Ο εύκολος τρόπος να κάνετε νέες γνωριμίες και σχέσεις!
Με περισσότερα από 535.000 μέλη,
το Sxeseis.gr είναι το μεγαλύτερο ελληνικό site γνωριμιών.
Το Sxeseis.gr συνδυάζει με μοναδικό τρόπο λειτουργίες κοινωνικής δικτύωσης ,σελίδας γνωριμιών, forums και chat rooms δίνοντας στα μέλη του περισσότερες δυνατότητες και ευκαιρίες επικοινωνίας και γνωριμίας, από οποιοδήποτε άλλο μέσο.
Μάθετε περισσότερα για το Sxeseis.gr
Είμαι :
Ενδιαφέρομαι για :
Ημ. Γεννήσης μου :
Κατοικώ :
Νομός :
Περιοχή :
Ουπς! Ξεχάσατε να συμπληρώσετε κάποιες πληροφορίες!
Ουπς! Η ημερομηνία γέννησης δεν είναι σωστή!

Οι Χλιδάνεργοι - Ζουν ανάμεσά μας.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123

pathfinder2

# 21 στις 31/10/2007
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 119
'Aρεσαν+: 0%
Παιδιά , το θέμα έχει 2 όψεις.
Η μία είναι το καταναλωτικό στυλ ζωής, που αν το υιοθετήσεις την πάτησες και φταις .Βεβαια όχι απόλυτα , γιατί έχει στηθεί μιά παγκόσμια βιομηχανία που προϊόν της είναι να σε κάνει να τα θέλεις όλα και να μη μποορείς να ζήσεις χωρίς αυτά!Κι αν είσαι και νέος , δεν έχεις προλάβει να αναπτύξεις αντιστάσεις.

Η δεύτερη όμως είναι τα 600 ευρώ.Είναι πολύ λίγα για μιά σύγχρονη κοινωνία με τις Ελληνικές τιμές. Και είναι πολύ βαρύ να μορφώνεσαι 16-18 χρόνια,να ξέρεις και 2 γλώσσες και να σου δίνουν 20 ευρώ τη μέρα. Τα παιδιά μας απεχθάνονται την κοινωνία που τους παραδίδουμε και δεν έχουν κανένα ενδιαφέρον να ενσωματωθούν αληθινά σε αυτή.
Δε θέλω τώρα να αναλύσω, το αν συμφέρει και σε ποιόν να υπάρχουν τέτοιοι μισθοί.Υπάρχει όμως πρόβλημα και αν δεν ξεσκουριάσουν λιγάκι τα γρανάζια του μυαλού των Ελλήνων πολιτικών , τα αποτελέσματα θα είναι φρικτά.
Νέες τεχνολογίες , καινοτομία , παραγωγικότητα,ανταγωνιστικότητα , μπλα ,μπλα,μπλα......
Και θέλεις ρε κόπανε να σου κάνουν όλα αυτά με 600 ευρώ το μήνα;Καλύτερα στην καφετέρια!
Τώρα το "κοινωνικό" κομμάτι του άρθρου δεν το κατάλαβα.Τη μιά ταίζουν οι γονείς , την άλλη ανακαλύπτονται πλούσιοι-ες χορηγοί....

pathfinder2

# 22 στις 31/10/2007
author
Ανδρας / 67 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Αθήνα
Θέματα: 7
Απαντήσεις: 119
(Συνέχεια από το προηγούμενο)
Πάω στο σούπερ μάρκετ και στήνομαι στο ταμείο.Ουρά 10 ατόμων και η ταμίας(νεαρή κοπελίτσα) ξοδεύει ένα τέταρτο ανά πελάτη . Μια της λείπει το bar code,μιά θέλει να ρωτήσει τον προϊστάμενο.......Δηλαδή θα κάνω 2,5 ώρες για να φύγω;Θα τη σκοτώσω!
Σιγά τα αίματα!Σκέψου ότι δουλεύει 3-4 ώρες τη μέρα και παίρνει 350 ευρώ το μήνα.Θέλεις να είναι και παραγωγική;
Σκέψου τον αξιοσέβαστο επιχειρηματία που θα μπορούσε να προσλάβει-έστω έτσι-άλλες 2 κοπέλες για το ταμείο.
Δε με καθυστερεί η κοπέλα.Αυτός με καθυστερεί (και μαζί με μένα και την ελπίδα των νέων μας για καλύτερο αύριο!

eleni1930

# 23 στις 31/10/2007
author
Γυναίκα / 51 / Ελεύθερη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Βριλήσσια
Θέματα: 1
Απαντήσεις: 13
πολύ καλή η φίλη μαρία.
μαρίες όλοι οι κάπως μεγαλύτεροι έχουμε γνωρίσει.
μαρίες όχι απλώς έξυπνες και με σιγουριά για το μέλλον τους, αυτό στο κάτω-κάτω καλό είναι, αλλά μαρίες-γαϊδούρια, που όλα τους οφείλονται, νομίζω δεν υπερβάλλω, όλοι γνωρίζουμε.
η παρομοίωση με το γιωργάκη, εξαιρειτκή..., ο πολύ μεγαλύτερος φίλος, πολύ φυσικός, έστω κι αν είναι για λόγους αφύσικους -όχι ότι η διαφορά ηλικίας είναι κάτι σπουδαίο, ξέρω απ'αυτά, χμ χμ
και οι επεμβάσεις όλων σας, πολύ θετικές...

# 24 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
'Aρεσαν+: %

Παράθεση:
Originally posted by pathfinder2

+1

# 25 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by AITNA

Είδα τη Μαρία πρόσφατα, καλοντυμένη, αψεγάδιαστη, σε ακριβό εστιατόριο να τρώει με τον -πολύ μεγαλύτερο- φίλο της. Ήταν μια χαρά: Χαρούμενη, ξεκούραστη και, ενάμιση χρόνο μετά το τέλος των σπουδών της, ακόμα χλιδάνεργη.

Διάβασα το κείμενο. Η αλήθεια είναι ότι στο τέλος είπα «Πάλι τα ίδια...»

Ένα κείμενο που παρουσιάζει έναν τρόπο ζωής ενός συγκεκριμένου χαρακτήρα, έπειτα τα τσουβαλιάζει με τα οικονομικά προβλήματα των περισσοτέρων πολιτών, με το δεδομένο πρόβλημα της ανεργίας και στο τέλος δίνει την λύση υποχθόνια...η οποία φυσικά μπορεί να υιοθετηθεί από ΤΗΝ οιαδήποτε.

Ο χαρακτήρας του περιστατικού είναι θηλυκού γένους και η εύκολη λύση «ξεπούλημα».
Γιατί άραγε;...; Τι μήνυμα θέλει να περάσει ο «συγγραφέας» ;...;

# 26 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Quietman
Ο χαρακτήρας του περιστατικού είναι θηλυκού γένους και η εύκολη λύση «ξεπούλημα».
Γιατί άραγε;...; Τι μήνυμα θέλει να περάσει ο «συγγραφέας» ;...;

Έλα ντε.

princegorge

# 27 στις 31/10/2007
author
Ανδρας / 54 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Πειραιάς) / Πειραιάς
Θέματα: 30
Απαντήσεις: 157
Αν καθε δεσποινιδα η κυρια...δουλευει μινο για να ντυνεται κ να παιρνει τσαντες...κ οι αντρες να περνουν τα boss κοστουμια..κ τα Helena Helsing μπουφανακια..Ευχομαι να μην φτασει ποτε η ωρα να φανε...γοβα Pranda γιαχνι...κ κοστουμια Boss...στο φουρνο με πατατες...Αν καταλαβατε....καταλαβατε

marshias

# 28 στις 31/10/2007
author
Ανδρας / 48 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Δυτική) / Ασπρόπυργος
Θέματα: 6
Απαντήσεις: 2.868
Καλα κανουν και οι χλιδανεργοι..
Και οι χλιδεργαζομενοι.
Πυροβλημα τους!
Εμεις να δω τι θα κανουμε....
τριτη πεμπτη, μακαρονια...

# 29 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM
Αν από μικρά δεν τα μάθεις ότι στην ζωή όλα αποκτούνται με προσωπικό κόπο και ιδρώτα,

Μπορείς να πεις με σιγουριά ότι αυτό το σλόγκαν που αναφέρεις, ισχύει στις μέρες μας ;

Εμένα μου φαίνεται πως το άρθρο βγάζει μια ζήλια προς τους χλιδάτους.
Σαν να λέμε πως εύχομαι να φτωχύνει ο Βαρδινογιάννης για να δω τι θα κάνει η Αλοιμόνου. Γίνονται αυτά ; Ή απλά τα λέμε για να βγάλουμε τα απωθημένα μας ;

# 30 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by zoumeri

Σαν να λέμε πως εύχομαι να φτωχύνει ο Βαρδινογιάννης για να δω τι θα κάνει η Αλοιμόνου. Γίνονται αυτά ; Ή απλά τα λέμε για να βγάλουμε τα απωθημένα μας ;

# 31 στις 31/10/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Οι Χλιδάνεργοι - Ζουν ανάμεσά μας.
Αφού δεν είναι - Ελοχίμ ή Νεφελίμ- όπως λέει και ο Λιακόπουλος και είναι άνθρωποι σαν όλους μας καλά κάνουν και Ζουν ανάμεσά μας !
Απλά χιούμορ κάνω ελπίζω χωρίς παρεξήγησει.

# 32 στην 1/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Ζουν ανάμεσά μας? Κάτι σαν βρικόλακες δηλαδή?

Μυρτώ

# 33 στην 1/11/2007
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744
Βουρδούλακες...
Πέρα από την πλάκα... αυτά τα άτομα είναι ένα είδος βαμπιρ....
Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Ran_Tan_Plan

# 34 στην 1/11/2007
author
Ανδρας / 62 / Παντρεμένος
Ν. Χίου / Χίος
Θέματα: 25
Απαντήσεις: 9.705

Παράθεση:
Originally posted by PROBLEM

Παράθεση:
Κάτι πήγαινε να πει το άρθρο, αλλά...

Τι ακριβώς ήθελε να πει το άρθρο, που δεν το ζούμε?

Μεγάλα παιδιά έχεις και πιστεύω ξέρεις.

Αν από μικρά δεν τα μάθεις ότι στην ζωή όλα αποκτούνται με προσωπικό κόπο και ιδρώτα, όταν μεγαλώσουν θα σου πάρουν και τα σώβρακα.

Δεν φταίει η Μαρία ή ο εκάστοτε Παπανδρέου (για να είμαστε και στο κλίμα της εποχής), που από μικρούς τους ανέτρεφαν μακριά από την φτώχια, την μιζέρια και την χειρονακτική εργασία.

Μεγάλωσαν τώρα και έχουν απαιτήσεις.
Πρώτη εργασία "βουλευτής", δεύτερος μισθός "υπουργός", τρίτος μήνας "Πρωθυπουργός", γιατί αν δεν γίνει ο Γιωργάκης που μεγάλωσε για αυτήν την θέση και ο Κωστακης και ο Κυριακος κι η Ντορουλα ................... μην έρθει κάποιος από την εργατική τάξη και αποκτήσει δικαιώματα.....

"Πρεπει να'σαι λερα για να κυβερνας γαλερα"

Μυρτώ

# 35 στην 1/11/2007
author
Γυναίκα / 49 / Παντρεμένη
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Πετρούπολη
Θέματα: 972
Απαντήσεις: 16.744

Παράθεση:

Παράθεση:

Ο Βαρδινογιάννης (ο μπαμπας ) από όσο ξέρω δούλεψε και τα βγαλε...και τα έβγαλε και χοντρά... άρα ποιός να τον κατηγορούσε ότι τα έτρωγε; Μαγκιά του...

Και μακάρι όλοι οι άνθρωποι να βγάζουν λεφτά και να ζούνε καλά...

Μην μπλέκουμε την εξυπνάδα καποιου επιχειρηματία... με το βόλεμα της επόμενης γενιάς που πιθανό να τα τρώει και να μην κάνει τίποτα...και λέω πιθανό.. γιατί δεν είναι όλα τα παιδιά των πλουσίων χαραμοφάιδες. Αυτό θα ήταν άδικο να το πούμε. Δείτε τον Mr.Easy Jet , τον Στέλιο Χατζηιωάννου , ένας τρομερά αξιόλογο παιδί που έφτιαξε μια αυτοκρατορία ίση και μεγαλύτερη από αυτή του πατέρα του και κατά τη γνώμη μου, είναι ένας από τους πιο έξυπνους επιχειρηματίες της νέας γενιάς.

Τετοιους ανθρώπους προσωπικά τους θαυμάζω...

Εμένα αυτό που με ενοχλεί και πιστεύω το λέει το άρθρο είναι το δήθεν...
Αυτών που με τα 600 ευρώ δεν μπορούν να ζήσουν χωρίς Burberry's.

O πραγματικά πλούσιος βρε παιδιά δεν έχει την ανάγκη να δείξει τα λεφτά του.
Αυτός που δεν έχει λεφτά το κάνει...

Και να δείτε ότι όσο φτωχαίνουν οι Ελληνες , τόσο περισσότερο θα πουλάνε οι φίρμες...και ας μην έχουν να φάνε οι άνθρωποι στο σπίτι τους.

Hereβs to the crazy ones. The rebels. The troublemakers. The ones who see things differently. While some may see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

dimitris2509

# 36 στην 1/11/2007
author
Ανδρας / 50 / Ελεύθερος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Ιλιον
Θέματα: 16
Απαντήσεις: 77

Παράθεση:
"Εγώ έχω κάνει μεταπτυχιακό στην Ιστορία της Τέχνης στο Λονδίνο και θα πάω να σηκώνω τηλέφωνα για 600 ευρώ;"

Μαρία,
Βρες μόνη σου δουλεία όπου θες, να πάρεις και μένα.

Heptamer

# 37 στην 1/11/2007
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.361

Παράθεση:
"Εγώ έχω κάνει μεταπτυχιακό στην Ιστορία της Τέχνης στο Λονδίνο και θα πάω να σηκώνω τηλέφωνα για 600 ευρώ;"

Μάλλον μπέρδεψε το hobby με το επάγγελμα η νεαρά.....
Πράγματα που την σήμερον,επ ουδενί ταυτίζονται.

Παράθεση:

Είδα τη Μαρία πρόσφατα, καλοντυμένη, αψεγάδιαστη, σε ακριβό εστιατόριο να τρώει με τον -πολύ μεγαλύτερο- φίλο της. Ήταν μια χαρά: Χαρούμενη, ξεκούραστη και, ενάμιση χρόνο μετά το τέλος των σπουδών της, ακόμα χλιδάνεργη.

Προφανώς στο πεδίο αναζήτησης του Google,έβαλε τη λέξη "σπόνσορ" και είτε "δοκίμαζε" τα αποτελέσματα αναζήτησης,είτε είχε ήδη βρεί τον ιδανικό "εργοδότη" (με μισθό >600 ευρώ!) για LV & Co..
Είπαμε: η γυναίκες στα δύσκολα,αρκεί να "προσκολληθούν" (sic) σε έναν κονομημένο άνδρα για να ικανοποιήσουν τις ανάγκες τους. Με το αζημίωτο βεβαίως βεβαίως....

Όσο υπάρχουν άνδρες που εκ (επιτυχημένου) κοινωνικού ρόλου είναι πρόθυμοι να θρέψουν την όποια γυναικεία ματαιοδοξία,που είναι ικανοί να πραγματοποιήσουν τα κάθε λογής (αλλοτριωμένα ή μη) γυναικεία ζητούμενα,καμμιά γυναίκα δε θα (μπορέσει να) δυστυχήσει. Ευτυχώς,θα τολμούσα να πω.
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

# 38 στην 1/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:

Παράθεση:
Originally posted by Heptamer

Παράθεση:

Μάλλον μπέρδεψε το hobby με το επάγγελμα η νεαρά.....
Πράγματα που την σήμερον,επ ουδενί ταυτίζονται.

ορίστε???
δεν θα μιλήσω δεν θα μιλήσω....

ψυχραιμία αλίνα.....

Heptamer

# 39 στην 1/11/2007
author
Ανδρας / 50 / Διαζευγμένος
Ν. Αττικής (Αθήνα) / Φιλοθέη
Θέματα: 36
Απαντήσεις: 15.361

Παράθεση:
Originally posted by _alina_
[ορίστε???
δεν θα μιλήσω δεν θα μιλήσω....

ψυχραιμία αλίνα.....

Πριν συγχυστείτε,προτείνω να φιλτράρετε πολλαπλά τα γραπτολεκτικά κείμενα.

Τα δύστυχα,εκ των πραγμάτων είναι ανίκανα να μεταδώσουν διάθεση,ψυχισμό και πολλά άλλα ευγενή (πάντα) συναισθήματα,οπότε η ροπή προς παρεξήγηση των είναι είναι αρκούντως μέγάλη....

Πίσω απ" τις λέξεις δεν κρύβεται πάντα ο Αλέξης.
Μπορεί να κρύβεται και συγγενικό του πρόσωπο....
Η επιλογή που κάνει ο καθένας για τον εαυτό του, συμπίπτει απολύτως με το πεπρωμένο του

# 40 στις 3/11/2007
author
Ανενεργό μέλος
Θέματα:
Απαντήσεις:
Εμ, καλά το ψιλιάστικα. Η τελευταία παράγραφος ανέτρεπε όλο το κείμενο.

Βρήκα αλλού το ίδιο κείμενο χωρίς την παράγραφο περί Μαρίας.

Παράθεση:
Νομίζω ότι θα τα πάει μια χαρά.
(ΥΓ: O φίλος που έγραψε το ανωτέρω κείμενο δεν είχε ποτέ κάποια σχέση με την.... Μαρία)

Κάποιος την πρόσθεσε γιατί τον βόλευε καλύτερα να τα φορτώσει όλα σε μια Μαρία.

Επιλέξτε σελίδα: (1-3)
Σελίδες 123
Δεν μπορείτε να απαντήσετε