Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Αγαπη η λεφτα;

Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12

Dardana

# 21 στις 22/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
'Aρεσαν+: 0%

Παράθεση:
Originally posted by kawai
Τι θεωρειτε σημαντικοτερο σε μια σχεση την αγαπη η τα χρηματα;Και ποσο ρολο παιζουν τα χρηματα;Ποια ειναι η αποψη σας;

Αμα δεν υπαρχει χρημα για να λαδωσει το εντερακι, ποιος εχει ορεξη για αγαπες;;
Βεβαια, αναφερομαι στα δικά μας λεφτα, που δε χρειαζεται βεβαια να ειναι και πολλα, κι οχι στην "χρηματοδοτηση" οποιουδηποτε αγαπητικου/κιας.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Kimich

# 22 στις 22/10/2007
author
Γυναίκα / 45 / Σε σχέση
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 1.098
Αγάπη βέβαια αλλά και ικανοποιητικά εισοδήματα και από τους δυό.Εννοείται πως τα χρήματα όταν υπάχουν κάνουν τη ζωή ευκολότερη αλλά δεν πιστεύω ότι πρέπει να είναι επιδίωξη να τα φτιάξουμε με κάποιον γιατί είναι ματσό!Κακά τα ψέματα αλλά η έλλειψη τους πολλές φορές έσβησε αγάπες...Δύσκολοι καιροί!
" Ότι δεν σε σκοτώνει... σε κάνει πιο δυνατό "

# 23 στις 22/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Εντελώς ανόμοια πράγματα, δεν συγκρίνονται. Τα θελω και τα 2. Τα λεφτά θα τα βγάλω με την δουλειά μου, την αγάπη θα την βρω αλλιώς. Τι σχέση έχουν αυτά τα 2; Εκτός πια και αν περιμένω να λύσω το οικονομικό μου πρόβλημα μέσω της σχέσης μου, αλλά δεν έχω φτάσει και ούτε θα φτάσω σε τέτοιο επίπεδο αναξιοπρέπειας.

kaltzou

# 24 στις 22/10/2007
author
Γυναίκα / 47 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αγιος Δημήτριος
Θέματα: 12
Απαντήσεις: 3.480
Εγω πιστευω οτι πρωτα ειναι η αγαπη και μετα ειναι το χρημα.
Σιγουρα μπορεις να περασεις δυσκολα ολοι πανω κατω εχουμε βρεθει σε αυτην την κατασταση αλλα οσο εχεις καποιον διπλα σου που σε αγαπαει και των αγαπας περιμενε και ερθει μια καλυτερη μερα, ισως ειμαι πολυ αισιοδοξη

# 25 στις 22/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by kawai
Τι θεωρειτε σημαντικοτερο σε μια σχεση την αγαπη η τα χρηματα;Και ποσο ρολο παιζουν τα χρηματα;Ποια ειναι η αποψη σας;

Σπίτια, περιουσίες, αυτοκίνητα, εξοχικά, φράγκα (από εργασία ή άλλους πόρους) παίζουν ρόλο σε μία σχέση.

Άλλωστε οι πρώτες ερωτήσεις/ατάκες που σου κάνει κάποιος όταν τον γνωρίσεις είναι πάντα οι κλασσικές:
Τι δουλειά κάνεις;
Είσαι ευχαριστημένος;
Μένεις μόνος / μόνη;
Μένεις στο ενοίκιο ή το έχεις αγοράσει;
Μένεις με τους γονείς σου;
Ωραίο αυτοκίνητο έχεις!...!
Πας εκδρομές 3μερα, 4μερα;
κλπ...κλπ...κλπ...

Σ' όλα τα παραπάνω υποβόσκει το χρήμα ...

Όσο για αυτό που αποκαλείτε "αγάπη σε μία σχέση" δεν ξέρω τι είναι, οπότε δεν εκφέρω γνώμη.

Καλημέρα σε όλους σας...

Dardana

# 26 στις 22/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
"'..'cos we are living in a material world, and I am material girl..."

material girl
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

Leonardo_Avatar

# 27 στις 22/10/2007
author
Ανδρας / 52 / Ελεύθερος
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 4
Απαντήσεις: 319
Χρειάζονται και τα δυο.
Αν δεν με πιστεύετε σκεφτειται το εξής

Υπάρχει λόγος που οι πρωταγωνιστές στις σαπουνόπερες ζούνε σε παλάτια και όχι σε τρώγλες.

Και γενικά είναι ανεύθυνο να παντρευτείς και να κανείς παιδιά αν δεν έχεις τα μέσα να τα συντηρήσεις.

Τωρα το να κυνηγάς τα χρήματα προσποιούμενος ότι αγαπάς κάποιον είναι και αυτό ανεύθυνο.
{Μίσος Μοναξιά Λύπη-Χαρά Αφοσίωση-Αδιαφορία } Αλεξίσφαιρη Προσωπικότητα και Χαρακτήρας Στόχοι στη ζωή. Ωμή ειλικρίνεια εκεί που χρειάζεται .Ηγεσία καθοδήγηση και ανάληψη ευθυνών. Ειλικρίνεια και αυθεντικότητα. Κοινωνικό κύρος. Μαχητής στην ζωή. Τι δεν έχουν τα καλά παιδιά και κοιμούνται μοναχά

# 28 στις 22/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Η αγάπη (με την έννοια του έρωτα) περνάει γρήγορα και τα χρήματα δεν φέρνουν την ευτυχία. Κι επίσης και τα χρήματα μπορεί να χαθούν κάποια στιγμή.

Ποιό πολύ θα μετρούσε ο σεβασμός κι η καλή σχέση με τον άλλον.

kawai

# 29 στις 22/10/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Εγω πιστευω οτι παιζουν και τα 2 ρολο και η αγαπη και τα λεφτα.Και παιζει και σημαντικο ρολο νομιζω πως εχει μεγαλωσει καποιος και πως εχει συνιθησει.Και με τα λεφτα δεν μπορεις να αγορασεις την αγαπη ενος ανθρωπου ειναι μερικα πραγματα που δεν αγοραζονται οσα χρηματα και να εχει καποιος οπως και η υγεια δεν αγοραζετε.Σας ευχαριστω για της αποψεις ειναι ενδιαφερον.

scoubi

# 30 στις 7/11/2007
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Νέα Ιωνία
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 4
πιστευω οτι αν αγαπας καποια/ιον τα λεφτσ ερχονται μετα στην πορεια ( αλλα και να τα εχεις καλα ειναι )
Επιλέξτε σελίδα: (1-2)
Σελίδες 12
Δεν μπορείτε να απαντήσετε
lastpost