Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

gnwrimies sto internet

Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345

# 21 στις 29/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

pathfinder2

# 22 στις 29/10/2007
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 119
'Aρεσαν+: 0%
Νομίζω αγαπητή στρονγκ γκερλ , ότι οι προηγούμενοι συνδίκτυοι τα είπαν όλα.Μια ηλεκτρονική γνωριμία που σε ενδιαφέρει , θα γίνει μοιραία κάποια στιγμή γνωριμία από κοντά. Και τότε θα έχεις την ευχέρεια να κάνεις ότι και στην κανονική ζωή σου: να κρατήσεις ή να πετάξεις
2 μόνο παρατηρήσεις :
-Το "σχέσεις" νομίζω ότι έχει μέλη με κατ αρχήν καλύτερο επίπεδο από άλλες ιστοσελίδες.
-Από το σύνολο του Ελληνικού πληθυσμού, το 30% χρησιμοποιεί ίντερνετ.Ε, αυτό το 30% είναι το κατά τεκμήριο πιό προχωρημένο και σύγχρονο κομμάτι,άρα σου δίνει και καλύτερες πιθανότητες.

broken1978

# 23 στις 29/10/2007
author
Γυναίκα / 43 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ηλιούπολη
Θέματα: 18
Απαντήσεις: 4.418
-Το "σχέσεις" νομίζω ότι έχει μέλη με κατ αρχήν καλύτερο επίπεδο από άλλες ιστοσελίδες.
-Από το σύνολο του Ελληνικού πληθυσμού, το 30% χρησιμοποιεί ίντερνετ.Ε, αυτό το 30% είναι το κατά τεκμήριο πιό προχωρημένο και σύγχρονο κομμάτι,άρα σου δίνει και καλύτερες πιθανότητες.

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
Αρέσει στο μέλος rexakos

# 24 στις 29/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

γνωριμιες στο ιντερνετ

Θα συμφωνήσω με όλους σας έχετε δίκιο είναι όπως κ μια γνωριμία οπουδήποτε αλλού.
Το ίδιο ρίσκο .
Aπό τη στιγμή που θα γίνει η συνάντηση είναι σαν να γνωρίστηκες σε ένα καφέ κλπ.
Η μόνη διάφορα είναι ότι στη γνωριμία μέσω internet θα αργήσεις να καταλάβεις τον άλλων για τη δεν το βλέπεις . Αλά και από την αλί μπορεί να πεις καλά αυτός στο internet ψάχνει να κάνει γνωριμία εσύ όμως δεν κανείς το ίδιο ?
Συμφωνώ ότι είναι πολύ δύσκολο να βρει κάποιος το δικό του σωστό άνθρωπο .
Μην είστε επιθετικοί όποιος θέλει μπορεί να απαντήσει σε οποιοδήποτε ξανά δημοσιευμένο θέμα .μπράβο atzispa
Και όσο για μένα δυστυχώς – ευτυχώς δεν έχω γνωρίσει κάποια που να είναι όπως λέει ……
Παχαίνουν ρε παιδία οι γυναίκες μέσα σε ένα δυο μήνες κατά δέκα με δεκαπέντε τη να πω μήπως είμαι άτυχος ? Μπορεί και να έπεσα στην περίπτωση δεν ξέρω είμαι νέος στο χώρο.

Το θέμα δεν ήταν γνωριμίες στο σχέσεις αλά στο internet χαλαρώστε λίγο .
pathfinder2 broken1978

Aggelo

# 25 στις 30/10/2007
author
Ανδρας / 51 / Σε διάσταση
Ν. Ηλείας / Τραγανό
Θέματα: 26
Απαντήσεις: 7.117

Παράθεση:
Originally posted by broken1978

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ [/

Το πρωτο το ξερω γιατι εχω γνωρισει αρκετα ατομα απο το σχεσεις,το δευτερο ομολογω οτι δεν το ειχα σκεφτει πραγματικα ειναι ξηπνιτζιδικη αποψη,αλλα δεν ασχολειται με το internet το 30% των Ελληνων αυτο ειναι παραμυθι με τα βιας φτανουνε το 10%.....

Sxeseis

# 26 στις 30/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 358
Απαντήσεις: 1.282

Παράθεση:
Originally posted by Quietman
Πράγματι τo θέμα έχει ξανασυζητηθεί ... και σχεδόν όλοι που το συζητούσαν διαγράφηκαν!
Κακό σημάδι ... ή όχι ;;;

Με σχετική έρευνα του Sxeseis.gr που θα παρουσιαστεί και σε γνωστή τηλεοπτική εκπομπή τις επόμενες μέρες σχετικά με τις γνωριμίες στο ίντερνετ (θα σας ενημερώσουμε) από τα μηνύματα των μελών μας που διαγράφηκαν το 63% έχει κάνει διαγραφή γιατί βρήκε αυτό που ήθελε! Και αυτό δεν το λέμε εμείς , αλλά τα μηνύματα που μπορούν να συμπληρώσουν τα μέλη όταν διαγράφουν το προφίλ τους.

Επίσης, 4 ζευγάρια (τα οποία εμείς γνωρίζουμε) έχουν παντρευτεί μεσα από γνωριμία τους από το Sxeseis.gr , ενώ εκαντοντάδες άλλα δημιούργησαν σχέση.
Δεν αναφέρουμε σε καμία περίπτωση , γιατί δεν υπάρχουν τεκμηριωμένα στατιστικά στοιχεία , τις φιλικές σχέσεις που δημιουργήθηκαν μέσα από αυτό το χώρο.

Δυστυχώς εξακολουθεί να υπάρχει ταμπού στο να παραδεκτεί κάποιος ότι έχει γνωριστεί από το ίντερνετ.

Λαμβανοντας αρκετά ευχαριστήρια από τα μέλη (άκρως συγκινητικά) αλλά και από αρκετά άτομα που έτυχε να γνωρίζουμε προσωπικά, είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι από την αποτελεσματικότητα του site στον τομέα των γνωριμιών αλλά και των σχέσεων παρέας.

Αρέσει στο μέλος rexakos

# 27 στις 30/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by anastasia39
ερωτικες προτιμησεις,,,,,,, οτι συχαινεται μια γυναικα...
εισαι 40 στην πεφτουν 20ριδες....γιατί ...???για τις εμπειρίες σου....
είσαι 20 στην πεφτουν....οι παππούδες...ξελιγομενοι...και

μεγαλοι εραστες...την τριφλα τους.....

Και σε εκπλήσσει;

Όταν βγαίνουν οι 20άρες και λένε ότι προτιμούν τους "ώριμους" και "έμπειρους" (δες και σε προφίλ εδώ μέσα πόσες πάνω-κάτω στην ηλικία μου δηλώνουν ιδανική ηλικία 30 και άνω) και πόσες μεγαλύτερες εκδηλώνουν μια προτίμηση σε "τεκνά"... τι περίμενες;

pathfinder2

# 28 στις 30/10/2007
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 119

Παράθεση:
Από το μέλος Aggelo - 30/10/07 12:15
... πραγματικα ειναι ξηπνιτζιδικη αποψη,αλλα δεν ασχολειται με το internet το 30% των Ελληνων αυτο ειναι παραμυθι με τα βιας φτανουνε το 10%..... ...

Παράθεση:
Και εκτός από "ξυπνητζίδικη" είναι και τα στοιχεία της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας και της Eurostat για την Ελλάδα. Ευχαριστώ για τη συμβουλή , αλλά προς το παρόν είμαι πολύ cool.

Dardana

# 29 στις 30/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Διαζευγμένη
Ουζμπεκιστάν
Θέματα: 414
Απαντήσεις: 64.651
Λυπαμαι που το ιντερνετ εξακολουθει να αποτελει ταμπου, παρολο που η υπαρξη του μετρά κατι παραπανω απο δεκαετια, και παρολο που το χρησιμοποιουμε οι περισσοτεροι οχι μονο για τη δουλεια μας, οχι μονο για επιμορφωση ή πληροφορηση, αλλά και για να επικοινωνουμε με αλλους ανθρωπους, και ενω μας δινει τοσες δυνατοτητες, εμεις αντι να το σεβομαστε και να το χρησιμοποιουμε σωστά προς οφελος μας, το καταχρούμαστε και μετά το κακιζουμε κιολας.

Ειμαι της αποψης παντως, οτι οι γνωριμιες και οι σχεσεις μας ως επι το πλειστον, καθρεφτιζουν τις δικες μας στασεις και συμπεριφορές.
Αν ειμαστε προκαταλημμενοι ή ανοικτομυαλοι, ευκολοπιστοι ή προσεκτικοι, αφελεις ή κυνικοι, ενθουσιωδεις ή συγκρατημενοι, αν σεβομαστε το μέσον ή τον συνομιλητη μας, αν αν αν...ολα αυτα, αναλογα τι ειμαστε και τι κανουμε, καθοριζουν κατα ενα μεγαλο ποσοστό, το καλό ή το κακο του αποτελεσματος. Ενας άνθρωπος που γνωριζεις στην καφετερια ή στο σουπερμαρκετ, στη δουλεια ή στο λεωφορειο, αυτος ο ιδιος ανθρωπος μπορει να καθεται πισω απο εναν ΗΥ. Το μέσον (ιντερνετ) δεν μπορει να κακίζεται επειδη τυχαινει να το χρησιμοποιουν τοσο ωριμοι όσο και ανωριμοι ανθρωποι, ψευτες ή ειλικρινεις, σοβαροί ή γελοιοι. Και το αυτοκινητο ειναι π.χ. εναν μεσον που χρησιμοποιουμε για να διακινουμαστε, το γεγονος οτι γινονται πολλα δυστυχηματα και σε αυτα πεθαινουν ανθρωποι, εχει να κανει με το αυτοκινητο, ή με αυτον που το χειριζεται;;; Γι αυτο πριν φτυσουμε το ιντερνετ, ας σκεφτουμε ποσο σοβαροι ειμαστε οι ιδιοι οταν το χρησιμοποιουμε.
Προσωπικα (το'χω πει δεκαδες φορες) "περιδιαβαινω" τους δρομους του ιντερνετ απο το 1996, κι εχω γνωρισει δεκαδες ατομα, αντρες και γυναικες. Εχει τυχει να παω σε συνάντηση οπου ηταν ολοκληρη οικογενεια μαζι: πατερας, μητερα και τα παιδια τους! Ζήτημα ειναι αν ενα ή δυο απο αυτά τα άτομα που κατα καιρους γνωρισα, ηταν κατι αλλο απο αυτο που παρουσιαζονταν, και γενικά δεν ειχα καμια ιδιαιτερα "περιεργη" ή ασχημη εμπειρια. Αντιθετα, εχω γνωρισει αξιολογους ανθρωπους που υπο άλλες συνθηκες δε θα ειχαν διασταυρωθει ποτέ οι δρομοι μας, εχω κανει αρκετες φιλίες, ενω η καλυτερη σχεση που ειχα ως τωρα, ειναι με άτομο που γνωρισα μεσα απο το ιντερνετ: αυτον που εδω και τεσσερα χρονια ειναι συντροφος μου.
Tα πράγματα δεν είναι τόσο άσχημα όσο φαίνονται... είναι χειρότερα...

ZHNAKI

# 30 στις 30/10/2007
author
Γυναίκα / 48 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ανω Λιόσια
Θέματα: 47
Απαντήσεις: 7.265
Εγώ αν και δεν μπήκα εδώ για γνωριμίες, αλλά για να συζητήσω προβληματισμούς και να δω απόψεις, πιστεύω ότι θα βρείς μία μικρογραφία της κοινωνίας μας.
Ολα τα 'χει ο μπαξές!
Πιστεύω (οπως λεει ο συμπαθέστατος naruto) ότι αν σου αρέσει να βρίσκεσαι εδώ μέσα, θα γνωρίσεις πολλά καλά παιδιά είτε για σχέση είτε για φιλία...
Αρκεί να μήν γίνεται βεβιασμένα ,αγχωμένα και γρήγορα.
Μέτρησε πρώτα καλά όποιον σε ενδιαφέρει από τις απαντήσεις του, και άν σε απογοητεύσει, έτσι είναι η ζωή(εντός και εκτός internet)!
To αρνητικό είναι ότι μπορεί να μην είσαι σίγουρη για την εμφάνιση και ηλικία,
αλλά το θετικό πως κάτι μπορείς να καταλάβεις για τον τροπο που σκέφτεται από τις απαντήσεις του!

# 31 στις 30/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Σε τι ακριβως διαφερει μια γνωριμια στο νετ απο μια γνωριμια σε ενα μπαρακι ας πουμε??? Οσο ξερεις αυτον/ην με τον οποιον συνδιαλεγεσαι στο νετ τοσο ξερεις κι αυτον που γνωριζεις σε ενα μπαρ!!!

Απορω που τους βρισκετε ολους αυτους τους παραξενους??? Οχι πως δεν υπαρχουν αλλα μηπως αυτο ειναι φαινομενο μονο του ιντερνετ??? Εξω δεν κυκλοφορουν 1002 περιεργοι τυποι???

Εγω εχω κανεις σχεσεις μεσω νετ και φιλικες και ερωτικες! Να υποθεσω οτι ημουν απλα τυχερος????

Μυρτώ

# 32 στις 30/10/2007
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Παράθεση:
Originally posted by don_kihotis
Σε τι ακριβως διαφερει μια γνωριμια στο νετ απο μια γνωριμια σε ενα μπαρακι ας πουμε??? Οσο ξερεις αυτον/ην με τον οποιον συνδιαλεγεσαι στο νετ τοσο ξερεις κι αυτον που γνωριζεις σε ενα μπαρ!!!

Απορω που τους βρισκετε ολους αυτους τους παραξενους??? Οχι πως δεν υπαρχουν αλλα μηπως αυτο ειναι φαινομενο μονο του ιντερνετ??? Εξω δεν κυκλοφορουν 1002 περιεργοι τυποι???

Εγω εχω κανεις σχεσεις μεσω νετ και φιλικες και ερωτικες! Να υποθεσω οτι ημουν απλα τυχερος????

Συμφωνώ απόλυτα....
Εγώ έκανα πολλούς φίλους από το ίντερνετ... και κάποιοι από αυτούς μάλιστα είναι πολύ κοντινοί...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

jade_k

# 33 στις 30/10/2007
author
Γυναίκα / 51 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Κηφισιά
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 5.410

Παράθεση:
Originally posted by atzispa

Παράθεση:
Originally posted by jade_k
Το θεματάκι έχει ξανανέβει...

http://www.sxeseis.gr/viewthread.php?tid=15236

Μια αναζήτηση δε βλάπτει...

Καλή μου ....

Αν σταματήσουμε να συζητούμε αυτά που έχουν ξανασυζητηθεί τότε το σχέσεις θα κλείσει αφήστε να κάνει ο κόσμος τις απορίες του και οποιος θέλει απαντά...

Καλή μου...
Το Σχέσεις δεν πρόκειται να κλείσει αν δεν αναμασάμε τα ίδια και τα ίδια, απλώς και μόνο γιατί πάντα θα υπάρχουν θέματα προς συζήτηση.
Δεν απαγορεύω σε κανένα να εκθέτει τις απορίες του αλλά και εγώ έχω το ίδιο δικαίωμα να απαντώ όπως θέλω...
Kαθένας μας είναι μια αγάπη στην καρδιά κάποιου ανθρώπου

# 34 στις 30/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
εγώ πιστεύω πως αυτό που ειπώθηκε παραπάνω είναι σωστό...πιο πολλές πιθανότητες έχει να κερδίσει κανείς το τζόκερ...

# 35 στις 30/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Eγώ έχω κάνει πολλές φιλίες από το ίντερνετ. Έχω πάει και εκδρομές χάρην της αυτοκίνησης και την μουσικής!!!!...!!!!
Από το ίντερνετ επίσης έχω γνωρίσει και πολλές κοπελιές ... Άλλες ήταν "φουνδούκια" και άλλες ήταν κυρίες ... Δεν σημαίνει ότι η οποιαδήποτε γνωριμία ή τέλος πάντων η κοινωνική συναναστροφή, μέσω του διαδικτύου εμπεριέχει ερωτικό στοιχείο με το ζόρι ή σκοπό την σχέση...

χμμμ...διάβασα παραπάνω κάτι για μπαράκια, κλαμπάκια, κλπ... Δεν νομίζω κανείς να κάνει σοβαρές γνωριμίες (μιλώ για κοινωνικές συναναστροφές) σε τέτοιους χώρους ειδικά όταν πάει για να διασκεδάσει... Εκτός αν του κάτσει...Αλλά μέχρι τότε, δεν το βρίσκω φυσιολογικό να κάθεται με το πίκι-πίκι-ραμ στο χέρι... και να περιμένει μέχρι να του κάτσει...
α!...!σκηνικό!...! Πάω εκδρομή με παιδιά από άλλο χώρο συζητήσεων (με θέμα το αυτοκίνητο) ... Εκεί μαζεμένοι διάφοροι και διάφορες περίπου 30 άτομα... Και πάνω στην συζήτηση, ξαφνικά τσουπ!!!! Νάτη ... Μέσα στα παιδιά μία κοπελιά ... με πλησίασε, μπλα-μπλα ... κλπ...κλπ... Από το πουθενά ... προέκυψε μία γνωριμία...

So Simple ...

Aggelo

# 36 στις 31/10/2007
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Παράθεση:
Originally posted by pathfinder2

Παράθεση:
Από το μέλος Aggelo - 30/10/07 12:15
... πραγματικα ειναι ξηπνιτζιδικη αποψη,αλλα δεν ασχολειται με το internet το 30% των Ελληνων αυτο ειναι παραμυθι με τα βιας φτανουνε το 10%..... ...

Παράθεση:
Και εκτός από "ξυπνητζίδικη" είναι και τα στοιχεία της Εθνικής Στατιστικής Υπηρεσίας και της Eurostat για την Ελλάδα. Ευχαριστώ για τη συμβουλή , αλλά προς το παρόν είμαι πολύ cool.

Απο πραγματικα στοιχεια και οχι διαφορων υπηρεσιων στην Ελλαδα που τα φουσκωνουν γιατι εχουν τους λογους τους ειμαστε η τελευταια χωρα σε ποστοστο σε δυεισδηση σε ευροζωνικες υπηρεσιες στην Ευρωπαικη ενωση βεβαια εχουν γινει σημαντικα βηματα ειδικα τον τελευταιο χρονο αλλα το πραγματικο ποσοστο δεν ξεπερνα το 10%...

Aggelo

# 37 στις 31/10/2007
author
Ν. Ηλείας / Τραγανό

Παράθεση:
Originally posted by _alina_
εγώ πιστεύω πως αυτό που ειπώθηκε παραπάνω είναι σωστό...πιο πολλές πιθανότητες έχει να κερδίσει κανείς το τζόκερ...

Αλινα η αποψη μου ειναι εξαρτατε τι ψαχνεις,πως το ψαχνεις και που........η Αναστασια39 που εγραψε περι Τζοκερ μπορει να εχει πεσει με τα μουτρα στον πρωτο που γνωρισε στο διαδυκτιο της πουλησε παραμυθι οποτε αποκτα και την αναλογη αποψη....παντως οτιδηποτε κανουμε στην ζωη πρεπει να εχουμε και το σωστο κριτηριο επιλογης σιγουρα η Σαβουρα ειναι περισσοτερη απο το ωφελιμο αλλα ωφελιμο υπαρχει....το πιο απλο να σου πω αν δεις στο χωρο που ζεις το μεγαλυτερο μερος της ημερας στην εργασια σου ποσοι σαβουρηδες υπαρχουν τοτε καταλαβαινεις ποσο ανεβαινει το ποσοστο στο διαδυκτιο που ειναι ανωνυμοι και πισω απο ενα γυαλι....

konstantinos-a

# 38 στις 31/10/2007
author
Ανδρας / 54 / Σε διάσταση
Ν. Θεσσαλονίκης / Αγιος Αθανάσιος
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 6

ανοιχτα μυαλα

υπαρχουν σιγουρα και σωστοι και λαθος ανθρωποι μεσα στο ιντερνετ δεν χανεις κατι αν ψαξεις αν γνωριστεις αν κανεις μια συνομιλια με καποιον. και στην πραγματικη ζωη αλλωστε γνωριζεσαι με διαφορους μεχρι να βρεις κατι καλο. ξεκινα με μια αλληλογραφια (μεσα απο το σαιτ)για καποιο διαστημα και αν δεις οτι σε ενδιαφερει το ατομο τοτε κλεισε μια συναντηση μαζι του. Αν απογοητευτεις δεν πειραζει ,δεν εχασες τιποτα πας παρακατω.
Και μην κοιτας μονο τα προφιλ ,αυτα που θελεις να μαθεις για καποιν θα τα μαθεις στην συνομιλια μαζι του. Ανοιχτα μυαλα λοιπον.

manos_25-

# 39 στις 5/11/2007
author
Ανδρας / 39 / Ελεύθερος
Ν. Κορινθίας / Αγιοι Θεόδωροι
Θέματα: 0
Απαντήσεις: 1
akou na deis oso diskolo einai na vreis exw live diladi enan teleio tairi toso diskolo einai na to vreis kai meso idernet.mistiko xereis poio einai?min prospatheis na to psaxeis eite live,eite on-line.oso poio poli to psaxneis toso poio poles ites tha trws.apla asto na erthei mono tou.

# 40 στις 9/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εγώ απο το Ιντερνετ έχω κάνει όμορφες φιλίες
Θέλει όμως μεγάλη.......... προσοχή
Επιλέξτε σελίδα: (1-5)
Σελίδες 12345
Δεν μπορείτε να απαντήσετε