Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Διαισθηση και τηλεπαθεια γεγονος η τυχαιο;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

mafili

# 21 στις 20/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Αλλη χώρα
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 294
'Aρεσαν+: 0%

Από το μέλος Dardana - 20/10/07 07:23
... εγω παλι πολλες φορες διαισθάνομαι απο τον τιτλο αν ή οχι αυτο που θα ακολουθησει θα'ναι μαlakia.. ...

Παράθεση:

# 22 στις 20/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Θεωρω οτι ολ'αυτα πηγαζουν υποσυνειδητα και εχουν να κανουν με τον συναισθηματικο κοσμο του καθενος,προς τον αλλον...

Το να ζεις εντονα μια κατασταση,οποιαδηποτε και αν ειναι αυτη,την εχεις παντα μεσα στο μυαλο σου,καθ'ολο το 24ωρο...υποσυνειδητα λοιπον,σου βγαινει στην επιφανεια,την ωρα που καποιος αλλος,κανει την ιδια σκεψη με σενα....ειναι αμφιδρομα αυτα και ειναι γεγονος οτι τις περισσοτερες φορες συμβαινει,μονο σε ατομα που γνωριζονται μεταξυ τους...

Μου εχει συμβει παμπολλες φορες, στην προσωπικη μου ζωη,να κανω ταυτοχρονα με καποιον/α που γνωριζω την ιδια σκεψη και παραλληλα την ιδια κινηση...πχ...ενα μνμ...ενα τηλεφωνημα...ακομα και στην σκεψη καποιου/ας, καπου που βρισκομαι και να τον/την δω μπροστα μου....

Η διαισθηση ειναι εντελως διαφορετικη αισθηση και εχει να κανει περισσοτερο με την κριση και εκτιμηση,που εχουμε κανει για καποιον/α...συμφωνω με τον Μπαρρακουντα,στο γεγονος οτι την διαισθηση μας θα πρεπει να την εμπιστευομαστε περισσοτερο απο καθε τι και να μην προσπαθουμε να πηγαινουμε αντιθετα σε καθε τι που εχει ηδη δρομολογηθει....αυτο συνεπαγεται και χασιμο χρονου και περισσοτερο φθορα του ιδιου μας του εαυτου...
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost