Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

gnwrimies sto internet

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

strong_girl

# 1 στις 27/10/2007
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 20
'Aρεσαν+: 0%

γνωριμιες στο ιντερνετ

Kalispera!!Ti pisteyete gia tis gnwrimies mesa apo to internet?Pws mporeis na ksereis me ti anthrwpo exeis na kaneis otan sou parousiazei ayto pou thelei mesa se mia istoselida?Ti empeiries exete apo tetoies gnwrimies?
Αρέσει στο μέλος rexakos

# 2 στις 27/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
MMMMMM....α σε απογοητεύσω...καλή μου....

αν περιμενεις...τον καλο σου ...μεσα απο δω.....

και να σου βγει...και διαμαντι.....

παιξε λοττο περισσοτερες πιθανοτητες εχεις,,,

ηλικια,,,,,35....σιγα σιγα....μα πότε φτανει ..βρε παιδι μου...56 ...

δεν μπορεις να το καταλαβεις....

ελευθέροι .....χωρίς παιδια......ξαφνικα 2-3 παιδια....
ερωτικες προτιμησεις,,,,,,, οτι συχαινεται μια γυναικα...
εισαι 40 στην πεφτουν 20ριδες....γιατί ...???για τις εμπειρίες σου....
είσαι 20 στην πεφτουν....οι παππούδες...ξελιγομενοι...και

μεγαλοι εραστες...την τριφλα τους.....

Πολλοί λίγοι .....μα παρα πολλοί λιγοι ξεχωρίζουν ...αν είσαι τυχαίρη και τους εντωπίσεις,,,

θα σου πώ μπράβο

αλλα να προσέχεις περισσοτερο....οι πιο πολλοι .....ειναι για αλλου...

jade_k

# 3 στις 27/10/2007
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 5.410
Το θεματάκι έχει ξανανέβει...

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=15236

Μια αναζήτηση δε βλάπτει...
Kαθένας μας είναι μια αγάπη στην καρδιά κάποιου ανθρώπου

# 4 στις 27/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by jade_k

Πράγματι τo θέμα έχει ξανασυζητηθεί ... και σχεδόν όλοι που το συζητούσαν διαγράφηκαν!
Κακό σημάδι ... ή όχι ;;;

Όσο για τις γνωριμίες, θα έλεγα ότι υπάρχουν και καλοί άνθρωποι που για τους δικούς τους λόγους αναζητούν γνωριμίες με την βοήθεια της ηλεκτρονικής επικοινωνίας.

Π.χ. Μου φαίνεται λιγάκι δύσκολο ένα μοναχικό παληκάρι ή κοπελιά, να αρχίσει να γυρνά σε μπαρ και καφετέριες μόνος ή μόνη για να ξεγελάσει την μοναξιά του/της...

# 5 στις 27/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατά την γνώμη μου, ο καλύτερος τρόπος να κάνεις γνωριμίες μέσα από το Internet, είναι... να μην το επιδιώκεις!

Τι θέλω να πω με αυτό;
Πολλοί από εμάς που συμμετέχουμε είτε σε chat είτε σε forum (εδώ ή σε οποιοδήποτε άλλο site), το κάνουμε όχι για να κάνουμε γνωριμίες αλλά επειδή... μας αρέσει η συζήτηση! (προσωπικά μου αρέσει πολύ το forum επειδή έχω την δυνατότητα να συζητώ και να αναπτύσσω τις απόψεις μου πολύ καλύτερα από ότι θα μπορούσα σε μια συζήτηση εκτός forum.) Αυτοί οι άνθρωποι συνήθως δεν έχουν κάτι να κρύψουν, δεν αποσκοπούν στο να ξεγελάσουν κανέναν (για οποιονδήποτε λόγο) και, μέσα από τις συζητήσεις, αποκαλύπτουν ορισμένα πράματα για τον εαυτό τους.

Αν έχεις και εσύ τέτοια διάθεση και αρχίσεις να ασχολείσαι, θα δεις σύντομα σχετικά ότι θα αρχίσεις να σχηματίζεις μια εικόνα για τα άλλα άτομα που συμμετέχουν. Σημείωσε εδώ ότι αν κάποιος πει ψέμματα, πολλές φορές δεν τα θυμάται και μπορείς να τον "πιάσεις στα πράσα".
Με άλλα λόγια, ισχύει και εδώ ό,τι ισχύει και με άλλες δραστηριότητες όπου μπορείς να γνωρίσεις κόσμο: καλύτερα να τις κάνεις επειδή σου αρέσουν και όχι (απαραίτητα) για να γνωρίσεις κάποιον. Τότε, ίσως και να κάνεις και μια καλή γνωριμία... αν καταφέρεις να τραβήξεις την προσοχή αυτού που θέλεις!
edit: πριν από ένα εξάμηνο συζητήθηκε το θέμα, δεν το αναλύσαμε μόλις χθες! Ας πούνε απόψεις και νεότερα μέλη!

rc-31

# 6 στις 27/10/2007
author
Ανδρας / 43 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Γλυφάδα
Θέματα: 217
Απαντήσεις: 798
σημερα η επικοινωνια τον ανθρωπων ηλεκτρονικα εχει καταντησει ποια καθημερινοτητα
παλια ειχαμε τα καφενεια και τις καθετεριες οπου μαζευοντουσαν ολα τα παιδια της γειτονιας

τωρα εχουμε τα chat ,forum κτλ κτλ

δεν το κατακρινω ειναι ενας τροπος και αυτος

τωρα σχετικα με τα ψευτικα προφιλ δεν φταιει το μεσο αλλα ο ιδιοκτητης του προφιλ

ακομα και σε μια καφετερια να τον γνωριζες παλι ψεματα θα σου ελεγε

προσωπικα εχω γνωρισει αρκετους αξιολογους ανθρωπους απο εδω μεσα και απο αλλα φορουμ , οπως και μη αξιολογους
Στο ενδιάμεσο μεταξύ γέννησης και θανάτου , ολα είναι δανεικά ,είτε νομίζουμε οτι μας ανήκουν είτε όχι Ο χρόνος δεν κλείνει τις πληγές , απλως απαλύνει τον πονο !

janeeyre

# 7 στις 27/10/2007
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Ν. Σάμου / Πυθαγόρειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.474
Αδιαμφισβήτητα είναι μια φοβερή ευκαιρία να γνωρίσεις ανθρώπους …..

Με λίγη πείρα μαθαίνεις να ξεχωρίσεις αυτούς που σου ταιριάζουν.
Είναι πολύ εύκολο να ανοιχτείς …..ειδικά στην αρχή ,……… καμιά φορά το παρομοιάζω με fast food ….στα γρήγορα μαθαίνεις πολλά πράγματα για κάποιον, ανοίγεσαι και συ ……. και μετά την ιδία ταχύτητα εξαφανίζεται από την οθόνη σου …..και την ζωή σου ….
Θέλει λίγο προσοχή …στο σημείο αυτό …στην επιλογή που θα κάνεις .
Η ποικιλία είναι μεγάλη …για όλα τα γούστα …
Εγώ μπορώ να πω πως έως τώρα, εδώ ,έκανα δυο πολύ καλές φίλες και χαίρομαι ιδιαίτερα γι αυτό !!!

Και επίσης γνωρίζω προσωπικά ένα ζευγάρι που είναι μαζί εδώ και 4 χρόνια και η αρχή έγινε εδώ ….στις σχέσεις ….
Αυτααα….

# 8 στις 27/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by strong_girl
Kalispera!!Ti pisteyete gia tis gnwrimies mesa apo to internet?Pws mporeis na ksereis me ti anthrwpo exeis na kaneis otan sou parousiazei ayto pou thelei mesa se mia istoselida?Ti empeiries exete apo tetoies gnwrimies?

Οι ίδιοι άνθρωποι που υπάρχουν στην κοινωνία μας υπάρχουν και στο internet .
Kαι <Καλοί> και <Κακοί> και οποιαδήποτε κατηγορία μπορείς να υποθέσεις.
Το sxeseis gr έχει ανεβάσει ένα άρθρο σχετικό με τις Γνωριμίες μέσω internet άν θες αναζήτησετο. *

janeeyre

# 9 στις 28/10/2007
author
Γυναίκα / 54 / Παντρεμένη
Ν. Σάμου / Πυθαγόρειο
Θέματα: 5
Απαντήσεις: 3.474
[
Πολλοί από εμάς που συμμετέχουμε είτε σε chat είτε σε forum (εδώ ή σε οποιοδήποτε άλλο site), το κάνουμε όχι για να κάνουμε γνωριμίες αλλά επειδή... μας αρέσει η συζήτηση! (προσωπικά μου αρέσει πολύ το forum επειδή έχω την δυνατότητα να συζητώ και να αναπτύσσω τις απόψεις μου πολύ καλύτερα από ότι θα μπορούσα σε μια συζήτηση εκτός forum.)
Συμφωνώ με τον Naruto , και εγώ , πως όλοι μας εδώ πέρα . (έστω οι πιο πολλοί) έχουμε κάτι κοινό …μας αρέσει να επικοινωνούμε ….και αυτός είναι ο λόγος που βρισκόμαστε εδώ … πρώτα απ όλα !

