον εχει μεγαλο αυτη μεσα προσεχε γιατι καμια φορα την πληρωνουν οι αθωοι
ΚΑΛΗΜΕΡΑ και ΚΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ

lorna

# 7 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 56 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γαλάτσι
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 446
MHΠΩΣ ΝΑ ΤΗΣ ΒΡΕΙΤΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ??? ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΣΙΓΟΥΡΑ!!!

Msfairy

# 8 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
καλή η ιδέα σου..
αλλά ας πάει στην Πάνια για το χρυσό κουφέτο..'
αν και έτσι όπως είναι -ο θεος να με συγχωρέσει- δεν νομίζω να πάει και κανείς μαζί της...
εμείς όμως την πληρώνουμε την νύφη !!!!

Msfairy

# 9 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 46 / Ελεύθερη
θέλει υπομονή ...και συμπαραστάση δεν είναι ευκολο ενχειρημα να αναλύσεις την σκεψη και την συμπερήφορα καποιου,

η συγκεκριμένη καλη΄μου τυγχάνει να ναι και κακός και πονηρός άνθρωπος ..
και να θέλει να βγαίνει από πάνω..
σου λέει κάτι αυτό?

# 10 στις 17/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ είχα μια τέτοια συνάδελφο παλαιότερα. Μόνο που εκείνη έριχνε όλη της την κακία αποκλειστικά επάνω μου. Δεν μπορείτε να φανταστείτε τι ραδιούργα που ήταν και τι τσιρίδες πατούσε. Την άκουγε όλο το εργοστάσιο.

Δεν ήξερα για ποιό λόγο τα έκανε όλα αυτά μέχρι που κατάλαβα όταν με απέλυσαν. Σκοπός της ήταν να βάλει στη θέση μου μια συγγενή της.

Εκείνη όπως αποδείχθηκε κινούσε τα νήματα στα αφεντικά και κατάφερε να τους πείσει με τον τρόπο της να γίνει αυτό που ήθελε.

# 11 στις 17/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
MSFairy ....

για να το λες θα εχεις επιχειρησει να την πλησιασεις ...και εχεις

καταληξη σε αυτο...

Το μονο που σου μένει ειναι να την ..προσεχεις ...ο κακος ανθρωπος δεν αλλαζει ευκολα ....σχεδων ποτε ...
και να ξερεις κατι ...τα λαγια φεγουν αλλα τα γραπτα μενουν....

και εκει να εισαι προσεκτικη ,.....γιατην αναφορα που λες ....

θαλει να εχεις αποδειξεις για οτι λες ....αλλιως χανεις το δικιο σου και βρισκεις και το μπελα σου απο πανω....να την προσεχεις να μην σε παγιδεψει ... η κακια σε αυτα τα ατομα δεν εχει ορια ...ουτε ηθικους ενδιασμους ....σου εχομαι καλη τυχη ...

Leonardo_Avatar

# 12 στις 19/10/2007
author
Ανδρας / 51 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 319

Παράθεση:
Originally posted by Msfairy
Εχουμε μια συνάδελφο που μας κάνει το οκτάωρο ανυπόφορο..
Μην πω δε τι γίνεται στις άδειες.. επι πτωμάτων και τσουρομάδημα...
Το χειροτερο από όλα είναι ότι πας να της μιλήσεις και τσιρίζει λες και της σκότωσες τη μάνα και τον πατέρα (αδύναμος χαρακτήρας...)
επίσης διαστρεβλώνει τόσο πολύ τα πράγματα που στο τέλος κάποιος που δεν το ξέρει..λέει .."α την καημένη....τι της κάνουν οι άλλες.."
το ερώτημα είναι το εξής..
1. εχουμε ενημερώσει επανειλλημένως.. τον προιστάμενο φυσικά δεν παίρνει θέση..(την δουλειά του να κάνει, λέγοντας βρείτε τα..)
2. σε μια διένεξη μια συνάδελφος πήγε κατευθείαν στο Γενικο Διευθυντή χωρίς να ενημερώσει τον προιστάμενο(φυσικά τα πήρε και μας τα ψιλοέχωσε γιατί και καλά τον βγάζαμε άχρηστο...)
3. σκέφτομαι αν παρουσιαστεί το οποιοδήποτε πρόβλημα μεταξύ εμού και της συναδέλφου να της κάνω γραπτή αναφορά κοινοποίηση προισταμένου-προσωπάρχη και γενικού διευθυντή...

θα είμαι λάθος..?

αντε γιατί εχει μαζευτεί πολύ υλικό για την συγκεκριμένη...

1) Μάθε αν έχει κάποιον γνωστό εκεί μέσα ( Στα αφεντικά)
Αν δεν έχει σχεψου αν η συμπεριφορά της ζημιώνει οικονομικά την επιχείρηση .
Αν μπορείς να αποδείξεις ότι η συμπεριφορά της ζημιώνει την επιχείρηση και δεν έχει βύσμα τότε ίσως θα έπρεπε να κανείς μια γραπτή αναφορά.
Αν το αποφασισεις προσεξε πολυ το πως θα γραψεις την αναφορά.
Και οπωσδήποτε στειλε την αναφορα μονο στον προισταμενο ΟΧΙ κατευθείαν στον γενικο.Κράτησε αντίγραφο από αναφορά και γενικά σημείωνε τα πάντα για τη συμπεριφορά της.

Αυτό που με εκπλητει είναι όμως γιατί δεν μαζευόσαστε οι υπόλοιπου να της κάνετε τη ζωή δύσκολη ?

Μήπως η συμπεριφορά της δεν είναι τόσο άσχημη τελικά ?
{Μίσος Μοναξιά Λύπη-Χαρά Αφοσίωση-Αδιαφορία } Αλεξίσφαιρη Προσωπικότητα και Χαρακτήρας Στόχοι στη ζωή. Ωμή ειλικρίνεια εκεί που χρειάζεται .Ηγεσία καθοδήγηση και ανάληψη ευθυνών. Ειλικρίνεια και αυθεντικότητα. Κοινωνικό κύρος. Μαχητής στην ζωή. Τι δεν έχουν τα καλά παιδιά και κοιμούνται μοναχά
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost