Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!
Pop up?

Σελίδα : 1

atzispa

# 1 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 398
'Aρεσαν+: 0%

Pop up?

Τι είναι το pop up στον ηλεκτρονικό υπολογιστή και τι σχέση έχει με τους ιούς?

unreal

# 2 στις 17/10/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ελλάδα
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 1.115
pop up είναι ένα παράθυρο που αναδύεται από μία σελίδα χωρίς εσύ να έχεις κλικάρει κάτι ώστε να αναδυθεί . Δηλάδή αναδύεται (pop up) μόνο του.

Αρκετά ενοχλητικό καθότι αφορά κυρίως διαφημίσεις.

Πάντως με ιούς δεν έχει σχέση.
Επίσης σου τρώει από την τχύτητα του σερφαρίσματός σου οπότε καλό είναι να δώσεις την εντολή να μην ανοίγονται παράθυρα μόνα τους
Τέλος σε κάποιες σελίδες warez το ένα pop up ανοίγει ένα άλλο με τελικό αποτέλεσμα να σου ανοίγουν καμιά 20αριά παράθυρα μόλις επισκεφτείς μία τέτοια σελίδα που εσύ δεν τα ζήτησες.

atzispa

# 3 στις 17/10/2007
author
Κύπρος

Παράθεση:
Originally posted by unreal
pop up είναι ένα παράθυρο που αναδύεται από μία σελίδα χωρίς εσύ να έχεις κλικάρει κάτι ώστε να αναδυθεί . Δηλάδή αναδύεται (pop up) μόνο του.

Αρκετά ενοχλητικό καθότι αφορά κυρίως διαφημίσεις.

Πάντως με ιούς δεν έχει σχέση.

και αυτό αποθηκεύετε κάπου?

unreal

# 4 στις 17/10/2007
author
Ελλάδα
Όλες οι σελίδες που ανοίγονται από το ιντερνετ στον υπολογιστή σου αποθηκεύονται.

Κάποιες σελίδες περιέχουν και ιούς. όποτε γράψε λάθος στό ότι τα pop up δεν έχουν καμία σχέση με ιούς.

Για να στο κάνω λίγο πιό λιανά η διαδικασία έχει ως εξής σε κάποιους ιούς. Ανοίγει μία σελίδα που έχει έναν ιό. Χωρίς εσύ να πατήσεις κάποιο download ή κάτι άλλο στη σελίδα η σελίδα η ίδια εμπεριέχει εντολή όταν ανοίξει να κατεβάσει ένα αρχείο (ιό) να τον αποθηκεύσει στον υπολογιστή σου και να το τρέξει.

atzispa

# 5 στις 17/10/2007
author
Κύπρος

Παράθεση:
Όλες οι σελίδες που ανοίγονται από το ιντερνετ στον υπολογιστή σου αποθηκεύονται.

Κάποιες σελίδες περιέχουν και ιούς. όποτε γράψε λάθος στό ότι τα pop up δεν έχουν καμία σχέση με ιούς.

Για να στο κάνω λίγο πιό λιανά η διαδικασία έχει ως εξής σε κάποιους ιούς. Ανοίγει μία σελίδα που έχει έναν ιό. Χωρίς εσύ να πατήσεις κάποιο download ή κάτι άλλο στη σελίδα η σελίδα η ίδια εμπεριέχει εντολή όταν ανοίξει να κατεβάσει ένα αρχείο (ιό) να τον αποθηκεύσει στον υπολογιστή σου και να το τρέξει.

εκτός από τα cookies και το history αποθηκεύονται και κάπου αλλού ?

δηλαδή αν σβήσεις τα cookies και το history υπάρχει τρόπος να τα βρείς από κάπου αλλού, δηλ. μπορεί κάποιος από την δουλειά να μπεί και να δει ότι μπαίνω στο σχέσεις από την στιγμή που έχω σβήσει τα cookies και το History?

unreal

# 6 στις 17/10/2007
author
Ελλάδα
Μιά απλή απάντηση είναι όχι (μιλώντας μόνο για σερφινγκ πχ στο sxeseis. Αν μιλάμε και για μυνήματα από msn, yahoo τότε αυτά αποθηκεύουν το history σε άλλο χώρο στον υπολογιστή σου. Στο program files σε αντίστοιχο υποφάκελο)
Υπάρχουν όμως και οι περίπλοκες
πχ

άν είσαι σε δίκτυο ΦΥΣΙΚΑ και μπορεί να το δεί την ώρα που είσαι.

Αν κάποιος είναι διαχειριστής του δικτύου μπορεί να κρατάει αντίγραφα σε τακτικές ώρες από κάθε υπολογιστή.
Ασε που μπορεί να έχει εγκαταστήσει και άλλα προγράμματα και να βλέπει ανά πάσα στιγμή ότι βλέπεις και εσύ στην ΔΙΚΗ σου οθόνη. (αυτό γίνεται και χωρίς δίκτυο πχ για γονείς που θέλουν να ξέρουν σε τι σαιτ μπαίνουν τα παιδιά τους. Εγκαθιστούν λοιπόν ένα προγραμματάκι και όποτε θέλουν βλέπουν ακριβώς ότι έβλεπε και το παιδί τους πχ πριν 3 ώρες ή πριν 10 μέρες)
Πάντως όλα αυτά ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με τα POP UP

giorgosber-27

# 7 στις 17/10/2007
author
Ανδρας / 41 / Ελεύθερος
Ν. Μεσσηνίας / Κορώνη
Θέματα: 22
Απαντήσεις: 856
να ρωτισο κατι αν ανοιξομε να δουμε κανενα βιτεο χωρισ να το αποθικεψομε πουθενα απω ενα site κιδινεβομε να κολιση κανεναν ιου ο υπολογηστισ μασ ευχριστω
Μια καρδιά και μια ζεστή αγκαλιά είναι τα καλυτέρα δωρα

unreal

# 8 στις 17/10/2007
author
Ελλάδα
Βασικά όχι ΑΝ το site που βλέπεις το βίντεο είναι γνωστό πχ το youtube.
Οι ιοί κολλάνε από περίεργα site. ΟΧΙ από βίντεο.

atzispa

# 9 στις 17/10/2007
author
Κύπρος
Αν τα σβήσουμε και από το program files?

atzispa

# 10 στις 17/10/2007
author
Κύπρος
Αν μιλώ στο msn ή στο mirc μπορεί κάποιος να μπεί και να δει τις συνομιλίες μου?

unreal

# 11 στις 17/10/2007
author
Ελλάδα
Δες ανωτέρο τι σου έγραψα για περίπλοκες καταστάσεις......

Σε απλές καταστάσεις πάντως σου είπα η απάντηση είναι οχι δεν μπορούν.

(νομίζω και στο φάκελο aplication data καταγράφονται πάντως τα μυνήματα. του yahoo σίγουρα εκεί είναι)

kawai

# 12 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Παντως ενδιαφερον να μαθαινω και εγω μια που δεν εχω ιδεα απο τετοια πραγματα

Desert

# 13 στις 17/10/2007
author
Γυναίκα / 51 / Σε σχέση
Κύπρος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 1.398

Παράθεση:

Ασε που μπορεί να έχει εγκαταστήσει και άλλα προγράμματα και να βλέπει ανά πάσα στιγμή ότι βλέπεις και εσύ στην ΔΙΚΗ σου οθόνη.

....και οχι μόνο να βλέπει την δική σου οθόνη απ΄ευθείας απο το δικό του pc ,,αλλά να έχει κιόλας τον έλεγχο του δικού σου mouse

[μου το κάνανε εμένα στη προηγούμενη μου δουλειά για να με τσαντίσουν τάχα]

όσο για το msn,,, υπάρχει μια επιλογή με την οποία αυτόματα καταγράφονται όλες οι συνομιλίες σε ένα φάκελλο στο ππι σι σου.

για να το σταματήσεις αυτό, θα πάς στο μενού > [στα αγγλικά το γράφω]

>tools
>>options
>>>messages
και unclik το τετραγωνάκι που λέει "automatically keep a history of my conversations"
Σελίδα : 1

Η απάντησή σας

Τίτλος :
(Προαιρετικά)
Μεταφορά σε εξέλιξη...
Παρακαλούμε περιμένετε
Επισύναψη αρχείου
1 συνημμένο αρχείο
Υπάρχουν τα παρακάτω προβλήματα:

Δεν έχετε επιλέξει την Kατηγορία του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει τον Τίτλο του θέματος σας
Δεν έχετε συμπληρώσει το Κείμενο του θέματος σας
Η απάντηση σας έχει δημοσιευτεί!
Πιέστε [Εμφάνιση] για να μεταφερθείτε στην απάντησή σας, ή [Νέα Απάντηση] για να συνεχίσετε.
Το θέμα σας έχει αποσταλεί για έγκριση.
Θα δημοσιευτεί μόλις έγκριθεί από την ομάδα διαχείρησης του Sxeseis.gr.
Υπήρξε κάποιο πρόβλημα με την αποστολή του θέματος σας.
Παρακαλούμε δοκιμάστε πάλι. Σε περίπτωση που το πρόβλημα παραμένει παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη του Sxeseis.gr.
lastpost