Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Απορια...

Σελίδα : 1

princegorge

# 1 στις 28/10/2007
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 157
'Aρεσαν+: 0%

Απορια...

Σημερα ειναι μια εθνικη γιορτη για εμας τους Ελληνες...Εναντια στην Ιταλια κ Γερμανια αργοτερα...τους καναμε καλα...Ηθελα να μαθω αν γινοταν[χτυπα ξυλο]κατι τετοιο σημερα...θα τραγουδουσε ο...Ελληνας με το χαμογελο στα χειλη...η....θα γινοντουσαν λαγοι?????:>

anemona_62

# 2 στις 28/10/2007
author
Γυναίκα / 59 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 5.218

Παράθεση:
Originally posted by princegorge
Σημερα ειναι μια εθνικη γιορτη για εμας τους Ελληνες...Εναντια στην Ιταλια κ Γερμανια αργοτερα...τους καναμε καλα...Ηθελα να μαθω αν γινοταν[χτυπα ξυλο]κατι τετοιο σημερα...θα τραγουδουσε ο...Ελληνας με το χαμογελο στα χειλη...η....θα γινοντουσαν λαγοι?????:>

Πεποίθεσή μου είναι ότι αν, ο μη γένοιτο, χρειαζόταν, πάλι θα τρέχαμε και θα πολεμούσαμε στις επάλξεις.

Δεν ξέρω αν θα το κάναμε με το χαμόγελο στα χείλη όπως οι παπούδες μας ή με σφιγμένα δόντια, αλλά θα το κάναμε. Δεν θα καθόμασταν να υποδουλωθούμε αδιαμαρτύρητα.

Δεν ξέρω αν αντί για "Γεια σου, θα σε ξαναδώ" χαιρετιόμασταν λέγοντας ο ένας στον άλλον "Με τη νίκη" και το πιστεύαμε όπως εκείνοι. Εκείνοι επειδή το πίστευαν το έπραξαν κιόλας! Όχι μόνο άμυνα, όπως η Αγγλία -υπερδύνανη της εποχής- αλλά και αντεπίθεση! Το πάρσιμο της Κορυτσάς ήταν η πρώτη συμμαχική νίκη παγκοσμίως! Η μικρή Ελλάς είχε κάνει πάλι το θαύμα της!

Η σημερινή Ελλάδα είναι καλομαθημένη. Βουτυρομπεμπέδες έχουμε καταντήσει. Και η ύπουλη προπαγάνδα της καλοπέρασης και του καταναλωτισμού μας έχει εκμαυλίσει.

Ωστόσο σε μια ευθεία και απροσχημάτιστη πρόκληση όπως εκείνη του Μουσολίνι πιστεύω ότι θα αντιδρούσαμε. Γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις δεν χάνεσαι σε σκόρπιες σκέψεις και ομφαλοσκοπήσεις, εκεί ξέρεις τι έχεις μπροστά σου και ξέρεις και τι να κάνεις. Να φωνάξεις "Όχι ρε, δεν σας τα δίνουμε και να πάτε να χαθείτε" και να πολεμήσεις μέχρις εσχάτων.

Ναι, πιστεύω θα την βρίσκαμε πάλι την ιερή τρέλλα της φυλής. Το απεύχομαι με όλη μου την ψυχή, αλλά αν χρειαζόταν, θα το ξανακάναμε.
This world is a comedy for those who think and a tragedy for those who feel. -Horace Walpole

# 3 στις 28/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %
Πιστεύω και ελπίζω πως ναι.

Εμείς - όπως το συνηθίζουμε - μπορούμε να κρίνουμε και

να τα βάζουμε με την Ελλάδα μας - αλλά δεν επιτρέπουμε

σε κανέναν άλλον να το κάνει.

Εμείς όχι οι "άλλοι" (βλέπε θέμα ονομασίας FYROM).

Προσωπικά δεν περιμένω έναν πόλεμο για να μου αποδείξει

την ταυτότητα μας ως Ελλήνων.

Καθημερινά βιώνουμε τόσες απίστευτες καταστάσεις και μέτωπα

που νομίζω ότι μερικά "γαλόνια" τα έχουμε - θέλοντας και μη.

Είμαστε μικρή χώρα με μεγάλους πολίτες, απλά κάποιες φορές

το ξεχνάμε.

(με διακρίνει μία αισιοδοξία στο θέμα όπως παρατηρώ)

# 4 στις 27/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
οι ελληνες παντα στον κινδυνο ηταν ενωμενοι ..
εναντια σε οποιονδηποτε ...απειλουσε την χωρα μας..και πιστευω θα το ξανακανουν οποτε και αν χρειαστει ....εξαιρουνται οι φλωροι ...και οι προδοτες ..αυτοι δεν αλλαζουν ποτε....

Μυρτώ

# 5 στις 27/11/2007
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Για λαγούς το βλέπω....
Λυπάμαι...
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

# 6 στις 27/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
αυτοι σε ολες τις δυσκολες στιγμες...κοιταζαν τον εαυτον τους..και πριν και τωρα ...γιατι φιλε μου ..το αιμα δεν αλλαζει ειναι κληρωνομικο το προνομιο ...

# 7 στην 1/12/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Ms-mandy

# 8 στις 7/12/2007
author
Γυναίκα / 35 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Δάφνη
Θέματα: 14
Απαντήσεις: 955
το 2....θελει και ερωτημα??

markos4

# 9 στις 27/12/2008
author
Ανδρας / 55 / Ελεύθερος
Ν. Μαγνησίας / Βόλος
Θέματα: 8
Απαντήσεις: 195

Παράθεση:
Originally posted by princegorge

lagpi me petraxilia
η αγαπη ιναι οτι καλιτερο υπαρχι
Σελίδα : 1
Δεν μπορείτε να απαντήσετε