# 10 στις 28/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
όντως θέλει προσοχή για να ξεχωρίσεις τους ανθρώπους που πραγματικά αξίζουν...

να σου πω άκου το ένστικτό σου? άκου τη λογική σου θα σου πω καλύτερα...

όπως εδώ έτσι κι έξω μπορεί κάποιος να πουλήσει παραμύθια...με μια διαφορά: έξω θα δεις τα μάτια του, εδώ όχι...και επιπλέον μην ξεχνάς πως το ίντερνετ μπορεί να κρύβει πιο εύκολα διάφορα πράγματα...

όντως το θέμα έχει ξανασυζητηθεί, αλλά πιο παλιά...θα βρω λινκ και θα επανέλθω...

πάντως εγώ από το ίντερνετ έχω κάνει όμορφες φιλίες!

# 11 στις 28/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Βρίσκω τις γνωριμίες στο ιντερνετ ίδιες με κάποιες άλλες περιπτώσεις... Παρόμοιες πιθανότητες με ένα περιορισμό... Τη δικη σου ... ανοιχτομυαλιά... να την εχει κι ο άλλος....

Aggelo

# 12 στις 28/10/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117
Κοιτα Strong girl στο Internet εχεις τοσες πιθανοτητες να γνωρισεις αξιολογους ανθρωπους γιατι υπαρχουν, οσες εχεις και εξω πχ. σενα μπαρακι..το μην εχεις δει τον αλλον ειναι ενα μυστηριο που σε γοητευει αλλα αυτο που μας ιντριγγαρει σε εναν ανθρωπο τελικα ειναι αυτο που εκπεμπει ο αλλος που μπορει να μην ειναι απαραιτητα οπτικο........παντως ειναι σημαντικο φιλη να εχεις το σωστο κριτηριο επιλογης ατομων για να βρεις αξιολογους ανθρωπους στο internet γιατι οτι δινεις αυτο παιρνεις και φυσικα οχι βιασυνη,οσο περναει ο χρονος μενουν διπλα μας αυτοι που αξιζουν να ειναι.. ...εγω παντως ειχα την τυχη αν θες και φετος που ασχοληθηκα με το σχεσεις και πριν 7-8 χρονια να γνωρισω πολυ καλους φιλους και φιλες και ελπιζω να γνωρισω περισσοτερους

# 13 στις 28/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Κατά ένα περίεργο τρόπο, όσους έχω γνωρίσει από το ίντερνετ έχουν βγει σκάρτοι.

Το ίντερνετ φταίει? Ήταν απλά τύχη?

# 14 στις 28/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Μάλλον θέμα τύχης είναι εγώ στο ίντερνετ έκανα ίσως την καλύτερη γνωριμία της ζωής μου με ένα καταπληκτικό άνθρωπο και απέκτησα μια πολύ καλή φίλη

mikrh22

# 15 στις 28/10/2007
author
Γυναίκα / 36 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 52
Απαντήσεις: 14.276
loipon,eimai neo melos.kapote syzhtoysa me th mhtera moy kai moy eipe<koritsi moy na pantreyteis kapoion synadelfo soy,gnwsto paidi apo th doyleia soy,otan tha dioristeis>!ki ekeinh thn wra anarwththika<giati aytoi poy gnwrizoyme sth doyleia,apo gnwstoys,se kafeteries,sth geitonia,apo filoys,einai kala paidia kai oi alloi poy gnwrizoyme eite sto mpar eite sto internet eite alloy den einai?asxeta an katalhksei se sex,erwta,desmo h opoydhpote alloy.aytoi poy gnwrizoyme sth doyleia mporei kallista na mpainoyn sto net,ayto toys kanei kaka paidia?en oligois,den exei shmasia to poy gnwrizeis kapoion,shmasia exei to meta.edw mporei na yparxoyn kaloi kai kakoi anthrwpoi opws akrivws kai sth geitonia,stoys gnwstoys,sth doyleia,opoydhpote.apla na exeis ta matia anoixta kai na prosexeis.

kawai

# 16 στις 28/10/2007
author
Γυναίκα / 40 / Διαζευγμένη
Γερμανία
Θέματα: 51
Απαντήσεις: 736
Σπανια πιστευω μπορεις να γνωρισεις καποιον μεσο του ιντερνετ και να σου βγει και καλος καμια φορα συμβαινει.Το ιντερνετ εχει τα πληονεκτηματα και τα μειονεκτηματα του γιατι αν δεν γνωριζεις τον αλλον δεν ξερεις ποτε με τι ανθρωπο εχεις να κανεις και αν λεει την αληθεια.Προτιμο να γνωρισω καποιον απο κοντα.Γιατι μεσο του ιντερνετ δεν θα μπορουσα να ερωτευτω.

strong_girl

# 17 στις 29/10/2007
author
Γυναίκα / 44 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 2
Απαντήσεις: 20

Παράθεση:
Originally posted by anastasia39
MMMMMM....α σε απογοητεύσω...καλή μου....

αν περιμενεις...τον καλο σου ...μεσα απο δω.....

και να σου βγει...και διαμαντι.....

παιξε λοττο περισσοτερες πιθανοτητες εχεις,,,

ηλικια,,,,,35....σιγα σιγα....μα πότε φτανει ..βρε παιδι μου...56 ...

δεν μπορεις να το καταλαβεις....

ελευθέροι .....χωρίς παιδια......ξαφνικα 2-3 παιδια....
ερωτικες προτιμησεις,,,,,,, οτι συχαινεται μια γυναικα...
εισαι 40 στην πεφτουν 20ριδες....γιατί ...???για τις εμπειρίες σου....
είσαι 20 στην πεφτουν....οι παππούδες...ξελιγομενοι...και

μεγαλοι εραστες...την τριφλα τους.....

Πολλοί λίγοι .....μα παρα πολλοί λιγοι ξεχωρίζουν ...αν είσαι τυχαίρη και τους εντωπίσεις,,,

θα σου πώ μπράβο

αλλα να προσέχεις περισσοτερο....οι πιο πολλοι .....ειναι για αλλου...

etsi pistevw kai egw.einai poly eykolo gia pollous pou psaxnontai erwtika na poulisoun gia ton eayto tous to paramythi pou theloun sto internet.eyxaristw pou mou apantisate.telika isws einai arketoi pou exoun asximes empeiries apo to internet kai tis gnwrimies aytes.

-NIKH-

# 18 στις 29/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Ανατολική) / Αγιος Κωνσταντίνος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 60
Δυσκολο πολυ οι σωστοι και καλοι τυποι ειναι ελαχιστοι και σπανια διαθεσιμοι και να σου πω απο προσωπικη εμπειρια Ξεχωρισα καποιον με τραβηξε ο τροπος του οι ιδεες του με βοηθησε πραγματικα και χωρις να το ξερει απιθανος ανθρωπος πραγματικος αντρας που μπορει να σε ξεσηκωσει με ενα μονο λογο του αλλα δυστυχως μολις προσπαθησα να ερθω σε επαφη μαζι του δεν βρηκα ανταποκριση Δεν θελησε να μαθει το γιατι μπορει και να εκανα βιαστικες κινησεις μπορει και να παρεξηγησε τις προθεσεις μου Ετσι συμβαινει παντα αυτοι που αξιζουν ειναι και αδιαφοροι

# 19 στις 29/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Malkon6

Οι ίδιοι άνθρωποι που υπάρχουν στην κοινωνία μας υπάρχουν και στο internet .
Kαι <Καλοί> και <Κακοί> και οποιαδήποτε κατηγορία μπορείς να υποθέσεις.

atzispa

# 20 στις 29/10/2007
author
Γυναίκα / 39 / Παντρεμένη
Κύπρος
Θέματα: 9
Απαντήσεις: 398

Παράθεση:
Originally posted by jade_k

Καλή μου ....

Αν σταματήσουμε να συζητούμε αυτά που έχουν ξανασυζητηθεί τότε το σχέσεις θα κλείσει αφήστε να κάνει ο κόσμος τις απορίες του και οποιος θέλει απαντά...
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε